DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 22. 09. 2010.   #61
metaphysic
old school
Expert
 
Avatar metaphysic
 
Datum učlanjenja: 09.04.2009
Poruke: 465
Hvala: 80
72 "Hvala" u 46 poruka
metaphysic is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao buksula Pogledajte poruku
a sto bi pa znali?

-----
meni je logicnije da znaju, nego da ne znaju
metaphysic je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" metaphysic za poruku:
Staro 22. 09. 2010.   #62
jasmanac
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar jasmanac
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Poruke: 1.109
Hvala: 76
390 "Hvala" u 53 poruka
jasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za jasmanac Pošaljite poruku preko MSN za jasmanac Pošaljite poruku preko Skype™ za jasmanac
Default

Svako ima prava na svoju logiku, s'tim sto je necija logika nije bas racionalna.
__________________

jasmanac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 09. 2010.   #63
kickloop
Mister
Master
 
Avatar kickloop
 
Datum učlanjenja: 25.11.2007
Poruke: 626
Hvala: 114
641 "Hvala" u 96 poruka
kickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za kickloop
Default

Citat:
Originalno napisao jasmanac Pogledajte poruku
Malo ste smesni sa takvim razmisljanjem.

Why the **** salterski radnik mora da zna sta je PayPal ili MB?!

Sigurno ima onih koji znaju i onih koji ne znaju. Isto je bilo i sa IBAN brojem. U pocetku retko ko je od salterskih radnika znao sta je to dok sada svi znaju.

Sa druge strane, PayPal i MB su skroz nezavisni sistemi i nemaju nikakvih dodirnih tacaka sa bankarskom profesijom pa samim tim bankarski radnici nisu u obavezi da znaju ovakve stvari.
Mislim da ipak nisi u pravu. Kao što sam rekao, pre nekoliko dana sam imao priliv sa MB-a na devizni račun u RF banci. Uredno sam na MB popunio IBAN, itd ali su me iz banke obavestili da su priliv vratili pošto kod nas u zemlji, citiram: "ne vole baš taj monejbooukers".
__________________
When you assume, you make an ass out of u and me
kickloop je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 09. 2010.   #64
kolenoblata
član
Na probnom radu
 
Avatar kolenoblata
 
Datum učlanjenja: 22.05.2010
Poruke: 36
Hvala: 1
3 "Hvala" u 2 poruka
kolenoblata is on a distinguished road
Default

Kolika je suma u pitanju ako nije tajna?
kolenoblata je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 09. 2010.   #65
jasmanac
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar jasmanac
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Poruke: 1.109
Hvala: 76
390 "Hvala" u 53 poruka
jasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za jasmanac Pošaljite poruku preko MSN za jasmanac Pošaljite poruku preko Skype™ za jasmanac
Default

Citat:
Originalno napisao kickloop Pogledajte poruku
Mislim da ipak nisi u pravu. Kao što sam rekao, pre nekoliko dana sam imao priliv sa MB-a na devizni račun u RF banci. Uredno sam na MB popunio IBAN, itd ali su me iz banke obavestili da su priliv vratili pošto kod nas u zemlji, citiram: "ne vole baš taj monejbooukers".
I kakve veze ima IBAN sa tim sto banke ne vole MB?
__________________

jasmanac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 09. 2010.   #66
kolenoblata
član
Na probnom radu
 
Avatar kolenoblata
 
Datum učlanjenja: 22.05.2010
Poruke: 36
Hvala: 1
3 "Hvala" u 2 poruka
kolenoblata is on a distinguished road
Default

Meni nije jasno zasto si uopste isao u banku. Ja kada povlacim pare sa MB jednostavno sacekam par dana da se pare pojave na racunu i niko me nista ne pita.
Zato pitam kolika je suma, mozda to ima neke veze.
kolenoblata je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 09. 2010.   #67
kickloop
Mister
Master
 
Avatar kickloop
 
Datum učlanjenja: 25.11.2007
Poruke: 626
Hvala: 114
641 "Hvala" u 96 poruka
kickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za kickloop
Default

Prvo, radi se o pravnom licu i o deviznom računu za firmu. Drugo kada sam rekao da sam uredno popunio IBAN, itd mislio sam da je sve bilo u redu sa MB strane. Treće, nisam ni išao u banku nego su me obavestili telefonom i četvrto, iznos je sasvim nebitan.

Mislim, ovo čak i nije tema ove diskusije. Samo sam rekao da nije problem u tome da li će PP doći već da mora mnogo kockica da se poklope da bi to profunkcionisalo kako treba u Srbistanu. Džaba nam PP i online trgovina ako 87% stanovništva nikada ništa nije kupilo online, nema poverenja u online trgovinu a po bankama i medijima ih obaveštavaju kako je MB kladioničarski sajt, hakeri organizuju igre na sreću...
__________________
When you assume, you make an ass out of u and me
kickloop je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" kickloop za poruku:
Staro 22. 09. 2010.   #68
Dragan Varagić
Moderator
Master
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 631
Hvala: 25
76 "Hvala" u 50 poruka
Dragan Varagić će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao McKracken Pogledajte poruku
Kako misli sa da "se pojavi ovde"?

MB podrzava Srbistan i za merchant account sa jako malim provizijama?
Radi se o mogućnosti plaćanja i naplate preko ovdašnjih bankarskih računa.
Dragan Varagić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 09. 2010.   #69
squirll
Wait, What?
Qualified
 
Datum učlanjenja: 21.03.2010
Poruke: 148
Hvala: 8
188 "Hvala" u 14 poruka
squirll is on a distinguished roadsquirll is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao kolenoblata Pogledajte poruku
Meni nije jasno zasto si uopste isao u banku. Ja kada povlacim pare sa MB jednostavno sacekam par dana da se pare pojave na racunu i niko me nista ne pita.
Zato pitam kolika je suma, mozda to ima neke veze.
Neke banke (npr Raiffeisen) zahtevaju od klijenata da potpišu izjavu kako su stekli taj pristigli novac ako im je pošiljaoc tog novca pravno lice
s tim da nemaš mogućnost da kažeš da je pomoć ili nešto slično.... i još te napomenu da to nije legalno što ti MB šalje novac...i da ti treba ugovor za to... Velkom tu srbija
bez obzira na sumu...

Ovo važi za povlačenje na devizni račun....
squirll je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 09. 2010.   #70
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao squirll Pogledajte poruku
Neke banke (npr Raiffeisen) zahtevaju od klijenata da potpišu izjavu kako su stekli taj pristigli novac ako im je pošiljaoc tog novca pravno lice
s tim da nemaš mogućnost da kažeš da je pomoć ili nešto slično.... i još te napomenu da to nije legalno što ti MB šalje novac...i da ti treba ugovor za to... Velkom tu srbija
bez obzira na sumu...

Ovo važi za povlačenje na devizni račun....
I bankari gledaju Big Brothera...BTW, zna li neko da li se banke i na zapadu ponasaju tako da ti traze poreklo novca i za najmanje doznake iz inostranstva?
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
PayPal alternativa sH@DoW Web aplikacije, web servisi i software 38 18. 05. 2010. 21:44
PayPal on site Mitrović Srđan Sva početnička pitanja 16 20. 01. 2010. 14:32
PayPal placanje JustBest Opušteno 1 08. 01. 2010. 19:39
PayPal, IPN i verifikacija Ilija Studen PHP 7 13. 11. 2005. 02:32
Google paypal nixa e-Business 1 14. 08. 2005. 13:47


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 15:42.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.