DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Istine i zablude
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Istine i zablude Sve što ste ikada želeli da znate o ... a niste smeli da pitate, ili niste imali koga da pitate ili vas je neki "znalac" opasno slagao :)

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 08. 08. 2010.   #51
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao 3banchi
Sa mojom sam se obracunao
Well.. Ko se obracunao? Kada?

Nakon sto su izgubljeni ratovi (a koji su okrenuti u koristi drugih isto uticajem trece strane), drzava u teskoj izolaciji godinama -> ekonomija kolaps, gubitak dela teritorije, itd, itd. Znaci, promenu vlasti kod nas su izdejstvovali oni iz vana (SAD, EU) rekao bih mozda i vise nego iz unutra, zar ne?

Jedino sto jos nisu na kraju dosli i uhvatili Slobu za usi i izbacili napolje. Mada, koliko znam, prisalo se da ce bas to na kraju morati da urade - okupiraju nas i izvrse pacifikaciju, kao sa Japancima. E ne znam da li je istina da je NATO imao i takve planove, mada nisam daleko od toga da verujem da jesu.

Citat:
ali me je jebala Americka vlada ni kriva ni duzna dva i po meseca i ja imam problem sa njom.
Ma ajde. Jesi ti prespavao rat u bivsoj drzavi? E jebi ga. O tome je trebalo misliti ranije, kad su se ratovi pokretali.
__________________
Commercial-Free !!!
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 08. 2010.   #52
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Oksite
Znaci, diploma nije merilo da li je neko glup ili ne, a novac jeste?
Gde sam to rekao?

Kazem ti da velik broj ljudi jednostavno nema ni potrebu ni zelju da ide na fakultet. Zasto bi bili glupi zbog toga?

Citat:
Stani, molim te, tvoje teze vise nemaju nikakve veze sa stvarnim stanjem stvari.
Imas problema da razumes neke jednostavne stvari. Ne mogu ti pomoci ako ne razumes da diploma != pamet, a nisam rekao ni da je novac == pamet.

Citat:
Ohladi malo, nemas pojma sta pricas.
Objasni mi. Imas neke komsije Amere? Upoznat si sa stanjem tamo i slicno, ziveo si 10 godina, pratis vesti redovno, itd? Na osnovu cega izvodis zakljucke o glupim Amerima?

Ma daj bezi.. Da li je pametniji onaj koji se od mladih dana snalazi i snadje lepo ili onaj sto studira 10, a mama i tata ga izdrzavaju jos 10 godina posle? Razmisli malo. Itd. Svakako moze da se gleda, itd.
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 08. 08. 2010. u 21:18.
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 08. 2010.   #53
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 23.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao degojs Pogledajte poruku
Objasni mi. Imas neke komsije Amere? Upoznat si sa stanjem tamo i slicno, ziveo si 10 godina, pratis vesti redovno, itd?
Da, upoznat sam sa stanjem. I zbog toga znam da nema nikakve potrebe da imam obicne Amere za komsije, jer uticaj obicnog Amerikanca na politiku svoje zemlje verovatno je i manji nego uticaj obicnog Srbina na politiku Srbije. I prestani da generalizujes, nemam pojma kako nisi opomenut zbog nekih komentara na ovu temu, i generalizovanja zlocina, kao sad sam ja sebi kriv sto je Sloba vladao i neko drugi klao u Srebrenici, u Oluji, na Kosovu, u Sarajevu...

I odakle ti to da ja mislim da su Amerikanci glupi. Pa ta vrsta generalizovanja nema nikakve veze sa mnom i mojim postovima. Pa meni tako nesto ne bi palo napamet da kazem, pitanje ti je toliko glupo, nemam pojma kako si do njega dosao.
__________________
dooConsult

Poslednja izmena od oksite : 08. 08. 2010. u 21:25.
oksite je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 08. 2010.   #54
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

^Ma jesi upoznat si, kako nisi, ocigledno da jesi..

