DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 18. 10. 2011.   #11
SSpin
profesionalac
Qualified
 
Avatar SSpin
 
Datum učlanjenja: 30.03.2008
Poruke: 152
Hvala: 139
15 "Hvala" u 11 poruka
SSpin is on a distinguished road
Default

@Stecko

Prilično si u pravu, ali čini mi se da zaboravljaš jednu stvar - ljudi su prinuđeni na vijuganje. U kom smislu vijuganje? Ne u smislu kršenja zakona (neki čak i to rade), nego omogućavanje što veće prodaje, prilagođavanje tržištu, korak sa tehnologijom, izlaženje u susret kupcima itd itd, po cenu da to nije "profi u fullu"

Generalno, mnogo toga ne valja. (kao i u celoj zemlji)

Imaš dve opcije:

- Da se praviš stranac i kažeš da je jedina e-kupovina kupovina karticama, sa odgovarajućim sertifikatima, odgovarajućim (i obaveznim) TOS-om, obučenim osobljem (od prodavca, do chat operatera ...), specifikacijama ...

- Ili da prihvatiš realnost, i probaš nekako da je promeniš. Da imaš cilj i radiš sve što je u tvojoj moći da web shop liči na nešto.

Ti, koliko vidim, radiš ok. Po pravilima, i fino od tebe što si stavio "ima na lageru" "nema na lageru". To nije nikakva topla voda, niti je to obavezujuće (lako je proverljivo) ali je fer prema kupcu, i to je jako bitno.

U slučaju da je roba tu, može doći do kupca za 24h odnosno 48, a da nije može stići za 72h. E sad, traljavost i tromost mogu uticati na taj vremenski okvir - ali to je već problem te radnje i njihova loša reklama.

Šta npr ako neka STR prodaje računare. Ima malu radnju, magacin gotovo i da nema, šta onda? Da šiba online robu u izlogu i ono malo na lageru? Lično nemam ništa protiv da se na njihovom sajtu nađe i roba od dobavljača, jer svima je u cilju da se proda (čak i dobavljači sami daju i preporučuju to). Na vlasniku te male STR je odgovornost da li će ispratiti cene i ažurnost opreme, al jbg, to je posao.

Opet kažem, mnogo tu ima toga što se radi "onako kako ne treba". Štos je vrlo prost - Sa razvojem tržišta razvijaće se web shopovi i celokupna svest donosioca odluka (vlasnika koji daju keš za razvitak shopova).

Tužno je mnogo toga, ali opet se vraćam na moguće solucije sa početka mog posta.
Citat:
U Nisu, ukoliko do sada nemate informaciju se laptopovi po lokalnim shopovima vec poceli da prodaju sa 300-500 dinara zarade. Da, dobro ste procitali - prodavci prodaju laptop od 500 eura, a zarade 500 dinara!!!!
A to je već poslovna politika (uvrnuta), posledica paranoje, straha od konkurencije itd itd. Znam i ja takve primere
__________________
.:: biZbuZZ - IT Seminar ::.
SSpin je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 10. 2011.   #12
stecko
stara koska :)
Professional
 
Avatar stecko
 
Datum učlanjenja: 24.10.2008
Lokacija: Ćuprija
Poruke: 230
Hvala: 32
44 "Hvala" u 21 poruka
stecko is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za stecko Pošaljite poruku preko Skype™ za stecko
Default

Citat:
Originalno napisao SSpin Pogledajte poruku
@Stecko
Šta npr ako neka STR prodaje računare. Ima malu radnju, magacin gotovo i da nema, šta onda? Da šiba online robu u izlogu i ono malo na lageru? Lično nemam ništa protiv da se na njihovom sajtu nađe i roba od dobavljača, jer svima je u cilju da se proda (čak i dobavljači sami daju i preporučuju to). Na vlasniku te male STR je odgovornost da li će ispratiti cene i ažurnost opreme, al jbg, to je posao.
@SSpin: Pazi ovako - MI SMO ti primer 'male radnje' (ako gledamo kolicinu robe i poredimo je recimo sa winwin; a to nije ni za uporedjivanje) koja posluje u malom gradu sa 100% ISPEGLANIM lagerom u magacinu/radnji <-> webshop-u, ALI NE ubijamo trziste NEMOGUCIM i nestvarnim ponudama u smislu cena. Iskren odnos prema kupcu i kvalitetna ponuda dominira svih 10+ godina. I vidis, poslujemo i dalje.

