DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 16. 05. 2012.   #1
Dzordz
Diskutabilni diskutant
Wrote a book
 
Avatar Dzordz
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Lokacija: Brno
Poruke: 1.113
Hvala: 36
103 "Hvala" u 74 poruka
Dzordz is on a distinguished roadDzordz is on a distinguished road
Default Biznis od kuce - pasivni prihod

Imam potrebu da se presaltam sa 9to5 na 24/7 u sledecih par godina. Glavni razlog je sto me korporativne strukture i gubitak produktivnosti prosto satiru.

Plan mi je da do jeseni 2015 (tri godine) dodjem do situacije gde bih mogao da zaradim pristojnu platu (~1.000e+) od pasivnog prihoda.
Vreme koje bih mogao da ulozim do tada je oko 20 sati nedeljno (a od tada i vise naravno) i negde oko 500e mesecno.

Umem da instaliram WP i slicno, mogu da procitam PHP i editujem (copy/paste parceta koda) ali nisam programer. Radio sam kao system admin (windows) i mrezni admin (cisco etc.). Trenutno mi je dan ispunjen uglavnom project management radom i nekim strateskim diskusijama.

Imam pristojan stil pisanja i engleski mi dodje ko maternji.
Sto se tice uvek pitanja "sta volis da radis", hobije nemam a mogu po ceo dan da pricam i svadjam se na conference call-ovima i da istrazujem specificnu temu na netu satima.

Dajte pomozite sa nekom idejom, da li se koncentrisati na nase govorno podrucje zbog lakseg probijanja, gde se moze ostvariti neki pasivni prihod i slicno?

Siguran sam da ovde ima dovoljno pametnih ljudi pa ce biti bar nekih ideja.
Dzordz je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 05. 2012.   #2
xippi
xippster
Master
 
Avatar xippi
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 681
Hvala: 102
138 "Hvala" u 84 poruka
xippi će postati "faca" uskoroxippi će postati "faca" uskoro
Default

he. pazi sta zelis jer i gubitak korporativne strukture i povecanje produktivnosti prosto satiru ovo kazem jer sam sa manjim prekidima uglavnom radio 24/7 i to se pretvara u beskonacan niz istih dana i vodi u uzasnu desocijalizaciju. teleworking koliko god da je super toliko je zlo. inace imamo slican problem, ja zelim da se presaltam na nesto sto ne podrazumeva sedenje satima

Citat:
Originalno napisao Dzordz Pogledajte poruku
Sto se tice uvek pitanja "sta volis da radis", hobije nemam a mogu po ceo dan da pricam i svadjam se na conference call-ovima i da istrazujem specificnu temu na netu satima
nadji hobi koji mozes da pretvoris u izvor prihoda radi ono sto sada mozes da priustis a ranije nisi mogao materijalno/vremenski. ako nista ne smislis stekuj pare i putuj, uci jezike, ulazi u sebe... i vodi blog o tome
xippi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 05. 2012.   #3
dee
Domagoj Horvat
Expert
 
Avatar dee
 
Datum učlanjenja: 24.07.2006
Lokacija: Zagreb
Poruke: 502
Hvala: 22
10 "Hvala" u 8 poruka
dee is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za dee
Default

Citat:
Originalno napisao xippi Pogledajte poruku
he. pazi sta zelis jer i gubitak korporativne strukture i povecanje produktivnosti prosto satiru ovo kazem jer sam sa manjim prekidima uglavnom radio 24/7 i to se pretvara u beskonacan niz istih dana i vodi u uzasnu desocijalizaciju. teleworking koliko god da je super toliko je zlo. inace imamo slican problem, ja zelim da se presaltam na nesto sto ne podrazumeva sedenje satima
Ovo je istina, velika je opasnost da covjek zapadne u autisticnost, a postoji jos jedna zamka: ako covjek nema samodiscipline onda produktivnost drasticno opada.

Ipak, uz sve prednosti i mane, ja radim od kuce vec sad skoro 5 godina i ne bih se nikad odrekao te slobode. Vremenom covjek nauci organizirati si dan i nadje se neusporedivo vise vremena za sve (iako se vise i radi).

