DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web development i web aplikacije > Programiranje
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Programiranje Java, Perl, VB, ASP, .NET, C, C++, Pascal, Delphi Sponzor: VIP izazov 3

Zatvorena tema
 
Alati teme Način prikaza
Staro 24. 05. 2007.   #31
misk0
majstor
Wrote a book
 
Avatar misk0
 
Datum učlanjenja: 30.01.2006
Lokacija: Lugano - Switzerland
Poruke: 1.251
Hvala: 219
106 "Hvala" u 67 poruka
misk0 će postati "faca" uskoromisk0 će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za misk0 Pošaljite poruku preko Skype™ za misk0
Default

Citat:
Originalno napisao MrSteel Pogledajte poruku
LOL
ceo svet ide ka open source-u i dostupnijem softveru
tvoj nacin razmisljanja i poredjenja mi se dopadaju ali ja ne razmisljam tako i drago mi je zbog toga
mozilla fondacija, sve dzabe a opet uzimaju kesh
po tebi onaj ko pravi besplatan sofver ne moze da zaradi
kalup misko
Kakve veze ima to sad sa MS-om? Ajd objasni mi zasto je 'loshe' sto Bill Gates odnosno njegova firma toliko zaradjuje? Zaradjuje i Mercedes i At&T, US Railways (lupam imena).. pa se niko ne buni. Mislim, objasni mi sto to loshe radi ta firma?
Oni su odlucili da nece praviti OS software vec ce ga naplacivati i to je tako. Prave ljudi aute, zgrade, software i prodaju... ne kradu, ne varaju, ne pljackaju. I...? Argumenti?
misk0 je offline  
Staro 24. 05. 2007.   #32
MrSteel
Moderator
Professional
 
Avatar MrSteel
 
Datum učlanjenja: 26.04.2007
Poruke: 350
Hvala: 0
4 "Hvala" u 4 poruka
MrSteel is on a distinguished road
Default

ja imam pravo na svoje misljenje,
da je Windows skup misle i mnogi drugi
to sto se on nerealno bogati takodje je moje pravo da mislim
argumenti su on sam i njegov racun u banci

razmisljanja drugih
http://www.michaelhorowitz.com/Linux.vs.Windows.html
http://www.roughlydrafted.com/RD/Hom...951501472.html
http://www.itwire.com.au/content/view/5450/53/

ja sam vec pricao kakve je to igranka, od pocetka razvoja industrije
realno mi to ne oduzima 1% razmisljanja u zivotu ali bitno je razumeti
Hardver / Softver pa Softver / Hardver
sasvim je to normalno ali meni ne mora da se svidja
i da napomenem ja nisam MS hater uopste, mislim da ce se Vista za godinu dve pokazati u pravom svetlu, ja samo kazem da se covek bogati (verovatno skoro pravno) nerealno i da je Windows 100 dolara umesto 400-500 cela industrija bi bolje napredovala i krenulo bi se u jedan otvoreniji sistem
MrSteel je offline  
Staro 24. 05. 2007.   #33
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao MrSteel Pogledajte poruku
LOL
blago tebi misko
ceo svet ide ka open source-u i dostupnijem softveru
tvoj nacin razmisljanja i poredjenja mi se dopadaju ali ja ne razmisljam tako i drago mi je zbog toga
Sorry, ali tvoj način razmišljanja nema baš previše smisla... Odkad je neetički raditi i zaraditi? Možeš da kopaš kanale, popravljaš nekome česmu ili pak kuckaš kod, nema prevelike razlike.

Da se ogradim: ja pravim softver i hoću da budem bogat zahvaljujući svome radu. To što postoji izuzetno uticajna grupa ljudi koja tvrdi da bi software trebao da bude slobodan apsolutno ne znači da su i u pravu. Istina je negde između

Poslednja izmena od Ilija Studen : 24. 05. 2007. u 13:18.
Ilija Studen je offline  
Staro 24. 05. 2007.   #34
MrSteel
Moderator
Professional
 
Avatar MrSteel
 
Datum učlanjenja: 26.04.2007
Poruke: 350
Hvala: 0
4 "Hvala" u 4 poruka
MrSteel is on a distinguished road
Default

sorry brate, niko to nije rekao ! zasto bi spominjao mozillu
nikad neces imati milijarde kao on ili ? ja o tome pricam
nije tesko razumeti
ja ne bi ni voleo da imam ikad toliko milijardi makar radio ceo dan
jednu i ostalo u svet
dakle ja razmisljam na jedan nacin a vi na drugi to je ok
nema potrebe vise
MrSteel je offline  
Staro 24. 05. 2007.   #35
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

http://www.gatesfoundation.org/default.htm

Uživaj
Ilija Studen je offline  
Staro 24. 05. 2007.   #36
misk0
majstor
Wrote a book
 