Doduse, sa smanjenim lagerom 'na stanju', pazljivije probranom ponudom u skladu sa zahtevima trzista, pritom vodeci racuna da sto se kvaliteta ponudjenog tice (ukljucujuci i ponudu i servis, i garanciju) da se odrzi nivo.

Ja ovde pricam o jednoj opste prihvacenoj i sve vise prisutnoj devijantnoj pojavi poplave svakojakih eShop-ova, a sve u zajednickom ludilu koje se zove - NAJNIZA CENA !!! To dugorocno gledano nikom ne ide u prilog, ni kupcu, ni prodavcu.
Gde je tu kvalitet ponudjenoh, usluga, tehnicka podrska, sigurnost kupca (novi zakon o zastiti potrosaca) da nece biti prevaren, ili da ce u slucaju greske ta ista grska cija god da je biti ispravljena na obostrano zadovoljstvo (i kupac i prodavac). Doduse, moram da priznam, vec par godina unazad smo dosta okrenuti 'corporate' segmentu trzista koje je od pocetka najnovije krize zamro skroz (u centralnoj Srbiji), ali u konacnom prometu so kroz usluge, sto kroz robu - znaci.
Ako OnLine shop neceg nema na lageru - neka TAKO i napise - NEMA, dobavljivo je, nije dobavljivo, ili pak IMA - NA LAGERU JE!
Ponavljam jos jednom - i 'MI SMO MALI SHOP', ali svojim postupcima i delovanjem bilo kroz offline ili OnLIne Shop - NE rusimo trziste !!!

Citat:
Originalno napisao SSpin Pogledajte poruku
@Stecko
U slučaju da je roba tu, može doći do kupca za 24h odnosno 48, a da nije može stići za 72h. E sad, traljavost i tromost mogu uticati na taj vremenski okvir - ali to je već problem te radnje i njihova loša reklama.
Ovde bih morao malo da te ispravim.
Kada je roba na lageru, i ukoliko kupac ispostuje NAJOSNOVNIJE pravilo kada placa robu (na najprostiji i najcesci nacin - uplatnicom u banci) i uplati po recimo nasem uputstvu u Intesi, a mi imamo Intesa elektronski placanje, i ISTOG trenutka vidimo kada je uplata ukucana gde god da je uplaceno u Srbiji - roba stize do kupca kurirskom sluzbom u 90% slucajeva za <12 sati.

Da ovo sto ja kazujem ovde nije samo prazna prica, mozete se uveriti ovde:
http://www.kupindo.com/Clan/SteCom.WebShop

Ovde kroz NENAMESTENE komentare kupaca mozete videti kako jedna mala firma - iz PROVINCIJE, dobro organizovana, bez UBIJANJA trzista i sa PRAVIM lagerom moze i te kako pozitivno poslovati. Ponovo moram da naglasim - fer i korektan nastup, bez rusenja trzista NEMOGUCIM cenama i ponudama.
Nazalost, na saradnju sa Kupindom kao prodajnim kanalom smo stavili tacku pre dva meseca, jer je neko tu promenio kurs u odnosu na zacrtani.

Dakle, ceo ovaj tekst na prvo citanje DA - izgleda kao samo reklamiranje, ali ja ne zelim da se tako shvati.

Zelim da bude primer !!
Moze se raditi posteno i imati posten i iskren pristup prema kupcu, bez praznih prica, ubijanja cena, rusenja trzista, ........

Ali, kada ce to 'kriticna masa' shvatiti ??
Bojim se da je to vreme daleko, daleko ispred nas.........
__________________
SteCom.rs | HostingServis.com

Poslednja izmena od stecko : 18. 10. 2011. u 21:19.
stecko je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 10. 2011.   #13
SSpin
profesionalac
Qualified
 
Avatar SSpin
 
Datum učlanjenja: 30.03.2008
Poruke: 152
Hvala: 139
15 "Hvala" u 11 poruka
SSpin is on a distinguished road
Default

@Stecko

Što bi rekli, sve se slažem
Baš zato sam i rekao da dobro radite (fer, ok itd).

