DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > Marketing i SEO
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Marketing i SEO Marketing tehnike i Search Engine Optimization

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 23. 02. 2009.   #121
invest
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 23.02.2009
Poruke: 21
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
invest is on a distinguished road
Default

Pozdrav,

nov sam ovde, zapravo citam forum vec duze ali nikako da se registrujem, ali eto prilike...

Pregovaram sa nekom stranom kucom kako bih dobio licencu da lokalizujem jedan njihov sajt u SR....kasnije vise o tome... nego imam pitanje, svi pricaju da sa oglasavanjem stoji sve gore i gore, da li neko ima informaciju koliko ce ove godine biti budzeti za online oglasavanje?

koliko sam razumeo gospodin Miloje radi za jednu od bitnijih marketing agencija, da li imate informaciju kako stoje stvari do kraja godine? bolje/gore u odnosu na proslu godinu?

svaki put me investitori pitanje o budzetima, a nemam validnu informaciju...

Hvala na pomoci,
David

Poslednja izmena od invest : 23. 02. 2009. u 03:23.
invest je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 02. 2009.   #122
Miloje Sekulic
smetalo blebetalo
Master
 
Avatar Miloje Sekulic
 
Datum učlanjenja: 04.09.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 723
Hvala: 48
60 "Hvala" u 39 poruka
Miloje Sekulic će postati "faca" uskoro
Wink

Citat:
Originalno napisao invest Pogledajte poruku
koliko sam razumeo gospodin Miloje radi za jednu od bitnijih marketing agencija, da li imate informaciju kako stoje stvari do kraja godine? bolje/gore u odnosu na proslu godinu?
Ja u stvari radim za PR agencija koja je unutar grupe u kojoj postoji i agencija koja se bavi zakupom medijskog prostora (oglašavanje u raznim medijima gde spada i veb). Nemam zvanične informacije jer su one delom i poslovna tajna a delom još traje situacija "pripremamo operativne planove za ovu godinu". Sem toga ne rade sve agencije u sistemu sa istim klijentima pa ne raspolažemo svi svim infiormacijama a dosta se radi i po projektima.

Deo koji ja radim za neke od naših klijenata su tekstualni oglasi (pretraživači, FB, mreže za kontekstualno oglašavanje) jer su tu suštinski tekst i ključne reči. Sa božijom pomoći danas dobijam odobrenje da krene kampanja za jednu banku. I do sada su se oglašavali na ovaj način ali samo na Gooogle i mnogo manje intenzivno.
Miloje Sekulic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 02. 2009.   #123
presretach
profesionalac
Qualified
 
Avatar presretach
 
Datum učlanjenja: 03.01.2006
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 132
Hvala: 7
9 "Hvala" u 6 poruka
presretach is on a distinguished road
Default

<off>
Sto mi odjekuje:
"Neveruj u idole"

</off>
__________________
http://www.vlami.com
Cash for trash. People love it.
presretach je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 03. 2009.   #124
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

Adsense - prosecna cena po kliku za poslednjih 6 meseci:

oktobar = 0.046 $
novembar = 0.035 $
decembar = 0.030 $
januar = 0.026 $
februar = 0.023 $
prvih 4 dana marta = 0.019 $

pitam se hoce li pasti na nulu ?

od danas cu malo da eksperimentisem sa drugim PPC mrezama, dacu sansu Httpool ToboAds-u i Etargetu... posto se Adsense srozao do krajnjih mera... mislim da je palo ispod granice svakog smisla.
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa

Poslednja izmena od Peca : 04. 03. 2009. u 23:14.
Peca je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Peca za poruku:
Staro 09. 03. 2009.   #125
Papermoon
turista
Certified
 
Avatar Papermoon
 
Datum učlanjenja: 05.11.2008
Poruke: 71
Hvala: 5
19 "Hvala" u 4 poruka
Papermoon is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Peca Pogledajte poruku
Adsense - prosecna cena po kliku za poslednjih 6 meseci:

oktobar = 0.046 $
novembar = 0.035 $
decembar = 0.030 $
januar = 0.026 $
februar = 0.023 $
prvih 4 dana marta = 0.019 $

pitam se hoce li pasti na nulu ?

od danas cu malo da eksperimentisem sa drugim PPC mrezama, dacu sansu Httpool ToboAds-u i Etargetu... posto se Adsense srozao do krajnjih mera... mislim da je palo ispod granice svakog smisla.
Zanimljivo...


