DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Showroom i poslovne ponude > Web site, dizajn i multimedia
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web site, dizajn i multimedia Galerija web sajtova, recenzije i kritike. Svaka nova tema zahteva odobravanje pre prikazivanja

Zatvorena tema
 
Alati teme Način prikaza
Staro 14. 01. 2008.   #1
kubit
KUBIT
Na probnom radu
 
Avatar kubit
 
Datum učlanjenja: 20.03.2007
Poruke: 42
Hvala: 0
2 "Hvala" u 2 poruka
kubit is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za kubit
Default Kritike i sugestije www.gaspetrol.co.yu

Molim vas za konstruktivine kritike, predloge i sugestije vezane za web sajt www.gaspetrol.co.yu. Tokom izrade akcenat je bio na funkcionalnosti i upotrebljivosti.
kubit je offline  
Staro 14. 01. 2008.   #2
blogowski
Pušelja Predrag
Professional
 
Avatar blogowski
 
Datum učlanjenja: 12.08.2005
Lokacija: Strasbourg, France
Poruke: 339
Hvala: 22
40 "Hvala" u 13 poruka
blogowski is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za blogowski Pošaljite poruku preko Skype™ za blogowski
Default

Pošto mislim da sam ja uzrok ovom postu, ajde prvo ja da napišem ono što sam i rekao tvom klijentu kada je tražio od mene da mu kažem šta mislim o ovom projektu. Ovaj put cu biti samo malo detaljniji.

Ujedno bih te zamolio da mi kažeš konkretno šta misliš pod tim "funkcionalnost" i "upotrebljivost". A dok ne odgovoriš da ja krenem.

Prvo bih naveo osnovne greske koje kao profesionalac (naplatio si ovaj posao, zar ne?) ne bih smeo da imati.
  1. Nedostatak "DOCTYPE " iznad head-a na stranicama
  2. Stranice imaju problem pri prikazivanjima na vecim ekranima. Pogledaj u priloženoj slici kako ti izgleda footer na mojih 1400X1050px
  3. Tablice, tablice, tablice.. Ovde ne bih ništa dodao. Silni topici postoje o tome
  4. Koristiš CSS i JS fajlove i pored tablica? Pa što ih nisi "izolovao" u posebne fajlove. Loaduješ ih direknto u stranici. Ne reče li klijentu da si optimizovao stranice za dialup ??
  5. <!--Fireworks MX 2004 Dreamweaver MX 2004 target. Created Sun Jul 29 14:20:01 GMT+0200 (Central Europe Daylight Time) 2007--> Ovo mi je vrh celog "profesionalizma". Mislim stvarno..


Ako bih ipak mogli staviti ove osnovne stvari sa strane, da li ima smisla ući i malo dublje u analizu i reći na primer:
  1. Jaaako loša optimizacija slika. Pogledaj izrezane ivice na onim zaoblinama u titleu "Brzi linkovi" (a i ostali)
  2. Koristiš JS tamo gde je tooootalno bespotrebno. Recimo u osnovnom meniju ispod headera. Da li znaš da se to radi u CSSu?
  3. Ne koristiš UL - Li za liste. I dalje u svrhu "optimizacije" za srpski dialUp ??
  4. Sajt je totalno ne sematički uradjen. Da li znas za h1, h2, h3.. ?
  5. Na stranici Kontakt e-Mail je na "izvolte" spam robotima. Šta ćeš reći klijentu kada za mesec dana na taj mail počne da dobija 100 spamova dnevno. Čija je krivica?
  6. Na pola sajta ti slika u headeru beži 20tak pixela dole. WTF??

I tako.. ima toga dosta. Voleo bih da ovu kritiku ne shvatiš lično. Jednostavno za mene je ovaj posao odrađen jako loše i amaterski, a tvoj klijent je želeo da čuje i nečije drugo mišljenje. Pa eto..
Priloženi thumbnailovi
Kliknite na sliku za uvećanu verziju

Naziv:	gaspetrol.jpg
Pregleda:	1138
Veličina:	55,8 KB
ID:	515  
blogowski je offline  
2 članova zahvaljuje blogowski za poruku:
Staro 14. 01. 2008.   #3
Goran Cirkovic
profesionalac
Professional
 
Avatar Goran Cirkovic
 
Datum učlanjenja: 16.06.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 223
Hvala: 0
6 "Hvala" u 5 poruka
Goran Cirkovic is on a distinguished road
Default

Trebalo bi da bude mnogo ozbiljniji dizajn. A što se funkcionalnosti tiče, ne razumem o kakvoj funkcionosti pričaš kad je sajt u html-u, bez meta description, keywords, isključivo sa tabelama, ni guestbook.php nisi doterao ili bar preimenovao...

Ako si početnik, nije loše, ali mislim da je daleko daleko daleko od profi.

Podseća me na dizajn iz FrontPage-a od 1998. godine... Takvi su tada sajtovi bili...

Poslednja izmena od Goran Cirkovic : 14. 01. 2008. u 20:08.
Goran Cirkovic je offline  
Staro 14. 01. 2008.   #4
Veljko
...
Qualified
 
Datum učlanjenja: 21.09.2006
Lokacija: NBGD
Poruke: 180
Hvala: 28
2 "Hvala" u 2 poruka
Veljko is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za Veljko Pošaljite poruku preko MSN za Veljko
Default

Citat:
Originalno napisao Goran Cirkovic Pogledajte poruku
A što se funkcionalnosti tiče, ne razumem o kakvoj funkcionosti pričaš kad je sajt u html-u, bez meta description, keywords, isključivo sa tabelama, ni guestbook.php nisi doterao ili bar preimenovao...
Ja ne razumem kakve ovo ima veze sa funkcionalnoscu?
Veljko je offline  
Staro 14. 01. 2008.   #5
merjadok
NFNF
Certified
 
Avatar merjadok
 
Datum učlanjenja: 12.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 63
Hvala: 55
19 "Hvala" u 10 poruka
merjadok is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za merjadok Pošaljite poruku preko MSN za merjadok Pošaljite poruku preko Yahoo za merjadok
Default

Imaš dva TITLE taga tako da ja kao naslov dobijam Mobilni telefoni - melodije ...

