DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > IT događaji
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

IT događaji Najava IT događaja, mreža Internet zajednice u pripremi događaja, kako organizovati IT događaj?

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 28. 11. 2009.   #111
pRED
devigner
Na probnom radu
 
Avatar pRED
 
Datum učlanjenja: 06.06.2008
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 41
Hvala: 3
3 "Hvala" u 2 poruka
pRED is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao istok Pogledajte poruku
Vidite, ja, a verovatno i skoro svi ostali članovi žirija smo, kao i većina vas, ozbiljni i zaposleni ljudi. Zato, nismo mogli da potrošimo na glasanje sigurno više od tri sata našeg vremena, niti bi iko od vas to uradio na istom mestu. Ja sam lično potrošio tri sata na glasanje, a poznajući neke od članova žirija, verujem da su potrošili i manje ...
WTF?! Pa ne ... izvini ... ali ovo sto govoris je u najmanju ruku neozbiljno!!! Izvini, ali ti si izabran da strucno ocenis i das svoje misljenje, i od kada se to radi na normu? Izvini, garantujem da su svi clanovi zirija, ukljucujuci i tebe, bili polaskani pozivom da predstavljaju merodavno telo u jedinom web festivalu na ovim prostorima. Samim tim, malo zrtvovanja vremena, koga toliko malo imate, se u velikoj meri i podrazumeva ... ne znam kako ste prihvatili ulogu u ziriju ako imate samo 3 sata slobodnog vremena za tu duznost?! <sarkazam> ili bi pak 1K evra pomoglo da se nadje malo vise vremena? </sarkazam>

no (more) comment!
__________________
ProgressiveRED - interactive web design by Stefan Kovac. Enjoy!
pRED je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 11. 2009.   #112
istok
profesionalac
Qualified
 
Avatar istok
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Poruke: 124
Hvala: 5
61 "Hvala" u 18 poruka
istok će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Ziri je glasao "na brzaka" sto cini te glasove ne objektivnim i nefer (Istok je rekao da je potrosio 3 sata, Dragan da je obavesten dan pred glasanje sto znaci da nije ni on potrosio nesto puno vremena).
Citat:
3. trece - vreme. Ili ce da se odabere ziri koji ce imati vremena da zaista oceni sajtove ili ga batalite.
Citat:
ne znam kako ste prihvatili ulogu u ziriju ako imate samo 3 sata slobodnog vremena za tu duznost?!
Ljudi, budite realni. U žiriju su ozbiljni ljudi čije vreme košta, što ih i čini kredibilnim za takvu funkciju.

Ljudi koji nešto zaista vrede i čije se mišljenje ceni nemaju da odvoje nedelju dana vremena (to je po meni vreme potrebno da se zaista temeljno pregleda i realno proceni svaki od prijavljenih sajtova), osim, kao što rekoh, ako Agena nije multi korporacija koja može da plati svakom od njih po 1000 eura.

Ja čisto sumnjam da bi bilo ko od ljudi na ovom forumu imao vremena da temeljno pregleda sve sajtove. Čak, mislim da ni niko od publike koja je glasala nije to uradio. Čak ni najveći blejači koji piju ispred dragstora i izdržavaju ih mama i tata.

Da, moje vreme košta dosta i jako cenim svojih tri sata vremena koje sam odvojio da glasam. U čemu je problem? Što cenim sebe? Meni je čast da budem u žiriju isto koliko je i Web festu čast da ima mene za člana, tako da nemam neki osećaj da dugujem svojih nedelju dana života jer mi je pružena šansa da budem član žirija. Taj osećaj bih imao da imam 20 godina i da sam nedokazani student. I mislim da kad ovo pričam, govorim u ime svih članova žirija, jer znam da su to uglavnom ljudi koji cene sebe i svoje vreme.

Sve dok svako može da prijavi svoj sajt, objektivno i temeljno pregledavanje sajtova se neće nikada desiti, i pomirite se s tim. Ni naredne ni bilo koje godine, ko god da sedi u žiriju.