Etarget -
0,037 $
__________________
nja
Papermoon je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 03. 2009.   #126
kodi
133t
Master
 
Avatar kodi
 
Datum učlanjenja: 08.01.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 714
Hvala: 16
37 "Hvala" u 28 poruka
kodi is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za kodi
Default

pa cek, nije kriv adsense - da ima interesovanja i bidovanja za keyworde, porasla bi i cena klika.
__________________
kodi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 03. 2009.   #127
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

Httpool toboads - 0.046 $

Ali, nije fora samo u ceni, kao sto rece Mileusnic na prethodnim stranama.
Bitan je broj oglasivaca i 'pamet' softvera za ciljanje... tj. njegova mogucnost da prepozna bitan sadrzaj na stranici, i da na osnovu toga prikaze relevantan oglas, jer imam utisak da i tu ima malih problema kod raznih ads mreza.
Mada je najbitniji broj oglasivaca, jer tako povecavas sansu da se oglas poklopi sa kontekstom...
Google za sada i dalje vodi sa CTR, jer ima vise oglasivaca, izmedju ostalog i stranih, pa se ciljanost bolje poklopi... te se dobije i do 4 puta bolji CTR, sto anulira manju cenu klika... pa zarada webmastera bude veca.

No, namerno sam pomenuo i etarget i toboads, jer smatram da je od veoma bitnog znacaja da domace mreze ojacaju, i da manje zavisimo od inostranstva i velikog-mocnog googla.
Ne bih da me shvatite kao teoreticara zavere, ali... posmatrajuci finansijsku scenu u USA, bojim se da ce ekonomija da im krahira jos vise...
I zato je od velikog znacaja da imamo svoju domacu alternativu...

Iako koristim adsense, mislim da domace oglasivacke mreze treba promovisati i dati im sansu i podrsku... jer je to u sveopstem interesu za web oglasavanje u Srbiji.
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa

Poslednja izmena od Peca : 09. 03. 2009. u 15:58.
Peca je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 03. 2009.   #128
pcigre
Miloš Vučić
Grand Master
 
Avatar pcigre
 
Datum učlanjenja: 11.08.2006
Lokacija: Niš, Serbia
Poruke: 786
Hvala: 106
33 "Hvala" u 20 poruka
pcigre is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za pcigre Pošaljite poruku preko AIM za pcigre Pošaljite poruku preko MSN za pcigre Pošaljite poruku preko Yahoo za pcigre Pošaljite poruku preko Skype™ za pcigre
Default

Hm... valjda je jedina bitna stvar eCPM... drugo medij ne treba da zanima.
__________________
Kotler je bio u pravu. Ko radi srcem nema konkurenciju.
pcigre je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 03. 2009.   #129
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

pa eCPM zavisi od pozicije reklame na stranici... pa ce neko ko je reklamu stavio u footer reci da mu je eCPM ocajan, dok ce neko drugi perfektno uklopiti reklame i reci da je prezadovoljan.
ovako kada kazes 'cenu po kliku' - bar znas preciznije nesto... no, ni to nije neki faktor ako je CTR ocajan zbog malog broja oglasivaca...
najbolje je reci i cenu po kliku i CTR
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa
Peca je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 03. 2009.   #130
invest
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 23.02.2009
Poruke: 21
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
invest is on a distinguished road
Default

filtriras malo jefeftinije olgase i ukapiras da je ipak Google, Google )

koristim sve mreze tj testiram

Google za ovaj mesec - 0.035$
Etarget - 1,144 din ili 0.0152$ po danasnjem kursu
Httpool - 3,5 din ili 0.0466$ po danasnjem kursu
WebGazda - 2,8 din ili 0.0373$ po danasnjem kursu

Meni nikada nije pao prosek ispod 0.03$ na Googlu...prema tome, ko zaradjuje manje, treba da se za pita gde je kod sebe problem...a ne do Googla
invest je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Tržište online oglašavanja u Srbiji 2008. Dragan Varagić Marketing i SEO 0 05. 05. 2009. 00:08
Cene oglašavanja GaVrA Marketing i SEO 46 11. 11. 2008. 13:21
Mala uporedna statistika oglašavanja srdjan Marketing i SEO 6 12. 10. 2008. 20:28
Srbija nabrže rastuće tržište oglašavanja na svetu! Dragan Varagić Marketing i SEO 31 21. 10. 2007. 23:06
line numbering dee (X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS 7 06. 04. 2007. 15:16


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 17:27.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.