DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Showroom i poslovne ponude > Web site, dizajn i multimedia
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web site, dizajn i multimedia Galerija web sajtova, recenzije i kritike. Svaka nova tema zahteva odobravanje pre prikazivanja

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 08. 11. 2006.   #111
zira
Vladan Zirojević
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2006
Lokacija: Beograd/Trebinje
Poruke: 903
Hvala: 106
183 "Hvala" u 82 poruka
zira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auru
Pošaljite ICQ poruku za zira Pošaljite poruku preko Skype™ za zira
Default

OK... vrlo je moguce da cu biti u velikoj manjini po ovome pitanju, ali stvarno ne podnosim generalizovanja, pogotovo napamet. Je li neko od vas nekada trazio pomoc od Crkve i bio odbijen? Ja nisam trazio, ali kada je mojoj porodici bila potrebna, dobio sam pomoc... dakle i ne trazeci. Vi ste trazili i bili odbijeni?
__________________
Donesi.com SrediMe
zira je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 11. 2006.   #112
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Nije offtopic, tema je humanost, crva bi trebala da se uklapa tu.

I ja sam u kontaktu sa stolicom na kojoj sedim najvise ali to ne znači da joj pomažem već sam joj na grbači. Kapiraš? Ja i nisam pričao o popovima pojedinačno već o celoj crvki takvoj kakva jeste.

Da li su sagradili oni neko prihvatilište? Što oni nisu uzeli da prave neku "sigurnu kuću", i ne treba im Delta, mogu sami da finansiraju 20-ak takvih.

Da li su oni organizovali neke javne kuhinje i pomoć siromašnima?

Da li su oni izgradili neke kuće za beskućnike ili gde god se okreneš vidiš crvkene tornjeve kao što smo gledali petokrake do skoro?

Da li su oni dali neki prilog za izgradnju bilo čega?

Kreni recimo od Košutnjaka prema Vidikovcu, to je 8 autobuskih stanica. Ima 3 nove crvke. Za koga? Zbog čega?

Ako si vernik, kapiram da ti je teško da razmišljaš o crkvi na taj način, ali ja i ne govorim protiv vere, ni protiv Boga, već protiv onih koji su uzeli sebi za pravo da govore u ime Boga. Ja se naježim kada sveštenik koji čini jedan od najvažnijih hrišćanskih obreda - krštenje, traži pare za to. Naravno "koliko daš, ali nemoj ispod 50 evra". <- Ovo citiram. Zamisli da je Jovan Krstitelj tražio pare za svako krštenje.

Ja sam puno razmišljao na ovu temu, naročito u jednom kratkom periodu kada sam se i ja obratio Bogu koji je bio u tom trenutku jedini kome sam mogao da se obratim. Ali, opet kažem, ja ne pričam o Bogu nego o crvki.

Razmisli o ovoj pesmici:
Citat:
Stained glass windows keep the cold outside
While the hypocrites hide inside
With the lies of statues in their minds
Where the Christian religion made them blind
Where they hide
And prey to the God of a bitch spelled backwards is dog
Not for one race, one creed, one world
But for money
Effective
Absurd

This is religion
A liar on the altar
...
Religija je nešto što je najviše zla nanelo ovoj planeti, koji rat nije započet u ime Boga. U ime religije? Bilo koje religije. Ali ne od Boga, nego od "tumača Boga".

Ali hajde, da ne smaramo... stvarno nije trebalo niko da spominje crvku
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 11. 2006.   #113
dee
Domagoj Horvat
Expert
 
Avatar dee
 
Datum učlanjenja: 24.07.2006
Lokacija: Zagreb
Poruke: 502
Hvala: 22
10 "Hvala" u 8 poruka
dee is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za dee
Default

bluesman...

ne bih da sirim i stvarno mi je sad zao sto sam je i spomenuo... kontam potpuno tvoj stav, ali mislim da je ovdje bitno nesto drugo. to su tvoja iskustva, da si imao i 150% takvih iskustava, ostaje opet cinjenica da ogroman broj ljudi istu tu Crkvu dozivljava kao dio svojeg bica/identiteta. eto konkretno, moja mater je odrasla s petoro brace i bakom, otac joj umro dok je godinu dana imala i pri posveti kuce, koja je redovna godisnja prilika kad ljudi daju prilog Crkvi, baka je uredno spremala i davala, svecenik uredno uzimo (jer baka nije htjela cut kad bi reko da nece uzet posto je sama s 5oro djece) a kad je otiso, baka svake godine uredno nalazila pare vracene pod stoljnjak u trenu dok nije pazila i sad ga jebi, to je prica o iskustvima...

