DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Istine i zablude
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Istine i zablude Sve što ste ikada želeli da znate o ... a niste smeli da pitate, ili niste imali koga da pitate ili vas je neki "znalac" opasno slagao :)

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 10. 08. 2010.   #131
Milos Vukotic
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar Milos Vukotic
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: Neđe ođe...
Poruke: 1.197
Hvala: 339
688 "Hvala" u 178 poruka
Milos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamen
Default

Off Topic: Kad čovjek pažljivije pročita, zanimljivo je da gotovo svaka poruka u ovoj "vatrenoj diskusiji" ne polemiše s prethodnom, već svi jedni drugima stavljate u usta ono što zapravo i nije rečeno.
Vjerovatno postoji i neki termin koji opisuje takav način rasprave, ali ja ga ne znam
__________________
Чак Норис може да си ги врзе врвките на чевлите со стапалата.
Milos Vukotic je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Milos Vukotic za poruku:
Staro 10. 08. 2010.   #132
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

@oksite: LOL Ti si toliko simpatican momak, da ja ostajem bez teksta. Hvala ti sto si me postedeo da mi objasnjavas o Kanadi, koja je moja drzava i slicne stvari.

E kada bi jos mogao da preskocis i da mi objasnjavas koja je moja politicka orijentacija bio bih zahvalan jer je isto tako bespotrebno. Koga briga.. ??




@dacha (jesi ti stvarno taj neki dacha ili jedan od ove dvojice? Ma nema veze :-)

Dobro sad ima svakakvih brojeva, od-do, itd. Al ajd.

Nego da vidimo: koji je tvoj plan za zavrsetak rata na Pacifiku uz manje zrtve ljudske? Da cujemo?

Aj ti izvrsi invaziju Japana i pacifikuj ih uz manje zrtve. Ja sam negde citao oko 500K Amera i 1.5-2M Japanaca mrtvih.

Ali evo bluz gore kaze vise: oko 1M Amera i ko zna onda koliko Japanaca?

Pa sta je gore???

Vojnici vs civili? Rekoh, u Tokiju je vec 300K bilo mrtvih. Mislis da su to bili ko vojnici? Pa koliko bi bilo jos da se nastavilo tih 3 ili 5 godina?

A i to "vojnici" --- pa to su bili civili juce, neko im obukao uniformu. Pa sad mogu da ginu ladno a?

I zasto? Zato sto neko nece da se preda iako je rat vec izgubljen fakat, sram ga od cara? :-)

Dakle? Da cujem taj alternativni plan?

Citat:
Zamisli da smo mi odmah na početku rata avionima i artiljerijom (sve je ostalo kod nas, u JNA) sravnili Zagreb, pobili 100,000 civila, okončali rat i rekli "spasli smo naše vojnike i mnoge Hrvate koji bi izginuli u predstojećem ratu, opravdano je". Strašno.
(A da nije ostalo skoro sve, rata mozda ne bi ni bilo? Jer kad bi ti opalio jednu, a oni bi vratili jednu. Ti drugu, a oni drugu. I onda bi verovatno bilo stop, ne ide, pa ovi nisu slabiji od nas. I kraj.)

A cekaj, mislim Japan je napao mnoge zemlje pa i SAD posle. To je poznato. Nisam siguran kako je Zagreb .. Beograd? Gde i kada? O kom periodu pricas, mada mi se cini da pricas o 90im jer kazes sve oruzje JNA ostalo kod nas?

Drugo.. problem sa Japancima je MALCICE drugaciji. Oni se nisu predavali. Niti su u svojoj istoriji imali neprijateljsku vojsku na teritoriji onih glavnih ostrva, cini mi se. Tako da je to bilo auuu. Vec su bili obucavali decu da se zalecu ispod tenkova sa bombama. Jesi li cuo za kamikaze? To je bila malo drugacija banda od ove ovamo.

