DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > Marketing i SEO
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Marketing i SEO Marketing tehnike i Search Engine Optimization

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 17. 01. 2008.   #11
Veljko
...
Qualified
 
Datum učlanjenja: 21.09.2006
Lokacija: NBGD
Poruke: 180
Hvala: 28
2 "Hvala" u 2 poruka
Veljko is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za Veljko Pošaljite poruku preko MSN za Veljko
Default

@ Ivanhoe

1. nije potreban google API key
2. mogucnost slanja izvestaja putem mail-a ili sms-a
3. u zavisnosti od zelje korisnika podaci ce se moci azurirati npr na 1h,2h,24h itd
4. prema broju upita za dati keyword,pozicije na googlu i ukupnog broja rezultata na googlu korisnik ce dobiti izvestaj koliko dobar SEO je uradio za dati keyword
5.Svi korisnici zajedno dopunjuju bazu keyworda(samim analiziranjem keyworda,tako da ce vecina keyworda vec biti kod nas u bazi)
6.Uvid za slicne kljucne reci za koje nije rangiran u top 10,a mozda bi mogao da bude
7.Ne znam vise ni sam sve je i dalje u fazi razvoja i svasta se jos moze uraditi sa ovim podacima...

Da li ovako nesto moze biti konkurentno vec postojecim alatima?
Da li bi neko uopste platio za ovako nesto ili ici na totalno free servis i naci neki drugi vid finansiranja?
I naravno kako vam se svidja kako ovo sve radi i mozda neki vas predlog...

@ mario

Mislio sam na ovaj novi tool http://keywordremix.com/domain-tool/...://wilstar.com

Poslednja izmena od Veljko : 17. 01. 2008. u 12:31.
Veljko je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 01. 2008.   #12
Lalaland
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 11.01.2008
Poruke: 272
Hvala: 14
29 "Hvala" u 21 poruka
Lalaland is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao MarioFr Pogledajte poruku
IMHO, kod mene bi našao primjenu kada bi ponudio nešto što već nije toliko razrađeno na poznatim alatima tog tipa - a to su lokalni rezultati (što sam već i spomenuo na sajtu u onom osvrtu na kw alate).
Da, lokalni rezultati bi bili super stvar pa, s toga i pitanje: da li je ovo namenjeno prvenstveno lokalnom ili globalnom tržištu? Ako je globalnom, ima dosta stvari u copywriting-u koje bi trebalo popraviti (sitan primer: "we are still fresh"... bolje "we are still new" ovako izgleda da vam još nije potrebno tuširanje ("freshman" je ok).
Da li vam je zaista potrebna ulazna (enter here) stranica? Možda je bolje da odmah pređete na posao?
Ako ste zainteresovani da poradite na copy-u i da vam a native speaker to lektoriše, javite mi se.
Lalaland je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 01. 2008.   #13
Veljko
...
Qualified
 
Datum učlanjenja: 21.09.2006
Lokacija: NBGD
Poruke: 180
Hvala: 28
2 "Hvala" u 2 poruka
Veljko is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za Veljko Pošaljite poruku preko MSN za Veljko
Default

Citat:
Originalno napisao Lalaland Pogledajte poruku
Da, lokalni rezultati bi bili super stvar pa, s toga i pitanje: da li je ovo namenjeno prvenstveno lokalnom ili globalnom tržištu? Ako je globalnom, ima dosta stvari u copywriting-u koje bi trebalo popraviti (sitan primer: "we are still fresh"... bolje "we are still new" ovako izgleda da vam još nije potrebno tuširanje ("freshman" je ok).
Da li vam je zaista potrebna ulazna (enter here) stranica? Možda je bolje da odmah pređete na posao?
Ako ste zainteresovani da poradite na copy-u i da vam a native speaker to lektoriše, javite mi se.

