DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > Marketing i SEO
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Marketing i SEO Marketing tehnike i Search Engine Optimization

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 03. 12. 2007.   #1
Veljko
...
Qualified
 
Datum učlanjenja: 21.09.2006
Lokacija: NBGD
Poruke: 180
Hvala: 28
2 "Hvala" u 2 poruka
Veljko is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za Veljko Pošaljite poruku preko MSN za Veljko
Default AD Sense i povecanje cena klikova

E sad ovako,da li je mozda jos neko primetio drasticno povecanje cene klikova na domacim sajtovima u zadnjih 7 dana?I da li to mozda ima veze sa ukidanjem stare i uvodjenjem nove klikabilne zone?

Ili je to mozda cista slucajnost...

Poslednja izmena od Veljko : 03. 12. 2007. u 12:23.
Veljko je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 12. 2007.   #2
adelante
član
Certified
 
Avatar adelante
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Poruke: 67
Hvala: 15
0 "Hvala" u 0 poruka
adelante is on a distinguished road
Default

Ne, jedino što od te izmene možda ima manje slučajnih klikova na reklame. Inače još i dalje ima dosta klikova od po 1-2 centa, mada zna da bude i znatno većih

P.S. Jako je nezahvalno uzimati za primer neke promene za tako kratak vremenski rok. jer već sledeće nedelje može biti sasvim suprotno.
__________________
Online prodavnica rukotvorina
adelante je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 12. 2007.   #3
pcigre
Miloš Vučić
Grand Master
 
Avatar pcigre
 
Datum učlanjenja: 11.08.2006
Lokacija: Niš, Serbia
Poruke: 786
Hvala: 106
33 "Hvala" u 20 poruka
pcigre is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za pcigre Pošaljite poruku preko AIM za pcigre Pošaljite poruku preko MSN za pcigre Pošaljite poruku preko Yahoo za pcigre Pošaljite poruku preko Skype™ za pcigre
Default

Pošto ne nađoh zgodniju temu, ajd da dam svoj komentar na promenu "klikabilnog" dela adsense reklama...

Vidim da mnogi domaći i strani blogeri gledaju negativno na ovu promenu...

Meni je ovo ne samo korektno, već i nešto što su odavno trebali da urade. Onaj ko želi da klikne kliknuće i sada kao što je i pre kliktao, onaj ko ne želi sada neće grešiti toliko.

E sad, ono što je problematično je što na sajtovima koji koriste premium adsense još uvek važe stara pravila... Ako tako ostane trajno, onda je to prilično bezveze, mada mislim da se radi samo o postupnom prelasku...
__________________
Kotler je bio u pravu. Ko radi srcem nema konkurenciju.
pcigre je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 12. 2007.   #4
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default

Premium publisher nalozi imaju mogucnost da sami menjaju click area, kao sto mogu da znacajno modifikuju deo JS-a za prikaz reklame.
cvele je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 12. 2007.   #5
Djuki
profesionalac
Professional
 
Avatar Djuki
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Pancevo
Poruke: 251
Hvala: 60
47 "Hvala" u 34 poruka
Djuki is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za Djuki Pošaljite poruku preko Skype™ za Djuki
Default

Odlicno je sto su promenini klikabile delove, ali to treba da važi za sve a ne da premium imaju mogučnost da menjaju, to je vrh cinizma. Google sam sebi skače u usta, i koji će to premium publišer sam sebi da smanji klik area, ni jedan.

Nisam osetio da su skočile cene klika za srpske ključne reči, ali opet možda jesu neke ključne reči koje se pojavljuju na tvom sajtu. I opet nemoj da te zavara ako imaš mali broj klikova, i prikazivanje sve ispod 1000 nije relevantno za uzorak. Može da se desi da neko klikne na jaku kljulnu reč jednom i da ti prosečna cena klika poraste jako puno. Samo veliki uzorak, najbolje po mesecima ili nedeljama, će ti pokazati da li je došlo do skoka kod tebe i tvojih ključnih reći.

Ako jeste ima neke forice da se prati na koje su ti ključne reči kliknuli posetioci, ali koliko sam upućen to ne radi za FireFox, samo za IE i ostale browsere, samo što još nisam napao besplatnu skriptu koja tako nešto nudi.

