DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Zatvorena tema
 
Alati teme Način prikaza
Staro 15. 02. 2007.   #11
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Nedime jarane, ne piše ti u Wikipedia biografiji da se baviš sa AdSense i prodajom domena, turi i to.

Sad, meni je malo čudno da prvo prodaješ taj dating.ba prije 25 dana, i da mu je CTR na AdSense prije 23 dana bio 2,7%.

Interesatno mi je to da prodaješ portale za $38.000, a da ti je čudno kako ti domaći sajt koji si baš prošlog mjeseca htio da prodaš za minimum 800E, pravi hiljadu dolara AdSensea za mjesec dana :-)

Poslednja izmena od mungos : 15. 02. 2007. u 16:42.
mungos je offline  
Staro 15. 02. 2007.   #12
Nedim Dedic
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 15.02.2007
Poruke: 15
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Nedim Dedic is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao mungos
Nedime jarane, ne piše ti u Wikipedia biografiji da se baviš sa AdSense i prodajom domena, turi i to.
Ovo na wikipedia nisam napisao ja, nego neko drugi. Par puta sam uklanjao, ali ovi ga stalno vracaju. BTW, zar je zabranjeno da se covjek bavi prodajom i sa Adsense.

Citat:
Originalno napisao mungos
Sad, meni je malo čudno da prvo prodaješ taj dating.ba prije 25 dana, i da mu je CTR na AdSense prije 23 dana bio 2,7%.
Da to je svakako bilo prije 25 dana, medjutim ti ocigledno ne citas postove kako treba.

Citat:
Originalno napisao mungos
Interesatno mi je to da prodaješ portale za $38.000, a da ti je čudno kako ti domaći sajt koji si baš prošlog mjeseca htio da prodaš za minimum 800E, pravi hiljadu dolara AdSensea za mjesec dana :-)
Da prodao sam nekoliko portala, medjutim jedino one sa engleskim govornim podrucjem. Da, prva ponuda mi je bila 800 eura za dating portal, nakon sto sam pricao sa raznim ljudima iz ove branse i nakon sto se Google Adsense prihod naglo povecao nakon promjena, to nisam ucinio.
Ne, portal nisam htjeo da prodam, ako bolje procitas temu radilo se o pitanju da li da ga prodam.
U ovakvoj situaciji svakako ga necu prodati ni za 10.00 eura.
Ne znam je li Vam poznat slucaj sa poljubac.com gdje je sajt prodao neki srbijanski web developer za velike pare.
Kako sam i rekao, lako je napraviti dobar prihod od Google adsensa na engleskom govornom pdorucju, jos ako uzmete prostor na nekom americkom serveru, medjutim, sa nasim ide pravo tesko.
Nedim
Nedim Dedic je offline  
Staro 15. 02. 2007.   #13
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Sorry Nedime, ali ja malo mogu da poverujem u tu pricu o (postenoj) adsense zaradi. Ja sam mogao pomocu trikova da pravimo $700-800 mesecno, ono polu-legalno sam pravio najvise $400 na sajtu sa slicnom tematikom kao tvoj, mada kada se uporede ta dva sajta, ako samo gledamo psoecenost, ne verujem da imas vise od 5000 impressions, ja sam u peak-ovima imao i preko 60 000 dnevno... jednostavno ne mogu da verujem da tvoj dating sajt pravi 1000 USD mesecno sa takvom posecenoscu.

(samo da se razumemo, ne govorim nista o sajtu u fazonu dobar/los, pricam cisto statisticki)
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline  
Staro 15. 02. 2007.   #14
Nedim Dedic
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 15.02.2007
Poruke: 15
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Nedim Dedic is on a distinguished road
Default

Ovo je svakako normalan odgovor.
Medjutim, ako malo bolje sagledas stvari, ovaj sajt je dating portal sto znaci da ima veliki broj pageimpressions.
Kao sto rekoh ranije je zaradjivao mnogo manje, jer mi adsense nije postavljen bio ovako i imao sam samo jedan plavi sa lijeve strane.
Kako sam podesio boje da lice na boje sajta i kada sam postavio ovaj gore banner 720 x 90 px i kako sam se odlucio samo za tekstualne oglase, ni ja nisam vjerovao, zato sam i postirao poruku ovdje, jer mi je licilo malo cudno.
Nisam cak ni vjerovao, ali sada vjerujem.
Nedim Dedic je offline  
Staro 15. 02. 2007.   #15
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Citat:
Da to je svakako bilo prije 25 dana, medjutim ti ocigledno ne citas postove kako treba.
Yeah, ne čitam dobro pa sam onako malo random pogledo teme u tvom ES profilu, evo par zanimljivih podataka: http://www.elitesecurity.org/t181851-0#1181497


Citat:
Samo da obavjestim ljude, mada nisam siguran 100 % u to: Kako sam danas procitao u sarajevskim dnevnim novinama, Centar za promociju i razvoj Interneta (IDPC) tokom slijedeceg mjeseca ce da krene sa Distance Learning ili E-Learning edukacijom/provjerom znanja za 50 Webmastera ili Developer-a.
pa