Agena bi mogla da reši ovaj problem jednostavno, tako da prijava za učešće košta recimo 50 eura. Na taj način neće se desiti da se prijavi 90% sajtova koji realno vrede manje od cene te prijave. Onda bi u svakoj kategoriji bilo maksimum po 5 sajtova, pa bih ja (a i ostali članovi žirija) mogli malo dublje da razmislimo koji zaslužuje nagradu. Tako je uostalom svuda u svetu, inače bih ja sad mogao da prijavim svoj snimak mobilnim telefonom na Kanski festival filma.

Mogao bi neko iz Agene da kaže šta misli o toj ideji, ja je potpuno podržavam.
__________________
Blog: www.istokpavlovic.com

Poslednja izmena od istok : 28. 11. 2009. u 18:54.
istok je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 11. 2009.   #113
kaizen
old school
Professional
 
Avatar kaizen
 
Datum učlanjenja: 07.02.2006
Poruke: 340
Hvala: 32
44 "Hvala" u 20 poruka
kaizen će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao oksite Pogledajte poruku
Njihova nagrada, njihov ziri, nagradu ne priznajem kao relevantnu i samim tim mi je potpuno svejedno ko je dobitnik.
Ni ja "ne želim da budem grub", ali jel' tebe neko pitao da li je priznaješ kao relevantnu? "Nemoguće je da neko punoletan" misli da je njegovo mišljenje toliko važno.
kaizen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 11. 2009.   #114
pRED
devigner
Na probnom radu
 
Avatar pRED
 
Datum učlanjenja: 06.06.2008
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 41
Hvala: 3
3 "Hvala" u 2 poruka
pRED is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao istok Pogledajte poruku
Prvo, možete u svakoj kategoriji da uključite opciju da vam se prikažu samo sajtovi koji su ušli u uži izbor prema glasovima publike, što u svakoj kategoriji smanji broj raspoloživih sajtova na jedno 30.

Opet, ostajemo na 30 sajtova puta 17 kategorija ...
Evo vidis ... a utvrdjeno je da su ljudi 'nabijali' glasove za svoje sajtove. Znaci, ziri sam uzima u izbor vec 'nepravedno izglasane' favorite publike a ostale ni ne pogleda!?
__________________
ProgressiveRED - interactive web design by Stefan Kovac. Enjoy!
pRED je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 11. 2009.   #115
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 22.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao kaizen Pogledajte poruku
Ni ja "ne želim da budem grub", ali jel' tebe neko pitao da li je priznaješ kao relevantnu? "Nemoguće je da neko punoletan" misli da je njegovo mišljenje toliko važno.
Ajde ovako. Ti si dobio WFest 2009. Ja sam dobio PC Press 50 nagradu 1998. Mesec dana posle te nagrade dobio sam nagradu najbolji sajt nacionalnog odbojkaskog saveza na kongresu FIVB u Japanu, za sajt Odbojkaskog saveza Jugoslavije. Ti kada dobijes medjunarodnu validaciju tvoje nagrade, makar u Bugarskoj, javi se. Do tada, da, moje misljenje je mnogo vazno.
__________________
dooConsult
oksite je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 11. 2009.   #116
kaizen
old school
Professional
 
Avatar kaizen
 
Datum učlanjenja: 07.02.2006
Poruke: 340
Hvala: 32
44 "Hvala" u 20 poruka
kaizen će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao oksite Pogledajte poruku
Ajde ovako. Ti si dobio WFest 2009. Ja sam dobio PC Press 50 nagradu 1998. Mesec dana posle te nagrade dobio sam nagradu najbolji sajt nacionalnog odbojkaskog saveza na kongresu FIVB u Japanu, za sajt Odbojkaskog saveza Jugoslavije. Ti kada dobijes medjunarodnu validaciju tvoje nagrade, makar u Bugarskoj, javi se. Do tada, da, moje misljenje je mnogo vazno.
kaizen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 11. 2009.   #117
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 22.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao kaizen Pogledajte poruku
Da, da, upravo tako, vidim da si lepo razumeo, samo ne umes to da podelis sa drugima na fin i prikladan nacin.

