DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Istine i zablude
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Istine i zablude Sve što ste ikada želeli da znate o ... a niste smeli da pitate, ili niste imali koga da pitate ili vas je neki "znalac" opasno slagao :)

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 13. 07. 2008.   #51
conica
Pilece krilce(reš)
Master
 
Avatar conica
 
Datum učlanjenja: 12.01.2006
Lokacija: Little boy's playground
Poruke: 604
Hvala: 47
61 "Hvala" u 27 poruka
conica će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za conica Pošaljite poruku preko MSN za conica Pošaljite poruku preko Skype™ za conica
Default

Elem jedno pitanje na koje me zaista zanima odgovor roditelja.

Da li je neko kupio ili razmisljao da kupi teleskop detetu, pa da se zajedno bave stargazing-om? Kakva su iskustva i kako deca reaguju?
__________________
HomeOfWeb | BLOG: (hrk)pljuc.com
conica je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 07. 2008.   #52
STELLANOVA
expert
Master
 
Avatar STELLANOVA
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: EU
Poruke: 609
Hvala: 47
51 "Hvala" u 37 poruka
STELLANOVA će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za STELLANOVA Pošaljite poruku preko AIM za STELLANOVA Pošaljite poruku preko MSN za STELLANOVA
Default

Priliko prvog gledanja mogu se dogoditi stvari koje ce dozivotno stvoriti traumu detetu i iz korena promeniti poglede na svet. Redje se desavaju nocne more i nesanica zbog razmisljanja o tome koliko smo mali i koliko smo daleko od svih ostalih nebeskih tela. Obavezno stavljati roze filter preko teleskopa radi boljeg i vedrijeg pogleda na nebo.

STELLANOVA je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 07. 2008.   #53
Dragi Tata
dinosaurus
Master
 
Avatar Dragi Tata
 
Datum učlanjenja: 29.12.2005
Lokacija: Nova Engleska
Poruke: 636
Hvala: 79
263 "Hvala" u 66 poruka
Dragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao conica Pogledajte poruku
Da li je neko kupio ili razmisljao da kupi teleskop detetu, pa da se zajedno bave stargazing-om? Kakva su iskustva i kako deca reaguju?
Za sad smo probali ovo: http://www.worldwidetelescope.org/ i svima je bilo dosadno. Možda bi pravi teleskop bio interesantniji...
Dragi Tata je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 07. 2008.   #54
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

kao i sve druge stvari teleskop je zabavan nedelju dana, posle im se radi nesto drugo...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 07. 2008.   #55
kickloop
Mister
Master
 
Avatar kickloop
 
Datum učlanjenja: 25.11.2007
Poruke: 626
Hvala: 114
641 "Hvala" u 96 poruka
kickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za kickloop
Default

Kod mog klinca to traje i manje. Max sat vremena. Verovatno, što su stariji, to više imaju koncentracije. Mislim da je prava stvar da deca nauče šta valja a šta ne, tj. da steknu ispravne vrednosti u životu pa će se više zanimati za "normalne" stvari.

Ako gledam po sebi, bio sam prilično nestašan kad sam bio mali, ali sam onda počeo da sviram pa mi je glavna zanimacija bila muzika, probe i koncerti. Nisam imao vremena ni interesovanja, kao većina mog društva, da "visim u kraju" i sve što ide uz to.

Naravno, ne mislim da decu treba siliti da sviraju, treniraju fudbal, karate, itd... Vidim da je sad u modi "naterati" dete da ide na časove tenisa. Kapiram da deci treba pustiti na volju da se bave čime god žele, sve dok kapiraju šta je ispravno, a šta ne. I da je dovoljno pokazati im šta sve mogu da rade i čime da se zabave, osim da blenu u monitor/TV.
__________________
When you assume, you make an ass out of u and me
kickloop je offline   Odgovorite uz citat
Staro 14. 07. 2008.   #56
robi-bobi
expert
Grand Master
 
Avatar robi-bobi
 
Datum učlanjenja: 05.10.2005
Lokacija: Sofia, Bulgaria
Poruke: 805
Hvala: 222
958 "Hvala" u 68 poruka
robi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za robi-bobi
Default

Off Topic: "I want 10000 tough guys, and I want 10000 soft guys to make the tough guys look tougher"
conica, koji potpis, umro sam od smeha

inace jako lepa diskusija, iako nisam tata ovo je jedan od razloga zasto volim DPT - pametni ljudi pricaju o IT i jos ponecemu
robi-bobi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 14. 07. 2008.   #57
bamby
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 22.08.2006
Lokacija: Vlasotince
Poruke: 36
Hvala: 1
0 "Hvala" u 0 poruka
bamby is on a distinguished road
Default

Samo treba početi na vreme sa edukacijom.

bamby je offline   Odgovorite uz citat
Staro 14. 07. 2008.   #58
pcigre
Miloš Vučić
Grand Master
 
Avatar pcigre
 
Datum učlanjenja: 11.08.2006
Lokacija: Niš, Serbia
Poruke: 786
Hvala: 106
33 "Hvala" u 20 poruka
pcigre is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za pcigre Pošaljite poruku preko AIM za pcigre Pošaljite poruku preko MSN za pcigre Pošaljite poruku preko Yahoo za pcigre Pošaljite poruku preko Skype™ za pcigre
Default

Citat:
Originalno napisao conica Pogledajte poruku
Elem jedno pitanje na koje me zaista zanima odgovor roditelja.