A Hrvati, Nemci, Srbi, Rusi, Italijani, Ameri, Francuzi.. to se predaje kad je situacija izgubljena. Imaju toliko u glavi svi. Pa se predas, pa sta ti bude posle, mozda ostanes ziv, bar ima neke sanse.
__________________
Commercial-Free !!!
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 08. 2010.   #133
acca
profesionalac
Qualified
 
Avatar acca
 
Datum učlanjenja: 06.09.2007
Poruke: 146
Hvala: 55
202 "Hvala" u 26 poruka
acca is on a distinguished roadacca is on a distinguished roadacca is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Milos Vukotic Pogledajte poruku
Off Topic: Kad čovjek pažljivije pročita, zanimljivo je da gotovo svaka poruka u ovoj "vatrenoj diskusiji" ne polemiše s prethodnom, već svi jedni drugima stavljate u usta ono što zapravo i nije rečeno.
Vjerovatno postoji i neki termin koji opisuje takav način rasprave, ali ja ga ne znam
Mislim da je Šopenhauer pisao o tome u Erističkoj dijalektici.


edited:
Ne mogu da verujem da neko odobrava bacanje atomske bombe.
__________________
Neparno 10

Poslednja izmena od acca : 10. 08. 2010. u 02:52.
acca je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" acca za poruku:
Staro 10. 08. 2010.   #134
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao LiquidBrain Pogledajte poruku
Sem onih par stotina hiljada ljudi koje su iste te bombe ubile...
Tacno.

Ajd da cujem tvoj plan za zavrsetak rata uz manje zrtve?

Evo ja imam jedan: predaja Japana. Ali bato oni nece.

I sta sad?

Pazi, Ruzvelt & Cercil su vec objavili: samo njihov (Sila Osovine) poptuni poraz je prihvatljiv kraj za nas. Nema druge opcije za kraj II rata. Staljina je sunce ogrejalo kad je to cuo jer se celo vreme bojao da ce ovi da se "primire" sa Hitlerom (makar i privremeno) i da ce sam morati sve da radi.


Sta bi ti uradio da si Truman? Ajde da cujem?

Poslaces 0.5M-1M svojih ljudi u smrt zato sto je neko jebeni fanatik pa ne moze ni da se preda kad je red?

Uvek neka prica i kritika, ali niko da kaze koji je plan B)olji.

P.S.
Evo jos neki podatak: pazi, u isto vreme Staljin nagovara naravno Amere da bace bombu i samo ceka da i on krene na Japan sto je kasnije i uradio (mislim bas kad su ovi bacili drugu) i vec je bilo 80K mrtvih Japanaca nakon 10 dana. Rekoh, u Tokiju je bilo vec oko 300K mrtvih od bombardovanja. Procena: 500K Amera + 1.5-2M Japanaca. Ali bluz ima i vece cifre za procenu (1M Amera + xxxM Japanaca)?
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 10. 08. 2010. u 03:14.
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 08. 2010.   #135
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Ako hoćeš tačnu cifru, američki generali su računali na 500K, dok se administracija plašila i celog miliona, računica je bila negde oko 800K američkih žrtava.

Ono što meni smeta je što ti to predstavljaš skoro kao čin milosrđa Amerima je bilo savršeno sve jedno da li će da pogine 0.5 ili 55 miliona japanaca, njih je brinula jedino cifra američkih žrtava.

A koji je plan bio moguć da se izbegnu tolike žrtve? Pa prvo primirje, pa razoružanje, pa mir. Sve je to daleko bolje od dve atomske bombe. Ali ne, oni su morali da idu na to da ponize neprijatelja ... ako ih pri tom i "anihilišu" - tim bolje.

U Vijetnamskom ratu je bilo oko 1.2 M poginulih severnovijetnamaca i još oko 600K ranjenih, pričamo o cifri od skoro 2M. U Korejskom tek malo manje, ameri su se specijalizovali za ubijanje miliona ljudi Zarad čega? Pravde i mira u svetu, možda?

Čisto zarad poređenja u stravičnom građanskom ratu na ovim prostorima ukupno je na svim stranam poginulo oko 120.000 ljudi. Stravična cifra, neoprostiva, ali to je 1-2% onoga što ameri prosečno satru u svojim ratovima. Kakvo li je to tek razaranje?

