DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > Komunikacije
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Komunikacije VOIP (Voice Over IP), handheld, Instant Mesengers, protokoli, P2P...ICQ, Jabber, MSN, ...

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 07. 09. 2010.   #11
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default

About vip, licno iskustvo
Citat:
Dakle zbog nekoliko meseci frustracije u Telenoru odustajem od njih i prelazim kod VIP.
Sve tece lepo 30dana. Nakon toga pocinju da mi stizu poruke o povecanom saobraciju sa mog broja. Jedna poruka na 7 dana.
Nakon 3 takve poruke stize mi poruka da sam SUSPENDOVAN zbog povecane kolicine saobracaja. Sada traze avansnu uplatu dela racuna da bi me ukljucili.

Telefon mi je potreban da bih obavio veoma vazan razgovor u tom trenutku. Mislim se, ok, zvacu ih pa ce da me ukljuce... jer razlog suspenzije nema veze sa mozgom.
Pozovem korisnicki centar, oni se pozivaju na ugovor koji smo potpisali... po kome (u nekom clanu 14) oni imaju pravo da me iskljuce ako dodje do povecane potrosnje.

Hajde da se radi o nekim sumanutim sumama, mi ovde pricamo o 1500 din (ako i toliko).
Dakle, zbog jebenih 1500 din ja nemogu da obavim vazan razgovor na mom POSTPAID broju.

Kazu to je samo dok ne steknemo poverenje u nase korisnike, pa koji vam k. sluzi izvestaj iz kreditnog biroa koji ste uzimali kada sam potpisivao ugovor.

Izem vam i kompaniju koja ce da umre zbog ne sigurnosti da li ce im neko platiti 1500 din.
Datum desavanja: November 10, 2008 at 3:25pm
cvele je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 09. 2010.   #12
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

i meni su prva 3 meseca trazili te avanse i zvali me (posto imam dosta poziva prema inostranstvu). Ja sam to ignorisao i nakon 3 meseca su prestali da smaraju.

inace VIP me je ujebao za roaming zimus, kad sam tek presao, posto ga upale tek posle 3 meseca (sto verovatno negde pise, ali meni nije palo na pamet da proveravam da li su ga upalili, jer je proslo vec 2 meseca od prelaska). Pa sam tako bio bez telefona nedelju dana, a putovao sam poslom, pa nisam mogao da potvrdim ni sastanak, jednom recju popizdeo sam. A i cene za roaming su im solidne, cini mi se da mi je mts bio jeftiniji (ranije, ne znam kakve su trenutne cene).

Ali za lokalni saobracaj su mi ok.
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.

Poslednja izmena od ivanhoe : 07. 09. 2010. u 15:27.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 09. 2010.   #13
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Kod Telekoma je isto, Roaming uključe posle 3 meseca. Moguće da su svi isti po tom pitanju.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 09. 2010.   #14
Nenad Vasić
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 28.06.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 238
Hvala: 80
38 "Hvala" u 24 poruka
Nenad Vasić is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Nenad Vasić
Default

Ja sam više od 3 godine postpaid korisnik Telenora (pre toga bio prepaid) i nisam imao nekih problema do sada. Nisu mi dodavali poruke niti međunarodne pozive, ili nešto slično kao što je agvozden napisao gore. Telenor, za razliku od MTS-a (ne znam i za VIP), ima i tzv. Moj portal na sajtu gde mogu da se pogledaju svi prethodni računi, specifikacije saobraćaja, može da se podesi brdo stvari za koje biste inače morali da zovete/idete u korisnički servis. Sad imaju i one Prenesi plus pakete sa GPRS saobraćajem...

Sve dok ne budu uveli onu mogućnost za prelazak kod drugog operatera uz zadržavanje trenutnog broja neću ni da gledam ostale ponude.


Edit:

Što se tiče rominga kod Telenora, uključuju posle 3 meseca korišćenja, ali može da se uplati 4000 din. da uključe odmah. Posle tih 4000 služi za plaćanje narednih računa.

