DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Zatvorena tema
 
Alati teme Način prikaza
Staro 11. 04. 2007.   #1
LiquidBrain
Milan Cvejic
Wrote a book
 
Avatar LiquidBrain
 
Datum učlanjenja: 05.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.241
Hvala: 32
73 "Hvala" u 56 poruka
LiquidBrain će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Yahoo za LiquidBrain
Question Ugovor izmedju dva fizika lica...pomoc...

Pozdrav ljudi, evo naleteh i ja na projekat koji treba da vezem ugovorom, pa me interesuje kako bi trebala da izgleda forma ugovora za dva fizicka lica shto se tice izrade web servisa.

Do sada nisam imao prilike da sastavljam ugovor, p< bih bio zahvalan ukoliko neko ima neshto slicno da mi pusti to na pp kako bih dalje mogao ja to da modifikujem.

S'obzirom da je obim posla veliki, trebam da napravim ugovor.

Unapred hvala...
__________________
http://weevify.com
LiquidBrain je offline  
Staro 11. 04. 2007.   #2
jasmanac
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar jasmanac
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Poruke: 1.109
Hvala: 76
390 "Hvala" u 53 poruka
jasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za jasmanac Pošaljite poruku preko MSN za jasmanac Pošaljite poruku preko Skype™ za jasmanac
Default

Ne znam da li ce taj ugovor izmedju dva fizicka lica biti pravno valjan, to jest da li ce biti primenljiv u praksi.

Jedino da vidite najpre sa nekim knjigovodjom da li je uopste moguce sklopiti takvu vrstu ugovora izmedju dva fizicka lica a zatim i sa advokatom da isti overite u sudu.

U suprotnom, ugovor je pravno nistavan odnosno neprimenljiv u praksi.
__________________

jasmanac je offline  
Staro 11. 04. 2007.   #3
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao jasmanac
Ne znam da li ce taj ugovor izmedju dva fizicka lica biti pravno valjan, to jest da li ce biti primenljiv u praksi.

Jedino da vidite najpre sa nekim knjigovodjom da li je uopste moguce sklopiti takvu vrstu ugovora izmedju dva fizicka lica a zatim i sa advokatom da isti overite u sudu.

U suprotnom, ugovor je pravno nistavan odnosno neprimenljiv u praksi.
znas li ti da je postoji pravni termin Usmeni ugovor ?
cvele je offline  
Staro 11. 04. 2007.   #4
Dušan Dželebdžić
Nekad bio ddz
Expert
 
Avatar Dušan Dželebdžić
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 590
Hvala: 88
402 "Hvala" u 51 poruka
Dušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za Dušan Dželebdžić Pošaljite poruku preko Skype™ za Dušan Dželebdžić
Default

Hajd' da se javi i pravnik...

@jasmanac: Zašto misliš da su ugovori između dva fizička lica ništavi?

Ugovor o delu je neformalan ugovor (mada, postoje izuzeci od tog pravila, npr. kod ugovora o autorskom delu). Bitni elementi su posao poslenika (tj. tebe) i nagrada koju duguje naručilac, a bitan može da bude i rok ispunjenja, ako se tako dogovoriš sa naručiocem. Bez tih elemenata ugovor ne postoji.

Pošto nije propisana svečana forma, ugovor je valjan i ako je urađen u dva primerka, svaki saugovornik potpisuje primerak namenjen onom drugom. Nema potrebe da se overava, ali nije ni na odmet.

Što se samog teksta ugovora tiče, procunjaj malo po forumu, čini mi se da je neko ovde kačio primer ugovora. Imam i ja par svojih, baš za izradu i održavanje sajta, ako hoćeš mogu da potražim.
__________________
Converting dead links into hyperlinks since 1996.
Dušan Dželebdžić je offline  
Staro 11. 04. 2007.   #5
LiquidBrain
Milan Cvejic
Wrote a book
 
Avatar LiquidBrain
 
Datum učlanjenja: 05.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.241
Hvala: 32
73 "Hvala" u 56 poruka
LiquidBrain će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Yahoo za LiquidBrain
Talking

Citat:
Originalno napisao ddz
Hajd' da se javi i pravnik...

@jasmanac: Zašto misliš da su ugovori između dva fizička lica ništavi?

Ugovor o delu je neformalan ugovor (mada, postoje izuzeci od tog pravila, npr. kod ugovora o autorskom delu). Bitni elementi su posao poslenika (tj. tebe) i nagrada koju duguje naručilac, a bitan može da bude i rok ispunjenja, ako se tako dogovoriš sa naručiocem. Bez tih elemenata ugovor ne postoji.

Pošto nije propisana svečana forma, ugovor je valjan i ako je urađen u dva primerka, svaki saugovornik potpisuje primerak namenjen onom drugom. Nema potrebe da se overava, ali nije ni na odmet.

Što se samog teksta ugovora tiče, procunjaj malo po forumu, čini mi se da je neko ovde kačio primer ugovora. Imam i ja par svojih, baš za izradu i održavanje sajta, ako hoćeš mogu da potražim.
Puno bi mi znacilo...
__________________
http://weevify.com
LiquidBrain je offline  
Staro 11. 04. 2007.   #6
Dušan Dželebdžić
Nekad bio ddz
Expert
 
Avatar Dušan Dželebdžić
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 590
Hvala: 88
402 "Hvala" u 51 poruka
Dušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za Dušan Dželebdžić Pošaljite poruku preko Skype™ za Dušan Dželebdžić
Default

УГОВОР О АУТОРСКОМ ДЕЛУ

Уговорне стране:

1. Правни факултет Универзитета УНИОН у Београду, кога заступа проф. др *****, продекан Факултета (у даљем тексту: Факултет)
2. Џелебџић Душан из Београда, *******, општина ******* (у даљем тексту: Аутор)

Члан 1.
Предмет Уговора је реорганизација постојећег садржаја сајта Факултета и додавање новог садржаја, што је прецизније дефинисано у Плану измена сајта Факултета.

