DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 16. 09. 2010.   #11
vidak
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 29.09.2007
Poruke: 458
Hvala: 131
71 "Hvala" u 44 poruka
vidak is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao iki_xx Pogledajte poruku
Sa Intesa karticom moze da se verifikuje paypal?
Citat:
Originalno napisao Nenad Vasić Pogledajte poruku
^ Da, lično koristim pp preko Intesine kartice...
Koji tip Intesine kartice radi sa paypall, t.j. kada odem na šalter Intesa koji tip kartice da tražim?
vidak je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 09. 2010.   #12
dacha
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 23.06.2005
Poruke: 196
Hvala: 35
35 "Hvala" u 30 poruka
dacha is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Ekvador Pogledajte poruku
visa revolving rajfajzen,nema dve particije, radi i dinarski i devizni, sve zavisi odakle placas. A uspelo mi je i sa visa bisnis, ali nisam hteo da se zajebavam sa njom.
I ja sam sa Visa Virtuon imao problema, sa Revolving nikada. Samo pazi (ako plaćaš velike sume), Revolving kartica nije vezana za obadva računa već za dinarski, a pri plaćanju se vrši konverzija tj. kupuju se devize (po vrlo nepovoljnom kursu).
dacha je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 09. 2010.   #13
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao vidak Pogledajte poruku
Koji tip Intesine kartice radi sa paypall, t.j. kada odem na šalter Intesa koji tip kartice da tražim?
Amex, Visa Internet, Master classic - verovatno i ostale kartice, za navedene znam jer ih koristim (doduse ne cro, vec slo - zato sto mozes i da primas kes).

Savetujem Visa jer se na nju moze skidati kes.
cvele je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" cvele za poruku:
Staro 16. 09. 2010.   #14
Ekvador
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 12.02.2009
Poruke: 322
Hvala: 22
57 "Hvala" u 41 poruka
Ekvador is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao dacha Pogledajte poruku
I ja sam sa Visa Virtuon imao problema, sa Revolving nikada. Samo pazi (ako plaćaš velike sume), Revolving kartica nije vezana za obadva računa već za dinarski, a pri plaćanju se vrši konverzija tj. kupuju se devize (po vrlo nepovoljnom kursu).
A preko koje vrste kartica ti imas mogucnost da sam kupis devize i da istu napunis?
Ekvador je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 09. 2010.   #15
Nenad Vasić
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 28.06.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 238
Hvala: 80
38 "Hvala" u 24 poruka
Nenad Vasić is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Nenad Vasić
Default

Citat:
Originalno napisao vidak Pogledajte poruku
Koji tip Intesine kartice radi sa paypall, t.j. kada odem na šalter Intesa koji tip kartice da tražim?
Ja koristim Visa Internet koja je debitna kartica i vezana je za namenski devizni račun. Imam je više od 2 god i do sada nisam imao problema..
Nenad Vasić je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Nenad Vasić za poruku:
Staro 16. 09. 2010.   #16
dacha
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 23.06.2005
Poruke: 196
Hvala: 35
35 "Hvala" u 30 poruka
dacha is on a distinguished road
Default

Visa Virtuon je vezana za devizni račun koji ti sam "puniš" devizama. To je u RF banci ista kartica kao gore pomenuta Visa Internet i Intesi, samo što ja lično jesam imao problema sa njom na nekim mestima.
dacha je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 09. 2010.   #17
iki_xx
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 13.11.2006
Poruke: 80
Hvala: 13
145 "Hvala" u 11 poruka
iki_xx is on a distinguished roadiki_xx is on a distinguished road
Default

Meni Visa Virtuon RF-a da sada je uvek prolazila (hosting, amazon,i td...)
Ali nisam uspeo da je verifikujem na pp-u, probao sam da za drzavu uzmem "Hrvatska"
iki_xx je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 09. 2010.   #18
headcutter
Ivan Cosic
Certified
 