Pojava najniže cene i ubijanja tržišta je opet kažem posledica paranoje pojedinih ljudi koji misle da će tako ostvariti profit. Možda idu na količinu, bem li ga, njihova stvar. I ja se slažem da to nije dobro.

Sasvim nešto drugo je ako neko sebi obezbedi mogućnost (količinu) pa ima neki "legitimni" i poslovni osnov da ponudi najnižu cenu. To je drugo. Drago mi je da još neko uočava tu paranoju oko ubijanja cena


Citat:
Kada je roba na lageru, i ukoliko kupac ispostuje NAJOSNOVNIJE pravilo kada placa robu (na najprostiji i najcesci nacin - uplatnicom u banci) i uplati po recimo nasem uputstvu u Intesi, a mi imamo Intesa elektronski placanje, i ISTOG trenutka vidimo kada je uplata ukucana gde god da je uplaceno u Srbiji - roba stize do kupca kurirskom sluzbom u 90% slucajeva za <12 sati.
Da, da, slažem se, znam to. Mislio sam da to spada u ono "do 24h"

Ima još primera koji vrlo dobro šljakaju u Srbiji. Neki su u više, neki u manje povoljnijim situacijama, ali ne bitno je to što ti kažeš da se neki osnovni standardi poštuju.

Primećujem da se sve više ulaže u razvoj i marketing pa se nadam da će tržište vremenom odraditi svoje.
__________________
.:: biZbuZZ - IT Seminar ::.

Poslednja izmena od SSpin : 18. 10. 2011. u 21:35.
SSpin je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 10. 2011.   #14
centaur
Ivan Pavković
Qualified
 
Avatar centaur
 
Datum učlanjenja: 15.01.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 144
Hvala: 42
16 "Hvala" u 16 poruka
centaur is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao stecko Pogledajte poruku
Ja ovde pricam o jednoj opste prihvacenoj i sve vise prisutnoj devijantnoj pojavi poplave svakojakih eShop-ova, a sve u zajednickom ludilu koje se zove - NAJNIZA CENA !!!
To nije nikakva devijantna pojava niti ludilo. To je ključni faktor većini kupaca, što na našem što na razvijenijim tržištima.

Lager? Pa ne treba svakom nesto za juče. Neko će sačekati recimo jedan dan za 10% manje cene. A ti za jedan dan u dobro razvijenom sistemu prodaje možes da organizuješ da se proizvod pošalje brzom poštom iz cele srbije bilo gde (naglasak na dobro razvijenom sistemu prodaje), naročito ako se plati odmah (karticom).

Fiktivni primer:
Ja imam samo web shop, nemam nikakv lager, nemam ni prodavnicu, ni radnike. Imam kancelariju i radim samo ja. Moji troškovi su relativno mali i mogu da imam bolju cenu od nekog ko ima prodavnicu na 100 kvadrata i tri zaposlena radnika.
Ti tražiš da kupiš neki kablić, usb card reader ili šta već (primer su stvari koje si ti prodavao na kupindu).
Imas dve mogućnosti.
Sediš u kancelariji, dodješ na moj sajt (imaš na sajtu i PIB i broj fixnog telefona), platiš karticom i sačekaš recimo 24 sata da proizvod stigne.
Ili sedneš u auto, odeš do prodavnice, kupiš kablic i vratis se kući (+ moraš ga platiti bar malo jače nego sto bi mogao da ga kupiš kod mene).

Prozivod je isti, garancija ja ista, uvoznik je isti, samo je cena razlicita.

Izbor je na tebi. Hoceš online, hoceš u prodavnici. Jednostavno biraš.
Biće ljudi koji ce uvek kupovati u prodavnici, čak i kablić, a biće i onih (u koje spadam ja) koji će uvek težiti da se što manje cimaju i da im sve stigne na kućnu adresu.

