DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Zatvorena tema
 
Alati teme Način prikaza
Staro 17. 12. 2006.   #11
MorenoArdohain
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar MorenoArdohain
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.437
Hvala: 37
131 "Hvala" u 82 poruka
MorenoArdohain će postati "faca" uskoroMorenoArdohain će postati "faca" uskoro
Default

Tako je, potrebni su full email headeri. Bamby, javi mi se na PP.
__________________
Năo quero mais seguir um só caminho
MorenoArdohain je offline  
Staro 17. 12. 2006.   #12
kai
profesionalac
Professional
 
Avatar kai
 
Datum učlanjenja: 21.06.2005
Poruke: 292
Hvala: 12
29 "Hvala" u 11 poruka
kai is on a distinguished road
Default

Ovo je pristiglo danas na ćaletov mejl, pa mi je forwardovao:

Citat:
Postovani

U prilici sam da Vam ponudim E mail adresar na CD-u sa bazom od preko 100.000 e mail adresa sa prostora Srbije
(od toga su 75% sa prostora Beograda i okoline) i program (Bulk e mail sender) za efikasno slanje slanje e mail poruka.
Od 100.000 e mail adresa 35.000 su mejlovi pravnih a 65.000 fizickih lica.
Adrese su azurirane u bazu sa preko 300 najposecenijih domacih sajtova i predstavljaju kvalitetan izvor podataka za efikasnu reklamu usluga koje nudite.
Sve adrese su u txt fajlu tako da imate neogranicenu mogucnost slanja poruka,dodavanja novih adresa i brisanje onih koje Vam ne odgovaraju.
Poruke mozete slati u razlicitim formatim pa i html,zavisno od kreativne ideje kojom zelite da se obratite Vasim potencijalnim klijentima.
Program koji dobijate je jako efikasan tako da u kratkom roku mozete obavestiti ogroman broj ljudi o onome cime se bavite ili o proizvodima koje nudite.
Program se zove Bulk e mail sender.Rec je o komercijalnom programu za slanje mejlova.Brzina slanja zavisi od vase veze sa internetom.Brzina za modemski pristup od 56 Kbps je 6000 do 8000 mejlova na sat.
Prednost programa i adresara je u tome sto mozete izreklamirati Vas posao,uslugu itd za kratko vreme i sa malo troskova na krug od minimum 40.000 ljudi.
Potrebno je da postujete pravila antispam propisa dakle da ljudima omogucite odjavu sa Vase reklamne liste preko odgovarajuceg mejla na koji
cete prikupljati adrese onih koji vise ne zele da primaju Vase mejlove.
Adresar sadrzi 146.000 mejlova,bez odredbe imena i prezimena vlasnika mejlova i po poslednjoj proveri od pre dva dana aktivnih mejlova je 108.000
Cena ovog E mail adresara je 1500 dinara .
U tu cenu su uracunati PTT troskovi slanja paketa.
Ukoliko zelite da porucite ponudjeni paket potrebno je da na e mail disko300@yahoo.com posaljete ime,prezime i adresu i paket ce biti kod Vas u roku od 48 sati.

S postovanjem
Duska Stojic
disko300@yahoo.com
Hmmm....
kai je offline  
"Hvala" kai za poruku:
Staro 17. 12. 2006.   #13
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Ovo treba prijaviti Yahoo-u i videti da li se takav vid korišćenja Yahoo! email adrese protivi pravilima korišećenja Yahoo! mail servisa. Ako ništa, bar malo da im zagorčaš život.
Ilija Studen je offline  
Staro 17. 12. 2006.   #14
DejanVesic
old school
Professional
 
Avatar DejanVesic
 
Datum učlanjenja: 15.06.2005
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 448
Hvala: 21
70 "Hvala" u 46 poruka
DejanVesic će postati "faca" uskoro
Default

Nije mi bilo teško, no sam im poslao mail sledeće sadržine:

Citat:
Poštovani gospodine / gospođo,

potrudiću se da dođem do Vašeg email adresara.

Ako su na Vašoj listi moje email adrese (dvesic@sezampro,
dejanvesic@sezampro) daću sve od sebe (a i moj advokat) da Vas taj
spamerski posao jako skupo izađe.

