DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web development i web aplikacije > Web Hosting, web serveri i operativni sistemi
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web Hosting, web serveri i operativni sistemi Komercijalni hosting, web serveri, bezbednost, operativni sistemi na serverima

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 05. 08. 2007.   #1
robi-bobi
expert
Grand Master
 
Avatar robi-bobi
 
Datum učlanjenja: 05.10.2005
Lokacija: Sofia, Bulgaria
Poruke: 805
Hvala: 222
958 "Hvala" u 68 poruka
robi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za robi-bobi
Default mail ide u spam folder google-a

na dedicated serveru koji sredjujem (dakle 99% da sam ja nesto propustio) se desava sledece:
saljem mail sa test@meetyouhere.com na moj gmail account i on ode u spam. IP nije blacklisted, imam spf rekord

headeri:
Kôd:
From: 	- Sun Aug 05 19:38:27 2007	
X-Account-Key: 	account8	
X-UIDL: 	GmailId11436e0d2baf4ad8	
X-Mozilla-Status: 	0001	
X-Mozilla-Status2: 	00400000	
Delivered-To: 	robert ivanov majmunche gmail com	
Received: 	by 10.114.199.10 with SMTP id w10cs726063waf; Sun, 5 Aug 2007 09:34:37 -0700 (PDT)	
Received: 	by 10.70.17.1 with SMTP id 1mr8430588wxq.1186331677386; Sun, 05 Aug 2007 09:34:37 -0700 (PDT)	
Return-Path: 	<test@meetyouhere.com>	
Received: 	from um-941.conepuppy.com (um-941.conepuppy.com [69.61.99.154]) by mx.google.com with ESMTP id 39si4490263wrl.2007.08.05.09.34.36; Sun, 05 Aug 2007 09:34:37 -0700 (PDT)	
Received-SPF: 	pass (google.com: domain of test@meetyouhere.com designates 69.61.99.154 as permitted sender)	
Received: 	from localhost (localhost [127.0.0.1]) by um-941.conepuppy.com (Postfix) with ESMTP id B210D258361; Sun, 5 Aug 2007 09:39:54 -0400 (EDT)	
X-Virus-Scanned: 	Debian amavisd-new at um-941.conepuppy.com	
Received: 	from um-941.conepuppy.com ([127.0.0.1]) by localhost (um-941.conepuppy.com [127.0.0.1]) (amavisd-new, port 10024) with ESMTP id vagxEm1jctS9; Sun, 5 Aug 2007 09:39:44 -0400 (EDT)	
Received: 	from 69.61.99.154 (localhost [127.0.0.1]) by um-941.conepuppy.com (Postfix) with ESMTP id 3763325832F; Sun, 5 Aug 2007 09:39:44 -0400 (EDT)	
Received: 	from 82.199.203.114 (SquirrelMail authenticated user test@meetyouhere.com) by 69.61.99.154 with HTTP; Sun, 5 Aug 2007 09:39:44 -0400 (EDT)	Message-ID: 	<7660.82.199.203.114.1186321184.squirrel@69.61.99.154>	
Date: 	Sun, 5 Aug 2007 09:39:44 -0400 (EDT)	
Subject: 	test	
From: 	test@meetyouhere.com	
To: 	moj mail @ gmail	
User-Agent: 	SquirrelMail/1.4.9a	MIME-Version: 	1.0	
Content-Type: 	text/plain;charset=iso-8859-1	
Content-Transfer-Encoding: 	8bit	
X-Confirm-Reading-To: 	test@meetyouhere.com	
Disposition-Notification-To: 	test@meetyouhere.com	
X-Priority: 	3 (Normal)	
Importance: 	Normal	
Return-Receipt-To: 	test@meetyouhere.com
koliko primecujem, ovo se desava samo na gmail-u (nekoliko bugarskih mail servera, yahoo, i jos poneki su ok)
ima li neko ideju gde je problem?

za dati IP mail servera reverse DNS daje drugi domain, ali to ne bi trebalo biti problem jer je isti upisan kao MX
IP domejna je 69.61.99.157, IP mail servera je 69.61.99.154
u mx zapisu stoji sledece:
Kôd:
MX      10      um-941.conepuppy.com.
ovo je potencijalno mesto za problem, ali koliko znam trebalo bi i ovo da bude ok
koristim upravo taj (pod)domen jer mi je za njega setovan rDNS

predlozi, ideje?

P.S. http://www.dnsstuff.com/tools/dnsrep...eetyouhere.com kaze da je sve ok sa MX-om
robi-bobi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 08. 2007.   #2
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Default

Imam slican problem, isto moj email zavrsava u spam box-u na Google mail. Probao sam da pitam admine na Google kako bar da saznam sta je razlog da email bude oznacen kao spam, ali mi nikad anisu odgovorili.

Tako imamo situaciju na Google mail sam odrjuje sta je spam bez nase mogucnosti da na to utricemo osim da ubacimo problematicnu adresu u whiltelist.