Sa takvim JS skripticama, možeš da provališp oja je to ključna reč koja je najjača na tvom sajtu, i onda možeš da je forsiraš u cilju maksimalne zarade. Baš bih voleo da čujem da li je neko koristio slične skripte, ja sam probao neke ali nisu radile najbolje ili nisu nudile dosta informacija.
__________________
Blog | Facebook | Twitter | PHP Srbija
Djuki je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 12. 2007.   #6
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao Djuki Pogledajte poruku
Ako jeste ima neke forice da se prati na koje su ti ključne reči kliknuli posetioci, ali koliko sam upućen to ne radi za FireFox, samo za IE i ostale browsere, samo što još nisam napao besplatnu skriptu koja tako nešto nudi.
mozes da pratis na koji link je kliknuto..ako ti treba reci, imam ja jednu koju sam (pre)pisao, mada je glavna fora u tome da podesis google analytics kako treba, da mozes da te informacije pratis...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 12. 2007.   #7
Ivan_Nis
član
Certified
 
Avatar Ivan_Nis
 
Datum učlanjenja: 03.10.2006
Lokacija: Nis
Poruke: 68
Hvala: 11
2 "Hvala" u 2 poruka
Ivan_Nis is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za Ivan_Nis
Default

Citat:
Originalno napisao Veljko Pogledajte poruku
E sad ovako,da li je mozda jos neko primetio drasticno povecanje cene klikova na domacim sajtovima u zadnjih 7 dana?

Ili je to mozda cista slucajnost...

Iz meseca u mesec je sve gore
Za mesec dana bice mi prosem 1 cent ako ovako nastavim
Ivan_Nis je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 12. 2007.   #8
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default

Nije google jedini izbor za oglasavanje.
Ako se nekome nesvidja nacin na koji oni vode posao, ili ako smatra da on moze vise da zaradi na nekom drugom mestu samo napred! izbora ima mnogo.

Fora je sto kod VIP publisera ne postoji (ili postoji jako mali) procenat oglasa posatavljenih tako da se korisnici zavaravaju da klikcu na nesto trece.

Ono sto retko ko shvata jeste da Google AdSense tim zaista nije briga sta mali publisheri koji uzimaju 100-200$ mesecno misle o svemu tome. Znas li zasto su privi? Znas li zasto i posle toliko zaljenja neces otici na neki drugi publisher program? Zato sto se Google brine o izvoru novca, a to su advertiseri. Manji programi koji su im konkurencija ne obracaju toliko paznje na potrebe oglasivaca, zato google ima najveci pool. U nijednom drugom otvorenom programu neces uzimati toliki novac kao preko adsensa danas.

Cela prica oko ovoga se svodi na: BUHUHU, Google popravio user experience. BUHUHU, Google sprecava nekvalitetne klikove. BUHUHU, Google se brine o svojim klijentima.
cvele je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 12. 2007.   #9
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

ne zaboravi i BUHUHU, Google placa sve manje i manje klikove, a mi ne znamo koliko naplacuje advertizirima, niit ti daju bilo kakav uvid u to koliki je njihov deo kolaca po kliku, a pri tome im prakticno celo (ogromno) bogatstvo dolazi od toga, sto stvara odlicnu atmosferu da se ljudi osete namagarcenim...

Nije to nuzno nesto racionalno, ali vec duze vreme raste negativnost oko cele price...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 12. 2007.   #10
pcigre
Miloš Vučić
Grand Master
 
Avatar pcigre
 
Datum učlanjenja: 11.08.2006
Lokacija: Niš, Serbia
Poruke: 786
Hvala: 106
33 "Hvala" u 20 poruka
pcigre is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za pcigre Pošaljite poruku preko AIM za pcigre Pošaljite poruku preko MSN za pcigre Pošaljite poruku preko Yahoo za pcigre Pošaljite poruku preko Skype™ za pcigre
Default

Citat:
Za mesec dana bice mi prosem 1 cent ako ovako nastavim
Možda je pravo vreme da počneš da koristiš Google adWords i po niskim cenama dobiješ poestioce, a kad onda napraviš kritičnu masu (mada je i sada imaš) okreneš se drugačijem nalaženju sponzora.

Ne znam nijedan domaći sajt koji živi od poštenog google adSensea.
__________________
Kotler je bio u pravu. Ko radi srcem nema konkurenciju.
pcigre je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Ima li "života" posle google ad sense ??? master-69 Sva početnička pitanja 11 03. 08. 2010. 14:08
Povecanje fonta na Nokia N73 dinke Opušteno 2 16. 05. 2008. 11:19
Akcija za povecanje broja dobrovoljnih davalaca krvi Miloje Sekulic Opušteno 12 22. 06. 2007. 20:44
Statistika klikova Marko88 (X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS 1 10. 03. 2007. 14:56
Pracenje klikova za Flash banner boccio Flash 9 15. 09. 2006. 11:59


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 01:06.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.