DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Istine i zablude
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Istine i zablude Sve što ste ikada želeli da znate o ... a niste smeli da pitate, ili niste imali koga da pitate ili vas je neki "znalac" opasno slagao :)

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 10. 08. 2010.   #141
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Ne znaš baš sve detalje kao što misliš da znaš

U to vreme se Staljin spremao da otvori drugi front na Japan (što je i uradio) i da krene svom silom. Vodili su se i tajni pregovori, u Japanskoj vladi je postojalo tvrdo krilo oličeno u generalima ali je takođe bilo i jako ono krilo koje je bilo spremno na "dostojanstvenu kapitulaciju". Oni su čak i sa rusima pregovarali ali ih je Staljin odbio jer je hteo da prigrabi što se prigrabiti može. Ta "dostojanstvena kapitulacija" je podrazumevala u najvećoj kao najvažniju stvar za dostojanstvo japanaca da se ne dira japanski Car.

Dakle ameri nisu ni morali da se iskrcavaju, pod pritiskom rusa sa druge strane japanci bi brzo prihvatili i nepovoljnije uslove, nego se amerima malo žurilo da im se ne desi isto što se desilo u Evropi - kada im je SSSR oteo pola Evrope za sebe. Japanski "papirni" gradovi su i onako većinom bili uništeni, ekonomija nepostojeća, vojna sposobnost se svela na žene i decu.

Znači za par nedelja ili najviše meseci rat bi bio gotov i bez atomske bombe, ali bi onda ameri izgubili vitalne interese u tom delu sveta, a to nisu mogli da dozvole pa makar tu cenu platili Hirošima i Nagasaki. A kako opravdati takava masakr? Pa onda pričaju tu priču u koji ti danas veruješ
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 08. 2010.   #142
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Aj jos ovo pre spavanja:

Citat:
U Korejskom tek malo manje, ameri su se specijalizovali za ubijanje miliona ljudi Zarad čega? Pravde i mira u svetu, možda?
Zarad toga da Juzna Koreja nije danas kao Severna?

Ovaj, pa da nije bilo Amera da dodju u pomoc Jugu, danas bi svi travu jeli tamo i gladni bili. A vidi koja je to OK drzava danas, a na sta S. Koreja lici?

Zar nije Sever tu napao Jug?
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 10. 08. 2010. u 05:47.
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 08. 2010.   #143
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Ne znaš baš sve detalje kao što misliš da znaš
Ne mislim da znam, meni je drago da bar neko ima da zna nesto, a ako zna jos vise pa mi kaze, meni jos bolje :-) Ovi ostali samo nesto klepecu, slabo su citali, a cudi me - zanimljivo je, kako god da okrenes.
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 10. 08. 2010. u 05:45.
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 08. 2010.   #144
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Dakle ameri nisu ni morali da se iskrcavaju, pod pritiskom rusa sa druge strane japanci bi brzo prihvatili i nepovoljnije uslove, ...
E to je samo jedna od teorija da bi se tako desilo sigurno.

Ono sto se zna sigurno jeste da cak ni nakon druge bombe nije bilo prihvatanja (ponudjene) predaje vec je i tada bilo 3-3, pa je mislim car morao da odluci, sto inace nije slucaj.

Ja nisam ubedjen da bi oni tako tvrdokorni prihvatili nepovoljniju kapitulaciju cak i sa Rusima protiv njih. Pazi, pa gde ces 1 bomba, pa oni jos nece? Pa 2. pa jos nije jasno, nego 3-3 glasaju?

Sta znam, ali vidi sa druge strane --- a sta majku mu da su odmah prihvatili te uslove? Kao sto posle svakako jesu? Sta, caru bi otpala kita?
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 10. 08. 2010. u 05:46.
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 08. 2010.   #145
LiquidBrain
Milan Cvejic
Wrote a book
 
Avatar LiquidBrain
 
Datum učlanjenja: 05.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.241
Hvala: 32
73 "Hvala" u 56 poruka
LiquidBrain će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Yahoo za LiquidBrain
Default

Citat:
Originalno napisao degojs Pogledajte poruku
Zarad toga da Juzna Koreja nije danas kao Severna?

Ovaj, pa da nije bilo Amera da dodju u pomoc Jugu, danas bi svi travu jeli tamo i gladni bili. A vidi koja je to OK drzava danas, a na sta S. Koreja lici?
Severna Koreja nema tendencije da vlada celim svetom, da uteruje drugima svoje uredjenje...