A ideje - zaista je tesko reci. Sto se mene osobno tice .- posao iz hobija ne nosi lovu. Odnosno, obrni okreni > ja mislim da ne postoji posao iz hobija.
Moje je misljenje da je najbolje vidjeti sta covjek misli i voli raditi (ali raditi, ne hobi), krenut s tim u slobodno vrijeme uz redovan posao (cisto da ne napusta dko jso nista nije uhodano bar malo) i onda na prvi znak da se stvar siri - bacit se na glavu. Barem sam ja tako napravio. (isto sam otisao iz uredjenog sustava, sigurnost, bla bla)

Pokazalo se - odluka zivota.
__________________
postoje ludosti bez kojih je nemoguce ljudsko dostojanstvo
dee je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 05. 2012.   #4
xippi
xippster
Master
 
Avatar xippi
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 681
Hvala: 102
138 "Hvala" u 84 poruka
xippi će postati "faca" uskoroxippi će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao dee Pogledajte poruku
postoji jos jedna zamka: ako covjek nema samodiscipline onda produktivnost drasticno opada.
uf... ovo tako potpisujem

Citat:
Originalno napisao dee Pogledajte poruku
Ipak, uz sve prednosti i mane, ja radim od kuce vec sad skoro 5 godina i ne bih se nikad odrekao te slobode. Vremenom covjek nauci organizirati si dan i nadje se neusporedivo vise vremena za sve (iako se vise i radi).
isti slucaj ovde. poenta je u organizovanju sopstvenog vremena i mora da postoji jako dobar razlog da bih se toga odrekao. sa druge strane uvek je lakse dresirati druge nego sebe :P

Citat:
Originalno napisao Dzordz Pogledajte poruku
Pre nego li sam postao "corporate drone" imao sam srece da radim uspesno neke sajtove i imao tada pristojan prihod (za moje uslove) od toga. Usled nekih gresaka, neiskustva i krize koja je satrala tadasnji jedini kanal prihoda (adsense) ja sam se prebacio na menjanje svog vremena za pare. Mislim da sam zreliji, iskusniji i da bolje shvatam sta treba da se uradi da bi se sada to postiglo.
jup. tu je kvaka. ako si drone onda ti je kreativnost procedjena kroz birokratiju ali si siguran da plata leze prvog ili poslednjeg u mesecu u zavisnosti po cijem si standardu mnogo je teze kada si solo artista, dolazis u situaciju da radis bud zasto da bi imao za hranu, o neplacenim racunima i da ne govorim, a onda uleti neki super projekat koji sve pokrije pa si miran jos nekoliko meseci, pa opet u krug. mada sve zavisi i od drugih faktora, ja mogu ovako da laprdam ali sigurno je da bih drugacije pricao da imam decu

generalno dokle god se pruzaju usluge ista je prica, fora je imati proizvod koji kao sto si rekao radi dok spavas. slazem se sa ivanom da su sajtovi passe i da je novac u appovima i servisima, ali je tu daleeeeko veca konkurencija i igraju mnogo veliki igraci sa dooooosta novca jer su svi upali u frenzy i zele svoju milijardu

Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
Uvek ima ko zna i da posavetuje i da uradi za platu/ procenat... daleko je veci problem naterati sebe da ne budes control freak koji pokusava sve da uradi sam (npr. ja to jos nisam naucio iako znam svu "teoriju")
+1

a sa druge strane treba biti obazriv jer ljudi imaju tendenciju da te zajebu inace ako je proizvod dovoljno dobar takvi koji bi da se useme za kintu dolaze sami :P
xippi je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" xippi za poruku:
Staro 16. 05. 2012.   #5
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao xippi Pogledajte poruku
he. pazi sta zelis jer i gubitak korporativne strukture i povecanje produktivnosti prosto satiru ovo kazem jer sam sa manjim prekidima uglavnom radio 24/7 i to se pretvara u beskonacan niz istih dana i vodi u uzasnu desocijalizaciju. teleworking koliko god da je super toliko je zlo.
potpisujem.
vec sam jednom rekao da ne bih mogao da zamislim da opet radim od kuce, jer bi me to ubilo.

sto se tice dileme - nas jezik vs. engleski...... nisam pametan.
i sam sam zagovornik da se ide ka stranom trzistu... ali sam u medjuvremenu shvatio da je probijanje na googlu za englesko govorno podrucje = skoro nemoguca misija.
obrni okreni - posle par meseci truda - i pored svog SEO znanja koje imam - moj sajt sa engleskim sadrzajem i dalje ima svega 20-30 poseta sa googla dnevno... sto je truba.
potreban je ogroman trud, a to desetostruko prevazilazi vreme koje mogu da posvetim tom stranom sajtu.
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa

Poslednja izmena od Peca : 16. 05. 2012. u 13:30.
Peca je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 05. 2012.   #6
Dzordz
Diskutabilni diskutant
Wrote a book
 
Avatar Dzordz
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Lokacija: Brno
Poruke: 1.113
Hvala: 36
103 "Hvala" u 74 poruka
Dzordz is on a distinguished roadDzordz is on a distinguished road
Default

@Xippi
Pre nego li sam postao "corporate drone" imao sam srece da radim uspesno neke sajtove i imao tada pristojan prihod (za moje uslove) od toga. Usled nekih gresaka, neiskustva i krize koja je satrala tadasnji jedini kanal prihoda (adsense) ja sam se prebacio na menjanje svog vremena za pare. Mislim da sam zreliji, iskusniji i da bolje shvatam sta treba da se uradi da bi se sada to postiglo.