zato i rekoh, manimo ih se... nisu pouzdana
__________________
postoje ludosti bez kojih je nemoguce ljudsko dostojanstvo
dee je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 11. 2006.   #114
zira
Vladan Zirojević
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2006
Lokacija: Beograd/Trebinje
Poruke: 903
Hvala: 106
183 "Hvala" u 82 poruka
zira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auru
Pošaljite ICQ poruku za zira Pošaljite poruku preko Skype™ za zira
Default

IOCC Data:

BiH:
- To date, IOCC has reconstructed homes for 666 (?!?! ) returning families. In
- IOCC's ongoing programs in Bosnia-Herzegovina, valued at an estimated $7.3 million.
- Repaired five schools;
- Repaired 105 miles of electric lines (low and high voltage) and 44 transformer stations;
- Re-connected more than 500 housing units to electrical utilities;
- Rehabilitated 54 miles of water pipelines and 11 reservoirs, basins or pump stations;
- Re-connected 220 housing units to water utilities

SCG:
- Since 1992, IOCC has implemented humanitarian programs in Serbia and Montenegro worth more than $54 million, providing assistance to more than 1.5 million people.
...

Ne govorimo o 20.000 evra koje jedna kompanija da u "humanitarne" svrhe, vec govorimo o milionima evra totalno nepoznatih vjernika koji su usli u Srbiju kao pomoc. Ovo su samo podaci Medjunarodne pravoslavne humanitarne organizacije, a pored njih u Srbiji radi Fond Covjekoljublje i drugih par Pravoslavnih fondova. A potom tu su i Karitas katolicke crkve, Merhamet islamske zajednice.
Off Topic:
Usput, u Hercegovini odakle sam ja, svestenici ne uzimaju pare ni za jedan obred. Ako im das, das. To je uveo Vladika Atanasije. Btw, ne zaboravi da svestenici SPC nemaju platu, zive od toga sto im narod da. Sto u drugim krajevima traze pare, kakav narod, takvi i popovi ;-)
__________________
Donesi.com SrediMe

Poslednja izmena od zira : 08. 11. 2006. u 00:42.
zira je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 11. 2006.   #115
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Spc?
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 11. 2006.   #116
zira
Vladan Zirojević
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2006
Lokacija: Beograd/Trebinje
Poruke: 903
Hvala: 106
183 "Hvala" u 82 poruka
zira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auru
Pošaljite ICQ poruku za zira Pošaljite poruku preko Skype™ za zira
Default

spc = srpska pravoslavna crkva, ako to pitas?
__________________
Donesi.com SrediMe
zira je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 11. 2006.   #117
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Da, pitam šta je sa SPC?

Kada bi ti znao recimo da SPC ima najsavremeniju štampariju u zemlji, jedan su od najvećih izdavača u zemlji, dok, recimo pre neki dan gledam na TV-u reportažu o majci i sinu koji su umrli od gladi (u Srbiji u 21. veku)... to je ono o čemu ja pričam.

Osim toga, IOCC je takođe komercijalna priča, i kod njih nestane ispod mantije bar 50% Mada oni i ne nose mantije Ali, hajde, pokvarismo čoveku temu, za sve je kriv dee
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 11. 2006.   #118
zark0vac
Rade Joksimović
Professional
 
Datum učlanjenja: 27.10.2006
Poruke: 220
Hvala: 0
1 "Hvala" u 1 poruci
zark0vac is on a distinguished road
Default

Off Topic: Ajde, ajde, vratite se na temu


Dejane, gde planiras i kako marketinski propratiti sajt?
Da li si pokusavao da nadjes (nasao?) nekog jaceg medijskog sponzora za reklamnu kampanju?

Smatram da su to osnovna pitanja pri pocetku ovakvog humanitarnog poduhvata.
Ako narod ne zna, kako ce pomoci?
A pritom u odnosu na broj prevaranata na internetu opalo je poverenje ljudi cak i za ovakve humanitarne sajtove za pomoc onima kojima je pomoc preko potrebna.
Ako ne budes imao jacu marketinsku kampanju, nazalost, mislim da nece biti
previse odziva na ovaj poziv. Mozda da vidis sa nekom novinskom kucom?
Politika? Vecernje novosti? Propratni materijal (letak recimo) uz Vecernje novosti: 1.50din
sa pdv-om po komadu materijala. Sto znaci + stampa. Ako bi mogao da sa
njima recimo nadjes zajednicki jezik i ubedis ih, akcija ce sigurno biti propracena
onako kako dolikuje.