Takođe ću se potruditi da autor bulk email sendera sazna kako Vi
zarađujete preko njegovog autorskog dela.
__________________
http://www.vesic.org | Blog: http://www.vesic.org/blog/ | Fina kolekcija programa: http://www.vesic.org/programi/
DejanVesic je offline  
Staro 17. 12. 2006.   #15
Alef
član
Na probnom radu
 
Avatar Alef
 
Datum učlanjenja: 17.08.2006
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 36
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Alef is on a distinguished road
Default

Kôd:
From - Wed Dec 13 22:06:03 2006
X-Account-Key: account5
X-UIDL: 1142617650.9613
X-Mozilla-Status: 0001
X-Mozilla-Status2: 00000000
Return-Path: <posterminalster@yahoo.com>
X-Original-To: xxxx@xxxxxxxx.xxx
Delivered-To: xxxx@xxxxxxxx.xxx
Received: from ouxu1 (212-200-217-79.smin.sezampro.yu [212.200.217.79])
	by xxxx.xxxxxxxx.xxx (Postfix) with SMTP id 6FE542AF67F
	for <xxxx@xxxxxxxx.xxx>; Wed, 13 Dec 2006 20:31:43 +0100 (CET)
From: "Marketing" <posterminalster@yahoo.com>
Subject: REKLAMIRAJTE SE NAJBOLJE I NAJBRZE
To: xxxx@xxxxxxxx.xxx
Content-Type: text/plain;
	charset="ANSI"
Reply-To: pos@verat.net
Date: Wed, 13 Dec 2006 21:48:52 +0100
X-Priority: 3
Message-Id: <20061213193144.6FE542AF67F@xxxx.xxxxxxxx.xxx>
X-IMAPbase: 1142617650 9613
Status: O
X-UID: 9613
Content-Length: 1244
X-Keywords:                                                                                                    

Nudimo Vam mogucnost reklamiranja putem e-mail-a. Ova mogucnost savremenog reklamiranja pove?a?e prodaju va?ih proizvoda. Dosada ste 
pla?ali razne vidove reklama, ovakva reklama putem e-mail-a je savremena i direktna. Reklamirajte se na 36000 e-mail adresa koje su ustvari 
adrese vasih kolega privatnih preduzetnika i adrese skoro svih preduze?a u Srbiji. Sigurni smo u uspeh ovog vida marketinga. Steknite odmah 
poslovne partnere i sa njima sar?ujte godinama. Mnoge firme su nam zahvalne jer su drasti?no pove?ale svoju prodaju. Budite deo uspe?nog tima 
MARKETING CENTRA. Ova reklama deluje ODMAH ve? prvog dana se ostvaruju i zaklju?uju poslovi. Cena ovakvog na?ina reklamiranja je 
veoma mala u odnosu na ono ?to dobijate njome. Nakon uplate od 8500 dinara + PDV po?injemo sa propagandom i masovnim slanjem e-
mailova. Rezultati na?eg rada vidljivi su ve? narednog dana gde Vas klijenti zovu radi ugovaranja poslova. Vasa reklama se prosle?uje na na? e-
mail u formi u kojoj zelite da Vasi klijenti i kolege vide va?u poruku. Cena reklame je izuzetno mala u odnosu na efekte koji dolaze sa njenim 
kreiranjem i kona?nom realizacijom. Uverite se i postanite deo na?eg uspe?nog tima.
Marketing Info
064/ 50 30 980
www.marketinginfo037.com
Naravno xxx-ovao sam mail na koji je stiglo... Kompletan mail moze da se dobije po zahtevu, proverenim ljudima
Alef je offline  
Staro 17. 12. 2006.   #16
MorenoArdohain
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar MorenoArdohain
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.437
Hvala: 37
131 "Hvala" u 82 poruka
MorenoArdohain će postati "faca" uskoroMorenoArdohain će postati "faca" uskoro
Default

Otvoricu novu temu u vezi ovih SPAM poruka, zanimaju me vase ideje i predlozi za konkretne akcije.