Tako da ta priča o generalima filantropima ne stoji. Imaju moć - koriste je maksimalno i bezozbirno dok god imaju "prihvatljive" žrtve na svojoj strani. A i tu crtu "prihvatljivog" ne prelaze ne zato što im je žao nekih tamo ljudi, već da ne bi izgubili moć.

E sad, jedino što ih donekle "sputava" je domaća javnost, ali ni to nije baš toliko demokratski kako se na prvi pogled čini. Oni protestvuju, ali su ne samo dobijali batine od policije nego ih je ta ista policija i ubijala (pa onda drže drugima lekcije o demokratiji). Protestvovali su ne mesecima, ne godinama, nego više od jedne decenije (vijetnamski rat je trajao tačno 20 godina) i ništa se nije značajno promenilo. Šta više u vreme najžešćih protesta - bombardovanja i ubijanja su bila najžešća - to je bio "lek" da se "utiša domaća javnost" - da ih pobijemo što više i što pre i da završimo sa tim.

Neki su se i ovde zanosili 1999 da će u americi toliko da protestvuju da će NATO morati da prekine bombardovanje. To je bila domaća "žvaka" za prosečnog čoveka, a istina je da bi NATO terao još 20 godina da je bilo potrebno. Ako ne ceo NATO, onda bar ova američko-engleska osovina i par njihovih satelita.

Evo sada i rat u Iraku. Neki optimisti će reći kako je Buš pao zbog toga. Naravno da to nema veze, pao je zbog ekonomije, boli prosečnog amera levo koleno za neke iračane dok god ga ne žulja džep, a kada se to desi onda se glasa za neku "novu nadu", koji je kao i prethodni obična marioneta u rukama ljudi koji stvarno vode politiku.

Da ne bude zabune i kod nas nije bilo ništa bolje. Moralo je da prođe 12 godina da se rešimo jednog diktatora koji je upropastio najviše nas. Pitanje je da li mi uopšte imamo neko pravo da prigovorimo nekom prosečnom amerikancu. Jedina razlika je što su kod nas diktatori doživotno na vlasti (ili dok ih gladan narod ne otera usranom motkom) a kod amera vladajuća klika zameni diktatora čim se ovaj izliže - uvek imaju nekog "nasmejanog" koji će da obeća bolje dane.

Da li će ovaj wikileaks nešto proneniti? (eto vraćam se na temu)

Jok bre ... ništa. Ovo je samo da se zatalasaju malo oni koji i ovako talasaju, promeniće se isto kao što se promenilo sa aferama Haliburton, Dick Chaney, Iraq private security contractors ... i sličnim stvarima gde se malo digne prašine i nikom ništa. A onda uhvate neku rusku Facebook špijunku i naprave oko toga čitavu galamu.

Sorry što je dugačak post, imam još dosta na ovu temu ali i ovako sam preterao.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" bluesman za poruku:
Staro 10. 08. 2010.   #136
dacha
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 23.06.2005
Poruke: 196
Hvala: 35
35 "Hvala" u 30 poruka
dacha is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao degojs Pogledajte poruku
@dacha (jesi ti stvarno taj neki dacha ili jedan od ove dvojice? Ma nema veze :-)
Aha, registrovao sam se pre 5 godina, pre obojice, da bih zavarao trag i pripremio se za verbalni teroristički napad na SAD u ovakvim temama.

To što ti misliš da znaš kakav bi bio završetak rata da nije bilo atomske bombe samo govori koliko si pristrasan. Te procene o broju mogućih žrtava i sl. informacije, to su uglavnom igrarije koje amerikanci stalno koriste kao opravdanje za svoja (ne)dela. Procene i "informacije" su bile da Irak ima svakakvo oružje za masovno uništenje, hemijsko, biološko, da je atomsko skoro gotovo, a onda je ispalo - nema ničega. Ali, nije ni bitno, cilj je postignut, Irak okupiran, pozicije za poslove obnove i eksploataciju nafte zauzete i vreme je za povlačenje - sad anti-ratni pokreti mogu da dobiju prostora, da se dozvoli promena mišljenja javnog mnjenja...