Servis je pretezno namenjen globalnom trzistu,ali naravno da postoji mogucnost da nadje primenu i u regionu,za pocetak nek 1000 webmastera izanalizira 10 reci ili fraza,mi pokupimo 10 url-ova za svaki keyword i vec smo na dobrom putu...
Sto se tice copy-a,porazgovaracemo
Veljko je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 01. 2008.   #14
kodi
133t
Master
 
Avatar kodi
 
Datum učlanjenja: 07.01.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 714
Hvala: 16
37 "Hvala" u 28 poruka
kodi is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za kodi
Default

Citat:
Originalno napisao Lalaland Pogledajte poruku
Da li vam je zaista potrebna ulazna (enter here) stranica? Možda je bolje da odmah pređete na posao?
sada vise nije potrebna, medjutim do pre dva dana jeste jer je postojao samo servis za analiziranje keyworda. Taj splash ce uskoro biti zamenjen landing page-om sa koga ce ljudi ici na razlicite sekcije sajta (keyword analysis, domain analysis, campaign monitor....)
__________________
kodi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 01. 2008.   #15
Lalaland
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 11.01.2008
Poruke: 272
Hvala: 14
29 "Hvala" u 21 poruka
Lalaland is on a distinguished road
Default

Cool. Ne bi bilo loše imati poseban sajt samo za lokalne potrebe. Inače, pripremam jedan mali intervju sa ovdašnjim prijateljem i saradnikom koji je "serial entrepreneur" (mostly wireless applications) a radi sa developerima iz celog sveta. Njegova iskustva, ne samo sa programerima već i sa VC ekipom, mogu biti interesantna za sve one sa globalnim ambicijama. Stay tuned.
Lalaland je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 01. 2008.   #16
istok
profesionalac
Qualified
 
Avatar istok
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Poruke: 124
Hvala: 5
61 "Hvala" u 18 poruka
istok će postati "faca" uskoro
Default

Prvo, svaka čast za projekat, ovako zvanično.

Gledajte i učite, ovo što su ljudi ovde napravili je po meni najbolji domaći startup nakon ActiveCollaba. A kad sam video prvu verziju pre samo mesec dana, nisam bio baš oduševljen.

Dalje, nikako mi nisu jasni ljudi koji za ovakav projekat mogu da prokometarišu kako bi bilo lepo da postoji verzija na srpskom jeziku ????

Ljudi pokrenuli ozbiljan projekat za tržište od milijardu ljudi, a sad treba da troše svoje dragocene resurse da paralelno sa njim lansiraju, peglaju i održavaju i verziju na srpskom?? Za Srbiju u kojoj milion ljudi (znači 1000 puta manje) ima uglavnom Dial-Up Internet , za Srbiju u kojoj niko još ni ne kupuje preko neta, i u kojoj SEO na srpskom treba desetorici živih ljudi.

Gledam ovde već godinama kako neki talentovani ljudi troše svoje resurse i vreme i guraju neke projekte na srpskom koji kao žive od nekih banera i nadaju se eto boljim vremenima kad će u Srbiji da krene Internet... a znam da kad bi to isto vreme i resurse uložili u neki projekat na engleskom bili bi milioneri. I zato kad pročitam ovakve komentare uvek mi skoči pritisak.

Lepo je voleti svoju zemlju, poštujem svakog ko drži srpske motive na zidu, možda sliku Kralja i Belog orla, Ikone svetaca, sve to poštujem i razumem... ali zbog ljubavi prema svojoj zemlji da traćim svoj talenat... e to ne razumem.

Uzmi i radi Internet projekat na engleskom, zaradi od njega milione, a onda ulaži u razvoj svoje otadžbine... u puteve, gradi crkve, daj deci na Kosovu... to je već mnogo pametnije... a ne da radim sajt na srpskom i trošim vreme uludo.

Lalaland i MarioFr, nemojte shvatiti lično ovo što sam napisao, ovo je moja kritika globalnog stava u Srbiji. A to je onaj stav: Daj bolje da radimo na sprskom, sa našim ljudima znamo kako ćemo, evo ja ću za početak da dam kod Pere i Žike u firmu da počnu njegovi to da koriste, njih poznajem...
__________________
Blog: www.istokpavlovic.com
istok je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 01. 2008.   #17
Lalaland
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 11.01.2008
Poruke: 272
Hvala: 14
29 "Hvala" u 21 poruka
Lalaland is on a distinguished road
Default

Nema problema, Istok, nije ništa shvaćeno lično. Možda to sad izgleda besmisleno raditi bilo šta za srpsku internet publiku jer je mala i nedovoljno razvijena ali stvari se menjaju. Danas, sutra, će proraditi i plaćanje preko Interneta, dobijanje merchant accounts pod nekim normalnijim uslovima i sl. a sa tim dolaze i potrebe za uslugama ovakvog tipa. Pa i strane kompanije će sve više praviti sajtove na srpskom. Zašto ne biti spreman unapred? A što se tiče gubljenja dragocenog vremena na Srbiju, o kakvom to "dragocenom" vremenu pričamo? Koliko vremena treba da se promene parametri u aplikaciji? Koliko vremena treba da se napravi sajt na srpskom? Nedelju dana?
No, ne mora se sve ni raditi odjednom ako je baš toliko komplikovano. Nek' prvo usavrše englesku verziju i zarade te "milione" ako je to jedini uslov da se nešto radi i u Srbiji.
Lalaland je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 01. 2008.   #18
McKracken
Siva eminencija
Grand Master
 
