DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Istine i zablude
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Istine i zablude Sve što ste ikada želeli da znate o ... a niste smeli da pitate, ili niste imali koga da pitate ili vas je neki "znalac" opasno slagao :)

Zatvorena tema
 
Alati teme Način prikaza
Staro 29. 06. 2009.   #1
gradjaninX
novi član
 
Datum učlanjenja: 29.06.2009
Poruke: 1
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
gradjaninX is on a distinguished road
Default Pismo gradjaninaX ministarki Matic

Ministarstvo za telekomunikacije
i informaciono društvo
Nemanjina 22 – 26
Beograd, Srbija
Tel:+381 11 20 20 058
Faks:+381 11 20 20 059
e-mail: kabinet@mtid.gov.rs



Poštovana ministarko Matić,

obraćam Vam se s verom da stvari nisu nepromenljive kao i da su ljudi koji čine sistem državne uprave postavljeni isključivo da bi služili opštim interesima građana Srbije. U to treba da veruju svi oni koji raspolažu državnim budžetom u istoj meri u kojoj u to veruju oni koji svakog meseca, od vrednosti stvorenih u vrlo teškom ambijentu kakav je privredni ambijent Srbije, izdvajaju velike sume novca za poreze, doprinose, takse i mnoge druge dadžbine u nadi da će država zauzvrat obezbediti bolje uslove za privređivanje od onih koje bi privrednici (koliko god mali ili veliki oni bili) stvorili sami sebi u slučaju odbijanja pristanka na uslove koje im država propisuje i obezbeđuje.

Verujte mi da ume da bude vrlo teško, pa čak i ponižavajuće kada izdvojite i po 50% svojih velikom mukom i trudom stečenih prihoda kako bi finansirali sistem koji iznova pokazuje da nije sposoban da pokaže ni osnovnu volju da ispunjava zadatke proklamovane u sopstvenim najvišim opštim aktima, a kamo li da te zadatke zaista i ispuni.

Već 8 godina moj posao vezan je za Internet komunikacije i u dobroj meri pratim i proživljavam patnje razvoja Internet zajednice Srbije. Vrlo dobro znam koliko su dezorganizovani sistemi Internet poslovanja i komunikacija, od onih koji moraju biti nezavisni od državne uprave sve do samog sistema državne administracije (da li treba Vama govoriti o nedostatku bilo kakvog reda u svemu što je vezano za državne organe RS i njihove zaposlene i njihovo korišćenje Interneta?).

Ovo javno pismo nije potpisano imenom i prezimenom iz razloga koji proizlaze iz samog teksta a tiču se uverenja da bi ovakav tekst mogao samo da naškodi daljem radu i opstanku svog autora, kao i radu i karijerama saradnika i klijenata autora. Ipak, to Vas siguran sam neće sprečiti da na pitanja upućena u ovom pismu odgovorite u skladu sa Zakonom o dostupnosti informacija od javnog značaja, jer ako su informacije zaista važne za čitavu ili deo javnosti Srbije, onda nije ni bitno ko ih je zatražio.

Na kraju, molim Vas da budete sigurni da ovo nisam napisao kako bih napao pojedinca, već kako bih ispitao funkcionalnost i ispravnost sistema koji, eto u ovom slučaju baš kroz funkciju Vašeg savetnika, pokazuje osobine koje ne sme da ima ni jedna organizacija koju bih ja uposlio da u moje ime i za moj račun radi na poboljšanju uslova mog i života moje dece.

Zbog svega navedenog postavljam Vam sledeća pitanja:

1) Da li gospodin Slobodan Marković svojim obrazovanjem zaslužuje da obavlja dužnost savetnika ministra telekomunikacija Republike Srbije?
(Ako ste želeli da angažovanjem gospodina Markovića oživite poruku osnivača G17, profesora Labusa, izrečenu onih dana nakon 5. oktobra „Ima puno obrazovanih ljudi, ali hajde da nađemo poštene ljude, pa ćemo ih lako podučiti.“, moram da Vam kažem da ne verujem da je to značilo da uvek i za najznačajnija mesta treba angažovati neobrazovane kadrove. Uzgred, nikada kasnije nisam čuo tu rečenicu ponovo. U nekom trenutku se odustalo od tog plana.)

