DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > Komunikacije
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Komunikacije VOIP (Voice Over IP), handheld, Instant Mesengers, protokoli, P2P...ICQ, Jabber, MSN, ...

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 27. 02. 2012.   #11
Dzordz
Diskutabilni diskutant
Wrote a book
 
Avatar Dzordz
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Lokacija: Brno
Poruke: 1.113
Hvala: 36
103 "Hvala" u 74 poruka
Dzordz is on a distinguished roadDzordz is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao BraMom Pogledajte poruku
Off Topic:
@Dzordz Posebno dobro šta?
Hahahaha 10 puta citam i ne kontam Jel to ono cyber sex?
Dzordz je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Dzordz za poruku:
Staro 28. 02. 2012.   #12
desireco
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 11.10.2006
Lokacija: Cikago
Poruke: 70
Hvala: 60
184 "Hvala" u 8 poruka
desireco is on a distinguished roaddesireco is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za desireco Pošaljite poruku preko MSN za desireco
Default

Kako bez vredjanja! FON-ovci najbolje programiraju jer to rade sistematicno i smisljeno. Na FONu se uci informatika temeljno, ja sam odavno to zavrsio 2000 i neke i tada se ono sto se ucilo na FON-u nigde nije ucilo, barem ne tako temeljno. Ono kada sam dosao u USA dosta sam naucio tipa TDD i Agilnih metoda ali sa solidnom osnovnom sa FON-a je sve bilo lakse. Moguce da je sada bolja situacija ali svejedno FON je sjajno mesto za ucenje i moze dosta da se nauci. Cuo sam da sada ima nekih novih privatnih skola koje su takodje veoma dobre ali definitivno je FON dobro mesto.

Dakle ovo sto si napisao je totalna glupost.

Citat:
Originalno napisao Dzordz Pogledajte poruku
Bez vredjanja ali jel to FON-ovci nesto posebno dobro programiraju?

Poslednja izmena od desireco : 28. 02. 2012. u 08:16.
desireco je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 02. 2012.   #13
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao desireco Pogledajte poruku
FON-ovci najbolje programiraju...
Takođe imaju i najduže kite.
__________________
blog
jablan je offline   Odgovorite uz citat
3 članova zahvaljuje jablan za poruku:
Staro 28. 02. 2012.   #14
Dzordz
Diskutabilni diskutant
Wrote a book
 
Avatar Dzordz
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Lokacija: Brno
Poruke: 1.113
Hvala: 36
103 "Hvala" u 74 poruka
Dzordz is on a distinguished roadDzordz is on a distinguished road
Default

@Desireco
Nisi me uopste razumeo. Ja stvarno se ne bavim programiranjem niti se krecem u krugu programera svakodnevno tako da ne znam. A iskreno veliki sam skeptik po pitanju obrazovanja kako je ono formirano u 20-om veku i opstaje u 21.

Sistematicne promene u obrazovanje su polako pocele da nagrizaju temelje fakultetskih ustanova i mislim da je ta cinjenica ono sto ce dovesti do nove svetske revolucije. Mislim da cemo da predjemo iz informacionog doba u sveobuhvatno obrazovno doba.
Dzordz je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 02. 2012.   #15
nn.nn
nobody
Expert
 
Avatar nn.nn
 
Datum učlanjenja: 19.04.2007
Poruke: 537
Hvala: 14
705 "Hvala" u 106 poruka
nn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoro
Default

^ Tjah, novo ne mora nužno da znači i veći kvalitet (hint: Platonova akademija ). Naravno, dosta zavisi od definicije kvaliteta.

No, izgleda da je revolucija na pomolu. Za 3-5 godina će se verovatno znati koliki je domet novih tehnologija. Ključna stvar je validacija/sertifikacija tako stečenih znanja i to u kojoj meri će poslodavci prihvatiti te sertifikate.

Poslednja izmena od nn.nn : 28. 02. 2012. u 09:58.
nn.nn je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 02. 2012.   #16
Dzordz
Diskutabilni diskutant
Wrote a book
 
Avatar Dzordz
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Lokacija: Brno
Poruke: 1.113
Hvala: 36
103 "Hvala" u 74 poruka
Dzordz is on a distinguished roadDzordz is on a distinguished road
Default

@nn.nn
Slazem se, kvalitet ce biti tesko verifikovati i mislim da trenutno univerziteti za to i sluze, da potvrde da neko ima minimum znanja.

