DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Istine i zablude
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Istine i zablude Sve što ste ikada želeli da znate o ... a niste smeli da pitate, ili niste imali koga da pitate ili vas je neki "znalac" opasno slagao :)

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 08. 08. 2010.   #41
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

Vidim da se ovo pretvorilo u pro et contra Amerike kako @degojs to shvata...nije u tome poenta i nisam ja iz te price, objasnio sam gore. Licno sam protiv svakog ko mi preti batinom i ja cu takvoga da mlatnem ako mogu ili cu ga se kloniti ako je moja batina kraca.
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 08. 2010.   #42
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 23.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

http://www.spiegel.de/international/...708407,00.html

Mislim, ne branim nikome da brani vlast, ali smanjite malo dozivljaj. Ako neko nije imao sociologiju u skoli, da ponovim osnovni koncept drzave - svi gradjani se odricu dela svog suvereniteta i svojih prava u korist drzave i njenog aparata prinude, sile i zakona. To je samo manje zlo, cak i za zemlje jasnog demokratskog ustrojstva. A ko onda moze da brani neku zemlju za koju niko ne moze u ovom trenutku da je vise demokratska nego imeprijalisticka sila?

I onda degojs kaze bila 3 slucaja!!!???

U SAD u ovom trenutku samo 2% svrsenih studenata su gradjani SAD, 98% su studenti na razmeni i studenti koji su dosli zbog obrazovanja. Ja ovde ne bih nista vise dodao. Bastion slobode, my ass. Oni u Svedskoj ili Norveskoj ili Danskoj su losiji?
__________________
dooConsult
oksite je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 08. 2010.   #43
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default

Razlika izmedju američke demokratije i oblika koje praktikuju druge, našem narodu bliske države (Iran, Rusija, Kina, Severna Koreja, ...) jeste da ovakvi dogadjaji i informacije:

A) nisu mogući ni u jednoj od navedenih,
B) mogu da dodju do naroda uz pomoć par klikova,
C) dolaze do naroda izmedju ostalog uz pomoć samih američkih medija,
D) mogu lako da utiču na dalji razvoj situacije.

Kad smo mi u pitanju, možemo da mrzimo Ameriku zbog bombardovanja, priznanja Kosova i da se hvalimo kako imamo starije tarabe i lepše ribe... ali ovakav princip odgovornosti države pre svega prema svom narodu neće još dugo postojati ovde, niti je ikada postojao. Tamo država (parlament, sudije, vlada, policija, ...) postoji zbog naroda, a mi svi zajedno postojimo samo zbog bahatog parazita zvanog Republika Srbija.
srdjan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 08. 2010.   #44
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

^ ja samo ne kontam zasto pricu o slucaju koji se tice amerike stalno prebacujete na pricu o Iranu, Kini i Severnoj Koreji, Srbiji...pa naravno da je stepen licnih sloboda na zapadu veci nego na istoku. Pa zar zbog toga nije dozvoljena bilo kakva kritika tog zapada a da ga se ne poklopi sa nekim bezveze primerima na istoku?
Ali ima i jedna velika razlika u ta dva tabora...jedni radi svoje vlasti maltretiraju svoje gradjane, a drugi zarad iste te vlasti i novca maltretiraju ceo svet. Da se slikovito i krajnje pojednostavljeno izrazim - mene je ovde deset godina maltretirala moja vlast, Kineza maltretira njegova vlast i neka se on izbori sa time. Ja sad nemam problem sa Kineskom ili Iranskom vladom, boli me patka za njih. Sa mojom sam se obracunao ali me je jebala Americka vlada ni kriva ni duzna dva i po meseca i ja imam problem sa njom.
Tako je to i u svetu...mnogi narodi su se nasli izmedju cekica americke vlade i nakovnja svoje vlastite.
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!

Poslednja izmena od 3banchi : 08. 08. 2010. u 20:14.
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 08. 2010.   #45
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 23.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Nego, hajde da se mi manemo velike politike i da vidimo kakav uticaj SAD i EU imaju na nasu zemlju i, jos konkretnije, nasu struku (IT):

Nedavno je USAID pozvao par firmi/agencija da daju ponude za prvu fazu izrade novog sajta Skupstine Srbije. To par je dve firme, xxx (ime firme necu objaviti, da njima ne bude neprijatno, jer im stvarno zelim sve najbolje, u onim oblastima u kojima su dobri) i dooConsult, Omnicom, koji je radio sadasnji sajt, nije bio ni pozvan. Posao je dobio xxx.