Meni kao adminu domena je vrlo bitno da sistemski resim problem i obebedim da goole ne oznacava emailove koji nisu spam kao spam.
Pedja je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 08. 2007.   #3
MorenoArdohain
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar MorenoArdohain
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.437
Hvala: 37
131 "Hvala" u 82 poruka
MorenoArdohain će postati "faca" uskoroMorenoArdohain će postati "faca" uskoro
Default

Robi-bobi, da sam na tvom mestu, probao bih prvo da fixam taj jedan warn i fail sto dobijam na toj dns stuff strani (vezano za postmaster i abuse), pa tek onda razmotrio ostale opcije.
__________________
Năo quero mais seguir um só caminho
MorenoArdohain je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 08. 2007.   #4
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

isti problem... bez resenja.
markiras kao 'not a spam' za svaki account
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa
Peca je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 08. 2007.   #5
robi-bobi
expert
Grand Master
 
Avatar robi-bobi
 
Datum učlanjenja: 05.10.2005
Lokacija: Sofia, Bulgaria
Poruke: 805
Hvala: 222
958 "Hvala" u 68 poruka
robi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za robi-bobi
Default

ma ne bi trebalo da je do toga

evo stavio sam ih, opet isto ..
robi-bobi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 08. 2007.   #6
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

gmail ima prilicno agresivnu heuristiku za hvatanja spama, prakticno svaka kratka poruka sa vise od jednog linka mi uvek zavrsi oznacena kao spam. Sa istih adresa mi ljudi posalju duze mailove bez linkova i oni prodju normalno.

tako da je isto bitno i koji je sadrzaj maila, treba izbegavati neke klasicne spam reci tipa free i slicno...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 08. 2007.   #7
robi-bobi
expert
Grand Master
 
Avatar robi-bobi
 
Datum učlanjenja: 05.10.2005
Lokacija: Sofia, Bulgaria
Poruke: 805
Hvala: 222
958 "Hvala" u 68 poruka
robi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za robi-bobi
Default

hm!
naaaajzad nadjoh jos jedan mail server koji mi takodje vraca pisma
evo sta on kaze:
Kôd:
host neki host said: 550 No Such User
    Here (in reply to RCPT TO command)
jel sam ja glup il sta
ja mogu da pristupim smpt-u preko telneta i VRFY, kao i RCPT TO mi vracaju OK
.....


edit:
^ sto se tice gmaila
propust nekog spam maila u inbox mogu da prezivim. cak sam u poslednje vreme PREZATRPAN spamom na gmailu. Dnevno oko 50-tak poruka prodje (mogu i screenshot da okacim )
to jos mogu i da progutam. al kad mi pismo od klijenta zavrsi u spamu - to me vec uzasno nervira - a nije da se nije desavalo

Poslednja izmena od robi-bobi : 06. 08. 2007. u 11:53.
robi-bobi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 08. 2007.   #8
marinowski
Igor Marinović
Expert
 
Avatar marinowski
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Palić
Poruke: 549
Hvala: 31
39 "Hvala" u 17 poruka
marinowski is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za marinowski
Default

Dosta vrlo zaposlenih servera za svaki VRFY kaze da korisnik postoji, a tek kasnije kada procesira pristiglu postu odredjuje da li korisnik stvarno postoji ili ne.
__________________
marinowski.com
marinowski je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 08. 2007.   #9
robi-bobi
expert
Grand Master
 
Avatar robi-bobi
 
Datum učlanjenja: 05.10.2005
Lokacija: Sofia, Bulgaria
Poruke: 805
Hvala: 222
958 "Hvala" u 68 poruka
robi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za robi-bobi
Default

ne znam sta si hteo da kazes, ali ja sam samo napisao da i VRFY i RCPT TO rade onako kako bi trebali da rade, t.j. kazu: da, korisnik je tu. a ja sam u onom bounce-u dobio da moj mail kaze da nema takvog korisnika
(edit: shvatih sta si hteo reci, evo stavljam ceo bounce. koliko ja vidim, taj mail server proverava na mom mail serveru da li postoji takav mail user kao sto je from: polje. ja sam proverio i vidim da moj mail server kaze da ima takvog usera)
ajd nek neko pismen uradi
Kôd:
telnet um-941.conepuppy.com 25

btw, jel ima neko instaliran spamasasin il neki drugi spam killer koji kad vrati poruku pise i zasto je TACNO vracena, da mu posaljem poruku


edit: evo celog bounce-a:
Kôd:
This is the mail system at host um-941.conepuppy.com.

I'm sorry to have to inform you that your message could not
be delivered to one or more recipients. It's attached below.

For further assistance, please send mail to postmaster.

If you do so, please include this problem report. You can
delete your own text from the attached returned message.

                   The mail system

<pravimail@drugidomen.com>: host drugidomen.com[63.247.89.29] said:
    550-Verification failed for <test@meetyouhere.com> 550-No Such User Here
    550 Sender verify failed (in reply to RCPT TO command)
pravimail@drugidomen.com postoji

Poslednja izmena od robi-bobi : 06. 08. 2007. u 12:16.
robi-bobi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 08. 2007.   #10
marinowski
Igor Marinović
Expert
 
Avatar marinowski
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Palić
Poruke: 549
Hvala: 31
39 "Hvala" u 17 poruka
marinowski is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za marinowski
Default

Hehe, iz ovoga proizilazi da ja nisam pismen?

Evo da pojasnim. Pokusajte:

Kôd:
telnet fmx.freemail.hu 25
I nakon toga probajte:

Kôd:
Trying 195.228.245.2...
Connected to fmx.freemail.hu.
Escape character is '^]'.
220 freemail.hu ESMTP
VRFY devprotalkovoononestodrugo@freemail.hu
252 send some mail, i'll try my best
Na bilo koju adresu, cak i sigurno nepostojecu, odgovorice ti sa moze, salji, a kasnije, kada bude stvarno bude obradjivao vratice ti sa 550 ...
__________________
marinowski.com
marinowski je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
dbboon folder na goDaddy-ju ivanhoe Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 3 21. 05. 2010. 15:59
Rewrite URL za folder [.htaccess] brankko Regular expression i htaccess 7 11. 10. 2009. 04:13
fighting the mail spam :) ivanhoe Opušteno 3 30. 08. 2008. 16:43
Google u spam bazi? bluesman Web aplikacije, web servisi i software 5 15. 01. 2006. 02:51


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 11:40.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.