DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 23. 09. 2007.   #71
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Default

Mislim da ova tema intersuje sve na DPT i d aje ovde najveca koncentraciaj ljudi koji su zainteresovani za ovakvu organziaciju. Uz to, mislim da bi Dragn trebalo da se dogovori sa BLuesmanom na se na DPT napravi namenski podforum za potrebe ove organziacije. Ne bi bilo bas prakticno ako moramo da se razvlacimo na n foruma, blogova ili cega vec.

Sto se tice pojma profesionalac, vise puta smo o tome pricali i zakljucili da postoje dva tumacenja: s jedne strane profesionalcem se moze smatati svaka osoba koja se bavi nekim poslom a koji mu donosi prihode. Drugo tumacenje je da se profesionalcem moze smatrati svaka osoba koja se nekim poslom bavi uz velizko znanje iskustvo i da se prema tom poslu odnosi na nacin koji se uopste objasnjava kao odgovoran i posten. Mislim da bi pojam internet profesionalac trebalo da definisemo kao presek ova dva tumacenja, odnosno da pod profesionalcem smatramo samo onoga kome se mogu pripisati oba ova tumacenja.

Da li bi se takvom definicijom broj clanova sveo na 28 i da li bi to udruzenje postalo elitisticko? Mislim da to nije problem. Ako je krajnji cilj da uspostavimo sistem kvaliteta u svojoj bransi, onda je dobar put upravo u tome da definisemo krtierijume kvaliteta i da ih se drzimo po svaku cenu dok ne izguramo to sto smo naumili. Kao sto neko vec rece, samo clanstvo treba da bude izraz statusa.

Mozem mi interno da imamo razne sertifikate, nivoe clanstva ili neke druge kriterijume da pravimo razlike izmedju clanova, ali to ce uvek biti samo nasa interna stvar - za spoljni svet postojace samo jedan kriterijum: ili si clan ili nisi. Nasi klijenti po definiciji nisu dovoljno upoznati sa nasim poslom da bi mogli da vide razliku.

Uz to, i sam Zakon je takav da uticaj na rad udruzenja svodi na samo jedan kriterijum: status clana. Jedina mogucnost da udruznje "bira" koga ce da primi u svoje redove je taj da nekome da ili ne da status clana. Zakon ne poznaje nivoe clanstva.

Sto se tice same organizacije, nas Zakon je po tom pitanje jednostavan i jasan. Udruzenje ne moze biti privatno. Ako je neko clan on ima pravo da utice na sve aspekte udruzenja pocev od izbora svojih predstavnika u samom udruzenju pa do odredjivanja ciljeva i aktivnosti udruzenja.

Takodje, nas zakon ne dozvoljava da clanovi udruzenja budu firme, na bilo koji nacin. Mislim da to nije ni problem, jer kao i u drugim strukama, uvek se moze dozvoliti da se firma koja zaposljava clana udruzenja na to moze pozvati. Udruzenje takodje moze da sertifikuje firme, mada mislim da je i to problem, jer sertifikacija podrazumeva i resertifikaciju (posto nema mnogo smisla da jednom izdat sertifikat vazi zauvek). Sistem kvalitete je mozda lako resertifikovati ali resertifikovati titulu internet profesionalca, to je komplikovana stvar.

Mislim da se ne treba ni vezivati za to postojece udruzenje eStars. Slazem se sa ocenom da naziv nije odgovarajuci duhu organizacije kakva se planira. Pitanje registraciej je pitanje od 15 dana, i stvarno ne vidim razlog zasto se oslanjati na neko postojece udruzenje koje je neko drugi vec registrovao. Ionako bi smo verovatno morali da promenimo statut tog udruzenja, a ako se to uradi, cela procedura je ista kao i da osnivamo novo.

Uz to, zakon propisuje da mora biti najmanje deset osnivaca udruzenja. Oni samim tim postaju i clanovi. U nasem slucaju, to znaci da unapred treba da ispunjavaju ispunjavaju kriterijum zvanja Internet profesionalca. Ja bih voleo da svih tih (najmanje) deset budu ljudi koji su vec autoriteti u nasoj bransi.

S obzirom da cilju udruzenja ne odgovara da osnivac bude bilo ko ko bi se eventualno prijavio, mislim da bi najjednostavnije resenje bilo da Dragan prosto pozove odredjene ljude, koje on smatra da odgovaraju kriterijumima da osnuju udruzenje. Oni ce tako biti osnova na kojoj ce se graditi dalje clanstvo.

Dragan i ja smo razgovarali o ovome (verujem da nisam jedini) i on mi je objasnio svoju gao gledanja koji ja potpuno razumem, ali mi nekako ne ulazi kao model koji ce da upali.