A to na sta S. Koreja sada lici, je jako diskutabilno... Bas bih voleo da vidim kako kod vas u Kanadi predstavljaju S.Koreju...

I Kanadjani i Amerikanci su se jadni zabrinuli to sto ovi nemaju nista sem trave da jedu... smrc...

I S.Koreja treba da ima nuklearno oruzije, samo da bi ovi prestali da sefuju svima... Pored toga S.Koreja je bila potpisnik NPT-a ali se povukla zarad svojih interesa (citaj nisu hteli da im drugi kroji sudbinu)...

Iskreno mi je zao kada vidim da neko ima takve stavove, samo josh jedan dokaz da je celo covecanstvo sjebano...
__________________
http://weevify.com
LiquidBrain je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 08. 2010.   #146
dacha
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 23.06.2005
Poruke: 196
Hvala: 35
35 "Hvala" u 30 poruka
dacha is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Pa vidi, dacho, ne budi subjektivan. Razmisli da li bi nešto slično promenilo mišljenje prosečnog srbina...
Naravno, ljudi teško odustaju od onoga u šta veruju, i to srazmerno vremenu koje su proveli verujući u nešto. Samo, kod nas ne postoji doktrina koja vlada vekovima, koja se prenosi sa vlasti na vlast, o tome u šta prosečan čovek treba da veruje. Kako ko dođe na vlast on priča svoju priču, neke ubedi, neke ne. Kad vlast ode, prođe neko vreme i ode i njihova priča. Socijalizam je trajao 50 godina i ljudi su većinom verovali u neke ideje. Prošlo je 20 i već danas od tih ideja postoje samo tragovi, za još 20 neće ostati ništa. Osvrt na to u šta se verovalo je sve kritičkiji i realniji. Devedesetih je većina verovala u ideje nacionalizma, danas je taj broj daleko manji a intenzitet verovanja slabiji. Za 10 godina ode i to u istoriju, uz jasan kritički osvrt većine.

Od naših zločina je prošlo mnogo malo vremena, imali smo mnogo žrtava, sve je to previše sveže da bi se očekivao ko zna kakav napredak. Pa ipak, iako mnogo njih veruje da se Srebrenica nije dogodila, bar isto toliko veruje da jeste, i da je to strašno. I kao država smo to priznali. Za 20 godina, kad ovde budemo bistrili sličnu temu, velika većina će verovati da se jeste dogodilo.

U SAD je drugačije, tamo postoji jasna doktrina u šta jedan Amerikanac treba da veruje, to verovanje se štiti, gaji, na tome se radi, prenosi se sa vlasti na vlast (mada je ta njihova smena vlasti meni smešna, Đura pa Mika pa Đura pa Mika...). Zato oni nikada ne priznaju svoje zločine, čuvaju svoje tajne decenijama, da bi održali verovanje prosečnog amerikanca da je sve to ispravno, te dobili podršku i za sledeći rat. Jedini zločin koji su oni priznali je genocid nad indijancima, jedva nešto, posle više od 100 godina! (šta ono beše oni smatraju pod "genocidna tvorevina"?)

I razmisli, da li bi naše društvo danas podržalo neki novi rat (Kosovo, R. Srpska), neke nove zločine? Ubeđen sam da ne bi, ma koliko se neka vlast trudila. Pa i Englezi, Nemci i ostali Evropljani bi teško u skorije vreme dobili podršku za novi rat, čak sam siguran da nema šanse. A SAD će koliko sutra dobiti podršku za napad na Iran ili S. Koreju, samo ako požele.
dacha je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 08. 2010.   #147
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

E, ustao sam samo da ovo dopisem, nesto mi ne stima toliko:

Citat:
Originalno napisao bluesman
vojna sposobnost se svela na žene i decu.
A gde su im muskarci? Japan je imao, sad pogledah, valjda ~80 M stanovnika u to vreme.

Ti sam rece 800K ocekivano mrtvih Amera?



Laku noc, sad zaista :-)
__________________
Commercial-Free !!!
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 08. 2010.   #148
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao degojs Pogledajte poruku
Laku noc, sad zaista :-)
Boga mi, tebi nece biti laka...Japanci, Rusi, Korejanci...nightmare !
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 08. 2010.   #149
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 23.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Ovaj Kanadjanin sigurno, ali sigurno, nije isao u vojsku, pa sad leci komplekse i filozofira o ratovima.

