DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Award
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Award DevProTalk nagrade za projekat godine

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 25. 11. 2006.   #51
ZeroStyle
profesionalac
Qualified
 
Avatar ZeroStyle
 
Datum učlanjenja: 22.09.2006
Poruke: 115
Hvala: 0
2 "Hvala" u 1 poruci
ZeroStyle is on a distinguished road
Default

Svaka cast za ideju, ja bi se prijavio da budem u ziriju ili da sam zaduzen za prijave iz BiH , itd..
ZeroStyle je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 11. 2006.   #52
zark0vac
Rade Joksimović
Professional
 
Datum učlanjenja: 27.10.2006
Poruke: 220
Hvala: 0
1 "Hvala" u 1 poruci
zark0vac is on a distinguished road
Default

Dragane ako treba bilo kakva pomoc oko izrade sajta imas icq i od sutra se javi ako treba.
zark0vac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 11. 2006.   #53
oliver
expert
Expert
 
Avatar oliver
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 580
Hvala: 1
0 "Hvala" u 0 poruka
oliver is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za oliver Pošaljite poruku preko Skype™ za oliver
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman
E sad, AC je specifičan slučaj o kojem nisam ni razmišljao dok ga nisi spomenuo. Stvar je u tome što je "naš" po svemu osim po onome što se vidi. Hajde budite pametniji od mene pa predložite.
Pa, ako ce pomoci, isfizikalisacu ja lang za srpski
__________________

oliver je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 11. 2006.   #54
sirNemanjapro
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 31.03.2006
Lokacija: Trnava, Čačak
Poruke: 464
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
sirNemanjapro je ponekada pravio frku ranije
Default

Well, ovo ce biti duzi post, ne zamerite mi. Ipak je ovo "moje luce".

Citat:
Originalno napisao bluesman
Drago mi je da se ovo "primilo", odnosno toliko ljudi je pozitivno reagovalo. Znao sam da sam u pravu kada nisam dozvolio da se banuje SirNemanjaPro iako je nekoliko ljudi to tražilo Na kraju ispade neka vajda od njega. Možda je i bolje da je to predložio neko kao što je on, jer bi u slučaju da je to bio neko od nas, mogao da bude optužen za ________ ( dopunite sami, pustite mašti na volju )
Hvala na podrsci u vezi banovanja. Nadam se da moja moc organizacije i pruzanja ideja nece stati ovde. Sve zelje da brze ozdravis!

Citat:
Originalno napisao Goran Aničić
Šta je cilj, svrha i smisao "Nagrade"? Od ovog treba krenuti, a ne od toga kako bi nagrada izgledala...
g. Anicic je trazio "cilj" Annual DevProTalk Web Awards-a (u daljem tekstu ADPTWA). Cilj je, jednostavno, promovisanje pravilnog nacina rada i postavljanje standarda u ovoj oblasti kod nas (kako vizuelnog tako odmah iza toga i cenovnog). Nesto sto Hrvatska web scena ima odavno, mislim na sajtove kao sto su mi3, i web dizajn gurpe kao web burza.
Hocu da kazem, da bi ADPTWA u mnogome promenio situaciju kod nas. Sta da kazem, pogledajte http://www.w3csites.com i vidite koliko je nas tamo registrovano, 14., Hrvata 35, cak ima i jedan Albanac , ali opet za respect. Posto znam da vecina vas po deafultu radi prema w3c standardima, zasto se ne bi ste registrovali?
Kao obaveznu stvar, pri primanju projekata za nominacije, bih naveo da onaj koji prijavljuje mora imati barem jedan sajt pored toga koga prijavljuje za nominaciju ziriju, na W3Csities.com. Smatram da bi to bio neki minimum za prijavu i da bi u mnogome smanjio potencijalni sund pri prijavama i kako ne bi ziri gubio njihovo vreme na obasnjavanju zasto je neko dobio NULU umesto KECA.

Citat:
Originalno napisao mungos
I'd like to thank the Academy...
Kada sam predlozio ADPTWA, imao sam na umu americku filmsku akademiju i njihovu dodelu Oskara, sa slicnim sistemom glasanja.
Kod njih filmovi dolaze u nominaciju po nekoliko kriterijuma, od kojih je jedan svakako i zarada na BOX Officeu, ali to nema bas veze sa nama, sem ako mozda da dozvolimo nekom projektu kao sto je AC da ucestvuje u takmicenju zbog toga sto je za njega placeno xx.xxx eura. Mada AC sam po sebi, zbog prirode autora ("nas covek" ) bi trebao biti u konkurenciji.

