DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Obaveštenja, predlozi i pitanja
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Obaveštenja, predlozi i pitanja Sve što može biti važno u vezi foruma

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 01. 10. 2007.   #21
misk0
majstor
Wrote a book
 
Avatar misk0
 
Datum učlanjenja: 30.01.2006
Lokacija: Lugano - Switzerland
Poruke: 1.251
Hvala: 219
106 "Hvala" u 67 poruka
misk0 će postati "faca" uskoromisk0 će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za misk0 Pošaljite poruku preko Skype™ za misk0
Default

Mozda grijesim... ali.. (sto cu ovo napisati)
meni AdBlock Plus i FlashBlock rjesavaju te stvari, tako da mnoge promjene i ne primjetim, ni na ESu, niti ovde. Danas sam cak otvorio DPT u IE, cisto da vidim o cemu pricate.
misk0 je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 10. 2007.   #22
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

I koliko je bolno bilo?
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 10. 2007.   #23
kai
profesionalac
Professional
 
Avatar kai
 
Datum učlanjenja: 21.06.2005
Poruke: 292
Hvala: 12
29 "Hvala" u 11 poruka
kai is on a distinguished road
Default

Ja obozavam reklame na kvalitetnim sajtovima, kada su pametno postaljene i kvalitetno odradjene. Zaboravljate da je internet, bas zbog tih reklama, u neku ruku danas tu gde jeste, i ne vidim ni jedan dobar razlog zbog kojeg posecen i kvalitetan sajt ne bi zaradio od reklamnog prostora. Licemerno je u neku ruku govoriti - jao vidi vip mobile reklama na sajtu, pa ospi drvlje i kamenje, kada svi ovde u neku ruku sami sebi prave reklamu. Super, zabranite bannere - ali zabranite i potpise onda... Citav ovaj, i ostali komjuniti sajtovi, su jedan veliki reklamni prostor, koji svi besomucno koriste... Te mislim da je bezveze pricati kako vam smetaju reklame...

My $0.02

Poslednja izmena od kai : 01. 10. 2007. u 21:59.
kai je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 10. 2007.   #24
kodi
133t
Master
 
Avatar kodi
 
Datum učlanjenja: 08.01.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 714
Hvala: 16
37 "Hvala" u 28 poruka
kodi is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za kodi
Default

sve dok nema onih besnih popup-float reklama (mogu se videti na b92 ponekad i na chillout.co.yu) nema problema
__________________
kodi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 10. 2007.   #25
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Ajd jedno javno izvninjenje:

1. Trebalo bi da budem happy što VIP želi da se reklamira na DevProTalk (u krajnjoj liniji, što ljudi žele da se reklamiraju na domaćim sajtovima) umesto da serem.

2. Izvinjavam se ako je activeCollab preview tema zvučala kao reklama. Trebala mi je pomoć oko testiranja i hvala koji su se uključili i pomogli. Ispravljeno je par kritičnih problema pre nego što je cela stvar zvanično krenula i to je jako dobro.

No, i dalje mislim da je 5 slotova za reklame na stranici previše.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 10. 2007.   #26
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Mister, nema potrebe da se izvinjavas, samo da budes objektivan. Kao sto znas - vise ne radim hosting, server nije dzabe, a od altruizma sam odavno odustao. Ideja nije da se neko obogati nego da se sajt sam odrzava, znas i sam da mi ovo, kao ni drugi moji sajtovi, nije izvor prihoda, Bogu hvala pa ne zivim od toga. Nisam ni planirao da mi ovo bude izvor prihoda, ali ako vec imam ponudu za jendu desetodnevnu kampanju koja otplati server za 2 meseca - zasto je ne bih prihvatio?

Nije 5 slotova nego 3, gore imas u headeru jedan 468 + tla, zajedno je jedan 728. U footeru imas jedan, ko cita footer ... sta da mu kazem... onda neka gleda reklame. A ovaj treci, koji se pojavio danas, nece biti konstantan "slot" nego samo za odredjene kampanje, znaci samo eksluzivno. Cim se zavrsi kampanja - to nestaje i tu necu trpati nikakve adsense i ostale slicne stvari. Da li je to dovoljno razumno i korektno?
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" bluesman za poruku:
Staro 01. 10. 2007.   #27
Nikola Vavic
Scarface
Qualified
 
Avatar Nikola Vavic
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Lokacija: Karaburma
Poruke: 185
Hvala: 29
4 "Hvala" u 2 poruka
Nikola Vavic is on a distinguished road
Default Čemu tolika zavidnost

Dugo nisam učestvovao ovde i moram priznati da sam samo delimično u toku pa bih zato molio da me niko ne shvati zlonamerno ili da nešto prigovaram bez osnova ali izneo bih samo par svojih utisaka u vezi zajednice.

Vidim da postoje ljudi koji kao kobci samo vrebaju priliku da nekoga nagaze zato što je taj neko napravio mogućnost da zaradi skromni dinar.

