DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web development i web aplikacije > Web Hosting, web serveri i operativni sistemi
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web Hosting, web serveri i operativni sistemi Komercijalni hosting, web serveri, bezbednost, operativni sistemi na serverima

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 24. 11. 2009.   #21
AG.RS
Banned
Qualified
 
Datum učlanjenja: 16.02.2009
Lokacija: Beograd
Poruke: 182
Hvala: 3
15 "Hvala" u 8 poruka
AG.RS is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za AG.RS Pošaljite poruku preko MSN za AG.RS Pošaljite poruku preko Yahoo za AG.RS Pošaljite poruku preko Skype™ za AG.RS
Default

Javlja čovek na ES da mu nisu produžili domene i pade mu solidno dobar sajt. Izgleda da su digli ruke od svega. Šteta je sravniti ceo rad od tri godine za dva meseca.
AG.RS je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 11. 2009.   #22
Vlado_V_km
novi član
 
Datum učlanjenja: 01.06.2009
Lokacija: Kosovska Mitrovica
Poruke: 3
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Vlado_V_km is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za Vlado_V_km
Default

Uniweb je bio odlican hosting do skoro, jednom mislim ili dva puta po 10-15 minuta nije radio hosting, i to su lepo obrazlozili zasto ne radi. Sto se skorasnjih dana tice, mnogi se zale kako mu uplate za domen, a on ih po nekoliko dana vuce ... a u poslednje vreme, tj. bilo je skoro, pa je popravljeno, ali evo vec 3-4 dana mi se pojavljuje ovo kad hocu da udjem u cpanel:
"Sorry for the inconvenience!
The filesystem mounted at /home/bgzezan on this server is running out of disk space. cPanel operations have been temporarily suspended to prevent something bad from happening. Please ask your system admin to remove any files not in use on that partition."

Ne mogu nista da uploadujem na sajt preko FTP-a, a preko wordpress-a mogu. Meni je host na isteku, ako vec nije istekao, i valjda ce se popraviti, ili menjam host.
Vlado_V_km je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 11. 2009.   #23
AG.RS
Banned
Qualified
 
Datum učlanjenja: 16.02.2009
Lokacija: Beograd
Poruke: 182
Hvala: 3
15 "Hvala" u 8 poruka
AG.RS is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za AG.RS Pošaljite poruku preko MSN za AG.RS Pošaljite poruku preko Yahoo za AG.RS Pošaljite poruku preko Skype™ za AG.RS
Default

Spasi se dok možeš. Ovom dečku istekao domen, a trebali mu ga produžiti. Strašno je kolika aljkavost u poslu.
AG.RS je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 11. 2009.   #24
X3mE
Miloš Ranđelović
Certified
 
Avatar X3mE
 
Datum učlanjenja: 16.05.2008
Lokacija: Beograd/Niš
Poruke: 66
Hvala: 26
23 "Hvala" u 14 poruka
X3mE is on a distinguished road
Default

Ja ih jedva namolio da mi produže jedan domen koji je isticao. Mislim da mi je hosting istekao (iako mi nije stiglo nikakvo upozorenje, ne bih ni za domen znao da mi godaddy nije slao upozorenja), poslao mejl da pitam da li da uplatim, ništa nisu odgovorili. Pa sad dok njima lepo, meni lepo.

A prećiću uskoro na drugi hosting.

Šteta zaista, i ja sam ih preporučivao svima.
__________________
Nisam zgodan, al' sam zato nezgodan.
X3mE je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 11. 2009.   #25
AG.RS
Banned
Qualified
 
Datum učlanjenja: 16.02.2009
Lokacija: Beograd
Poruke: 182
Hvala: 3
15 "Hvala" u 8 poruka
AG.RS is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za AG.RS Pošaljite poruku preko MSN za AG.RS Pošaljite poruku preko Yahoo za AG.RS Pošaljite poruku preko Skype™ za AG.RS
Default

ja takav barabski odnos ne razumem.
AG.RS je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 12. 2009.   #26
MarkoWeb
novi član
 
Datum učlanjenja: 08.12.2009
Poruke: 5
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
MarkoWeb is on a distinguished road
Default

Evo da iznesem i ja svoja iskustva sa ovom "firmom".

Prvo dolazi email 28.09.2009:
Citat:
Postovani,

Ovo je mass email,


Serveri IP 64.246.11.6 , 66.98.216.61 i 64.246.3.210 i jedan deo servera 70.86.194.34 su dosli do granice popunjenosti hard diska,
Svi kornisnici na voim serverima koji imaju preko 3gb zauzetog prostra che biti prebaceni na novi server do polovonine oktobra.

Biche prebacivani postepeno korisnici sa servera na server, planiramo da korisnike prebacujemo od petka do ponedeljka ( za vikend ).

Kako koji server budemo praznili, tako che ti korisnici na tom serveru dobiti obavestenje.


S'Postovanjem
www.uniwebhosting.com
U citatu samo neke reci/slova boldovao kako bi se videla ozbiljnost...