Takodje veliku paznju bih poklonio problemu ljudi kojima je dozvoljeno da glasaju.
Tvrdim da je najbolje resenje da svako ko zeli da glasa treba da se prijavi na sajtu (ostavi podatke) i ostavi svoj web design cv, odnosno koje je poslove do sada uradio tj. da ostavi link ka sopstvenom w3csites.com, smatram da bi to bilo najbolje resenje za situaciju.
Spisak svih koji mogu da glasaju da bude objavljen javno: "#1 Ime i Prezime:" i "#2 MyW3C sites:".

Sto se tice ocenjivanja, predlazem i smatram da je najbolje resenje da se svakome da pravo glasa da glasa u svakoj kategoriji po JEDAN PUT, a ne sistem glasanja koji je predlozio bluesman (5,4,3,2,1). Svi mi znamo sta je dobro (neko je rekao Pardon grisine sa kikirikijem?) a na uzorku od 200 dtpovaca se lako vidi sta valja, a sta ne.

Smatram da bi posao zirija trebalo da bude primanje nominacija, i odredjivanje da li zadovoljava kriterijume Anuall DevProTalk Web Awards-a, i odobravanje kolegama mogucnost glasanja. Od svih prijavljenih za odredjenu kategoriju 5 prolazi u sistem glasanja, gde svi imaju jednaka prava da glasaju.

Nisam za opciju jurnjave sad pred kraj 2006., zato sto elem niko nije bio spreman. Mozda bi neko uradio nesto bolje ili bi neko ko je nesto planirao uradio to... Predlazem da se u statutu koga je srocio bluesman doda stavka 1a. u vezi prvog ciklusa takmicenja. Tako da se omoguci svima koji od danasnjeg dana (tj. kada sam zapoceo ovu temu, mrzi me da se vracam da gledam zeznu cu tekst ) pa do 31. Decembra 2007. godine omoguce prijave za ADPTWA 2007. Tako da nema panike i zurbe, da se sve uradi natenane. Nece nigde nagrada pobeci za godinu dana.

Sto se tice priznanja nagrade, pa kao sto znate, MARKETING je ono sto moze jedino promovisat ADPTWA do mere gde ce svaka iole pismena osoba kojoj radis sajt pitati: "Ej, jesi li ti tamo na onome... Kako ga zovu... A da, Anjual DevProTok Veb Avords?" (dramatizovano radi povecanja paznje, jel uspelo? )
Postaviti standard to je vec uradjeno, jeste da sam se navrzao na w3csites.com ali sta da radim, ljudi koji su postavili standarde imaju 3,018 web dizajnera, sto ne cini ni 0,01% svetske populacije web dizajnera. Znaci problem je kako dopreti do ljudi i objasniti im da je to ono sto treba da usvoje. Apple to pokusava da uradi ali ne uspeva, zato sto je Billy (boy) imao bolju strategiju (da ne sirim pricu suvise).

Znaci ovde, hvala Bogu, ima ljudi koji su voljni da poguraju celu stvar. Samo treba postaviti stvari na pravo mesto i onda poceti, nikako srljati.
Casopisi kao sto su PC Press, PC Magazin, SvetKompjutera trebaju u svakoj oceni nekog sajta ili price o webu da spomenu www.adptwa.com i da li zadovoljava kriterijume (pre svega) w3c-a, a zatim i adptwa.
Takodje i sajtovi 24sata, B92, Krstarica... treba da promovisu ADPTWA u svakom smilslu, pa makar i da ga pljuju, jer ne postoji negativna reklama. Postoji samo reklama!
Odlican primer je dao bluesman.
Citat:
Originalno napisao bluesman
Ja bih to, kada bih se takmičio, uvek rado stavio na svoj sajt i trubio o tome od Guče do Guče.
Jel slobodno mesto CMO za adptwa? Za sve preporuke ptiajte bluesmana, on zna kakav sam potencijal.

Uporan sam sa tim, da nema nagrada, a ako ih ima da SVE idu u HUMATARNE SVRHE, pre svega deci u Tirsovoj, a zatim i deci ostalim prokletijama ovoga crnog sveta. Kosovo... Da se zaustavim ovde.
Nagrada je uneti u svoj CV i to da ste bili nominovani za ADPTWA, a kamo li osvojili!