Avatar headcutter
 
Datum učlanjenja: 15.07.2005
Lokacija: Beograd/Vršac
Poruke: 66
Hvala: 4
9 "Hvala" u 8 poruka
headcutter is on a distinguished road
Default

^ +1

RF Virtuon provereno ne radi sa Slo/Cro podesavanjima na PP, valjda ima neku verifikaciju.
__________________
DebeljucaIvancosic
headcutter je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 09. 2010.   #19
g@rfild
novi član
Na probnom radu
 
Avatar g@rfild
 
Datum učlanjenja: 12.03.2006
Poruke: 21
Hvala: 1
1 "Hvala" u 1 poruci
g@rfild is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za g@rfild
Default

Poziv “PayPal“-u da dođe u Srbiju i Makedoniju

Srbija i Makedonija zajedno će poslati zvaničnu notu kompaniji „PayPal“ kako bi što pre ponudila svoje usluge na ovom tržištu.

„U razgovoru sa kolegom iz Makedonije došli smo do zaključka da je makedonski slučaj potpuno isti kao naš tj. da su i oni već nekoliko godina u komunikaciji sa ‘PayPal-om’, ali da konkretnijih pomaka u dolasku te kompanije na ove prostore nema“, izjavila je Ministarka telekomunikacija Jasna Matić.

I Srbija i Makedonija su u strateškom planu za aktiviranje ove usluge i zato je postignut dogovor da se „ujedini“ tržište koje sada broji 10 miliona korisnika, kako bi ono bilo atraktivnije i interesantnije za „Paypal“ usluge, navela je Matić.

Ona je ukazala da građani nedovoljno koriste ovaj vid komunikacije što potrvrdjuje i poslednje istraživanje Republičkog zavoda za statistiku, o upotrebi informaciono-komunikacionih tehnologija u Srbiji, koje pokazuje da više od 87 odsto korisnika Interneta nikad nije ništa kupilo preko “mreže”.

„Osim toga, nema ni naročitog poverenja u sigurnost plaćanje preko Interneta, a celu stvar otežava i relativno komplikovana carinska procedura za robu koja dolazi iz inostranstva“, rekla je ministarka.

Kako je objasnila, problem carina će se sam regulisati kako proces pristupanja Srbije EU bude bio ubrzan.

Ipak, kupovina putem Interneta ima pristalica medju stanovnicima Srbije. Tome svedoči ne samo veliki broj sajtova namenjenih ovoj vrsti kupovine, nego i istraživanje Republičkog zavoda za statistiku prema kome je tokom 2009. godine više od 280.000 građana kupovalo ili poručivalo robe i usluge putem Interneta.

Izvor: http://www.tanjug.rs
g@rfild je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" g@rfild za poruku:
Staro 20. 09. 2010.   #20
Aleksandar.Ilic
old school
Expert
 
Datum učlanjenja: 29.04.2006
Poruke: 464
Hvala: 39
48 "Hvala" u 28 poruka
Aleksandar.Ilic is on a distinguished road
Default

da li bi neko mogao da mi objasni, zasto vlada misljenje, da ako PayPal dodje, svi problemi online trgovine kod nas, ce nestanu ko rukom odneseni?
__________________
Vesti sa juga --- BizBuzz
--- Vas mali oglas
Aleksandar.Ilic je offline   Odgovorite uz citat
4 članova zahvaljuje Aleksandar.Ilic za poruku:
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
PayPal alternativa sH@DoW Web aplikacije, web servisi i software 38 18. 05. 2010. 21:44
PayPal on site Mitrović Srđan Sva početnička pitanja 16 20. 01. 2010. 14:32
PayPal placanje JustBest Opušteno 1 08. 01. 2010. 19:39
PayPal, IPN i verifikacija Ilija Studen PHP 7 13. 11. 2005. 02:32
Google paypal nixa e-Business 1 14. 08. 2005. 13:47


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 06:12.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.