Kako je mogao da se okonča II svetski rat? Pa, recimo, ja bih im ponudio da kapituliraju, da raspuste vojsku i snose posledice (ratna otšteta), a da se rat završi bez daljih žrtava na obe strane i da Japan ne bude okupiran. Japan bi prihvatio časno povlačenje i eto, spasili bi stotine hiljada nedužnih ljudi, desetine budućih generacija od posledica, a rat bi bio završen. Ali ne, Amerikanci su imali sasvim druge ciljeve - da okupiraju Japan i zauzmu strateški položaj u odnosu na Ruse, da isprobaju atomsku bombu i da stave svima (Rusima) do znanja da su oni najjača sila na planeti.

A evo još nekih mišljenja:

Citat:
Kritičari atomskog bombardovanja tvrde da je Japan pokušavao početi pregovore o kapitulaciji, ali da su ih Amerikanci ignorisali. Umjesto toga, upotrijebili su atomsko naoružanje najviše da bi prestrašili buduće neprijatelje, Sovjetski savez. Također se špekuliše da SAD nisu htjele da veliki novac uložen u Manhattan projekat ode u nepovrat bez da se novo oružje upotrijebi.

Neki kritičari također tvrde da ni iz vojno-strateškog pogleda nije bilo razloga za upotrebu atomskih bombi. Velika bombardovanja i razaranja japanskih gradova su već bila uništila njihovu vojnu industriju i prehrambenu proizvodnju do te mjere da su bili u kritičnom stanju. Na to se mora dodati sovjetsko proglašenje rata Japanu; pitanje nije bilo da li su Japanci spremni na nastavak ratovanja - oni više nisu mogli ratovati zbog nedostataka oružja i prehrane.

Jedan od kritičara upotrebe atomskog naoružanja bio je i Albert Einstein. On je ranije, pod strahom da bi nacisti mogli napraviti atomsku bombu, zajedno sa drugim istaknutim fizičarima potpisao pismo u kojem se zahtjeva od predsjednika Roosevelta da usavrši atomsko naoružanje. Kada je kasnije vidio pustoš i razaranje na mjestu atomskih bombardovanja , predomislio se. Američki vojni generali Douglas MacArthur i Dwight D. Eisenhower su također bili kritičari upotrebe atomskog oružja. Međutim posljedice atomske bombe bačene na Hirošimu i Nagasaki vide se i danas s pojavama tumora i povišenog krvnog pritiska kod pojedinih stanovnika zemlje.
Samo da dodam (podseti me prethodni post), kakav je to cinizam nazvati bombu, kojom planiraš da ubiješ desetine hiljada dece, imenom "Little Boy"! Da ne pominjem "Milosrdnog Anđela" i sl.

Poslednja izmena od dacha : 10. 08. 2010. u 03:58.
dacha je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" dacha za poruku:
Staro 10. 08. 2010.   #137
dacha
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 23.06.2005
Poruke: 196
Hvala: 35
35 "Hvala" u 30 poruka
dacha is on a distinguished road
Default

A Wikileaks će promeniti mišljenje jednog amerikanca kao što smo mi u ovoj temi promenili mišljenje degojsa!
dacha je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 08. 2010.   #138
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Pa vidi, dacho, ne budi subjektivan. Razmisli da li bi nešto slično promenilo mišljenje prosečnog srbina. Pa i dan danas se licitira ko je bio na kojoj strani u 2. svetskom ratu, a da ne pričamo o ovim novim ratovima, da li je bilo zločina ili nije, ko je heroj a ko zločinac, ko je kriv a ko je žrtva ... to su teške stvari. Ljudi jednostavno nemaju naviku da menjaju mišljenje i izbegavaju to pronalazeći svakakva opravdanja. Sve je bolje nego da kažeš da se "ispao glup" i verovao u neku priču koja nema veze sa istinom. Ljudi to rade čak i kada shvate da su pogrešno verovali - i dalje ostaju pri svojoj priči.