Poslednja izmena od Nenad Vasić : 07. 09. 2010. u 15:58.
Nenad Vasić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 09. 2010.   #15
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

da, da ne zaboravim (mislim da sam to vec negde pominjao na forumu), MTS ima najocajniju podrsku u svemiru. Teoretski bi trebalo da moze da se promeni pretplatnicki paket pozivom, medjutim taj servis (kao i neki drugi) nije radio jedno najmanje 6 meseci (ne znam jel sad proradio jer sam odustao od njih), a kad odes licno svugde su neopisive guzve. Na email koji sam poslao podrsci su mi odgovorili par meseci kasnije (bukvalno par meseci, nije stilska figura) i to sa nekim generickim tekstom "da se izvinjavaju, ali se radi na unapredjenju sistema i zato nije dostupan servis" ?! Yeah, right...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 09. 2010.   #16
Nenad Vasić
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 28.06.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 238
Hvala: 80
38 "Hvala" u 24 poruka
Nenad Vasić is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Nenad Vasić
Default

A evo kako promena paketa izlgeda kod Telenora:



Nenad Vasić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 09. 2010.   #17
crews_adder
old school
Professional
 
Avatar crews_adder
 
Datum učlanjenja: 29.06.2005
Poruke: 368
Hvala: 9
24 "Hvala" u 15 poruka
crews_adder is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za crews_adder
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
VIP ima najbolje cene poziva prema instranstvu za zemlje i brojeve koji su unutar njihove grupacije (Hrvatska, Austrija, itd..)
A Telenor to resava ovako.

Imam postpaid kod Telenor-a. Osim skromne ponude telefona (los izbor, narocito u radnjama u "Srbiji", jer "Beograd je "svet"), pa jos po paprenim cenama i nikakvih pogodnosti za stare korisnike, nemam ozbiljnijih zamerki.

Pohvalio bih VIP za "Sto u izlogu to u radnji" ponudu telefona i odnos prema korisnicima.

Bice zanimljivo ako posle 1.01.2011. zaista omoguce prenosenje brojeva iz jedne mreze u drugu. Do tada ce Vlada morati da proda Telekom... :P
__________________
RetroJunk.com
crews_adder je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 09. 2010.   #18
zenith
novi član
 
Avatar zenith
 
Datum učlanjenja: 10.10.2007
Poruke: 1
Hvala: 0
1 "Hvala" u 1 poruci
zenith is on a distinguished road
Default

A evo i poredjenja cena za postpaid pakete (thanks to Benchmark)

zenith je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" zenith za poruku:
Staro 20. 09. 2010.   #19
Gruja
Dejan Grujic
Professional
 
Datum učlanjenja: 29.09.2005
Poruke: 380
Hvala: 9
64 "Hvala" u 40 poruka
Gruja is on a distinguished road
Default

Moram da primetim apsolutnog rekordera, možda i u svetski razmerama - "mts kontakt" kod kog prenesi kilobajt košta 10 para, ili 1MB celih 100din!
Gruja je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 09. 2010.   #20
Aleksandar.Ilic
old school
Expert
 
Datum učlanjenja: 30.04.2006
Poruke: 464
Hvala: 39
48 "Hvala" u 28 poruka
Aleksandar.Ilic is on a distinguished road
Default

Ja mogu samo kazem moje subjektivno iskustvo sa telenorom, a to je da extremno retko imam neke probleme. A vec 10 godina imam isti broj i od pocetka sam postpaid.
Naravno, puca i njima mreza, ne radi na nekim jako zavucenim podzemnim mestima u Nisu, ali za sada nemam nameru da ih menjam. Cak su mi cene za stvari koje ja koristim odlicne (voice pozivi u okviru Srbije)
__________________
Vesti sa juga --- BizBuzz
--- Vas mali oglas
Aleksandar.Ilic je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Izbor PHP Framework dootzky PHP 100 21. 02. 2010. 19:15
Prvih 20 internet operatera dobija odobrenje za rad Aleksandar Marković Komunikacije 0 22. 12. 2006. 13:54


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 12:58.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.