Priča da je najniža cena devijanta pojava ili neko ludilo nema smisla.
U vremenima koja dolaze, mada sigurno ne tako brzo, web shopovi će zauzeti značajno mesto na tržištu, upravo zbog niže cene.
centaur je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" centaur za poruku:
Staro 19. 10. 2011.   #15
Dzordz
Diskutabilni diskutant
Wrote a book
 
Avatar Dzordz
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Lokacija: Brno
Poruke: 1.113
Hvala: 36
103 "Hvala" u 74 poruka
Dzordz is on a distinguished roadDzordz is on a distinguished road
Default

Kablic od 10eura + PTT od n eura nije bas sigurno jeftinije nego u radnji.
Ali definitivno manje cimanja, osim ako moras da ides u postu da pokupis.
Dzordz je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 10. 2011.   #16
iki_xx
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 13.11.2006
Poruke: 80
Hvala: 13
145 "Hvala" u 11 poruka
iki_xx is on a distinguished roadiki_xx is on a distinguished road
Default

U winwin su skoro reklamirali da mozes da vratis uredjaj nakon 7 dana koriscenja, bez obrazlozenja zasto. Imaju radnju na limanu 4 preko puta doma zdravlja, takodje, emmi.rs je korektna firma , i imaju najnize cene.
iki_xx je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 10. 2011.   #17
stecko
stara koska :)
Professional
 
Avatar stecko
 
Datum učlanjenja: 24.10.2008
Lokacija: Ćuprija
Poruke: 230
Hvala: 32
44 "Hvala" u 21 poruka
stecko is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za stecko Pošaljite poruku preko Skype™ za stecko
Default

Citat:
Originalno napisao centaur Pogledajte poruku
To nije nikakva devijantna pojava niti ludilo. To je ključni faktor većini kupaca, što na našem što na razvijenijim tržištima.
TVRDIM da je devijantna pojava, jer je nebulozno i nigde u svetu ne postoji 'niški slucaj' da prodas laptop od 500e, a zaradis 300 din.

Neznam sa kim razgovaram, niste se predstavili. Iz ovog pisanja da Vam verujem na rec da imate webshop.
Imam tri pitanja (i izvinjavam se ukoliko su neugodna):

1. Mozete li nam reci o kom se webshopu u vasem vlasnistvu radi. Sobzirom da kazete da imate PIB, znaci da nije u sivoj zoni. Mozete, ukoliko zelite, da otkrijete identitet, pa da otvorimo diskusiju: 'eShop - one man show', ili organizovana prodavnica sa sluzbama koje bi trebalo da ima, imajuci u vidu da ne prodaje kablice, vec pored kablica i nesto ozbiljnije - recimo potrosacku elektroniku.
2. Koliko dugo poslujete ?
3. Sta se desi kada ne prodate kablic, nego recimo racunar ili monitor, on se pokvari ili neispravan bude u startu, kupac ga dobije neispravnog, pozove se na zakon o zastiti potrosaca i trazi da mu isti zamenite? Ali, molio bih -iskren odgovor.
Mi menjamo odmah: 'glavu za glavu' (i na kupindu se, cini mi se desio jedan ili dva slucaja - to je online prodaja), jer imamo na lageru; ovlasceni smo servis za mnoge brendove, pa i popravljamo odmah, kupac dobije ispravan uredjaj isti sat/dan natrag
--------------------------------


Citat:
Prozivod je isti, garancija ja ista, uvoznik je isti, samo je cena razlicita.
Ovde je velika zabluda. NISTA nije isto izmedju ovakvog nacina rada kakvog Vi navodite:
Citat:
Fiktivni primer:
Ja imam samo web shop, nemam nikakv lager, nemam ni prodavnicu, ni radnike. Imam kancelariju i radim samo ja.
..... i nacina rada kakav, recimo, imamo mi.

Kada bi se kupac rukovodi BILO CIM drugim OSIM cene, na PRVOM mestu tu podrazumevam upravo SIGURNOST kupovine - sta mislite hoce li se opredeliti za varijantu prodavnice kakvu VI zastupate ili za recimo nacin rada i poslovanja kakav ja pominjem (imamo zaposlene radnike u knjigovodstvu, u maloprodaji, magacinu i servisu).