Koliko ljudi i danas u Srbiji veruje da se u Srebrenici nije ništa desilo nego je to iscenirala CIA ili Vatikan. A oni koji i priznaju to, ne priznaju broj žrtava. A ako i priznaju žrtve, onda spominju Bratunac. A sve veliki vernici i na jednoj i drugoj i trećoj strani (ne želim da mešam religiju u ovo nego samo da pokažem hipokriziju ljudi koji tvrde da veruju u jedno a rade sasvim drugo). Sve u svemu nismo mi ništa bolji od njih, a i ubeđen sam da mi imamo snagu i moć jedne amerike, i mi bi se ponašali kao oni. I mi, i svi drugi. To nema veze sa geografijom već sa ljudskom prirodom.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 08. 2010.   #139
Petar Marić
Python Ambassador
Master
 
Avatar Petar Marić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 602
Hvala: 28
27 "Hvala" u 17 poruka
Petar Marić će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Petar Marić
Default

Off Topic: Mali, dones'der još jednu i pojačaj ton.
__________________
Python Ambassador of Serbia
Petar Marić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 08. 2010.   #140
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman
Pa prvo primirje, pa razoružanje, pa mir.
Slusaj, ti trazis da neko njih mazi i moli da priznaju da su izgubili rat. Zasto? Nisu ni Nemce tako mazili.

Sta je bilo, hoce neko da se uvredi i place ako prizna bezuslovnu kapitulaciju iako je rat vec izgubio?

Pa je l to rat ili Dinastija?

Saveznici su trazili bezuslovnu kapitulaciju, a Japan je odbijao.

I to je to, ukratko.

Ima sad tu svasta jos sa Rusima, ovo - ono, bla bla, ali imali su lepo mogucnost da se predaju. I nece.

Ni nakon prve bombe nije bilo predaje.

Ni nakon druge bombe nisu mogli da se usaglase da li prihvataju bezuslovnu kapitulaciju ili traze neke uslove da im se omoguce, itd???? Pa je i drzavni udar pokusan jer neki nisu hteli da prihvate tu predaju ni posle 2. bombe?

Pa je l to normalno?



A sa druge strane ako ides u invaziju, ajde ti objasni bilo kome da si poslao par miliona ljudi u smrt kroz period od mozda nekoliko godina umesto da si upotrebio oruzje koje zavrsava rat za par dana uz MNOGO manje zrtve (npr. 10x manje).

Druga stvar: moram sad da proverim, ali ne verujem da Trumana nije bilo briga o broju mrtvih Japanaca. U svakom slucaju, znao je da ga ceka okupacija i izgradnja, isto kao u Evropi. A ipak je bolje ako ima manje mrtvih, zar ne?

Citat:
ako ih pri tom i "anihilišu" - tim bolje.
Pa mogao je onda da oteze Truman sa ratom, pa kad bude gotovo vise bombi da ih pobije sve. Da je to bio cilj. Eh.

---
@Dacha: ne mogu danas vishe umorih se, mozemo sutra, nadam se, dalje :-) A vidi samo kratko: a sto nije moglo da prihvate lepo bezuslovnu kapitulaciju koja je nudjena I KRAJ. I vidis kako su ih Ameri upropastili, Japan. Kako nisu. Propala nacija danas. Sto mora 2 bombe pa onda moze prihvatanje tih istih uslova? Kad je vec ionako gotovo??? Sta se glumi, pa nije predstava za decu u pitanju..
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 10. 08. 2010. u 05:17.
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Google pozicioniranje, zasto kasni? marijano Marketing i SEO 22 12. 11. 2008. 02:17
Ima li neko ideju zasto se ovo desilo? Peca Marketing i SEO 3 07. 09. 2007. 17:41
Zasto mi se poruka brise? NYCWalker Obaveštenja, predlozi i pitanja 0 02. 01. 2007. 19:16
Da li ovo moze?!? a i ako moze kako?!? LiquidBrain PHP 16 22. 09. 2006. 15:55
google - kako zasto ??? ivanhoe Marketing i SEO 0 23. 12. 2005. 05:36


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 10:48.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.