DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Sva početnička pitanja
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Sva početnička pitanja Sva početnička pitanja bi trebala da se postavljaju u ovom forumu, a ako se pretvori u kvalitetnu diskusiju interesantnu svima - prebacićemo je u odgovarajući forum. Molimo "znalce" da ne omalovažavaju početnike, ako žele da pomognu svi ćemo biti zahvalni, ako ne žele, neka preskoče ovaj forum.

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 06. 08. 2013.   #11
mslavko
profesionalac
Professional
 
Avatar mslavko
 
Datum učlanjenja: 25.10.2012
Poruke: 278
Hvala: 16
32 "Hvala" u 9 poruka
mslavko is on a distinguished road
Default

http://i.imgur.com/aTlLDbW.png - screenshot,

Sada kad nastaju novi problemi (npr.vreme potrebno da se stigne od tacke A do B u zavisnosti od prevoza koji se koristi - peske,auto,gradski,avion i udaljenosti) mozda neko zeli da se udruzimo i razvijemo ovo do kraja?


Cilj aplikacije: Da korisnici na jednom mestu isplaniraju putovanje i nakon toga rezervisu.

Poslednja izmena od mslavko : 06. 08. 2013. u 15:02.
mslavko je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 08. 2013.   #12
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Na koji nacin racunas putanju izmedju 2 tacke? Sta ako je tacka A sa jedne strane reke, a tacka B sa druge, a most je 10km daleko, koji rezultat ti dajes?
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 08. 2013.   #13
mslavko
profesionalac
Professional
 
Avatar mslavko
 
Datum učlanjenja: 25.10.2012
Poruke: 278
Hvala: 16
32 "Hvala" u 9 poruka
mslavko is on a distinguished road
Default

To su sve problemi za koje nemam konkretna resenja vec samo okvirna, takodje tu je i pitanje da li idete peske, autom, mozda trajektom i sl. to samo moze da se sa tacnoscu izracuna pomocu google map api-a ali sam ogranicen time.

Moja racunica bi bila: Realna duzina = pravolinijska putanja * koren iz 2, mada i to nije nesko mnogo tacno ali kad se uzme u obzir i guglova racunica i oni ne znaju koliko brzo neko pesaci (sta ako pesaci umesto 5 km/sat, 8km/sat, koliko procenata onda oni grese), sta ako neko vozi 120km umesto 100, opet greska od 20% tako da su sva ta vremena relativna pa samim tim dozvoljeno je i neko odstupanje.

Meni nije toliko bitna km izmedju tacke A do B koliko vreme potrebno da se stigne od A do B a to je naravno u direktnoj zavisnosti od kilometraze

Ne znam kako bi ovo moglo da se resi. Univerzalno resenje za sve distance zasigurno ne postoji
mslavko je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 08. 2013.   #14
Br@nkoR
banned
Professional
 
Avatar Br@nkoR
 
Datum učlanjenja: 04.06.2005
Poruke: 371
Hvala: 0
738 "Hvala" u 83 poruka
Br@nkoR će postati "faca" uskoroBr@nkoR će postati "faca" uskoroBr@nkoR će postati "faca" uskoroBr@nkoR će postati "faca" uskoroBr@nkoR će postati "faca" uskoroBr@nkoR će postati "faca" uskoroBr@nkoR će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao mslavko Pogledajte poruku
Pa ne, quota limit 2500 request per day, za ovaj servis "direction" sto bi znacilo 2500 upita koji dolaze sa mog domena tj. api-key-a za moj domen. Valjda ?
Citat:
Note: different limits apply to client-side APIs. Flash and JavaScript Maps APIs are rate limited per map session, so that requests are distributed across users. This makes the browser based usage scalable as your user count grows. For information how to choose between server-side web services and their client-side equivalent refer to the Geocoding Strategies article.
Citat:
Using client-side Maps API services (JavaScript and Flash) in the browser is rate limited per map session. That means that requests are distributed across all your users and scale as the number of users grows. Therefore, client-side APIs should be always preferred and used whenever possible. They are the best match if you are collecting addresses from users that need to be geocoded in real time, like performing a search for stores near the user's home address.
https://developers.google.com/maps/d...s/usage_limits

api-key za v3 nije obavezan.

Citat:
Originalno napisao mslavko Pogledajte poruku

Problem kod ovih 2500 upita je sledeci. 2500 upita nije malo ali ja sam koncipirao kod tako da kod svakog pomeranja objekata koji su draggable poziva se funcija koja racuna rastojanje izmedju svakog objekta pa tako ako imam 10 objekata kod svakog pomeranja samo jednog objekata google bi se slalo 9 upita znaci ako samo jedan korisnik pomera objekte 10 ak puta to je vec 90 upita.

Inace morao sam tako da koncipiram kod zbog specificnosti aplikacije.
Zašto računaš ponovo za sve objekte, ukoliko pomeriš jedan ili dodaš novi objekat, računaš samo za/u idnosu na prethodni/sledeći objekat, i tada imaš 2 upita odnosno 1 ukoliko je novi/pomereni odjekat prvi/poslenji. A uz to Distance Matrix Service omogućava slanje više adresa odjednom:
Citat:
Maximum of 25 origins or 25 destinations per request; and
At most 100 elements (origins times destinations) per request.
tako da se svede na 1 zahtev.
A možeš koristiti i Directions Service pomoću Waypoints ali tu imaš ograničenje na 8 waypoint-a:
https://developers.google.com/maps/d...ions#Waypoints
__________________
Don't look at me; I'm lost too.
“If you can't dazzle them with brilliance, baffle them with bul*s**t.”
Br@nkoR je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 08. 2013.   #15
mslavko
profesionalac
Professional
 
Avatar mslavko
 
Datum učlanjenja: 25.10.2012
Poruke: 278
Hvala: 16
32 "Hvala" u 9 poruka
mslavko is on a distinguished road
Default

Neka v1 ide ovako jer imam bitnijih stvari za resavanje...

Ionako sam ovo zamislio kao ne automatski trip planner vec rucni gde proizvoljno biras i sam odlucujes gde ces ici i sta raditi a ne kao kod ostalih da ti automatski daje sugestije. Ustvari sugestije dobijas (kad radi objekat, koliko vremena bi proveo ali sam odlucujes sta i kako)

Ovo ce biti neka verzija jsfiddle-a za planiranje putovanja, znaci kada kreiras nesto dobijes link koji delis a ostali mogu da doradjuju plan...
mslavko je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 12:22.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.