DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web development i web aplikacije > Web aplikacije, web servisi i software
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web aplikacije, web servisi i software Frameworks, web servisi, programi, plugin-ovi, ekstenzije korisni za razvoj web sajtova. Sponzor: vivvo

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 27. 05. 2006.   #11
BluesRocker
profesionalac
Professional
 
Avatar BluesRocker
 
Datum učlanjenja: 21.06.2005
Poruke: 294
Hvala: 93
525 "Hvala" u 19 poruka
BluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe
nije da sumnjam u tvoj sud, ali bilo bi lepo ako bi objasnio i zasto...
Sad sam došao iz grada, nisam imao vremena za objašnjavaje ranije, a sad nisam trezan, pa ipak, ....
Za verziju 5.04 (Hoary) imaš update za sve programe, a najvažniji je linux kernel 2-6-10-6 sa kojim mi grafička kartica normalno radi i sa KDE programima. Sa originalnim kernelom (2-6-10-5) su mi KDE programi rušili sistem.(pod uslovom da je bila instalirana NVIDIA). Sa novom verzijom Ubuntua su mi se javili isti problemi samo što još nije urađen update kernela, a i ostale stvari su zeznuli. Recimo, sad automatski sistem mauntuje windows particije, ali to ne radi kako treba. Ne sećam se tačno zašto, ali znam da sam morao da iz fstab-a i mtab-a ručno brišem podešavanja za mauntovanje i da sam podesim kako treba tako da ništa nisam imao od njihovog unapređenja. Uglavnom, vratio sam se na 5.04 (Kubuntu) i zadovoljan sam jer mi je sistem sada stabilan i radi mi većina programa za KDE i Gnome. Valjda je prednost Linuxa što je siguran i stabilan, pa po mom mišljenju nema nekog smisla koristiti linux koji nije stabilan (Ubuntu/Debian unstable).
BluesRocker je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 05. 2006.   #12
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Interesantno.. da imaš toliko problema?

Evo ja završio instaliranje Kubuntu 6.06 Release Candidate 1 i radi OK, bar na prvi pogled. Softver je "svež", mislim da oni imaju svoju arhivu nezavisno od Debiana.

Kernel je 2.6.15, KDE 3.5.2, OpenOffice 2.0.2.. itd. Dodao sam Firefox i stavio je 1.5.0.3. Flashplayer sam morao ručno da instaliram, nije hteo preko apdejta iz FF, no dobro, kupusara je to ipak, kao što i ime kaže (Kubuntu)

Dodao sam kasnije npr. XMMS, pa u Konqueror, pa smb do Windows hosta i sad pušta mp3 bez problema (mora zbog nečeg fajl da se kopira, neće direkt kroz sambu), a inače po difoltu nije hteo da "svira"; ni to nije big deal očigledno.

Sve to u VMWare plejeru na Win.

Sad će čiča degojs da doda i Sunovu Javu i Netbeans pa da vidim šta će onda da se desi, to me u biti jedino i interesuje.
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 27. 05. 2006. u 08:26.
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 05. 2006.   #13
BluesRocker
profesionalac
Professional
 
Avatar BluesRocker
 
Datum učlanjenja: 21.06.2005
Poruke: 294
Hvala: 93
525 "Hvala" u 19 poruka
BluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao degojs
Interesantno.. da imaš toliko problema?
Zato što sam linux mislio da koristim i za igranje.

Citat:
Originalno napisao degojs
Evo ja završio instaliranje Kubuntu 6.06 Release Candidate 1 i radi OK, bar na prvi pogled. Softver je "svež", mislim da oni imaju svoju arhivu nezavisno od Debiana.

Kernel je 2.6.15, KDE 3.5.2, OpenOffice 2.0.2.. itd. Dodao sam Firefox i stavio je 1.5.0.3. Flashplayer sam morao ručno da instaliram, nije hteo preko apdejta iz FF, no dobro, kupusara je to ipak, kao što i ime kaže (Kubuntu)
Nisam probao 6.06, probao sam 5.10 pa sam odustao kad sam video koliko ima bagova i da treba da čekam još pola godine da ih isprave.