Da li je neko kupio ili razmisljao da kupi teleskop detetu, pa da se zajedno bave stargazing-om? Kakva su iskustva i kako deca reaguju?
može biti jako interesantno. Dete se može zanimati i mesecima gledanjem Meseca, Sunca (sa obaveznim filterom!!!) i pokazivanjem drugovima šta je gde i kako.
__________________
Kotler je bio u pravu. Ko radi srcem nema konkurenciju.
pcigre je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 07. 2008.   #59
dkurel
Moderator
Qualified
 
Avatar dkurel
 
Datum učlanjenja: 03.07.2005
Poruke: 147
Hvala: 23
2 "Hvala" u 2 poruka
dkurel is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za dkurel
Default

To sve zavisi od decijih interesovanja, a dobar nacin da to saznas je da pricas sa svojim detetom.
Dovoljno su pametni da kazu sta ih zanima i kada.
__________________
Train yourself to let go of everything you are afraid to loose.

BLOG? http://www.dejankurel.info/blog
dkurel je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 07. 2008.   #60
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao conica Pogledajte poruku
Ne znam zasto, ali me ova rasprava malo podsetila na jedan topic na forumu kablovskog operatera gde se maltene "pobise" dve struje roditelja. Naime, tema je nastala kada se uveo BABY TV, televizijski kanal namenjen deci DO 3 godine ().
Gomila mama i tata je bilo odusevljeno kanalom i kako im je beba mirna kada gleda gomilu razmazotina razlicitih boja na televiziji, pa oni mogu na miru da rade svoje poslove i ne razmisljaju sta im dete radi . Da se covek zapita zasto su uopste pravili decu.
Ja ti opraštam ovo, jer kao što i sama kažeš - još nisi majka. Pretpostavljam da si bar tetka ili imaš bar neku bebu u okolini. E to je uživanje, uzmeš bebu, gu-gu, ga-ga, baš je sladak, bući-bući... izigraš se sa bebom i kada ti je dosadilo - odeš kući i kuliraš. Kada si majka, nema šanse da odeš kući i dala bi sve na svetu da bar možeš da popiješ kafu na miru.

Postoje razni edukativni programi baš za decu do 3 godine (serijal Baby Van Gogh, Baby Mozart... ) koji ne samo da zainteresuju decu već imaju i druge uticaje. Da si malo pogledala baby TV videla bi da tamo nije samo "šarenilo koje se razliva" već deca uče boje, relacije (ispred, iza, ispod...) kao i mnoge druge stvari.

Citat:
Originalno napisao conica Pogledajte poruku
Slazem se da deca treba da nadju zanimaciju dok roditelj radi, ali mi je cudno sto se striktno drzite elektronskih medija (TV, Internet itd) - ok ok znam da je to tema, ali ima toliko lepsih konstruktivnih nacina: lepljenje i sklapanje raznih predmeta od drvenih stipaljki, slike od semenki, kestenje i cackalice, pravljenje kapica i zezalica od papira, vunice... Naravno, sve to zahteva da se provede vreme sa detetom - ali zar nije to poenta?
Pa to jedino ako hoćeš da ubiješ dete - daj malom detetu kestenje, čačkalice, vunicu A koja je alternativa? Knjiga? Pa i u knjigama su šarene ilustracije.

Citat:
Originalno napisao conica Pogledajte poruku
Mozda zvucim ko iz proslog veka (a i jesam), ali mislim da je veliki broj roditelja ali i zabavista, obdanista zaboravio na to. Jos uvek nisam majka ali nadam se da gresim.
Sorry, ali ne znaš šta pričaš. Većina ljudi, da li zbog materijalne situacije ili iz nekih drugih razloga, bace decu u državne vrtiće a to je kao da si ih bacio u bunar. Ali zato postoje privatni vrtići gde se jako lepo radi, ali oni jako lepo i koštaju. Postoji i alternativa, da se deca prepuste babama i dedama, ali to je ravno katastrofi, apsolutno sam protiv toga.

Samo da rezimiram, ne postoji žena ili čovek koji može da se posveti 100% detetu (a ako ima više od jednog deteta situacija je još teža), to je samo utopija većine budućih roditelja. I ne samo to - to je i velika greška, jer tako propadaju brakovi. Videćeš kada budeš majka, zavapićeš za par minuta za sebe.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje bluesman za poruku:
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Internet brand ... ? Milos Vukotic Opušteno 9 28. 08. 2008. 22:18
Internet na TV Avala Miloje Sekulic Opušteno 5 20. 10. 2006. 20:48
Internet je čudo Ilija Studen Opušteno 8 01. 10. 2005. 02:50


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 14:44.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.