Kôd:
<title>Mobilni telefoni - melodije za mobilni, slike za mobilni,animacije,3gp video klipovi, java igre</title>
<META name="title" content="Gaspetrol d.o.o. Pančevo - trgovina derivatima nafte, benzinske pumpe">
<META name="description" content="Gaspetrol d.o.o. trgovina derivatima nafte, benzinske pumpe">
...
<META name="reply-to" content="info@kubit.co.yu">
<title>Gaspetrol - trgovina derivatima nafte, benzinske pumpe</title>
__________________
DevBooks

Poslednja izmena od merjadok : 14. 01. 2008. u 23:03. Razlog: typo
merjadok je offline  
Staro 14. 01. 2008.   #6
kubit
KUBIT
Na probnom radu
 
Avatar kubit
 
Datum učlanjenja: 20.03.2007
Poruke: 42
Hvala: 0
2 "Hvala" u 2 poruka
kubit is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za kubit
Default

Citat:
Originalno napisao merjadok Pogledajte poruku
Imaš dva TITLE taga tako da ja kao naslov dobijam Mobilni telefoni - melodije ...
Hvala, upravo sam menjao taj deo sajta, a copy/paste ume da bude opasan... Inace, moje pitanje je: ako izuzmemo tehnicke primedbe koje upravo ispravljam, da li je web sajt los samo zato sto dizajn nije bas "da se smrznes"? Da li je ovo los sajt, ili moze doneti konkretnu korist klijentu? Kakav je po pitanju funkcionalnosti/upotrebljivosti?
kubit je offline  
Staro 14. 01. 2008.   #7
kubit
KUBIT
Na probnom radu
 
Avatar kubit
 
Datum učlanjenja: 20.03.2007
Poruke: 42
Hvala: 0
2 "Hvala" u 2 poruka
kubit is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za kubit
Default

Što se tiče funkcionalnosti i upotrebljivosti mislio sam na dostupnost informacija i lakoću upotrebe web sajta. To jest, da li posetilac može lako da dođe do željenih informacija,da li je navigacija intuitivna, da li će ono što se nalazi na sajtu pomoći posetiocima da lakše obave posao sa "Gaspetrolom".Većinu Predragovih tehničkih primedbi ću uvažiti i ispraviti, pošto su na mestu. Sajt je započet pre godinu dana, a tada još nisam vladao nekim tehnologijama kao što je CSS (inače CSS se učitava iz eksternog fajla). Svestan sam nedostataka koji se tiču optimizacije i upravo ih ispravljam. Dizajn...mogao bi biti bolji, ali neće odmoći korisnicima.
kubit je offline  
Staro 15. 01. 2008.   #8
Nikola Vavic
Scarface
Qualified
 
Avatar Nikola Vavic
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Lokacija: Karaburma
Poruke: 185
Hvala: 29
4 "Hvala" u 2 poruka
Nikola Vavic is on a distinguished road
Cool

Citat:
Originalno napisao kubit Pogledajte poruku
...Sajt je započet pre godinu dana, a tada još nisam vladao nekim tehnologijama kao što je CSS (inače CSS se učitava iz eksternog fajla)...
Izgleda da ja tvoje poruke pamtim bolje nego ti sam .

Sad mi objasni razliku između "započet" i "postoji", nisi ga valjda radio godinu dana ?
Nikola Vavic je offline  
Staro 16. 01. 2008.   #9
kubit
KUBIT
Na probnom radu
 
Avatar kubit
 
Datum učlanjenja: 20.03.2007
Poruke: 42
Hvala: 0
2 "Hvala" u 2 poruka
kubit is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za kubit
Default

Citat:
Originalno napisao Nikola Vavic Pogledajte poruku
Izgleda da ja tvoje poruke pamtim bolje nego ti sam .

Sad mi objasni razliku između "započet" i "postoji", nisi ga valjda radio godinu dana ?
Započet je pre godinu dana a završen pre dve nedelje. Priprema materijala za sajt je trajala dugo, naravno da izrada nije trajala godinu dana. Ko se bavi ovim poslom zna da najvše vremena treba da klijent pripremi i dostavi sadržaje.
kubit je offline  
Staro 14. 01. 2008.   #10
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

Ma pusti Cirkovica , on je malko wanna be expert , nista licno naravno ...
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline  
Zatvorena tema


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Sugestije za ime domena metaphysic Opušteno 18 18. 09. 2010. 10:08
Uploadujem 500 GB na filefactory! Saveti, sugestije! luizbonfaa Marketing i SEO 2 04. 06. 2010. 00:11
Berzica.com Freelance poslovi - Potrebne sugestije freediver Web site, dizajn i multimedia 5 23. 05. 2008. 07:25
Prokomentarišite sajt. Kritike više nego dobrodošle Fi23 Web site, dizajn i multimedia 3 06. 09. 2007. 15:02
www.pcigre.com - potrebne kritike pcigre Web site, dizajn i multimedia 8 15. 08. 2006. 11:32


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 16:58.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.