Ja to gledam ovako: ako se sastane odredjen broj ljudi koji vaze za utoritet u nasem poslu, osnuju udruzenje i definisu ciljeve njegove delatnosti i kriterijume za clanstvo time ce poslati jednostavno, i prepoznatljivu poruku:

Mi smo autoriteti, zelimo da definisemo neka pravila igre u nasem poslu, definisali smo neke kriterijume i pozivamo vas da nam se pridruzite. Ako ispunjavate kriterijume, dobrodosli ste u nase drustvo, a ako ne, rado cemo vam pomoci da dodjete na taj nivo da ispunjavate uslov da vas prihvatimo kao internet profesionalca i jos cemo svojim autoritetom, kroz ovo udruzenje da vas podrzimo kao takvog.

Kad bi se tako nastupilo, siguran sam da ne bi bilo ovoliko sumnjicavih pitanja i podpitanja.

Na kraju samo jedno pojasnjenje: ovakvo moje misljenj eni u kom slucaju ne znaci da ne podrzavam Dragana unjegovoj ideji. BAs naprotiv, mislim da je on jedan od nekolik ljudi koji bi upravo svojim autoritetom mogli da motivisu ljude da se najzad formira ovakva organizacija.

Poslednja izmena od Pedja : 23. 09. 2007. u 23:18.
Pedja je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 10. 2007.   #72
Dragan Varagić
Moderator
Master
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 631
Hvala: 25
76 "Hvala" u 50 poruka
Dragan Varagić će postati "faca" uskoro
Default Novi momenti...

Deo poruke sa mog bloga...

Uskoro će se na sajtu eStart-a naći i zvaničan stav Udruženja o načinima delovanja i terminima narednih aktivnosti, ali ono što mogu da za sada najavim jeste da ćemo na Konferenciji BizBuzz imati termin (najverovatnije utorak, 25.10.) u kojem ćemo predstaviti spektar budućeg delovanja udruženja i njegove naredne aktivnosti.

Jedan od razloga zašto smo krenuli javno sa blogom pre kompletiranja celokupnog poslovnog modela udruženja jeste da dobijemo feedback od zainteresovanih strana.

Ono što će se definitivno desiti, jeste da ćemo uvažiti stavove o postavljanju "stubova" udruženja na "transparentnije osnove", odnosno napravićemo u narednom periodu (u zavisnosti od dostupnog vremena i eventualnog konkretnog angažmana onih koji su ponudili ili će ponuditi pomoć) kompletne pripreme za preuređivanje osnivačkog akta (Statut udruženja), kao i organizovanje osnivačke Skupštine udruženja, izbora potrebnih tela, i svega onoga što ide po redu i Zakonu pri osnivanju strukovne organizacije.

Znači, i dalje stojimo iza stava da ćemo formirati organizaciju koja se obraća svima koji su zainteresovani za razvoj e-poslovanja i Internet preduzetništva, predstavićemo predlog Statuta i pozvati određene pojedince da pristupe osnivanju udruženja (i ovde očekujemo pomoć). Sada više nema potrebe za isključivim fokusiranjem na development i Web design zajednicu, nego ćemo krenuti u razgovore sa svim ostalim ciljnim grupama koje pokriva aktivnost ovog tipa udruženja.

http://www.draganvaragic.com/weblog/...enciji-bizbuzz
Dragan Varagić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 10. 2007.   #73
Goran Cirkovic
profesionalac
Professional
 
Avatar Goran Cirkovic
 
Datum učlanjenja: 16.06.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 223
Hvala: 0
6 "Hvala" u 5 poruka
Goran Cirkovic is on a distinguished road
Default

A ko će da napravi sajt estart-a? Da li može da se prebace projekti na kolege iz udruženje.

Konkretno, Miloje i ja sad imamo 2 projekta koje ne stižemo da uradimo a rado bismo dali kolegama, a za uzvrt da nama daju posao kad zatreba...

Poslednja izmena od Goran Cirkovic : 21. 10. 2007. u 23:40.
Goran Cirkovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 01. 2008.   #74
Dragan Varagić
Moderator
Master
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 631
Hvala: 25
76 "Hvala" u 50 poruka
Dragan Varagić će postati "faca" uskoro
Default Osnivačka skupština udruženja E-start, 23.01. 19:00, Beograđanka, Plato

U sredu 23.01.2008. g. sa početkom u 19:00, u zgradi Beograđanke - kafić Plato, održaće se osnivačka skupština strukovnog udruženja za razvoj e-poslovanja i Internet preduzetništva "E-start".

Lokacija je Beogradjanka - Plato ( gmaps link ) , ulica je ugao Masarikove i Kralja Milana (bivši Srpskih Vladara ), peti sprat, kada se udje u zgradu idite liftom (isto mesto gde je bilo DPT okupljanje).

Na skupštini će se zvanično izabrati organi Udruženja, i nakon ispoštovane zakonske procedure, Udruženje će početi ubrzo sa zvaničnim radom.

