DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 18. 04. 2007.   #21
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao Ivan
Nisam rekao da budi nesto ludo u meni vec da je to "nas" obicaj ...
pa opet je to prica... ciji nash? U vojvodini se slusala jedna muzika, u leskovcu druga, u vecim gradovima opet nesto drugo, otkud su sad pokradene grcke i turske pesmice nas obicaj? Pusti ti meni neke stvarno dobre muzicare da sviraju recimo izvorna kola, to bas nije moj "cup of tea", ali sasvim mogu da cenim kvalitetnu etno svirku.. ali ovaj mass-production shund sto se slusa na svadbama, to je dno dna...

ja se secam vremena ne tako davno, recimo cak i prva godina moje srednje skole(1991), kad su u mom razredu u Tesli (znaci ne neka fancy gimnazija, nego tehnicka skola) samo dva momka otvoreno pricala da slusaju narodnjake. U osnovnoj isto tako samo par ljudi je slusalo Miroslava Ilica ili Lepu Brenu i to je bilo to, nije to uopste bilo toliko rasireno kao sto je sad, i generalno se smatralo seljacenjem... tek je par godina kasnije, kad je sve ostalo otislo u qrac, ta muzika postala masovni trend i onda su vec svi upali u tu pricu sa narodnjacima, tarzankama i utrpanim duksevima u trenerke...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 04. 2007.   #22
Ivan
Psychedelictrance freak
Wrote a book
 
Avatar Ivan
 
Datum učlanjenja: 04.06.2006
Lokacija: Srbija, Beograd
Poruke: 1.008
Hvala: 325
933 "Hvala" u 34 poruka
Ivan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Ivan
Default

Al ste podivljali Jos samo da odgledamo "Rane" ili "Do koske" i da krenemo ...

Opusteno, kao sto sam vec rekao ne podrzavam "mass-production shund". Ono sto mogu da cujem ne mogu da kazem ovde (dinke ce da me strelja)

Toma Zdravkovic rulez
Ivan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 04. 2007.   #23
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Sta da ti kazem Ivane, autocenzura rulez, to i nas ministar najtoplije preporucuje kako bi se prezivelo u Srbiji

Inace, u vezi ove price da nekada (ajd da kazem pocetkom devedesetih) mladji ljudi nisu slusali narodnjake... To jeste tacno ali samo delimicno. Kao prvo slusale su se druge "drustveno prihvatljivije" bljuzge (valentino, merlin, bebek, crvena jabuka, ... ****s like that), a kao drugo ... na svakoj zurci, kad se malo vise popije, tamo negde oko ponoci deo "kunem se u heavy metal" bratije (po pravilu iz ruralnih delova grada) bi naprasno menjao plocu uz mantru "kako mozes da se zezas uz metallicu" i pustao narodnjake. Ja sam se zamalo potukao sa jednim svojim ortakom kada je na mom 18-tom rodjendanu pokusao da mi tako minira zurku

@bluesman
Moja ćera isto ko i tvoji klinci. Doduse, ona nije imala gde ni da cuje te Ane i ostale (osim na tim decjim zurkama).
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 04. 2007.   #24
marinowski
Igor Marinović
Expert
 
Avatar marinowski
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Palić
Poruke: 549
Hvala: 31
39 "Hvala" u 17 poruka
marinowski is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za marinowski
Default

Ima onaj vic: zagrle se kokoška i noj, pijani, i počnu da pevaju: neke ptiiice nikad ne poleeetee ...

@robi-robi: meni se baš sviđa bugarska pesma za evroviziju.
__________________
marinowski.com
marinowski je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 04. 2007.   #25
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Off Topic:
Citat:
Originalno napisao zigor
@robi-robi: meni se baš sviđa bugarska pesma za evroviziju.
I meni se dopada, ali kao ideja a ne kao realizacija. Imamo i mi uvek par takvih poduhvata da se pop osavremeni ukrštanjem sa elektronskim zvukom, ali to uvek ispadne kilavo zato što sve to rade isti producenti i kompozitori koji su pre 20 godina pravili te evrovizijske šlagere i sad kao "prate trendove" trudeći se da imitiraju tehno zvuk. Umesto da lepo unajme pravog producenta elektronske muzike da im odradi pesmu i samo nalepi vokal preko. Nešto slično npr. ruskom projektu t.A.T.u... Mojih $.02 oftopika.

Poslednja izmena od jablan : 18. 04. 2007. u 14:07.
jablan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 04. 2007.   #26
robi-bobi
expert
Grand Master
 
Avatar robi-bobi
 
Datum učlanjenja: 05.10.2005
Lokacija: Sofia, Bulgaria
Poruke: 805
Hvala: 222
958 "Hvala" u 68 poruka
robi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za robi-bobi
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe
Pusti ti meni neke stvarno dobre muzicare da sviraju recimo izvorna kola, to bas nije moj "cup of tea", ali sasvim mogu da cenim kvalitetnu etno svirku..
opet ja o stanju ovde (bar onome sto sam ja video)
devojka mi je iz bugarske, pa sam isao na neke svadbe njenih prijatelja i rodjaka (4-5 svadbi)
iako se ovde jako slusa shund, to ne znaci (to apsolutno nikako ne znaci) da svi slusaju to.
samo na jednoj od tih svadbi je pustano malo narodnjaka i to zato sto mladozenja voli to (ali je zato nevesta hard metal fan. Pa ti vidi - ko tu koga )

kad sam otisao na prvu svadbu imao sam nekoliko iznenadjenja:
- pazi, moze i bez narodnjaka (hvala bogu)
- pazi ovi starci skacu na neke old rock pesme (cool)
- jos neverovatnije - ovi starci skakucu i u ritmu popularnih dens pesama
- bas vole, postuju i slusaju svoju etno muziku. Igraju kolo bas masovno, dosta ljudi zna reci tih pesama..
- ljudi idu na svadbu da se vesele i igraju, djuskaju
- od svih svadbi, samo je na jednoj jedan cica malo vise popio.