2) Da li gospodin Slobodan Marković svojim poslovnim uspehom na polju Interneta zaslužuje mesto savetnika ministra telekomunikacija Republike Srbije?
(suvlasnik je i zamenik direktora preduzeća CRI doo koje je u prošloj godini zabeležilo gubitak od 4.254.000 dinara. Zvanična informacija sa sajta APR)

3) Da li gospodin Slobodan Marković ispunjava minimum moralnih vrednosti potrebnih za obavljanje dužnost savetnika ministra telekomunikacija Republike Srbije?
(Ono što je običnom građaninu dostupno putem Interneta je i informacija da je domen kliknibezbedno.rs registrovan kod firme CRI doo)

4) Da li je sajt KlikniBezbedno.rs projekat Vašeg ministarstva?

5) Ko su autori Internet prezentacije KlikniBezbedno.rs?

6) Koliko je koštala produkcija Internet sajta, TV oglasa i ostalog propagandnog materijala, kao i realizacija medijske kampanje i ko je platio sve to?

7) Da li mislite da je možda projekat trebalo da urade neki stručni ljudi (psiholozi, pedagozi, andragozi...), a ne „grupa entuzijasta“ kao što to kaže gospodin Slobodan Marković?
(To bi svakako smanjilo sumnju poreskih obveznika da je u projektu za koji su angažovana velika finansijska sredstva, a čija manifestacija pokazuje visok stepen amaterizma i površnosti, neko imao ogromnu ličnu protivpravnu materijalnu korist. Molim Vas da pogledate i sliku sa jednog od foruma gde se povela rasprava o ovom projektu:
http://www.mypicx.com/06032009/di_su_nasi_novci/ )

Ovo pismo šaljem na Vaš službeni mejl, a biće postavljeno i na nekoliko domaćih stručnih i manje stručnih foruma, pa ću na tim forumima sa, siguran sam, velikim brojem članova iščekivati Vaše odgovore.

S poštovanjem i nadom da delimo veru u vrednosti moderne demokratije,
jedan od građana Republike Srbije
gradjaninX je offline  
Staro 29. 06. 2009.   #2
Aleksandar.Ilic
old school
Expert
 
Datum učlanjenja: 30.04.2006
Poruke: 464
Hvala: 39
48 "Hvala" u 28 poruka
Aleksandar.Ilic is on a distinguished road
Default

bez obzira da li smatram da li si u pravu ili nisi, ne volim anonimuse. Iskreno, prva stvar koja mi je pala na pamet je da imas licni sukob sa Slobom. Jer od toliko losih stvari ti napadas baz njega, a zabrinut si za ulaganja i nacin rada MTID-a.
Ma daaaaj.
__________________
Vesti sa juga --- BizBuzz
--- Vas mali oglas
Aleksandar.Ilic je offline  
"Hvala" Aleksandar.Ilic za poruku:
Staro 29. 06. 2009.   #3
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default

Takodje mi ovo deluje kao licni sukob.
Ako vec zelis da zacnes neku temu onda makar pokazi da ti je stalo do nje toliko da stanes svojim imenom i licnoscu iza nje.
cvele je offline  
Staro 29. 06. 2009.   #4
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Kada neko uradi ovako nešto, pa onda svoj napad na ličnost predstavi kao vapaj za opšte dobro, onda takav postupak može da definiše puno reči od kojih se meni izdvaja: jajara.

Ako imaš nešto protiv bilo koga, i siguran si da taj radi nepošteno, uvek možeš da podneseš krivičnu prijavu. Jedini je problem što tada moraš da daš svoje ime i prezime, ne možeš ovako kao "funjara" (što kaže Miša Tumbas).