Citat:
Iskreno da ti kazem, ne mislim da se radi o tome.
Ja sam prenio tekst intervjua sa Arminom i Danijelom iz Dnevnih novina o tome sto je receno o tome Centru.
Iskreno nemam nikave veze sa tim, ali ideja mi zvuci sasvim okej.
Kad hop ono, tvoji biograf sa Wikipedije navodi i podatak da si osnivač organizacije koju promovišeš, a jelte iskreno nemaš veze s njom

Citat:
Osnivač je Centra za promociju i razvoj interneta za Jugoistočnu Europu

Nedime, Nedime mnogo lažeš
mungos je offline  
Staro 15. 02. 2007.   #16
Nedim Dedic
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 15.02.2007
Poruke: 15
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Nedim Dedic is on a distinguished road
Default

Citat:
Kad hop ono, tvoji biograf sa Wikipedije navodi i podatak da si osnivač organizacije koju promovišeš, a jelte iskreno nemaš veze s njom
Tebi svakako hvala sto si me upozorio na wikipedia, svakako da sam ukolinio ono, jer ne zelim da se nalazim svudgje.
Citat:
Iskreno da ti kazem, ne mislim da se radi o tome.
Ja sam prenio tekst intervjua sa Arminom i Danijelom iz Dnevnih novina o tome sto je receno o tome Centru.
Iskreno nemam nikave veze sa tim, ali ideja mi zvuci sasvim okej.
Ja svakako imam veze sa tom organizacijom, jer sada sam direktor tamo, medjutim ja nisam osnivac te organizacije i prikljucio sam joj se prije nekoliko mjeseci
Citat:
Nedime, Nedime mnogo lažeš
Mislim da ovo nije cilj moje konverzacije, niti da dalje nastavljam ovaj razgovor. Ukoliko je to tvoje vidjenje, onda uredu.
Prikljucio sam se ovome forumu cisto iz razloga kako bih se raspitao o nekim stvarima, te kako bih pomogao ljudima ukoliko mogu.
Nadalje, nisam spreman zaista za ovakvu komunikaciju i licno vrijedjanje.
Nedim Dedic je offline  
Staro 15. 02. 2007.   #17
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Citat:
Tebi svakako hvala sto si me upozorio na wikipedia, svakako da sam ukolinio ono, jer ne zelim da se nalazim svudgje.
Nema na čemu. Kad si sad saznao za jedan mali i slabo poznati projekat pod imenom Wikipedia, ne zaboravi samo da skloniš i ovo:
http://bs.wikipedia.org/wiki/Kategor...in%C5%BEinjeri

Charles Babbage, Steve Jobs, Tim Berners-Lee, Alan Turing i Nedim Dedić u kategoriji "Računarski inžinjeri"
mungos je offline  
Staro 15. 02. 2007.   #18
MorenoArdohain
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar MorenoArdohain
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.437
Hvala: 37
131 "Hvala" u 82 poruka
MorenoArdohain će postati "faca" uskoroMorenoArdohain će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Nedim Dedic
Ma jock kakva crna knjiga.
Knjigu nisam kupio, nego sam je nasao na Rapidshare.
Citat sa ES (http://www.elitesecurity.org/p1441105)
Citat:
Za ove stvari mislim da je korisno procitati knjigu:
What Google never told you about Google Adsense.
Evo ja sam je kupio sinoc online putem u pdf-u (na engleskom je)
Odluci se, oces da lazes ovde ili tamo?
__________________
Năo quero mais seguir um só caminho
MorenoArdohain je offline  
Staro 15. 02. 2007.   #19
Dzordz
Diskutabilni diskutant
Wrote a book
 
Avatar Dzordz
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Lokacija: Brno
Poruke: 1.113
Hvala: 36
103 "Hvala" u 74 poruka
Dzordz is on a distinguished roadDzordz is on a distinguished road
Default

@Komple ekipa

Kakav InfoBiro, Mosad, KGB, CIA i ostalo pa DPT ima sve informacije!!!
Dzordz je offline  
Staro 15. 02. 2007.   #20
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Upravo sedim nekoliko kompjutera od Nedima, potpuno je OK decko i ja mu verujem da je zaradio toliko. Naravno, da ga ne poznajem i meni bi bilo neobicno ali ima cek koji ce da objavi u slucaju da se time ne krsi neko Google pravilo. Ja jos nisam video cek ali cu mu reci da mi ga donese posto nikad nisam video cek od Googlea posto se nisam do sada bavio Adsensom.

Rekao samo mu da ne znam da je zabranjeno da se objavljuje informacija o zaradi na Google samo CTR, posto su na mnogim mestima na Internetu objavljeni cekovi onih koji najvise zaradjuju.

BTW. Ja sam ga uputio na DPT
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe

Poslednja izmena od Dejan Bizinger : 15. 02. 2007. u 18:53.
Dejan Bizinger je offline  
Zatvorena tema


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Zarada na domaćem net-u kickloop e-Business 74 31. 12. 2010. 07:17
Zarada i troskovi jasmanac e-Business 4 16. 02. 2008. 03:07
koji cpc postoje osim adsensa buksula Marketing i SEO 26 08. 09. 2007. 05:03
Jedinstveni blog servis na ovim prostorima Djuki Opušteno 33 28. 07. 2006. 10:56
Krtica - prvi digg klon na ovim prostorima mungos Opušteno 6 15. 05. 2006. 16:35


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 10:32.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.