Uz potpuno uvazavanje kolega iz xxx, njihove ponuda je jasno bila inferiorna u odnosu na nasu ponudu, mnogo veca cena, konsultanti bez iole znacajnih referenci u ovoj oblasti, prakticno, imaju irelevantno iskustvo, mi smo cak ponudili i jednog eksternog konsultanta za drugi dan workshop-a, i nas prvi izbor u detaljnom proposal-u je bio Eniac, kome smo planirali da ponudimo ovaj posao odmah po potpisivanju ugovora, znaci, pokrivali smo workshop do sitnih detalja i cak planirali da od svog ugovora, zarad sto boljeg kvaliteta, angazujemo i spoljne strucnjake.

Elem, posao je dobio xxx, odmah smo se zalili i prva reakcija je bila da cemo biti na crnoj listi svih projekata USAID-a. Posto nisam odustao od toga da posle blamaze sa workshop-om ne mogu, kao lojalni gradjanin Srbije, da dozvolim da neki tamo politicari i prikriveni agenti CIA odredjuju kako ce izgledati sajt i koja ce kolor shema biti upotrebljena za sajt nase Skupstine, pozvali su me na razgovor. Sat ipo, oni nemaju ni jedan jedini smisleni odgovor na moja pitanja zasto xxx a ne neko drugi, osim sto xxx radi neke druge (multimedija i novinarstvo) poslove za USAID projekte. Njihov odgovor je uvek bio u istom fazonu - mi se u potpunosti slazemo i mozda je moglo da bude i drugacije, ali, eto, mi smo tako procenili, a vi bi trebali da znate da smo mi jedan od najvecih poslodavaca u Srbiji i da se niko ne ljuti na nase odluke, a vi bi verovatno dobili neki drugi posao vrlo uskoro i mi bi tako zeleli da vi sada odustanete od toga da "isterujete pravdu" u ovom slucaju i verovatno cemo raditi zajedno na nekom drugom projektu.

Naravno, od dogovora nije bilo nista, a svi cemo videti ko ce raditi sajt Skupstine u narednim mesecima

Tako da mozda i medju onima koji na ovu WL temu diskutuju ili je citaju, znaju iz prve ruke kako to predstavnici SAD u nasoj zemlji "do business" i kako se nase firme ponasaju, kada osete da bi moglo biti neke suske. I svi cutimo kada Djelic ugosti neke iz EU pa krene prica kako je EU "poklonila" milione Srbiji, a samo prostom analizom Excel fajlova na sajtu EU se moze videti da oni daju posao u preko 95% slucajeva samo firmama lobista iz EU. Ispade da je Brisel neki biznis park "just outside" Beograda, toliko vise rade belgijski lobisti u Srbiji nego same srpske firme. Na tu temu sam diskutovao sa nekim upucenijim od mene i saznao da to ipak rade srpske IT firme, ali tek za mali procenat, da ispada da mozda vise Alpina i Poor daju domacim graditeljima nego sto EU firme placaju domace IT firme kao podizvodjace.

I svi cute, skoro svima lepo, samo gradjani Srbije treba da se strecaju i da sa strahopostovanjem dozivljavaju EU, koja nam daje tolike silne pare. Mojne vise.
__________________
dooConsult
oksite je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 08. 2010.   #46
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao oksite
I onda degojs kaze bila 3 slucaja!!!???
Da, 3 slucaja waterboarding-a koji si ti pomenuo. Gde si ti citao o vise slucajeva istog?
Lepo te pitam, moze biti da sam propustio vest ili zaboravio i da lupam :-)

Citat:
U SAD u ovom trenutku samo 2% svrsenih studenata su gradjani SAD, 98% su studenti na razmeni i studenti koji su dosli zbog obrazovanja.
Pa sto dolaze u Ameriku da se obrazuju? LOL Vidis kako su glupi Ameri, pa imaju obrazovne institucije koje privlace studente iz celog sveta. I tako ce lepo i da zarade mozda ili zadrze u SAD nekog kad diplomira, itd. Glupaci

Inace, nisam znao da je diploma merilo da je neko glup ili ne.