Ostajem pri svom prvom postu, SAD su imale 2 promene vojne doktrine, i to, kako volim da kazem, BMW X5 stil promena, kozmeticke promene, od 1976. Pa vi vidite koliko se logika vojnog i industrijskog establismenta promenila. 95% Amerikanaca nema mozga kada je spoljna politika svoje zemlje u pitanju. A degojs neka povlaci paralele sa danasnjim svetom i onim od pre 60 godina (Korejski rat) ili 70 godina (WW2). Sad jos da pocne da objasnjava kako i danas ljudi imaju slabu produktivnost u dizajnu na primeru prve verzije Photoshopa. To je to, Photoshop tada i danas, rat tada i danas

A upravo zbog naseg "mozga" i dozivljavanja sad vec jasno istorijskih cinjenica oko Srebrenice, Oluje, Kosova, molim moderatore da u buducnosti pazljivo prate ovakve teme i odmah reaguju, ali ne onako reda radi, "malo si se zaneo" i slicno, nego da odmah banuju ultrase svake vrste. Opet, zbog mladih, zbog Rodica i drugih, koji iz raznih razloga ne shvataju "domete" salakurastih i iskompleksiranih ideja i grupa. Svako zivi u svoje vreme, mlad covek kao Rodic moze misliti, recimo, da je super prosao sa open source jer ima platu 800 eura, dok ovi MS-ovci sad ostaju bez posla i rade za 700. Da nije bilo kretena i ratova, to pitanje bi bilo 3000 ili 2500 u nasoj zemlji 2010.
__________________
dooConsult
oksite je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 08. 2010.   #150
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao degojs Pogledajte poruku
Zarad toga da Juzna Koreja nije danas kao Severna?

Ovaj, pa da nije bilo Amera da dodju u pomoc Jugu, danas bi svi travu jeli tamo i gladni bili. A vidi koja je to OK drzava danas, a na sta S. Koreja lici?

Zar nije Sever tu napao Jug?
Pa ne baš tako. Da li kinezi danas "pasu travu i gladuju" ili su postali globalna supersila. Amerikanci nisu branili Južnu Koreju već svoj interes u tom delu sveta ("da spreče širenje komunizma"). Nije "sever napao jug", to je bio običan građanski rat za smenu režima u koji se amerika umešala jer je jug bio pred kolapsom i pretila je "opasnost" da se u Koreju ustanovi komunistički režim.

A to što Severna Koreja danas gladuje je upravo posledica američke filantropske politike višedecenijskih sankcija prema toj državi i ogromne pomoći jugu kako bi pokazali kako je njihova "ideja" bolja. Te priče kako bi se svet srušio da nije bilo amera je priča za američku javnost da opravdaju intervenciju. Kako drugačije objasniti mešanje u građanski rat u državi koja je 10.000 km daleko.

Amere ni malo ne interesuje narod koji živi tamo, šta više, da se nisu plašili rusa i tamo bi bacili atomsku bombu što je i McArthur tražio ali mu nisu dali političari iz čisto političkih a ne humanih razloga.

A i Severna Koreja, da ih ameri nisu maltretirali decenijama, ne bi imala potrebu da razvija nuklearno naoružanje već bi se normalno razvijala. Osim toga u tu priču o A-naouružanju u jednoj "osovini zla" verujem kao što verujem da je Sadam Husein organizovao 9-11 i da je Irak prepun oružja za masovno uništavanje ... samo su zaboravili da kažu da je razvio i stealth tehnologiju pa ga niko živi ne vidi.

degojs, žao mi je kada vidim da si toliko naseo na sve te priče pa veruješ u te stvari, čovek sa tvojim obrazovanjem i inteligencijom bi morao malo da se potrudi, pa makar samo da posumnja u ono što se servira masama.


Samo još nešto o Japanu ... Rusi su već prebacili skoro kompletnu armiju na istok i spremali se za invaziju Japana, okupirali već deo, bilo je samo pitanje trenutka za šta će se japanci odlučiti, šta me manje zlo? Predati se rusima ili amerima?
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Google pozicioniranje, zasto kasni? marijano Marketing i SEO 22 12. 11. 2008. 02:17
Ima li neko ideju zasto se ovo desilo? Peca Marketing i SEO 3 07. 09. 2007. 17:41
Zasto mi se poruka brise? NYCWalker Obaveštenja, predlozi i pitanja 0 02. 01. 2007. 19:16
Da li ovo moze?!? a i ako moze kako?!? LiquidBrain PHP 16 22. 09. 2006. 15:55
google - kako zasto ??? ivanhoe Marketing i SEO 0 23. 12. 2005. 05:36


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 11:39.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.