(verovatno, t.j. sigurno da ovo nije stanje svuda - ali opet, ja sam stvarno odusevljen)

inace grad ima oko 150 000 stanovnika (otprilike, ne znam tacno)
ono sto me takodje jako iznenadilo je da svi (ajde ne svi ali ogroooomna vecina) za vikend idu u prirodu (ili prosto uvece se prosetaju iznad grada)


@zigor: ja obavezno idem na koncert ovo dvoje cim naprawe neki u Sofiji. Gledao sam na YouTube zapise njihovih live koncerata - wow
btw. video na youtube koji sam poslao je uploadovala upravo pevacica bend-a, ima i nekih drugih stvari od nje, kome se svidelo nek pogleda (da ne spamujem linkowima).
inace, kad smo kod etno pesama, jedan interesantan podatak: na zlatnom disku Vojadzera1 (a, mislim i 2) se nalazi i pesma Valje Balkanske - pevacice bugarskih etno pesama (izmedju ostalog ovde ih zovu: 'narodne pesme').

edit:
@jablan: meni se pak bas svidja njihova realizacija :P
ovo nije radjeno za evroviziju, ljudi rade ovaj stil godinama
naravno, o ukusima
robi-bobi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 04. 2007.   #27
Milos Vukotic
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar Milos Vukotic
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: Neđe ođe...
Poruke: 1.197
Hvala: 339
688 "Hvala" u 178 poruka
Milos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao dinke
@bluesman
Moja ćera isto ko i tvoji klinci. Doduse, ona nije imala gde ni da cuje te Ane i ostale (osim na tim decjim zurkama).
I moja kcerka. Obozava Disciplinu Kicme npr. Ponekad pomislim da joj mozda pravim medvedju uslugu cuvajuci je od aktuelnih shabanskih trendova tj. cool je biti misfit kad imas 16 godina, ali za 6 nisam siguran...
__________________
Чак Норис може да си ги врзе врвките на чевлите со стапалата.
Milos Vukotic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 04. 2007.   #28
chux
profesionalac
Qualified
 
Avatar chux
 
Datum učlanjenja: 07.04.2006
Lokacija: Subotica
Poruke: 172
Hvala: 31
13 "Hvala" u 9 poruka
chux is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za chux
Default

evo mala pauza izmedju rasprave i razlicitih misljenja pa nastavite dalje

http://www.youtube.com/watch?v=JauqDjZq7hM
__________________
A gde ima? | Mustra bečka
chux je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 04. 2007.   #29
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao robi-bobi
opet ja o stanju ovde (bar onome sto sam ja video)
devojka mi je iz bugarske, pa sam isao na neke svadbe njenih prijatelja i rodjaka (4-5 svadbi)
iako se ovde jako slusa shund, to ne znaci (to apsolutno nikako ne znaci) da svi slusaju to.
ja sam bio par godina sa jednom devojkom iz Rumunije, i ziveo sam jedno vreme tamo, i tamo je tada bio popularan manele, njihovi narodnjaci (koji su uzgred gori cak i od ovih nasih), ali to tamo nikad nije dostiglo status opste-prihvacene muzike kao narodnjaci kod nas (bar u Bukurestu..) ... pustalo se tu i tamo, ali vecina ljudi je slusala i neku drugu normalniju muziku... i koliko sam cuo sad je taj trend prosao, mnogo se manje to slusa..

Za rumunske svadbe, ista prica kao tvoja, bio sam na par, i ima tu i narodne muzike (sto bi se kod nas reklo izvorne), ali i Bitlsa i slicnog... i ne postoji toliko izrazena ta granica izmedju recimo neke tradicionalne muzike i neke novije, nije sramota slusati i jedno i drugo (kao kod nas gde je to razdvojenije), ali zato se manele smatra muzikom za primiivce i to su svirali samo kad su mladenci bas trazili (uf, a na toj svadbi su me smorili, imao sam osecaj da su me teleportovali u Teheran..)
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 04. 2007.   #30
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

[quote]
ja se secam vremena ne tako davno, recimo cak i prva godina moje srednje skole(1991), kad su u mom razredu u Tesli (znaci ne neka fancy gimnazija, nego tehnicka skola) samo dva momka otvoreno pricala da slusaju narodnjake. U osnovnoj isto tako samo par ljudi je slusalo Miroslava Ilica ili Lepu Brenu i to je bilo to, nije to uopste bilo toliko rasireno kao sto je sad, i generalno se smatralo seljacenjem...
[quote]

Ja kad sam isao u srednju skolu, u trecem razredu, 3/4 mog razreda islo je na koncert Mileta Kitice
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Nova verzija APE ReLaX Flash 4 21. 05. 2007. 20:41
Najavljena verzija Oracle 11g Dejan Topalovic SQL baze podataka - Sponzor: Baze-Podataka.net 0 24. 10. 2006. 23:08
Web 2.0 - neke stvari su jednostavno neodržive Ilija Studen Opušteno 8 27. 08. 2006. 19:18
Corbis.com sad pa nikad :) boccio Opušteno 7 02. 03. 2006. 17:15


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 17:27.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.