I i od tada oni josuvek ne uspevaju da isprazne hdd, kada sam ih pre 3-4 nedelje kontaktirao putem live chat-a dobio sam odgovor da ce za vikend srediti problem, ok... sacekam viken je prosao hdd 97-100% i dalje. Odem ja opet na live-chat pitam u cemu je problem dobijam isti odgovor da znaju da je hdd popunjen i da ce za vikend resiti problem... opet ista prica sacekam viken i nista, sinoc odem opet na chat ali ovog puta podrske nema iako stoji da je online...

Evo jos jedna zanimljive stvari za koju nisam dobio odgovor kada sam ih u jednm od razgovora pitao...

Slike mislim da nema potrebe objasnjavati

cPanel - index


cPanel - status
MarkoWeb je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 12. 2009.   #27
salebab
profesionalac
Qualified
 
Avatar salebab
 
Datum učlanjenja: 10.11.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 102
Hvala: 19
21 "Hvala" u 18 poruka
salebab is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za salebab Pošaljite poruku preko MSN za salebab
Default

^ Ako voliš da tražiš greške u njihovim porukama, za ovaj ćeš se namučiti...
Citat:
Postovani,

Ovo je mass email,

26.9.2009 je nas server 174.133.173.34 hakovan od strane hakera ( proxy je korischen ) , uhvakona je preko shell scripte koja je ubachena preko busnog sajta ( stara joomla ), a nakon toga pokrenut kernel exploit , nakon sto je haker unistio failove na /home hard siku nas server je pokrenuo backup failova, i tako je backup unistio 10% backup sadrzaja , povukao je ostecene failove. Mysql baze svim korisnicima je uredno vrachen, ali failovi ne, na zalost 10% sajtova na ovom serveru su ostali bez failova i nismo u mogucnosti da ih vratimo, ako ste imali joomlu, forum ili neki drugi portal, mozete ponovo da ga instalirate i povezete sa mysql bazom, a failove da povratite sa vaseg racunara ( slike ) ako ih imate.

Na zalost mi radimo redovan backup, od sada imamo u plandu da che se raditi backup jednom mesecno i na odvojen server , pored toga sto se radi redovan backup na poseban hard disk koji je u okviru naseg servera.

Update i bezbednosne zakrpe se rade redovno, ali na zalost jako je tesko sve zakrpiti, expliti izlaze svakodnevno, ali kao sto smo najavili i vecheras od pola dvanaest pa do pola jedan se ochekuje jedan reboot servera radi update bezbednosti. I ovo se vishe neche ponoviti.

Svim korisnicima preporuchujemo da rade backup svojih failova makar jednom mesechno, kao i mysql baze.
Po nashem tos ugovoru ( http://www.uniwebhosting.com/pdf/pravilnik.pdf i http://www.uniwebhosting.com/pdf/uslovikoriscenja.pdf ) , mi na zalost ne mozemo biti odgovorni za sve vase failove, iz prostog razloga sto je ovo samo hardwer i uvek moze da se desi kvar,pozar, zemljotres, hack ili nesto treche. Naravno to se ne desava, ali po nekada se desi i ovo, jednom u 4 godine nam se i ovo desilo
i izvinjavamos e svim klientima.

Za pochetak svi klienti kojima su izgubljeni failovi na serveru 174.133.173.34 che dobiti jednu godinu free hostovanja.

S'Postovanjem
www.uniwebhosting.com
__________________
www.salebab.net
salebab je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 12. 2009.   #28
conica
Pilece krilce(reš)
Master
 
Avatar conica
 
Datum učlanjenja: 12.01.2006
Lokacija: Little boy's playground
Poruke: 604
Hvala: 47
61 "Hvala" u 27 poruka
conica će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za conica Pošaljite poruku preko MSN za conica Pošaljite poruku preko Skype™ za conica
Default

...'ti sumpor!
__________________
HomeOfWeb | BLOG: (hrk)pljuc.com
conica je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 12. 2009.   #29
Nemanja Avramović
emperor Selassie
Grand Master
 
Avatar Nemanja Avramović
 
Datum učlanjenja: 20.10.2006
Lokacija: Mladenovac
Poruke: 754
Hvala: 361
576 "Hvala" u 88 poruka
Nemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Nemanja Avramović Pošaljite poruku preko MSN za Nemanja Avramović Pošaljite poruku preko Yahoo za Nemanja Avramović
Default

Citat:
10% sajtova na ovom serveru su ostali bez failova
Pa ako su ostali bez FAILova, u čemu je onda problem?
__________________
Moj portfolio sajtić | wat?
Nemanja Avramović je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 12. 2009.   #30
AG.RS
Banned
Qualified
 
Datum učlanjenja: 16.02.2009
Lokacija: Beograd
Poruke: 182
Hvala: 3
15 "Hvala" u 8 poruka
AG.RS is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za AG.RS Pošaljite poruku preko MSN za AG.RS Pošaljite poruku preko Yahoo za AG.RS Pošaljite poruku preko Skype™ za AG.RS
Default

Ovako je počelo i sa www.oklop.com
AG.RS je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
uniwebhosting borstale Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 0 05. 06. 2006. 18:51


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 20:54.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.