DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Showroom i poslovne ponude > Web site, dizajn i multimedia
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web site, dizajn i multimedia Galerija web sajtova, recenzije i kritike. Svaka nova tema zahteva odobravanje pre prikazivanja

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 25. 01. 2007.   #11
Dragan Babić
Designer guy
Wrote a book
 
Avatar Dragan Babić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.373
Hvala: 55
42 "Hvala" u 22 poruka
Dragan Babić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Dragan Babić
Default

Nedostaje vam hijerarhija na stranici (o home pageu govorim). Jednostavna usability analiza bi vam veoma brzo pokazala da korisnik po učitavanju stranice ne zna gde prvo da pogleda. Poželjno je "vodati" korisnika po stranici, tj. njegov pogled i naravno pažnju, tako što ćete isticati najbitniji sadržaj i njemu davati prioritet (tu treba odmah da pogleda), i smanjivati akcenat ka sekundarnom, tercijarnom, itd. sadržaju. Na taj način osiguravate ugodan korisnički doživljaj.

Off Topic: Da, delicious days je fenomenalan, idem tamo nekada bukvalno samo da gledam fotografije klope, mada i vaše su veoma impresivne. Vidi se da se trudite, a to je najbitnije. Samo napred.
Dragan Babić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 01. 2007.   #12
Bojsi
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 24.01.2007
Poruke: 92
Hvala: 1
802 "Hvala" u 15 poruka
Bojsi is on a distinguished roadBojsi is on a distinguished roadBojsi is on a distinguished roadBojsi is on a distinguished roadBojsi is on a distinguished roadBojsi is on a distinguished roadBojsi is on a distinguished road
Default

@Dragan,

Hvala na komentaru, pocecu definitivno da razmisljam o tome. Zelim da najpre uz pomoc one velike slike prezentiramo neko udarno jelo, ili neku udarnu vest. Moze se ta velika slika lako podeliti na vise malih. Ovih 5 recepata su vise neki izbor urednika. Jako mi je bitna ova sekcija Najnoviji recepti.

offtopic: Trudimo se jako, najvise zahvaljujuci mojoj devojci koja ipak kao zensko ima vise smisla za detalje i neda da "fuserise" Nadam se da cemo naci novac za bolju rasvetu na prvom mestu.
Bojsi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 01. 2007.   #13
Bojsi
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 24.01.2007
Poruke: 92
Hvala: 1
802 "Hvala" u 15 poruka
Bojsi is on a distinguished roadBojsi is on a distinguished roadBojsi is on a distinguished roadBojsi is on a distinguished roadBojsi is on a distinguished roadBojsi is on a distinguished roadBojsi is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman
Ja sam na SBB 512 K... moguće da je bilo nešto trenutno...
Vrlo verovatno, ipak to nije potpuno nas server iako je sasvim dobar i brz.

Ako mozes, probaj jos jednom.
Bojsi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 01. 2007.   #14
[nq]
web dude
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 912
Hvala: 46
24 "Hvala" u 21 poruka
[nq] is on a distinguished road
Default

Ostali pre mene su sve rekli. Ja bih samo da pohvalim fotke, koje su bas lepo odradjene! bravo
[nq] je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 01. 2007.   #15
blogowski
Pušelja Predrag
Professional
 
Avatar blogowski
 
Datum učlanjenja: 12.08.2005
Lokacija: Strasbourg, France
Poruke: 339
Hvala: 22
40 "Hvala" u 13 poruka
blogowski is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za blogowski Pošaljite poruku preko Skype™ za blogowski
Default

Video sam ovaj sajt pre par dana

Prvo bi hteo da vas pohvalim zaista dobra ideja i mislim da ima potencijala. Vidim da se trudite i da se (kako neko rece dole) "puni". Isto se pridruzujem pohvalama za slike (mada bi ih im ja zaoblio ivice Ali verovatno nisi ovde postovao da bi te hvalili

1) Slozio bi se sa Draganom da je layout jako los, ja bi to skroz promenio, logo mi je ruzan isto. U stvari ceo vizuelni dogadjej mi se ne svidja... Nikako mi se ne svidja ta fora "u levo", centriraj ga..

2) Fali mi RSS !! Mozda ce neko sad da vice na mene, ali jednostavno mislim da je danas neophodan.

3) Ja bi za ankete koristio ajax, bez otvaranja na novo stranica za rezultate. isto bi ga roknuo umesto onih popupova za slike (kada si na receptu i kada hoces da uvecas sliku)

4) Sto se prezentacije sadrzaja tice, ne bih se ponavljao onim sto ti je Dragan vec rekao, samo bi dodao da mozda vise zainteresujete korisnike ucestvovanjem tako sto cete objavljivati negde komentare i pozivati ih da aktivno ucestvuju sa vama u projektu. Zasto da ne i ime sto ces im dati mogucnost da objavljuju svoje recepte. time ces graditi neku vasu "socijalnu mrezu" (jel sam dobro preveo ovo

5) Savet za urchinTracker, stavi ga skroz dole pre </body>, a ne u header. Time olaksavas ucitavanje, pogotovo sto hoce nekada da zakuca stranisu, a kada je dole onda ako i zakuca nema veze, korisniku je vec sve servirano na ekranu