Ova VIP reklama u headeru je dočekana k'o srbin u albaniji i izneseno je toliko glupih komentara da mi je pomalo muka. Stalno pričamo o zavidnosti "međ' nas Srba" a prvi smo u propagiranju iste.

Kao da je ovo jedino mesto na Internetu gde se može videti animirani baner 728x90 pa niste navikli. Jel Vam mnogo bode oči, da Vam možda i Sunce ne zaklanja .

Bunite se zbog ključnih reči koje su pre neki dan dodate pored naziva foruma, smetaju Vam komercijalni baneri a besplatne samo što im ne gurate pod nos.

Posle toga Vam smeta RSS forum koji donosi jedan link više dnevno u novim porukama, kao da ste se uplašili da ljudi ne dobiju koju posetu više sa pretraživača.

Nemojte samo reći da je sve to zbog preglednosti, jer jedan-dva banera ne mogu toliko uticati na nju, pogotovu kada je reč o pomenutom primeru gde i nije toliko upadljivo upoređujući sa onim katalogom banera na ES-u.

Opet, to bi se i moglo tolerisati da je ovde atmosfera drugačija i da se advertajzing članova uklanja po kratkom postupku. Ali na sajtu gde ljudi nikada nisu obrisali nijedan post o najavi lansiranja nekog projekta ili nekog posta gde se radi preview i nudi support itekako komercijalnih proizvoda mislim da ne bi trebalo biti mesta ovakvim sačekušama. A ne dešavaju se takve radnje baš retko - naprotiv, ima ih sve više i svako iskoristi tu mogućnost za besplatnu promociju. Meni to naravno ne smeta, ja bih sam isto tako uradio, čak i volim da saznam i čujem mišljenja profesionalaca o novim projektima.

Čudi me kako neko ko je pre samo par dana isprozivan za pohlepnost (ja tako ne mislim) od strane ogromnog sopstvenog komjunitija (verovatno mnogi znaju o čemu pričam) sada može da se oseća iskorišćenim i komentariše nešto u vezi banera od kojeg se verovatno jedva mogu platiti hosting i licenca za forum.

Mogu slobodno da tvrdim da ovde niko nije zbog "vlasnika" foruma, verovatno niko (za 90% ljudi sam siguran) ovde ne piše zato što su mu simpatični blues ili nixa već zato što imaju koristi od same zajednice (promocija proizvoda, PR, kontakti, edukacija, druženje sa kolegama iz branše...) zato se niko ne može osećati iskorišćen.

Nisam ovlašćen da budem ničiji drveni advokat niti se ikome uvlačim, ali kao što rekoh, samo par utisaka... bez želje za daljim flejmom i hejtom.
Nikola Vavic je offline   Odgovorite uz citat
3 članova zahvaljuje Nikola Vavic za poruku:
Staro 01. 10. 2007.   #28
Eniac
troll mode
Wrote a book
 
Avatar Eniac
 
Datum učlanjenja: 06.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.034
Hvala: 56
69 "Hvala" u 46 poruka
Eniac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Eniac Pošaljite poruku preko MSN za Eniac Pošaljite poruku preko Skype™ za Eniac
Default

jbt ja nisam ni primetio reklamu jer je bela na belom i ne upada toliko u oci, a po navicu uvek preskacem na plavi deo... kao sto je neko rekao imate adBlockere ko vam smeta, a valjda je i u vasem interesu da ovaj forum postoji
__________________

eniax.net - malo pišem
@eniac - puno tvitujem
Eniac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 10. 2007.   #29
Dejan Topalovic
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 15.02.2006
Lokacija: Wien, Austria
Poruke: 304
Hvala: 121
47 "Hvala" u 26 poruka
Dejan Topalovic će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za Dejan Topalovic
Default

Ja nemam nista licno protiv reklama, jer ih tako i tako ignorisem, sve dok mi ne smetaju pri ucitavanju stranice...
Nadam se samo da nece biti slicno kao i sa reklamama na ES-u...
__________________
Blog: Baze podataka
------------------------
Oracle OCP DBA
Oracle OCE SQL Expert
Oracle OCP Developer
Certified MySQL DBA
Dejan Topalovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 10. 2007.   #30
Milos Vukotic
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar Milos Vukotic
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: Neđe ođe...
Poruke: 1.197
Hvala: 339
688 "Hvala" u 178 poruka
Milos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamen
Default

Au, koliko priče i koliko preozbiljnog shvatanja jedne nevažne stvari... Fali vam malo obaveza u životu, a?
__________________
Чак Норис може да си ги врзе врвките на чевлите со стапалата.
Milos Vukotic je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
novogodisnje e-cestitke Miloje Sekulic Web design, Layout, User Interface 18 24. 12. 2007. 13:34
Cestitke b92 timu :) (konacno) cvele Linkovi 0 06. 06. 2007. 10:58
Da li je možda neko video prilog o "net-cestitke.com"? Gorrran Opušteno 4 23. 10. 2006. 17:39


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 22:13.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.