Ne generalizujem ja, vec ti sa svojim "95% Amera je glupo" komentarima. Ako to nije generalizacija, ja ne znam sta jeste.

Sto se ostalog tice, glupo mi je da odgovaram, jer mi izgleda da pokusavas da me proglasis za izdajnika i dozoves akciju moderatora :-) Poznata neka sema iz tih proslih vremena.

(Ako ce ti biti lakse, mogu i da ne pominjemo Srebrenicu sto se postupanja sa zarobljenim tice, vec neke druge primere, pa ces opet da vidis da Ameri nisu toliko grozni ako se uporede sa ostalima. Sto ne znaci da nisu mucili ljude, itd. FYI -- waterboarding je tehnika koju su bas dobro upamtili od Japanaca koji su je uprazanjavali nad zarobljenim Amerima.)
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 08. 08. 2010. u 21:42.
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 08. 2010.   #55
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao degojs Pogledajte poruku
Znaci, promenu vlasti kod nas su izdejstvovali oni iz vana (SAD, EU) rekao bih mozda i vise nego iz unutra, zar ne?
Apsolutno potpisujem ovu tezu...ali ona ima jednu tezu ispred. Da zapad nije uveo sankcije ovom narodu i ostavio ga u kandzama lokalnih zlotvora kojima su te sankcije bogom dane, da je ovaj "glupi narod" mogao da putuje i vidi iz prve ruke sta se dogadja van njegove avlije i da smo svi mogli da radimo, proizvodimo, trgujemo a ne samo zlobine "sluzbe" i korumpirani UNPROFOROVI cinjenovnicii koji su zajedno zgrnuli bogatstva...elem ne bi bilo potrebno ni da nas zasipaju bombama, ni da sprecavaju ratove, ni da nam pomazu u rusenju rezima - kojeg su uostalom sve vreme hteli to oni ili ne odrzavali. To taj nesretni rezim ne bi uspeo da prezivi ni uz pomoc najjace sluzbe i najjace propagande. Ovim sankcijama su samo terali vodu na njegov mlin ne mareci sto ce milione gradjana unesreciti decenijama ubuduce.



Citat:
Ma ajde. Jesi ti prespavao rat u bivsoj drzavi? E jebi ga. O tome je trebalo misliti ranije, kad su se ratovi pokretali.
Ovim pitanjem dovodis sebe da ispadnes najblaze receno neukusan...ja niti sam pokretao ratove niti sam u njima ucestvovao, ali sam zato izgubio sve sto su moji preci i ja sticali decenijama unazad. Bukvalno sve...samo je ostalo nesto dzeparca i jedan Yugo 45. Eto sa tim sam ja poceo novi zivot. No dobro, ne krivim te jer ne znamo se licno, ali bi ipak kod takvih pitanja trebao biti oprezniji.
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 08. 2010.   #56
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 23.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao degojs Pogledajte poruku
Ne generalizujem ja, vec ti sa svojim "95% Amera je glupo" komentarima. Ako to nije generalizacija, ja ne znam sta jeste.
Ne, to nije generalizacija, nego moja procena. Generalizacija bi bila da sam rekao da su svi Amerikanci glupi.

I ta procena se odnosi na glupost Amerikanaca koji su progutali udicu republikanske vlasti posle 9/11, sto se lepo i sazeto moglo videti i u Murovom filmu pre dve veceri na RTS-u. Da su glupi po tom pitanju, jesu. 95% njih, naravno.
__________________
dooConsult
oksite je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 08. 2010.   #57
Dzordz
Diskutabilni diskutant
Wrote a book
 
Avatar Dzordz
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Lokacija: Brno
Poruke: 1.113
Hvala: 36
103 "Hvala" u 74 poruka
Dzordz is on a distinguished roadDzordz is on a distinguished road
Default

@Oksite

Prva tabela:All race and ethnic groups, both sexes
http://www.census.gov/population/www...t39/index.html

BSc:28,317,792
Cenzus iz 2000 po wikipedia:281,421,906
Predvidjeno iz 2010: 309,929,000
To se meni cini nesto vise od 2%?