I moram jos jedom da Vas citiram:
Citat:
Priča da je najniža cena devijanta pojava ili neko ludilo nema smisla.
U vremenima koja dolaze, mada sigurno ne tako brzo, web shopovi će zauzeti značajno mesto na tržištu, upravo zbog niže cene.
Za 'devijaciju' ste odgovor dobili u prvoj recenici.
I drugi deo:
U vremenima koja dolaze web shopovi će zauzeti značajno mesto na tržištu, ali NE zbog NAJnize cene kako VI navodite, i NE webshopovi kakav VI opisujete - 'ONE MAN SHOW', vec Webshopovi - dobro organizovani i sa zaposlenim ljudima, zakupljenim prostorom, i registrovanom firmom.
__________________
SteCom.rs | HostingServis.com

Poslednja izmena od stecko : 19. 10. 2011. u 16:40.
stecko je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" stecko za poruku:
Staro 19. 10. 2011.   #18
_korso_
profesionalac
Qualified
 
Avatar _korso_
 
Datum učlanjenja: 21.06.2007
Poruke: 166
Hvala: 27
42 "Hvala" u 23 poruka
_korso_ is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao stecko Pogledajte poruku
Ja ovde pricam o jednoj opste prihvacenoj i sve vise prisutnoj devijantnoj pojavi poplave svakojakih eShop-ova, a sve u zajednickom ludilu koje se zove - NAJNIZA CENA !!! To dugorocno gledano nikom ne ide u prilog, ni kupcu, ni prodavcu.
Gde je tu kvalitet ponudjenoh, usluga, tehnicka podrska, sigurnost kupca (novi zakon o zastiti potrosaca) da nece biti prevaren, ili da ce u slucaju greske ta ista grska cija god da je biti ispravljena na obostrano zadovoljstvo (i kupac i prodavac).
Iako razumem o cemu ovde govoris (mislim na sve postove) i slazem se sa poentom, mislim da stvari ovako ne treba generalizovati i da moze biti neretko da veca cena ne znaci bolju, kvalitetniju i pouzdaniju uslugu.

Navescu svoj primer, ali bez konkretnih imena.

Pomenuo sam u prethodnom postu da sam pre par meseci uzimao jedan laptop. Taj laptop u webshopu samog distributera je kostao 650-700EUR manje, kao i u zvanicnoj prodavnici za tu robnu marku, od nekog web shopa (tacnije 2 rekao bih sada vec dosta poznata) koji od tog istog uvoznika i nabavljaju robu (mislim da imaju i offline prodavnice u Bg, nisam siguran). Na stranu sto oni hoce da se ugrade 700 evra za nesto, ali to je druga prica.

Iskreno, prodavci/radnici/koji god da su, sa kojima sam se cuo iz prve dve firme su bili 20x ljubazniji i spremni da te saslusaju i da ti udovolje. Jedan radnik iz jednog od druga 2 web shopa je bio toliko neljubazan, kao da ja njemu trazim pare, da i da je tamo cena bila 500 evra manja ni bih kupio kod njega. Zasto? Zato sto njihov pristup, telefon na koji nikada ne mogu da ih dobijem, email na koji ne odgovaraju + kljucno, mnogo visa cena, mi govore da sa takvim ne treba imati posla. Elem, bilo koji webshop novi koji se otvori, najnormalnije je, kod nas tek, a i u svetu, da kupce privuce nizom cenom. Dakle, mislim da je situacija kod nas veoma slozena i haoticna, da bi mogli tek tako da izolujemo one ili ove i strpamo ih u isti kos. Vrlo zamrseno klupko.

Inace u svetu, mislim pre svega na US, ima n kvalitetnih webshopova koji prodaju istu robu i 40-50% jeftinije od svoje konkurencije. Pa se onda "promene", pa onda ovi drugi imaju neku akciju ili sta vec. Tamo mislim da i ogroman procenat ljudi kupuje bas po reperu "cena", posto svi nude istu robu i manje-vise istu podrsku. Ali opet nema smisla uporedjivati njih i nas, gledajuci situaciju u kojoj je zemlja/privreda/i sve ostalo.
__________________
Twitter
_korso_ je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 10. 2011.   #19
centaur
Ivan Pavković
Qualified
 
Avatar centaur
 
Datum učlanjenja: 15.01.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 144
Hvala: 42
16 "Hvala" u 16 poruka
centaur is on a distinguished road
Default

Ajde redom:
Citat:
Originalno napisao stecko Pogledajte poruku
Neznam sa kim razgovaram, niste se predstavili. Iz ovog pisanja da Vam verujem na rec da imate webshop.
Obično se ne predstavljam posebno kad pišem na forumu, ali imaš moje ime i prezime tamo ispod sličice, a na profilu imaš i link do sajta na kome možeš da vidiš šta ja radim i čime se bavim, iako je to totalno nebitno za ovu temu.
I nemam nikakav web shop, lepo sam napisao da je to fiktivni primer.

