DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Istine i zablude
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Istine i zablude Sve što ste ikada želeli da znate o ... a niste smeli da pitate, ili niste imali koga da pitate ili vas je neki "znalac" opasno slagao :)

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 23. 02. 2009.   #11
igors
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 10.02.2006
Poruke: 46
Hvala: 1
1 "Hvala" u 1 poruci
igors is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao srdjan Pogledajte poruku
http://www.fcs.yu/srpski/zakon/zakoni.htm

2) domaci putnici, pored predmeta licnog prtljaga - na predmete koje unose iz
inostranstva, ako nisu namenjeni preprodaji;


Znaci OK si
OK je mozda u nekoj zemlji gde se zakon postuje, a ovako nema sanse da uneses neku vredniju tehnicku stvar a da ne platis carinu. Pogotovu ako se dolazi iz carinicima zanimljivih destinacija (citaj USA).
__________________
Failing to plan is a plan to fail.
igors je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 11. 2009.   #12
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Sta bi na kraju koja je carina za tehnicku robu (racunari itd.)? Procitah celu temu ali nigde konkretne informacije?

(prijatelj mi je u usa i kontam da ga eventualno izcimam da mi dovuce ovaj 27" iMac)
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 11. 2009.   #13
jasmanac
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar jasmanac
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Poruke: 1.109
Hvala: 76
390 "Hvala" u 53 poruka
jasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za jasmanac Pošaljite poruku preko MSN za jasmanac Pošaljite poruku preko Skype™ za jasmanac
Default

Citat:
Originalno napisao dinke Pogledajte poruku
(prijatelj mi je u usa i kontam da ga eventualno izcimam da mi dovuce ovaj 27" iMac)
lol bas ce se iscimati

Elem, i ja odlucio da uzmem 27" ali mislim da cu ga pazariti ovde. Samo cekam da vidim hoce li se neka prodavnica smilovati u decembru i dati neki novogodisnji popust
__________________

jasmanac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 11. 2009.   #14
STELLANOVA
expert
Master
 
Avatar STELLANOVA
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: EU
Poruke: 609
Hvala: 47
51 "Hvala" u 37 poruka
STELLANOVA će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za STELLANOVA Pošaljite poruku preko AIM za STELLANOVA Pošaljite poruku preko MSN za STELLANOVA
Default

Zar nije jeftinije uzeti u HU ili RO sad kad nam ukinu vize i lepo pokupiti 20% popusta na granici
STELLANOVA je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 11. 2009.   #15
sH@DoW
Wanna-Be Entrepreneur
Certified
 
Avatar sH@DoW
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 76
Hvala: 10
0 "Hvala" u 0 poruka
sH@DoW is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Yahoo za sH@DoW
Default

Ja studiram u Temisvaru, malo sam uporedio cene i dosao do zakljucka da je jeftinije kod nas nego u RO, nije logicno ali tako je. U pitanju je samo tehnicka roba.
Ja sam laptop kupio u BG-u, takodje planiram da uradim i sa racunarom koji nameravam da kupim.

Prosao sam granicu Vrsac-Moravita bar 100 puta. Za laptop nisu pravili problema, bio je moj. Sada kada sam dosao imao sam i Nikon D80 kod sebe, pitam ih, jel treba da prijavim, oni pitaju jel kosta vise od 100evra.
Ja im kazem da kosta ~800evra sa objektivom, punjacem...itd.
Oni: Uffff.....bolje prijavite. Ja prijavim kod nas, popuni carinik neki listic sa serijskim brojem aparata, imenom...bla bla....idem kod rumuna, kazem im istu stvar, oni kazu: "Pici brate to se uzima kao "personalni" fotoaparat"
Pa sada vi vidite.