Ajde ako su slucajno i druge nacije ukljucene pogledaj ovde x1.000 (istina poslednje informacije iz 2003):
http://www.nsf.gov/statistics/infbrief/nsf06304/
Citizenship status
U.S. citizen, native 35,747 17,760 17,987
U.S. citizen, naturalized 3,196 1,569 1,628
Non-U.S. citizen, permanent resident 1,266 576 690
Non-U.S. citizen, temporary resident 412 155 257




http://en.wikipedia.org/wiki/Higher_..._United_States
262,416 American students studied outside the country in 2007-8. 671,616 foreign students enrolled in American colleges in 2008-9.

Znaci da i ameri negde studiraju napolju.
Dzordz je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 08. 2010.   #58
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

@oksite: ako kazes da je 95% ljudi glupo, onda to jeste generalizacija, jer si primenio tu ocenu na mnogo ljudi.


@3banchi:
Ma da, trebali su da salju cvece i cokolade, da vode na turisticko razgledanje Evrope, sveta. Jeste kako da ne.

Interesantno..

Citat:
Ovim pitanjem dovodis sebe da ispadnes najblaze receno neukusan...
Kao i ti sa svojim komentarima.. Vidi.. i moj brat, ne daj boze, ako nekog ubije, ja cu da nosim zig, zar ne? I svi nosimo zigove vece (npr. nacionalne) zajednice, dzaba ako smo bili manjina koja je imala drugacije misljenje, itd. I tako je i Amerima.

Mrzi me da tupimo vise Ali ajd
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 08. 08. 2010. u 22:20.
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 08. 2010.   #59
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 23.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Dzordz Pogledajte poruku
262,416 American students studied outside the country in 2007-8. 671,616 foreign students enrolled in American colleges in 2008-9.

Znaci da i ameri negde studiraju napolju.
Da, studiraju napolju, jedan semestar je obavezan na skoro svim "drustvenim" smerovima, isto kao i u Evropi. Podatak o 2% je stvarno cinjenica, i jeste frapantan, ali takva je situacija danas. Ona nije bila takva pre 10 i vise godina.
__________________
dooConsult
oksite je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 08. 2010.   #60
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao oksite
I ta procena se odnosi na glupost Amerikanaca koji su progutali udicu republikanske vlasti posle 9/11, sto se lepo i sazeto moglo videti i u Murovom filmu pre dve veceri na RTS-u. Da su glupi po tom pitanju, jesu. 95% njih, naravno.
Republikanci nisu nikada drzali 95% House of rep., 95% Senata, niti je Bus pobedio Kerija tim odnosom (19:1).

A da se razumemo - ipak su njih napali i naravno da je to dovelo do glasanja za tvrdju stranku.

ALI, necemo tu stati. Da vidimo dalje..

Javnost se okrenula protiv takve politike vec nakon 2 godine na prvim izborima: 2006. su demokrate preuzele i House of Rep. i Senat, a kad su bili sledeci predsednicki izbori, preuzeli su i Belu Kucu (Obama).

Znaci sad su opet pametni, tvojom logikom.

Vidis ti sta pricas?
__________________
Commercial-Free !!!
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Google pozicioniranje, zasto kasni? marijano Marketing i SEO 22 12. 11. 2008. 02:17
Ima li neko ideju zasto se ovo desilo? Peca Marketing i SEO 3 07. 09. 2007. 17:41
Zasto mi se poruka brise? NYCWalker Obaveštenja, predlozi i pitanja 0 02. 01. 2007. 19:16
Da li ovo moze?!? a i ako moze kako?!? LiquidBrain PHP 16 22. 09. 2006. 15:55
google - kako zasto ??? ivanhoe Marketing i SEO 0 23. 12. 2005. 05:36


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 08:29.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.