Prema predlogu koji poslat kandidatima za članstvo u Upravnom odboru (UO) Udruženja, predložene su sledeće osobe:

1. Goran Pilipović (status: obavešten)
2. Vladan Zirojević (status: prihvatio)
3. Stevan Majstorović (status: prihvatio)
4. Miloje Sekulić (status: prihvatio)
5. Dragan Varagić (predlog - Predsednik UO)

Za Generalnog sekreta Udruženja predložen je Nebojša Đurić.

Do same Skupštine, na blogu Udruženja i eventualno na nekom od foruma, biće postavljeni linkovi do dokumenata koji bi trebalo da budu pripremljeni za samu skupštinu, sa kojima treba da se upoznaju potencijalni članovi. Radi se o Statutu Udruženja, ciljevima, kriterijumima i cenama članstva, itd.

Na osnivačkoj skupštini poželjno je prisustvo svih onih koji su zainteresovani za rad ovakvog strukovnog udruženja (ulaz je slobodan za sve zainteresovane).

Poslednja izmena od Dragan Varagić : 11. 01. 2008. u 11:34.
Dragan Varagić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 01. 2008.   #75
benjamin
omladinac
Certified
 
Datum učlanjenja: 03.09.2006
Lokacija: beograd
Poruke: 78
Hvala: 17
4 "Hvala" u 4 poruka
benjamin is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za benjamin
Default

ko nije bio, par fotografija sa iz Platoa može pogledati ovde :

http://moje.fotkice.com/pregled/galerija/52

edit: još jedna pristigla u medjuvremenu

http://moje.fotkice.com/pregled/galerija/51
__________________
I hate signatures on IT forums

Poslednja izmena od benjamin : 24. 01. 2008. u 00:03.
benjamin je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" benjamin za poruku:
Staro 29. 08. 2008.   #76
f13o
novi član
Na probnom radu
 
Avatar f13o
 
Datum učlanjenja: 14.08.2008
Lokacija: Beograd
Poruke: 24
Hvala: 4
3 "Hvala" u 3 poruka
f13o is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za f13o
Default

Malo sam prelistao temu, nisam u toku, ali čini mi se da se na ovde rečenom i stalo. Na stranicama nema informacija nakon januara ove godine. Šta se to desilo?
f13o je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 08. 2008.   #77
McKracken
Siva eminencija
Grand Master
 
Avatar McKracken
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Lokacija: Belgrade
Poruke: 930
Hvala: 192
259 "Hvala" u 129 poruka
McKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za McKracken
Default

"Udruzenje profesionalaca" -> jos jedan "Hajde da...".

(ne zelim da zvucim zajedljivo, bilo bi fino videti ovakav pokusaj koji je stigao dalje od diskusije o papirologiji i titulama. Nazalost "real world" je prilicno brutalan i zahteva malo vise od pocetnog entuzijazma)

Poslednja izmena od McKracken : 29. 08. 2008. u 21:05.
McKracken je offline   Odgovorite uz citat
4 članova zahvaljuje McKracken za poruku:
Staro 05. 09. 2013.   #78
McKracken
Siva eminencija
Grand Master
 
Avatar McKracken
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Lokacija: Belgrade
Poruke: 930
Hvala: 192
259 "Hvala" u 129 poruka
McKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za McKracken
Default

Kako napredujemo?
Da li je nerealno da se pocne sa aktivnostima do kraja decenije?
__________________
HuxleyDev
McKracken je offline   Odgovorite uz citat
3 članova zahvaljuje McKracken za poruku:
Staro 05. 09. 2013.   #79
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default

^ A i ti smaraš, ne moraš svakih 5 godina podsećati
srdjan je offline   Odgovorite uz citat
4 članova zahvaljuje srdjan za poruku:
Staro 05. 09. 2013.   #80
Eniac
troll mode
Wrote a book
 
Avatar Eniac
 
Datum učlanjenja: 06.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.034
Hvala: 56
69 "Hvala" u 46 poruka
Eniac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Eniac Pošaljite poruku preko MSN za Eniac Pošaljite poruku preko Skype™ za Eniac
Default

Citat:
Originalno napisao McKracken Pogledajte poruku
Kako napredujemo?
Da li je nerealno da se pocne sa aktivnostima do kraja decenije?
Ja sam raspoložen i da uletim sa jedno 1000 dinara za troškove osnivačke skupštine.
__________________

eniax.net - malo pišem
@eniac - puno tvitujem
Eniac je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
U PRIVREDNOJ KOMORI SRBIJE JUČE je osnovano Udruženje e-razvoj Aleksandar.Ilic e-Business 38 12. 04. 2010. 11:33
Kontrola deviznog poslovanja jasmanac e-Business 140 22. 10. 2009. 23:47
Specijalističke studije iz E-poslovanja, FTN, Novi Sad Dragan Varagić e-Business 120 30. 09. 2008. 01:36
Etičnost online poslovanja firmi i pojedinaca u Srbiji Dragan Varagić e-Business 34 04. 10. 2007. 20:56
Izrada softvera i prodaja u inostranstvu. Optimalno resenje poslovanja? rex e-Business 20 24. 01. 2006. 14:34


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 09:23.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.