Pogledajte na http://www.emag.ro cene, mozda znate bolje kako se krecu kod nas.
Da vidite koliko je to u dinarim ili evrima koristite google.
Evo recimo za Nintendo Wii (http://www.emag.ro/nintendo):
cena po google-u je ~220evra

1evro = 4.28 RON (rumunska valuta)

Nadam se da sam vam malo pomogao kada je u pitanju RO.
sH@DoW je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 11. 2009.   #16
STELLANOVA
expert
Master
 
Avatar STELLANOVA
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: EU
Poruke: 609
Hvala: 47
51 "Hvala" u 37 poruka
STELLANOVA će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za STELLANOVA Pošaljite poruku preko AIM za STELLANOVA Pošaljite poruku preko MSN za STELLANOVA
Default

Pa kako da bude skuplje ako ti vrate TVA?
STELLANOVA je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 11. 2009.   #17
sH@DoW
Wanna-Be Entrepreneur
Certified
 
Avatar sH@DoW
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 76
Hvala: 10
0 "Hvala" u 0 poruka
sH@DoW is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Yahoo za sH@DoW
Default

Pricao sam sa likom koji radi u Flamingo (radnja racunara - http://www.eflamingo.ro/magazin/online) i rekao mi je da niko ne moze da ti kaze sigurno da li se te pare vracaju.
Ja se nisam usudio da kupim jedan laptop pa da probam. Jedino ako je neko to uradio, ako je tako onda je super.
Neka se neko javi ovde kome je to uspelo i odma otvaram firmu za kupovinu tehnicke robe iz RO. :P
sH@DoW je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 11. 2009.   #18
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao sH@DoW Pogledajte poruku
Evo recimo za Nintendo Wii (http://www.emag.ro/nintendo):
cena po google-u je ~220evra
ovde je oko 330.

Sto se povracaja novca tice, moj prijatelj je to odradio kad mi je nabavljao neki objektiv iz Nemacke. Popunis zahtev i dobijes novac, samo ne odmah naravno. E sad, kad sam ja ziveo u Bukurestu, 2001, bilo je nemoguce bilo sta uraditi da ne potplatis bar dvoje sluzbenika, ne znam kako je sad, ali ako je tako i dalje onda bi ti te pare verovatno presele tri puta dok ih dobijes...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.

Poslednja izmena od ivanhoe : 18. 11. 2009. u 21:08.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 11. 2009.   #19
sH@DoW
Wanna-Be Entrepreneur
Certified
 
Avatar sH@DoW
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 76
Hvala: 10
0 "Hvala" u 0 poruka
sH@DoW is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Yahoo za sH@DoW
Default

Hmmm...to je bilo 2001...sada je malo bolje, mada i sada prolaze sverceri puni cigara.
sH@DoW je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 11. 2009.   #20
f14Tr0n
NosceTeIpsum
Qualified
 
Avatar f14Tr0n
 
Datum učlanjenja: 13.06.2006
Poruke: 153
Hvala: 123
43 "Hvala" u 26 poruka
f14Tr0n is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za f14Tr0n Pošaljite poruku preko MSN za f14Tr0n Pošaljite poruku preko Yahoo za f14Tr0n Pošaljite poruku preko Skype™ za f14Tr0n
Default

ja pretpostavljam da je fora vracanja PDV-a ista kao i kada idesh u Bosnu... U Bosni je PDV 17%, i morash da imash vrednost robe minimum 117 KM (tako im lakshe da rachunaju ) da bi ti vratili PDV 17 KM ali tek SLEDECI put kada budes ulazio u drzavu i to u radnji gde si kupio robu, sa overenim dokumentima sa carine.

Pretpostavljam da je isti sistem i sa drugim zemljama, samo ne znam koji je minimalni iznos za koji vracaju PDV...
f14Tr0n je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Carina+PDV na poklon iz USA? Petar Marić Istine i zablude 4 15. 12. 2009. 20:44
Joomla komponente na jednom mestu ? Ivan Sva početnička pitanja 17 27. 10. 2009. 17:07
Službena ćirilica i stručni tehnički IT izrazi Gargoyle e-Business 22 06. 12. 2007. 18:32


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 08:48.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.