@Dee
Moram se sloziti sa tobom da teorija hobi u biznis nije pravi nacin da se napravi odluka. Naravno da treba odabrati nesto sto vam je dopadljivo kako biste mogli da izdrzite i teske dane Plan i jeste da se za tipa te 3 godine napravi situacija u kojoj bih mogao da se prebacim potpuno na takav nacin zivota.
Dzordz je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 05. 2012.   #7
misko_
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 22.09.2007
Lokacija: Split
Poruke: 111
Hvala: 8
39 "Hvala" u 10 poruka
misko_ is on a distinguished road
Default pasivni prihod

Citat:
Originalno napisao Dzordz Pogledajte poruku
Imam potrebu da se presaltam sa 9to5 na 24/7 u sledecih par godina. Glavni razlog je sto me korporativne strukture i gubitak produktivnosti prosto satiru.
I fell your pain

Citat:
Originalno napisao Dzordz Pogledajte poruku
Plan mi je da do jeseni 2015 (tri godine) dodjem do situacije gde bih mogao da zaradim pristojnu platu (~1.000e+) od pasivnog prihoda. Vreme koje bih mogao da ulozim do tada je oko 20 sati nedeljno (a od tada i vise naravno) i negde oko 500e mesecno.
Po definiciji, pasivni prihod ti je prihod oko kojega ne mora da radiš(tj. ne ulažeš nikavo vrijeme ni energiji). U to ti spadaju dividende, rente, autorska prava, prihod od bizisa (ako u njemu nista ne radiš).

Ovo napominjem jer ti prićaš o prihodu sa strane a ne o pasivnom.
misko_ je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 05. 2012.   #8
Dzordz
Diskutabilni diskutant
Wrote a book
 
Avatar Dzordz
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Lokacija: Brno
Poruke: 1.113
Hvala: 36
103 "Hvala" u 74 poruka
Dzordz is on a distinguished roadDzordz is on a distinguished road
Default

@Misko
Ne slazem se. Pasivni prihod je onaj koji se generise od sistema koji je uspostavljen, odrzavan i poboljsavan od strane nekog. Zelim da uspostavim sistem i kontinuirano ulazem napor i resurse kako tako da sistem radi i kada ja spavam

To ja vidim kao pasivni prihod. Mada razumem odakle dolazi zabuna
Dzordz je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 05. 2012.   #9
misko_
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 22.09.2007
Lokacija: Split
Poruke: 111
Hvala: 8
39 "Hvala" u 10 poruka
misko_ is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Dzordz Pogledajte poruku
@Misko
Ne slazem se. Pasivni prihod je onaj koji se generise od sistema koji je uspostavljen, odrzavan i poboljsavan od strane nekog. Zelim da uspostavim sistem i kontinuirano ulazem napor i resurse kako tako da sistem radi i kada ja spavam

To ja vidim kao pasivni prihod. Mada razumem odakle dolazi zabuna
Ja sam alamrirao što pasivni prihod zapravo znaći.

Može svatko mačku zvat pasom

https://emigracija.wordpress.com/200...sivni-prihodi/
misko_ je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" misko_ za poruku:
Staro 16. 05. 2012.   #10
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

ovo sto xippie kaze je tacno, najbolje je krenuti iz hobija, ne u smislu da je to nesto usputno i nevazno, nego zato sto ako ti je to hobi to podrazumeva da o toj oblasti puno znas i zanimljiva ti je.

Kljucna stvar za monetizaciju je ili da uspes da nadjes praznu nishu (sto je sad mislim potpuno nemoguce) ili da nadjes neku koja je nekvalitetno pokrivena, pa se probijes radeci bolje... a da bi to mogao, moras da budes u tom svetu, da primetis probleme koje ces da resis...

mada ja mislim da je izrada sajtova malo passe, sad su aplikacije i servisi mnogo isplativije podrucje... jeste ozbiljnija investicija, ali je konkurencija manja i teze je novima da uskoce..
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 01:29.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.