6) Ne razmisljaj jos o lovi nego se skoncentrisi na sadrzaj Pa hebote, cim se pokrene neki projekat odmah bi svi da se prodaju googlu.. Radi te lepo svoj posao sa puno motivacije i volje, a lova ce sama doci. Dok ne naguras 1K unique poseta dnevno ne isplati ti se da "zagadjujes" prostor sa AdSense. A kad ih i ubacujes utopi ih u sajt bez onih klasicnih okvira. U stvari najbolje je da procitas malo po blogovima o tome gde se postavljaju kako/kada itd. Imas dosta studija o tome da pronadjes od ljudi koji imaju dosta iskustva.

7) Vidim da niko jos nije pomenu sajt sa istom tematikom iz nasih (ex) krajeva koji je po meni referenca za ovo trziste. Coolinarika

Za kraj bi ti rekao samo napred i srecno...
blogowski je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 01. 2007.   #16
Nikola Vavic
Scarface
Qualified
 
Avatar Nikola Vavic
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Lokacija: Karaburma
Poruke: 185
Hvala: 29
4 "Hvala" u 2 poruka
Nikola Vavic is on a distinguished road
Default

http://werbian.com/vavic/2007/01/25/...ljivi-sajtovi/
Nikola Vavic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 01. 2007.   #17
Bojsi
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 24.01.2007
Poruke: 92
Hvala: 1
802 "Hvala" u 15 poruka
Bojsi is on a distinguished roadBojsi is on a distinguished roadBojsi is on a distinguished roadBojsi is on a distinguished roadBojsi is on a distinguished roadBojsi is on a distinguished roadBojsi is on a distinguished road
Default

@Pedjaa:

1) Pokusacu nesto da uradim sa Layoutom. U pravu ste i oko identiteta, mada nije bas toliko sajt ruzan Verovatno je jedan od lepsih sajtova sa receptima kod nas.

Logo je definitivno ruzan , za sada mi nista ne pada na pamet - totalna blokada sto se tice logo-a Svidja mi se ideja oko zaobljavanja ivica kod slika.

2) RSS ubacujem uskoro, tu si u pravu. Probacu nekako da ga "automatizujem".

3) Za ankete, rano mi je za AJAX zbog drugih prioriteta. Za velike slike, razmisljao sam isto (da se otvaraju u DIV-u), ali to tek kasnije.

4) Vec ima komentara unutar svakog recepta. Trudimo se da ucestvujemo u njima.

5) Hvala na ovom savetu, sad cu da prabacim.

6) Cisto nesto sitno da nam pokrije troskove. Nazalost, ima mnogo troskova koji su ukljuceni u cenu pripreme jednog jela. Koliko smo samo posudja kupili Razmisljao sam bar o nekom sponzoru.
Bojsi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 01. 2007.   #18
Bojsi
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 24.01.2007
Poruke: 92
Hvala: 1
802 "Hvala" u 15 poruka
Bojsi is on a distinguished roadBojsi is on a distinguished roadBojsi is on a distinguished roadBojsi is on a distinguished roadBojsi is on a distinguished roadBojsi is on a distinguished roadBojsi is on a distinguished road
Default

@Nikola,

Hvala na linku! Ako zelis, postavicu neki tvoj mali baner na desnoj strani.

Pozdrav!
Bojsi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 01. 2007.   #19
blogowski
Pušelja Predrag
Professional
 
Avatar blogowski
 
Datum učlanjenja: 12.08.2005
Lokacija: Strasbourg, France
Poruke: 339
Hvala: 22
40 "Hvala" u 13 poruka
blogowski is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za blogowski Pošaljite poruku preko Skype™ za blogowski
Default

Citat:
Originalno napisao Bojsi
postavicu neki tvoj mali baner na desnoj strani.
Mani se banera, ne kitis jelku nego pravis sajt o receptima
blogowski je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 01. 2007.   #20
Bojsi
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 24.01.2007
Poruke: 92
Hvala: 1
802 "Hvala" u 15 poruka
Bojsi is on a distinguished roadBojsi is on a distinguished roadBojsi is on a distinguished roadBojsi is on a distinguished roadBojsi is on a distinguished roadBojsi is on a distinguished roadBojsi is on a distinguished road
Default

Mislio sam manji baner sa desne strane, pored onih banera za portale.

Isto tako, zeleo sam coveku da se zahvalim na opisu
Bojsi je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
.rs sajt sa PR 10 Markok Linkovi 41 02. 01. 2012. 18:06
Bingo sajt Mr.Paja Opušteno 12 20. 05. 2009. 18:35
APR sajt i prelazak na RS McKracken e-Business 8 09. 09. 2008. 20:03
Sajt Ministarstva Informatike IMA SAJT! Pedja e-Business 33 28. 08. 2007. 11:37
Opera cudan bag -> quirksmode sajt prebacuje strict mode sajt u quirks u drugom tabu bojan_bozovic (X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS 0 12. 02. 2006. 12:42


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 00:26.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.