A ako imaš neki stav, a ne smeš ni da se potpišeš, da staneš iza svog stava, onda i ti i taj tvoj stav niste ni za *****. Svi ovde lupetamo svašta, i svašta je moglo da se čuje, ali ja više volim da se ne slažem sa nekim kome znam ime nego da se slažem sa nekim ko nema muda ni da se potpiše.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline  
Staro 29. 06. 2009.   #5
Aleksandar.Ilic
old school
Expert
 
Datum učlanjenja: 30.04.2006
Poruke: 464
Hvala: 39
48 "Hvala" u 28 poruka
Aleksandar.Ilic is on a distinguished road
Default

ne znam kolke su sanse da se pokretac teme javi opet. Samo je postovao na vise foruma istu stvar.
__________________
Vesti sa juga --- BizBuzz
--- Vas mali oglas
Aleksandar.Ilic je offline  
Staro 29. 06. 2009.   #6
misk0
majstor
Wrote a book
 
Avatar misk0
 
Datum učlanjenja: 30.01.2006
Lokacija: Lugano - Switzerland
Poruke: 1.251
Hvala: 219
106 "Hvala" u 67 poruka
misk0 će postati "faca" uskoromisk0 će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za misk0 Pošaljite poruku preko Skype™ za misk0
Default

Mislim da tema moze odlezati 12h i onda biti obrisana ako se doticni X ne javi.
Ako vec hoce biti anoniman - pishi ministarstvu, nek oni brinu hoce li ili ne uraditi nesto.
Ako hoce javno - neka bude javan, stane iza rijeci i kaze ko je i sta je.
Ovako samo privlaci paznju i trosi tudje vrijeme.

Off Topic: Ne znam koliko Slobodan ima neprijatelja, ali mislim da je ovo jedan koji lichi na jednoga koji vec nekoliko mjeseci / godina laje po forumima... prepoznace te ga vjerovatno

Poslednja izmena od misk0 : 29. 06. 2009. u 13:59.
misk0 je offline  
Staro 29. 06. 2009.   #7
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Da, slazem se, to sam i ja planirao... da pustim malo pa da brišem, mada nema sanse da ce se javiti doticni "anonimus".

A ako mislis da je Pedja ovo napisao, nema šanse, on nije takav čovek, a i zašto bi to radio kada se uvek potpisuje imenom i prezimenom.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline  
Staro 29. 06. 2009.   #8
japan
novi klan
Professional
 
Avatar japan
 
Datum učlanjenja: 03.02.2007
Poruke: 326
Hvala: 43
427 "Hvala" u 50 poruka
japan će postati "faca" uskorojapan će postati "faca" uskorojapan će postati "faca" uskorojapan će postati "faca" uskorojapan će postati "faca" uskoro
Default

ja bih rekao da su ovo "zidarska" posla
__________________
We professional we dealin' with business
japan je offline  
Staro 29. 06. 2009.   #9
McKracken
Siva eminencija
Grand Master
 
Avatar McKracken
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Lokacija: Belgrade
Poruke: 930
Hvala: 192
259 "Hvala" u 129 poruka
McKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za McKracken
Default

Ovo ne lici na Brokena, on se uvek potpise bez obzira koliko besmislenu teoriju zavere smisli
McKracken je offline  
Staro 29. 06. 2009.   #10
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Da, slazem se, to sam i ja planirao... da pustim malo pa da brišem, mada nema sanse da ce se javiti doticni "anonimus".

A ako mislis da je Pedja ovo napisao, nema šanse, on nije takav čovek, a i zašto bi to radio kada se uvek potpisuje imenom i prezimenom.
Proverio sam IP, sbb mreza u Pozarevcu, dakle nije Pedja (na stranu sto to uopste ne bi ni licilo na njegov stil)
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline  
Zatvorena tema


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Bluesman - pismo podrške nixa Opušteno 38 25. 01. 2008. 14:16


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 13:25.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.