Члан 2.
Аутор се обавезује да измене на сајту, у складу са Планом, изврши у року од 15 дана од дана потписивања Уговора.
Аутор се обавезује да послове на одржавању сајта Факултета врши у периоду од 01. децембра 2006. до 30. јуна 2006. године.

Члан 3.
Факултет се обавезује да Аутору благовремено достави сав писани материјал који је Планом предвиђен за објављивање на сајту.
Факултет се обавезује да по завршетку обављања измена, на име ауторског уговора Аутору исплати ******* (словима) динара нето, на текући рачун број ***-***-*** код *** Банке.
Факултет се обавезује да за послове одржавања сајта Факултета исплати Аутору по ***** динара нето, месечно до 10-ог у месецу за претходни месец.

Члан 4.
Овај уговор сачињен је у три једнака примерка, од којих један припада Аутору, а два задржава Факултет.
Прилог уз овај уговор је План измена сајта. План садржи две стране.


... i ispod ide datum zaključenja ugovora i potpisi ugovornih strana. U drugom dokumentu (plan) pišu tehnikalije - šta se gde menja, šta se gde ubacuje, i koje su tačno obaveze autora u vezi sa održavanjem sajta.

Ja sam ovaj ugovor dobio već potpisan, tako da nisam imao puno izbora oko pravljenja izmena (mogao sam da napravim izmene, ali to bi putovalo još dve nedelje kroz administraciju). Ono što u ovakvom ugovoru ne valja je to što nalogodavac nema nikakav rok (osim 'blagovremenog') da ti isporuči materijal za sajt, a primanje tvog honorara je vezano za završetak posla. Ja na sreću nisam imao problema sa time, ali da je ta stavka ispoštovana, ni dan danas ne bih primio honorar.
__________________
Converting dead links into hyperlinks since 1996.
Dušan Dželebdžić je offline  
Staro 11. 04. 2007.   #7
jasmanac
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar jasmanac
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Poruke: 1.109
Hvala: 76
390 "Hvala" u 53 poruka
jasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za jasmanac Pošaljite poruku preko MSN za jasmanac Pošaljite poruku preko Skype™ za jasmanac
Default

Nisam rekao da je takva vrsta ugovora nistavna, procitaj malo bolje moj post.

Sa druge strane, ako ugovor izmedju dva lica (fizicka) nije overen u sudu on nema nikakvu pravnu tezinu to jest nije moguce isti iskoristiti na sudu ako dodje do spora.
__________________

jasmanac je offline  
Staro 11. 04. 2007.   #8
LiquidBrain
Milan Cvejic
Wrote a book
 
Avatar LiquidBrain
 
Datum učlanjenja: 05.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.241
Hvala: 32
73 "Hvala" u 56 poruka
LiquidBrain će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Yahoo za LiquidBrain
Default

Interesantno...
__________________
http://weevify.com
LiquidBrain je offline  
Staro 12. 04. 2007.   #9
McKracken
Siva eminencija
Grand Master
 
Avatar McKracken
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Lokacija: Belgrade
Poruke: 930
Hvala: 192
259 "Hvala" u 129 poruka
McKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za McKracken
Default

Citat:

Sa druge strane, ako ugovor izmedju dva lica (fizicka) nije overen u sudu on nema nikakvu pravnu tezinu to jest nije moguce isti iskoristiti na sudu ako dodje do spora.
Ovo je potpuno netacno.

Poslednja osoba koja ti moze reci da li ugovor vazi je knjigovodja, a ni advokat ti ne treba da bi ugovor overio u sudu ako bas zelis

(provereno u praksi)

Poslednja izmena od McKracken : 12. 04. 2007. u 00:17.
McKracken je offline  
Staro 12. 04. 2007.   #10
jasmanac
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar jasmanac
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Poruke: 1.109
Hvala: 76
390 "Hvala" u 53 poruka
jasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za jasmanac Pošaljite poruku preko MSN za jasmanac Pošaljite poruku preko Skype™ za jasmanac
Default

Ja ne znam sto vi ljudi polovicno citate postove. Jel to neki trend sada?

Nisam napisao da knjigovodja procenjuje da li ugovor vazi ili ne vec da se sa istim konsultuje da li je uopste moguca takva vrsta ugovora. Slozices se da je knjigovodja upuceniji u poslovanje nego sto je to advokat.

I nisam napisao da ti je advokat potreban da bi overio ugovor u sudu vec da ti je potreban oko sastavljanja ugovora.

A ovo da je neoveren ugovor izmedju dva fizicka lica validan na sudu necu ni da komentarisem jer je to sto bi rekli ameri mandatory
__________________

jasmanac je offline  
Zatvorena tema


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Affiliate i fizicka lica bane06 Marketing i SEO 10 09. 12. 2010. 13:27
Isplate fizickih lica cvele e-Business 11 24. 04. 2010. 05:23
Najjednostavniji oblik pravnog lica? DejanVesic e-Business 54 16. 01. 2007. 21:57
skiciranje lica kaizen Linkovi 19 01. 09. 2006. 21:57
27.3 izmedju 9 - 10.30 nestade 1gb protoka ? [nq] Opušteno 6 30. 03. 2006. 14:44


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 17:49.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.