Citat:
Originalno napisao stecko Pogledajte poruku
Imam tri pitanja (i izvinjavam se ukoliko su neugodna):
Čemu ironija? Ti kao da si ljut na mene?
Citat:
Originalno napisao stecko Pogledajte poruku
Ovde je velika zabluda. NISTA nije isto izmedju ovakvog nacina rada kakvog Vi navodite:
Ja sam napisao:
Citat:
Prozivod je isti, garancija ja ista, uvoznik je isti, samo je cena razlicita.
Kako kod ga okreneš, ovo mora da bude tačno. I ti i ja (u mom fiktivnom primeru) smo proizvod uzeli od istog uvoznika, dali njegovu garanicju i prodali isti prozivod, ali ja po manjoj ceni (jer imam manje troškove).

Citat:
Originalno napisao stecko Pogledajte poruku
Kada bi se kupac rukovodi BILO CIM drugim OSIM cene, na PRVOM mestu tu podrazumevam upravo SIGURNOST kupovine - sta mislite hoce li se opredeliti za varijantu prodavnice kakvu VI zastupate ili za recimo nacin rada i poslovanja kakav ja pominjem (imamo zaposlene radnike u knjigovodstvu, u maloprodaji, magacinu i servisu).
O ovome sad možemo da sutra da polemišemo...ali opet ne razumem po čemu je sigurnost u slučaju mog (fiktivnog) web shopa manja od sigurnosti koju ti nudiš?
Ja imam PIB, adresu, nisam prevarant, dajem garanciju uvoznika, od koga sam uzeo proizvod, kao što manje ili više i ti radiš. Ako nešto ne valja, servis preuzima brigu o tome, ne ja, ja sam prodavac.
A i generalno, takve stvari se dešavaju u veoma malom procentu. Za sve ove godine kupio sam brdo stvari, nikad se nije desilo da nešto po defaultu ne radi.

Ovo što ti pričaš se vrti oko marketinga, mi dajemo extra uslugu, vodimo računa o kupcima, bla bla.....ali to radim i ja (naravno fiktivno).
Vraćam lovu ako kupac nije zadovoljan, veoma sam ljubazan preko fiksnog telefona, odgovaram na mailove, šaljem im mesečno personalizovan newlsetter sa svojom ponudom, čestitam im rođendan i na taj dan dajem 10% popusta na svaku kupovinu a pritom im na svaku kupovinu od preko 5000 dinara polanjam USB od 4GB koji recimo mene košta par stotina dinara.
U realnom scenariju, kada je sve ok, a verujem da su takve situacije najčešće, po čemu si ti bolji od mene?
Iako kupac bude nepoverljiv pri prvoj kupovini, ako sve prođe ok, a proći će jer ja sam svestan da 'kupac mora da bude u pravu', ti na duže staze gubiš od mene (naravno fiktivno), jer ja imam manju cenu.

I na kraju, tebi svaka čast, lepo je što tako radiš i verovatno i zbog takvog načina poslovanja i "traješ" 10 godina.
Uostalom, moraš nekako i da "opravdaš" višu cenu i to je sasvim legitimno.
Ja sam se samo vezao za tvoju rečenicu da je niža cena devijantna ponuda.
Tu grdno grešiš, to je u najvećem broju slučajeva ključni faktor.
centaur je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 10. 2011.   #20
centaur
Ivan Pavković
Qualified
 
Avatar centaur
 
Datum učlanjenja: 15.01.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 144
Hvala: 42
16 "Hvala" u 16 poruka
centaur is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao stecko Pogledajte poruku
TVRDIM da je devijantna pojava, jer je nebulozno i nigde u svetu ne postoji 'niški slucaj' da prodas laptop od 500e, a zaradis 300 din.
Eee, šta sve postoji.
Kada sam napustio svoj lepo plaćen posao i krenuo u freelance vode u početku sam se borio sa ostalim freelancerima na raznoraznim sajtovima.
Nisi svestan šta su u stanju da 'urade' indijci i pakistanci za 20$.
To se zove tržište, a ne devijantna pojava.

Kada ti u NIšu ne budu imali računicu, zatvoriće radnju. Dokle god rade, imaju neku računicu, kakva god da je ona.
centaur je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 17:53.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.