Edit: Takodje mozes videti i sa vecim domacim sajtovima da budu sponzor ove akcije
postavljajuci bannere na svoj sajt?

Poslednja izmena od zark0vac : 08. 11. 2006. u 02:25.
zark0vac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 11. 2006.   #119
zira
Vladan Zirojević
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2006
Lokacija: Beograd/Trebinje
Poruke: 903
Hvala: 106
183 "Hvala" u 82 poruka
zira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auru
Pošaljite ICQ poruku za zira Pošaljite poruku preko Skype™ za zira
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman
Kada bi ti znao recimo da SPC ima najsavremeniju štampariju u zemlji, jedan su od najvećih izdavača u zemlji, dok, recimo pre neki dan gledam na TV-u reportažu o majci i sinu koji su umrli od gladi (u Srbiji u 21. veku)... to je ono o čemu ja pričam.
Znam za stampariju i rade vrlo kvalitetno. Ali to nema ama bas nikakve veze sa tim sto u Srbiji umiru ljudi od gladi. To je stvarno strasno, i prije svega sramota drustva i drzave, pa onda i svih drugih. A slazem se, covjeku pokvarismo temu, ali dobro, nije nam prvi put

Usput i vezano, ime sajta Humanost.org, humanost cisto kao pojam dolazi od humanizma, a to je u nekoliko razlicito od religioznog shvatanja svijeta.

Nego, Dejane, sa 80 posjeta dnevno, imati 5-6 poslatih SMS-ova je 7% konverzija sto je izuzetno (pogotovo jer ne podrzavas 063 mrezu, ja sam npr. htio da posaljem SMS i nisam mogao - a znam razloge zasto ne podrzavas 063). Razumijem da si nezadovoljan pocetnim efektima, ali ce uz takvu konverziju rezultati biti mnogo bolji uz vecu posjetu. A vazno je da ocijenis sta mozes da ostvaris ovim projektom i da krenes od malih stvari, znam da bi htio svima da pomognes, ali gledaj da bar nekome pomognes i samo naprijed, ja cu ti pomoci koliko budem mogao.

I jos nesto, pa odoh na spavanje Prije par godina sam radio jedan sajt u USA, mislim da bi i kod tebe takvo nesto moglo da ima dobar rezultat: napravi "berzu", moze i u formi foruma, gdje ce ljudi ostaviti sta im treba, a drugi ljudi sta imaju da ponude. Stari racunar, odjeca, knjige... sta ko ima... i ljudi se javljaju i ostavljac posta ili ti u jednom trenutku kaze kome je odlucio da to pokloni. To su male stvari, ali nekome jako bitne i nedostizne.
__________________
Donesi.com SrediMe

Poslednja izmena od zira : 08. 11. 2006. u 02:46.
zira je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 11. 2006.   #120
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

dve stvari:

1) nemam ni ja neko preterano pozitivno misljenje o crkvi kao instituciji (mada znam i da je mnogima pomagala, narocito na Kosovu i u manjim sredinama). Ali sta mi mislimo je potpuno nebitno, bitno je da je pravoslavlje sad u "modi" u sirokim narodnim masama (pa makar se ta religioznost uglavnom svodila samo na vesanje krsta o retrovizor i kupovinu posne pizze u pekarama) ali cinjenica je da bi SPC bila odlicna organizacija da se pomene na sajtu. To bi defintivno ulilo poverenje i potaklo vrovatno mnoge da ucestvuju.

2) Ja mogu da podelim flyere na tehnickim fakultetima u Beogradu (ETF-Gradjevinski-Arhitektura, Masinac, Tehnoloski), to mi je u komsiluku i nije problem da odvojim par sati na to...

eh, da, a jesi razmisljao o nasim ljudima u inostranstvu ? Oni bi verovatno mogli da izdvoje vise od nas ovde, a mozda bi bili i spremniji da pomognu...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
.rs sajt sa PR 10 Markok Linkovi 41 02. 01. 2012. 18:06
Problem sa utf-8 encodingom na humanost.org Peca Web aplikacije, web servisi i software 14 17. 02. 2010. 16:10
Sajt Ministarstva Informatike IMA SAJT! Pedja e-Business 33 28. 08. 2007. 11:37
Lansiran Tehnopolis na B92.net! Dejan Bizinger Web site, dizajn i multimedia 90 19. 02. 2007. 16:52
Opera cudan bag -> quirksmode sajt prebacuje strict mode sajt u quirks u drugom tabu bojan_bozovic (X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS 0 12. 02. 2006. 12:42


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 22:52.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.