Edit, naknadno cu okaciti link, nesto se zeznulo
Edit2: zbog splitovanja teme, svi predlozi treba da idu ovde.
__________________
Năo quero mais seguir um só caminho

Poslednja izmena od MorenoArdohain : 17. 12. 2006. u 21:38.
MorenoArdohain je offline  
Staro 17. 12. 2006.   #17
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao DejanVesic
Nije mi bilo teško, no sam im poslao mail sledeće sadržine:

Citat:
Poštovani gospodine / gospođo,

potrudiću se da dođem do Vašeg email adresara.

Ako su na Vašoj listi moje email adrese (dvesic@sezampro,
dejanvesic@sezampro) daću sve od sebe (a i moj advokat) da Vas taj
spamerski posao jako skupo izađe.

Takođe ću se potruditi da autor bulk email sendera sazna kako Vi
zarađujete preko njegovog autorskog dela.
Napokon neko trvdoglaviji od mene
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline  
Staro 17. 12. 2006.   #18
DejanVesic
old school
Professional
 
Avatar DejanVesic
 
Datum učlanjenja: 15.06.2005
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 448
Hvala: 21
70 "Hvala" u 46 poruka
DejanVesic će postati "faca" uskoro
Default

Pa, kum mi je advokat i to dobar i da vidimo može li se nešto učiniti
__________________
http://www.vesic.org | Blog: http://www.vesic.org/blog/ | Fina kolekcija programa: http://www.vesic.org/programi/
DejanVesic je offline  
Staro 17. 12. 2006.   #19
Dušan Dželebdžić
Nekad bio ddz
Expert
 
Avatar Dušan Dželebdžić
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 590
Hvala: 88
402 "Hvala" u 51 poruka
Dušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za Dušan Dželebdžić Pošaljite poruku preko Skype™ za Dušan Dželebdžić
Default

Citat:
Originalno napisao Ilija Studen
Ovo treba prijaviti Yahoo-u i videti da li se takav vid korišćenja Yahoo! email adrese protivi pravilima korišećenja Yahoo! mail servisa. Ako ništa, bar malo da im zagorčaš život.
Ja ga prijavio Yahoo!-u, i stigao mi je sledeći odgovor:

Citat:
Originalno napisao Yahoo! Mail
Hello,

Thank you for writing to Yahoo! Mail.

The Yahoo! service that you have written about is hosted in the United States and targeted at a primarily English speaking U.S. audience.
Yahoo! is able to take appropriate action against content posted by users on Yahoo! services that may violate the Yahoo! Terms of Service
at:

http://docs.yahoo.com/info/terms/

We are currently unable to determine if the content posted on the site you wrote us about is in violation of the Yahoo! Terms of Service. If you believe that you may be in danger, please contact your local law enforcement agency immediately. Otherwise, forward a translation of the abusive material and we will review the situation further and take appropriate action.

Thank you again for contacting Yahoo! Customer Care.

Regards,

Marcus

Yahoo! Customer Care
http://www.yahoo.com/
Ne mislim da sam u opasnosti (LOL), ali me stvarno mrzi da prevodim ceo spam. Posebno zato što sam pri forwardovanju prepričao ukratko o čemu se radi.
__________________
Converting dead links into hyperlinks since 1996.
Dušan Dželebdžić je offline  
Staro 17. 12. 2006.   #20
crews_adder
old school
Professional
 
Avatar crews_adder
 
Datum učlanjenja: 29.06.2005
Poruke: 368
Hvala: 9
24 "Hvala" u 15 poruka
crews_adder is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za crews_adder
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe
ako stvarno planirate neku tuzbu morate da skupite message Id-jeve, samo na osnovu From polja nema sanse da se nesto dokaze...
Pa valjda i njihov provajder ima neku ulogu u ovom cyber-kriminalu.
__________________
RetroJunk.com
crews_adder je offline  
Zatvorena tema



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Najavljena borba protiv internet kriminala... gaganed e-Business 48 25. 06. 2010. 19:51
.BIZ domen - za i protiv ? glaspodrinja.com e-Business 0 24. 11. 2007. 19:50
Domaći spam preko Skype-a mungos Opušteno 4 11. 11. 2006. 19:24
Borba protiv RTS harača dinke Opušteno 7 23. 11. 2005. 04:17


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 23:34.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.