Citat:
Originalno napisao degojs
Sad će čiča degojs da doda i Sunovu Javu i Netbeans pa da vidim šta će onda da se desi, to me u biti jedino i interesuje.
Sa Javom ne bi trebalo da imaš problema.
BluesRocker je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 05. 2006.   #14
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

ja sam sebi stavio centOS jer u poslednje vreme mi svi serveri na kojima radim koriste njega, pa kao da bih bio u toku.. to je u sustini nezavisna (i besplatna) verzija RH Enterprise Servera i vrlo lepo i stabilno radi...

A za igranje i generalno desktop okruzenje mislim da je mandriva (bivsi mandrake) zakon.. lepo sve prepozna od hardwera plus dobijes mp3, divx, i sve ostale kodeke i chuda, i nema mnogo cimanja.. cak mi je i TV kartica proradila iz prve, a na windowsu nije htela da radi sa original drajverima (morao sam da skidam updatovane)...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 05. 2006.   #15
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe
A za igranje i generalno desktop okruzenje mislim da je mandriva (bivsi mandrake) zakon.. lepo sve prepozna od hardwera plus dobijes mp3, divx, i sve ostale kodeke i chuda, i nema mnogo cimanja.. cak mi je i TV kartica proradila iz prve, a na windowsu nije htela da radi sa original drajverima (morao sam da skidam updatovane)...
Mislim da je za ovu svrhu gore trenutno ipak Ubuntu zakon. Osim ako nemas Linux staz od 10-tak godina i pri tom mrzis GNOME (mada cak i tada postoji Kubuntu koji koliko vidim Degojs preferira .

Inace, imate na http://distrowatch.com/ listu najpopularnijih distribucija. Koliko vidim trenutn rang je:

Kôd:
1  	Ubuntu       2717
2 	SUSE         1915
3 	Fedora       1419
4 	Mandriva     1171
5 	MEPIS         996
...
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 05. 2006.   #16
Bojan Zivanovic
profesionalac
Professional
 
Avatar Bojan Zivanovic
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Pančevo - Pariz
Poruke: 287
Hvala: 6
8 "Hvala" u 8 poruka
Bojan Zivanovic is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Bojan Zivanovic
Default

Ja sam probao Ubuntu, verziju 5.10 valjda, i nije mi se bas svideo..
Nahvalili ga kao user friendly divno krasno, kad ono ruzan extra (braon?!), ne pusta mp3, avi (znam da moze se doda al ipak...) plus problemi s kernelom i sl... Dovoljno da sam se vratio na Gentoo.
Mozda i probam ovaj novi Kubuntu (ipak sam KDE covek)...
__________________
The knack of flying is learning how to throw yourself at the ground and miss.
Bojan Zivanovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 05. 2006.   #17
Dragi Tata
dinosaurus
Master
 
Avatar Dragi Tata
 
Datum učlanjenja: 29.12.2005
Lokacija: Nova Engleska
Poruke: 636
Hvala: 79
263 "Hvala" u 66 poruka
Dragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoro
Default

Na poslu koristim OpenSUSE 10.0 sa GNOME-om i generalno uzev nisam nešto oduševljen: prenatrpan je i spor. Po default-u instalira brdo nepotrebnih aplikacija od kojih je velika većina jako sumnjivog kvaliteta: recimo mnogohvaljeni Evolution je toliko spor i nestabilan da je to strašno, a ni OpenOffice nije mnogo bolji. Generalno uzev, stekao sam utisak da pod Linux-om stvarno dobro rade uglavnom command-line alati. Izuetak je gorepomenuti Epiphany (šta mi uradiste sa temom, sram vas bilo ) i donekle sam GNOME.

Što se Ubuntu-a tiče, njega sam instalirao na (firmin) laptop pod VMWare-om, jer je tamo SUSE gotovo neupotrebljiv. Namestio sam ga da radi manje-više privatljivo posle mnogo cimanja, ali kad smo uključili biblioteku Xerces u projekat, jednostavno nije hteo da je kompajlira pod Ubuntu-om ("genijalni" koncept configure alata je po ko zna koji put podbacio) pa sam digao ruke.

U principu, Ubuntu mi se više sviđa od SUSE-a, ali kupusara je ipak kupusara
Dragi Tata je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 22:16.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.