Mislim da sam pokrio sve vazne tacke u vezi ovoga.
sirNemanjapro je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 11. 2006.   #55
oliver
expert
Expert
 
Avatar oliver
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 580
Hvala: 1
0 "Hvala" u 0 poruka
oliver is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za oliver Pošaljite poruku preko Skype™ za oliver
Default

IMHO, ne slazem se sa dosta stavki koje forsiras, izdvojicu samo one "najgore":

- forsiranje da glasac ima submit-ovan sajt na w3csites. recimo, ja sam licno do sada odradio bar 10-tak sajtova od kojih nijedan ne prolazi validaciju. zasto? moj posao je bio PROGRAMIRANJE, dobijao sam html a ne psd za template, i bio sam placen za server-side dio. ispravljanje tudje papazjanije mi je jednostavno bilo ektra posao za koji ne bih bio placen, a na prvom mjestu: nije trazeno od mene. w3c standard treba postovati, ali mislim da konkretno u ovom slucaju ne treba da bude eliminatoran za glasace. za ucesnike u borbi za nagrade ajde-de...
- sistem glasanja jednom u jednoj kategoriji. sta ako je meni licno tesko da se odlucim izmedju 2-3 sajta u nekoj kategoriji? korektnije je ako ih ocijenim sa 5-4-3 nego da zbog jednog eliminisem sve ostale.

bla bla... mrzi me da pisem, summa summarum previse komplikujes. niko ti ne osporava to sto si prvi pokrenuo ovu inicijativu, ali to ne znaci da sad svi treba da igraju kako ti sviras.
__________________


Poslednja izmena od oliver : 26. 11. 2006. u 00:12.
oliver je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 11. 2006.   #56
zira
Vladan Zirojević
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2006
Lokacija: Beograd/Trebinje
Poruke: 903
Hvala: 106
183 "Hvala" u 82 poruka
zira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auru
Pošaljite ICQ poruku za zira Pošaljite poruku preko Skype™ za zira
Default

Nemanja, KISS, odnosno, nemoj da komplikujemo. I ADPTWA mi se ne dopada jer niti mogu da ga izgovorim niti zapamtim

Sto se jezika tice, mislim da nije dobro ogranicenje da mora biti na srpskom jeziku, mada moze biti pozeljno, ali ne i obavezujuce. Obavezujuce bi bilo da to nije autsorsing projekat za nekog stranca, vec domaci projekat. Recimo, kao sto sad imamo aC, mozda dogodine bude neki xyz.com koji postigne globalni uspjeh i bude namjenjen globalnom trzistu.

Dalje, sto se tice geografske obuhvacenosti... jeste DTP otvoren za sve, ali realno, to je uglavnom srpska IT zajednica i ne znam da li smo kompetentni da ocjenjujemo radove u drugim zemljama bez sireg ucesca ljudi iz okruzenja. Moze da bude neka posebna kategorija za projekte iz okruzenja. Kako tretirati Crnu Goru i Republiku Srpsku?

I na kraju, DTP je demokratsko mjesto, svako moze da kaze sta zeli, prakticno da nema brisanja poruka, banovanja i tih gluposti, zato mozda treba razmisliti dako je to DTP nagrada, da svaki DTP clan moze ravnopravno da glasa, i bez zirija. Slazem se da nismo svi jednako "Pro", ali nagrada ima vecu tezinu ako je za nju glasalo 100 ili 200 ljudi, a ne 5-6. Eventualno napraviti ogranicenje da mogu glasati samo oni koji su se uclanili do 1.1.2007, kada pocinje glasanje.

Uh, hvata me neki grip izgleda, ne garantujem da stojim iza svega sto sam napisao
__________________
Donesi.com SrediMe
zira je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 11. 2006.   #57
sirNemanjapro
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 31.03.2006
Lokacija: Trnava, Čačak
Poruke: 464
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
sirNemanjapro je ponekada pravio frku ranije
Default

Nigde nisam rekao da su moji postovi Sveto Pismo tako da i ne ocekujem da se prihvate neke teze koje sam postavio. Ali ocekujem da se prime sa razumevanjem.
Na w3csites mozes postaviti sajt koji si iskodirao, uradio, ili sta vec pa i da nije skroz validan.

To sto ti predstavljas kao prepreku to uopste nije.

Pa sta cu ti ja sto ti ne mozes da se odlucis?

Ne komplijuem vec sam detaljan i temeljan.

Hvala na odanom priznanju.

Citat:
Originalno napisao Harry Solomon
So, Dick. Wanna know what I heard around the water cooler today?... There's a weird guy hanging 'round the water cooler.
sirNemanjapro je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 11. 2006.   #58
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Prvo, da ti odmah uštedim čitanje celog posta, ne slažem se ni malo.

Ne znam zašto bi insistirali na nekim rogobatnim skraćenicama, čak ne znam ni zašto bi insistirali na engleskom. Engleski može, ali samo kao prevod naziva, čisto da i strancu bude jasno o čemu se radi.

Ovo za w3csites je po meni neviđena glupost Sorry, ali umesto da elaboriram, lakše mi je ovako da napišem.

Opet da kažem, treba spustiti malo loptu, ne treba toliko komplikovati.