Jesi li spavao nocas sa nagradom?
__________________
dooConsult
oksite je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 11. 2009.   #118
mrdr
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 18.04.2007
Poruke: 80
Hvala: 76
3 "Hvala" u 3 poruka
mrdr is on a distinguished road
Talking

Citat:
Originalno napisao istok Pogledajte poruku

Šta onda raditi u takvoj situaciji? Pa, usred tog haosa u glavi, mozak nalazi jedino moguće rešenje, i kreće da traži ono što već poznaje od ranije. "Za ovaj sajt već znam, drži ga moj poznanik, i znam tačno koliko se cimaju oko njega i šta su sve radili, a ovaj drugi izgleda isto tako dobro i ima podjednaku količinu sadržaja i traffic, i podjednako dobru ideju. E, pa onda ću da glasam za ovaj od poznanika"
Kako god da okrenes, dodje se do ovoga.

Citat:
Originalno napisao istok Pogledajte poruku
Agena bi mogla da reši ovaj problem jednostavno, tako da prijava za učešće košta recimo 50 eura. Na taj način neće se desiti da se prijavi 90% sajtova koji realno vrede manje od cene te prijave. Onda bi u svakoj kategoriji bilo maksimum po 5 sajtova, pa bih ja (a i ostali članovi žirija) mogli malo dublje da razmislimo koji zaslužuje nagradu. Tako je uostalom svuda u svetu, inače bih ja sad mogao da prijavim svoj snimak mobilnim telefonom na Kanski festival filma.

Mogao bi neko iz Agene da kaže šta misli o toj ideji, ja je potpuno podržavam.
Ovo bi opet dovelo do toga da samo finansijski jaci sajtovi bi bili u uzem izboru a onda bi se verovatno i tu odlucivalo s kim si veci prijatelj i sl.

Ono sto je SUSTINSKI bitno uraditi jeste odvojiti nove sajtove od onih koje postoje 2+ godine npr.
Na taj nacin bi se eliminisala sitna decurlija koja su vidim cak i pobedila u nekim kategorijama na osnovu glasova publike.
__________________
Farmacija Forum
| Tekstovi | Posao
mrdr je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 11. 2009.   #119
istok
profesionalac
Qualified
 
Avatar istok
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Poruke: 124
Hvala: 5
61 "Hvala" u 18 poruka
istok će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao pRED Pogledajte poruku
Evo vidis ... a utvrdjeno je da su ljudi 'nabijali' glasove za svoje sajtove. Znaci, ziri sam uzima u izbor vec 'nepravedno izglasane' favorite publike a ostale ni ne pogleda!?
E, hajde ovako. Izvoli ako možeš pa smisli princip kako da svaki član žirija temeljno pregleda svaki od oko 2200 prijavljenih sajtova, sa ovakvim budžetom i ograničenim resursima koje su organizatori imali. Ja skidam kapu Ageni što su ovo organizovali i iscimali se usred ove krize, i iskreno se nadam i verujem da će im se to jednog dana vratiti. Šta očekuješ, da je ovo dodela Oskara pa da imaju budžet 100 miliona dolara za organizaciju? Nije.
__________________
Blog: www.istokpavlovic.com

Poslednja izmena od istok : 28. 11. 2009. u 19:27.
istok je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 11. 2009.   #120
kaizen
old school
Professional
 
Avatar kaizen
 
Datum učlanjenja: 07.02.2006
Poruke: 340
Hvala: 32
44 "Hvala" u 20 poruka
kaizen će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao oksite Pogledajte poruku
Da, da, upravo tako, vidim da si lepo razumeo, samo ne umes to da podelis sa drugima na fin i prikladan nacin.

Jesi li spavao nocas sa nagradom?
To ako ti radiš ne znači da rade i ostali ...

Bez komentara jer ne mogu da verujem da si sebe i mene onako definisao. Ja ne definišem svoj rad i život kroz nagrade kao ti.
kaizen je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Web Fest MMX - pitanja za zajednicu irecevic IT događaji 10 15. 12. 2009. 15:59
bizBuzz 2009: Niš 28 - 30. oktobar 2009 Aleksandar.Ilic IT događaji 86 05. 11. 2009. 14:37
E-trgovina 2009 - Palić 22.-24.04.2009.g. Dragan Varagić IT događaji 34 02. 05. 2009. 20:06
Ko priznaje ... :) (sajt fest-a) Mr.Paja Opušteno 3 25. 02. 2006. 10:14


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 17:23.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.