Avatar McKracken
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Lokacija: Belgrade
Poruke: 930
Hvala: 192
259 "Hvala" u 129 poruka
McKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za McKracken
Default

Citat:
Danas, sutra, će proraditi i plaćanje preko Interneta, dobijanje merchant accounts pod nekim normalnijim uslovima i sl. a sa tim dolaze i potrebe za uslugama ovakvog tipa.
Ovakve iste recenice sam citao i pre 5 godina na ES-u.

How yes no.
McKracken je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 01. 2008.   #19
Lalaland
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 11.01.2008
Poruke: 272
Hvala: 14
29 "Hvala" u 21 poruka
Lalaland is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao McKracken Pogledajte poruku
Ovakve iste recenice sam citao i pre 5 godina na ES-u.

How yes no.
Pa, dobro, onda sedite i nemojte ništa da radite, what's the point anyways.

Nije ovo pitanje nekog rodoljublja, belih orlova (ne znam ni da imamo takvog) već čisto pitanje razvijanje tržišta. Ja ne govorim da momci treba da odustanu od svojih globalnih planova, naprotiv, treba svi da im pomognemo da to što bolje ostvare. Oni su sami na moje pitanje kome je aplikacija namenjena rekli da vide primenu i u regionu (ja se tu slažem iz razloga pomenutih u prethodnom postu ali to sad nije bitno). Pa, ako je tako, onda je bolje napraviti dva posebna sajta, za dva različita tržišta. Ako, pak, ne vide šansu, konkretno za njihovu aplikaciju, ok, nek' zaborave na Srbiju. Podići celu diskusiju na jedan filozofski nivo tipa poluprazna-puna čaša ne vodi nikud. Stvari se time neće pokrenuti.

Ako hoćete da se stvari promene, kako bi bilo za početak da se taj naš konsultant za Google (konsultatkinja?), iskoristi za jedno kolektivno lobiranje da Google omogući Google checkout za merchants iz Srbije. Time bi se zaobisle sve banke u Srbiji. Nek se ceo projekat predstavi kao "humanitarni" projekat pod striktno određenim uslovima da ne bi dobili lupanje srca pri pomisli da mogu izgubiti pare.

Just a thought, a sad izvol'te, nastavite sa depresijom.
Lalaland je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Lalaland za poruku:
Staro 20. 01. 2008.   #20
istok
profesionalac
Qualified
 
Avatar istok
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Poruke: 124
Hvala: 5
61 "Hvala" u 18 poruka
istok će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Lalaland Pogledajte poruku
Pa, dobro, onda sedite i nemojte ništa da radite, what's the point anyways.
Hej, čemu negativan stav, ko je depresivan?

Nije "sedite i nemojte ništa da radite" već "sedite i radite nešto za globalno tržište".

Ja spremam nešto za globalno tržište i ne da nisam depresivan, već sam po ceo dan kao na ekstaziju od uzbuđenja.

Depresija može da nastupi samo ako čovek uzme da gura nešto za nepostojeće Internet tržište u Srbiji.

Sve i da u Srbiji sutra proradi plaćanje preko neta, i da odjednom svaki Srbin dobije kompjuter na poklon i bude na Internetu, to je tek hiljaditi deo svetske Internet populacije.

Što nisu Šveđani koji su napravili Skajp lansirali paralelno verziju samo za Švedsko tržište? Ili još bolje, da od početka rade samo za Švedsko tržište. Baš bi danas bili uspešni... verovatno bi ih odavno pojeo neko ko bi zauzeo njihovu današnju poziciju.
__________________
Blog: www.istokpavlovic.com
istok je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" istok za poruku:
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Novi SEO alat diplomata Linkovi 19 12. 06. 2009. 23:55
PHP alat? mornar popaj Web aplikacije, web servisi i software 14 12. 01. 2009. 10:41
Još jedan alat iz Googlea... MarioFr Marketing i SEO 6 25. 08. 2008. 14:17
Naše banke i tajnost podataka Petar Marić Opušteno 20 17. 01. 2008. 18:28


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 23:50.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.