Što se "žirija" tiče, mislim da ne može jednako da se računa recimo dinketov glas i nemanjin glas. Mora da postoji neka distinkcija. Nemanja će prvo da gleda kod i da proveri da li je sajt WC (uvek me asocira na WC), W3C validan (btw, ni google.com nije validan a da ne pričamo o ostalih 99.99% sajtova) i da donese zaključak na osnovu toga, a postoji mnogo više kriterijuma koje Nemanja još uvek ne prepoznaje.

Što se tiče "jurnjave" i spremnosti/nespremnosti, ni to ne stoji jer ako neko pravi sajt samo zbog neke nagrade - onda nije normalan. Isto tako, ako neko tvrdi da bi bolje napravio sajt da je znao da će da se kvalifikuje za neku nagradu - opet nije normalan.

Što se tiče promovisanja, ti ne treba da rade b92 i ko zna ko, već sami dobitnici nagrada ako to žele. Ne znam zašto toliko insisitraš na komercijalizaciji svega toga.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 11. 2006.   #59
sirNemanjapro
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 31.03.2006
Lokacija: Trnava, Čačak
Poruke: 464
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
sirNemanjapro je ponekada pravio frku ranije
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman
Ne znam zašto bi insistirali na nekim rogobatnim skraćenicama, čak ne znam ni zašto bi insistirali na engleskom. Engleski može, ali samo kao prevod naziva, čisto da i strancu bude jasno o čemu se radi.
Ja sam to uradio radi sebe tu skracenicu da je ne bih kucao (ili pastovao). I objasnio da cu je koristiti u tekstu.
Imas li neki predlog za naziv nagrade/poddomena?

Citat:
Originalno napisao bluesman
Ovo za w3csites je po meni neviđena glupost Sorry, ali umesto da elaboriram, lakše mi je ovako da napišem.
Dobro, a sta ti predlazes? Da se skupi Vas 10 i da ocenjujete? U cemu je onda draz? Ako pobedim hocu da znam da je glasalo 50%+1 kolega sa foruma (liste). To bi mi bilo mnogo draze, nego da sam dobio nagradu od 10 ljudi ma kako kvalifikovani.

Citat:
Originalno napisao bluesman
Nemanja će prvo da gleda kod i da proveri da li je sajt WC (uvek me asocira na WC), W3C validan (btw, ni google.com nije validan a da ne pričamo o ostalih 99.99% sajtova) i da donese zaključak na osnovu toga, a postoji mnogo više kriterijuma koje Nemanja još uvek ne prepoznaje.
Pre svega, svako ima pravo glasa od nas XXX i glasace onako kako hoce, kao sot sam rekao u mom predlogu.
I kako mozes da pretpostavis kako cu ja glasati? I u cemu je uopste rec? Sta moze promeniti moj glas u odnosu na 200 ljudi? Vrlo malo.
Inace Nemanja svakodnevno obilazi http://www.webstandards.org/ i http://css-galleries.com/ tako da ima predstavu da sajt znaci nesto vise od dobro formatiranog i validnog koda.

Opet kazem dobar bi bio potez da se svaki korisnik koji zeli da glasa, znaci niko nikoga ne bi bio po usima da to radi, da se reguje na w3csites.com i da tamo ima makar 1 rad. Napominjem svima da radove koje okacite na w3csites ne moraju biti 100% validni.

Cekaj malo, to oko jurnjave ja govorim u smislu da si ti potencirao, "hajde sad, pre nego sto dodje nova godina". Ja ne verujem da bi mi pravili sajtove da nema ko da ih kupi ili vidi, a samim tim sajtu se pridaje graficki deo da bi se nekome dopao, da to nije u pitanju, danas bi imali DOSolike sajtove.
I da, tvrdim da bi neko popravio neki coskic, potrudio se malo vise oko neke skripte ili obrade slike za sajt kada razmislja da ga predsavi za dpt godisnju nagradu. Ja ne vidim sta je tu cudno, kada vec radi, da ga napravi sto bolje moze, pa i malo preko toga.

Sto se tice popularizacije, procitaj post #54 ponovo. Pa ces razumet zasto i kako.
sirNemanjapro je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 11. 2006.   #60
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Ne da se skupi nas 10 nego sam rekao "minimum 10" a to znaci da moze da bude i 10.000. Sto se tice ostalog, vec sam rekao sta sam imao - da se ne ponavljam.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
srbija usla u darwin awards 2007 ivanhoe Opušteno 3 29. 01. 2008. 09:07
VIDI Web top 100 2006 Aleksandar Marković Linkovi 0 19. 12. 2006. 10:53
Downtime 2006-08-30 bluesman Obaveštenja, predlozi i pitanja 1 31. 08. 2006. 20:21
eTrgovina 2006 Dragan Varagić e-Business 156 10. 04. 2006. 21:47


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 09:32.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.