(A pogotovo kad takve ocene dolaze iz drzava gde se studira po 10 godina, a zivi do 30-te na racun mame i tate.)

Vidi, kod njih se dobar posao nalazio relativno lako i sta sad.. covek odluci nece da ide na faks vec nadje (pristojan) posao i sad je glup? A *VRLO* cesto je to privatni biznis gde zaradjuje 10x vise nego onaj sa diplomom i jos je sam svoj sef. Glupo a?

Citat:
Ja ovde ne bih nista vise dodao.
Nemoj, jer ne znas o cemu pricas.
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 08. 08. 2010. u 20:35.
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 08. 2010.   #47
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

@ oksite
Pa vidi...tesko je oprati pare na zapadu i veoma riskantno. Ovde i na slicnim destinacijama u divljini sve to ide lakse i bez velikog rizika.
Ima ona prica kako se stranci sa uredjenog zapada ponasaju kad dodju ovde - tamo im ne pada na pamet da kupe softver, muziku ili film na divljaka, ali cim vide ove nase studose po ulicama kako valjaju cd-ove...eto ih u redu.
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 08. 2010.   #48
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao 3banchi Pogledajte poruku
Pa zar zbog toga nije dozvoljena bilo kakva kritika tog zapada a da ga se ne poklopi sa nekim bezveze primerima na istoku?
To nisu bezvezni primeri, navedena društva su predstavljena kod nas kao slobodarska i maltene bezgrešna, a svako spominjanje u vestima izaziva žar u srcu prosečnog Srbijanca čije su negativne emocije prema Americi (bolje rečeno: trenutnom neprijatelju) zloupotrebljene radi dnevne politike.

Ni u jednom od navedenih društava WikiLeaks ne da nije moguć, već bi autor odavno bio pokojni.

Posle se čudimo mladim srbskim nadama koje su rasle u miru i napretku 2000-ih i trebalo bi da budu normalnije.
srdjan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 08. 2010.   #49
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 23.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao degojs Pogledajte poruku
Inace, nisam znao da je diploma merilo da je neko glup ili ne.
Citat:
Originalno napisao degojs Pogledajte poruku
Vidi, kod njih se dobar posao nalazio relativno lako i sta sad.. covek odluci nece da ide na faks vec nadje (pristojan) posao i sad je glup? A *VRLO* cesto je to privatni biznis gde zaradjuje 10x vise nego onaj sa diplomom i jos je sam svoj sef. Glupo a?
Znaci, diploma nije merilo da li je neko glup ili ne, a novac jeste? Stani, molim te, tvoje teze vise nemaju nikakve veze sa stvarnim stanjem stvari.

Usput, ja nigde nisam rekao da je neko glup zato sto nije zavrsio ili upisao fakultet. Nisam rekao, niti to mislim. Ipak, samo 2% zavrsi fakultet, ali nisam rekao da ih je samo 2% pocelo da studira. Njih je preko 90% . Ohladi malo, nemas pojma sta pricas.
__________________
dooConsult
oksite je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 08. 2010.   #50
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

@ srdjan
primeri sa istoka su bezvezni u kontekstu ove teme, te cinjenice ne treba posebno dokazivati.
I uvek se iznova cudim kako nekriticke apologete zapadne politike uvek zaborave da spomenu Saudijsku Arabiju, Pakistan i slicne egzoticne destinacije kao izrazito totalitarne rezime. Nadam se da se sad razumemo. Inace ne delim tvoj stav kako su ljudi ovde vecinski opcinjeni tim rezimima. A sto se tice opet te Amerike...mislim da ljudi reaguju emotivno u smislu "neuzvracene ljubavi" i razocarenja.
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!

Poslednja izmena od 3banchi : 08. 08. 2010. u 21:05.
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Google pozicioniranje, zasto kasni? marijano Marketing i SEO 22 12. 11. 2008. 02:17
Ima li neko ideju zasto se ovo desilo? Peca Marketing i SEO 3 07. 09. 2007. 17:41
Zasto mi se poruka brise? NYCWalker Obaveštenja, predlozi i pitanja 0 02. 01. 2007. 19:16
Da li ovo moze?!? a i ako moze kako?!? LiquidBrain PHP 16 22. 09. 2006. 15:55
google - kako zasto ??? ivanhoe Marketing i SEO 0 23. 12. 2005. 05:36


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 04:05.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.