Avatar misk0
 
Datum učlanjenja: 30.01.2006
Lokacija: Lugano - Switzerland
Poruke: 1.251
Hvala: 219
106 "Hvala" u 67 poruka
misk0 će postati "faca" uskoromisk0 će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za misk0 Pošaljite poruku preko Skype™ za misk0
Default

@MrSteel: naravno da imas pravo na svoje misljenje, nisam ti to osporavao, ali valjda imas i neke razloge zasto mislis tako - o tome pricamo. Mozes ti mene poslati sad u qrac i reci 'moji razlozi - moja stvar' ali valjda ovaj forum i sluzi za razmjenu misljenja.
Sad, postoje tona drugih proizvoda koji se danas na trzistu prodaju po 'svojim' cijenama koje su realne ili nerealne, ali postoji i tona kupaca kojima te cijene odgovaraju. Ja isto mislim da je Mercedes preskup, da je Dior prodaje skupo krpice i parfeme (ili sta vec), da su Versaci-jeve cipele kao i obicne, ali kostaju 5 puta vishe i da svi oni zaradjuju milione na tome, ali ne mislim da sa tim rade bilo sta loshe.
Brin i Page takodje zaradjuju milione, milijarde pa sta? Ljudi su tu gdje jesu, rade to sto rade, nikoga ne ugrozavaju i to je to...

I da, da mi sutra neko ponudi isti ovaj posao koji radim sad (a mislim da sam dobro placen) i da mi kaze "radices isti posao, ali ces biti 5 puta vishe placen" rekao bih 'U redu, kad pocinjem'. Trebala bi da me grize savjest?
misk0 je offline  
Staro 24. 05. 2007.   #37
MrSteel
Moderator
Professional
 
Avatar MrSteel
 
Datum učlanjenja: 26.04.2007
Poruke: 350
Hvala: 0
4 "Hvala" u 4 poruka
MrSteel is on a distinguished road
Default

fondacija ok, pomazu ljudima bilo bi cudno da ne potrose, da li si pogledao finansijski izvesta i koliko potrose godisnje ?

ja sam naveo razloge i ima ih gomila, samo da li ste skontali sta vi branite i sta ja pricam,
samo opusteno, mogla bi ovo presiroka rasprava da bude a za mene uopste i nije rasprava nego ubedjivanje u to da li je moralno ili ne imati 40 milijardi na racunu zato sto izdajes softver ili bilo sta radis u zivotu
a tek sada kakve bi se price mogle nadovezati od stanja u svetu, na netu pa do beskraja ljudskih vrlina i mana
MrSteel je offline  
Staro 24. 05. 2007.   #38
Gruja
Dejan Grujic
Professional
 
Datum učlanjenja: 29.09.2005
Poruke: 380
Hvala: 9
64 "Hvala" u 40 poruka
Gruja is on a distinguished road
Default

Ne shvatam, zasto bi bilo nemoralno imati pare na racunu, ako su zaradjene na posten nacin? Iako je majkrosoft mozda i zloupotrebljavao ponekad svoj monopilisticki polozaj UVEK je bilo alternative, niko nije terao ljude da im daju pare ni za OS, ni za office programe. Jednostavno su pravili stvari koje su ljudi hteli, koje su bile vredne placanja i to je to.

Evo i ja imam para na racunu vise nego sto ce neki etiopljanin da zaradi za ceo zivot pa se pitam da li me taj etiopljanin smatra za nemoralnog?
Gruja je offline  
Staro 24. 05. 2007.   #39
LiquidBrain
Milan Cvejic
Wrote a book
 
Avatar LiquidBrain
 
Datum učlanjenja: 05.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.241
Hvala: 32
73 "Hvala" u 56 poruka
LiquidBrain će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Yahoo za LiquidBrain
Default

Ja te smatram... LoLz Eh da mi je da imam para kao Bili pa ceo dan bi
:1 039:
pa sutra dan opet isto...
__________________
http://weevify.com
LiquidBrain je offline  
Staro 24. 05. 2007.   #40
Dragi Tata
dinosaurus
Master
 
Avatar Dragi Tata
 
Datum učlanjenja: 29.12.2005
Lokacija: Nova Engleska
Poruke: 636
Hvala: 79
263 "Hvala" u 66 poruka
Dragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoro
Talking

Stvarno ne razumem kako ljudi mogu da troše vreme i živce na "advokatisanje"
Dragi Tata je offline  
Zatvorena tema


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Potrebna pomoc monitor ili... BRATISLAV Hardware 5 30. 12. 2007. 17:30
Ensim - pomoc potrebna ivanhoe Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 1 27. 07. 2006. 10:47
ITNO..potrebna pomoc conica Web site, dizajn i multimedia 2 07. 05. 2006. 04:27
potrebna pomoc oko SQL upita ivanhoe SQL baze podataka - Sponzor: Baze-Podataka.net 4 10. 02. 2006. 18:09


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 12:19.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.