Da se ja pitam niko ne bi mogao da upise fakultet bez x godina radnog staza (x = 3-5). Tek tada ce razumeti zasto uce i moci da shvate kakvog uticaja na njihov zivot moze imati zavrsavanje fakulteta.
Dzordz je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 02. 2012.   #17
m.stojanov
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 03.07.2009
Lokacija: Zajecar
Poruke: 22
Hvala: 2
4 "Hvala" u 1 poruci
m.stojanov is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za m.stojanov
Default

Ja sam FONovac, treca godina, ISiT. Ako te interesuje samo programiranje, pogresices ako upises FON, zato sto od programerskih predmeta do sada imali samo:
-Principe programiranja (najosnovnije stvari u Javi)
-Strukture podataka i algoritmi (takodje implementacija u Javi) - odlican kurs, mada sam cuo i da je dosta laksi od istog na ETF-u, jer momak koji je imao sedmicu iz tog predmeta na ETF-u uspesno drzi kolegama sa FON-a privatne casove.
-Racunarske mreze i telekomunikacije - poluprogramerski predmet, zato sto ces kroz projektni zadatak morati da programiras aplikaciju koja radi online (recimo multiplayer game, file sharing, video/audio streaming...), a sa druge strane ces takodje morati dosta da naucis o mreznom referentnom modelu i slojevima. Veoma obiman kurs, katedra zeli da obuhvati mnoge stvari, a to radi prilicno povrsno i onda je pitanje da li je dobro.

Ako ti ovo deluje sjajno, moracu da te razocaram cinjenicom da je zakljucno sa petim semestrom to sve (3 programerska predmeta od 27 do sada). U velikoj vecini su matematicki, menadzerski i organizacioni predmeti za koje covek treba da ima strpljenja.

Ali, moram da napomenem da ce vrlo verovatno od ovog semestra, pa na dalje biti bolje jer je odnos informatickistali predmet u ovom semestru = 3:3 (radi se modelovanje, baze podataka i programski jezici (C# konkretno).

Ako te jos nesto interesuje, pitaj slobodno ili ovde ili prelistaj forum www.fonforum.org, gde imas odgovore na bukvalno sva moguca pitanja.
m.stojanov je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 02. 2012.   #18
nn.nn
nobody
Expert
 
Avatar nn.nn
 
Datum učlanjenja: 19.04.2007
Poruke: 537
Hvala: 14
705 "Hvala" u 106 poruka
nn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Dzordz Pogledajte poruku
@nn.nn
Slazem se, kvalitet ce biti tesko verifikovati i mislim da trenutno univerziteti za to i sluze, da potvrde da neko ima minimum znanja.
Samo da dodam, klasični (brick & mortar) univerzitet pruža nešto što ovi on-line nemaju... socijalni život, žurke, prijateljstva, poznanstva, a takođe i živi kontakt sa predavačima/asistentima. Ko je u godinama kada završava srednju školu i treba da upiše fakultet verovatno će sebi učiniti uslugu ako upiše neki dobar klasičan fakultet. Za ostale, on-line obrazovanje bi moglo biti dobra zamena ili dopuna. U svakom slučaju, izgleda da će u bliskoj budućnosti mnogi dobiti nove šanse za pristojno i pristupačno obrazovanje, više nego ikada do sada.
nn.nn je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 02. 2012.   #19
Dzordz
Diskutabilni diskutant
Wrote a book
 
Avatar Dzordz
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Lokacija: Brno
Poruke: 1.113
Hvala: 36
103 "Hvala" u 74 poruka
Dzordz is on a distinguished roadDzordz is on a distinguished road
Default

@nn.nn
Vidis ja "socijalni život, žurke, prijateljstva, poznanstva," vidim kao problem fakulteta, barem je mene to toliko poremetilo da nisam nista drugo ni radio. Ali se potpuno slazem da je potreban "živi kontakt sa predavačima/asistentima".

Zato mislim da ce morati da ispliva hibrid trenutnog nacina obrazovanja na fakultetima i potrebe IT industrije da stanca ljude. Sa godinu dana 5x8 sati edukacije nedeljno dobicete vrlo solidnog junior programera.
Dzordz je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 02. 2012.   #20
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Citat:
Originalno napisao AdriaMart Pogledajte poruku
Aj molim Vas neka neko da literaturu koja je potrebna da se savlada programiranje koje se tamo radi!
Ahaha, polako čoveče, dok dođeš do tog programiranja pred tobom je brdo ekonomije, sociologije i ostalih stvari.

Ukoliko imaš već visoku stručnu spremu ne razumem što bi se cimao sa još jednim faksom?!

Sad diplomom ili bez nje, pravo znanje se stiče van škole, tu činjenicu par predmeta na ovom ili onom faksu neće promeniti. Štaviše, ja bih sad na FON-u recimo pre izabrao management smer nego IT, jer bi mi taj poslovni deo više značio u ovim vodama "Internet preduzetnika" nego ono što se radilo na IT smeru jer te stvari znam i ovako. Opet sve to što bi mi "više značilo" nije vredno tih godina školovanja, može da se pročita i na netu ili iz knjiga.

Dakle sve zavisi od toga šta želiš. Ako ti treba diploma da se zaposliš onda ok. Nije mi baš poznato da ima diplomiranih IS ing. sa FONa a da su nezaposleni. Ali ako bi da učiš programiranje na fakultetu, za to postoje bolje i kraće metode.

I da, studirao sam FON, generacija '96 sa Jablanom i Eraserom. Tačnije i dalje ga studiram, večiti apsolvent... Kad upišeš FON bićemo kolege praktično.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 16:45.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.