DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 25. 01. 2009.   #31
robi-bobi
expert
Grand Master
 
Avatar robi-bobi
 
Datum učlanjenja: 05.10.2005
Lokacija: Sofia, Bulgaria
Poruke: 805
Hvala: 222
958 "Hvala" u 68 poruka
robi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za robi-bobi
Default

@programeri thing
pricam s jednim kolegom sa fax-a, s kojim se nismo videli godinama i setim se jednog drugog kolege koji je otisao da dostudira u nemackoj

i ovaj moj kolega ga se ne seca

i da bih mu pomogao kazem mu:
pa znas ga bre, imao je dugu kosu, svira gitaru, ide cesto na planine i stalno ucestvuje na onim green protestima

pogleda on mene i kaze:
pa ti si upravo opisao 2/3 nasih kolega


dakle, nekolko stvari covek nauci kad postavi temu u Opusteno

prvo, donekle mi je drago sto je malo ko/niko/ znao iz skole ko je najvisi vrh
da ste znali, onda bih morao da mislim neku teoriju konspiracije
(nema veze, ne obracaj paznju)

dalje, interesantno mi je odakle ste ipak culi za rilu i musalu?
stelanovu necu da pitam :P

btw bio sam ja zimi na Rili


robi-bobi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 01. 2009.   #32
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Rila je vrlo popularna planinarska tura ovde, koliko znam sva planinarska drustva je penju bar jednom godisnje... verovatno je to i zbog para i viza, jer je Bugarska bila i ostala mnogo pristupacnija od zapadne evrope (a i koliko znam, mnogo je laksi uspon s obzirom na visinu, nego da se ode na alpe)

BTW, kad smo vec u opusteno modu, nisam nikad bio zimi preko 2000m, jel moze neko da napise neku preporuku oko opreme i sta poneti?
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 01. 2009.   #33
Eniac
troll mode
Wrote a book
 
Avatar Eniac
 
Datum učlanjenja: 06.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.034
Hvala: 56
69 "Hvala" u 46 poruka
Eniac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Eniac Pošaljite poruku preko MSN za Eniac Pošaljite poruku preko Skype™ za Eniac
Default

na Durmitor sam se peo 17. jula i temperaturna razlika je sigurno 10ak stepeni, moja preporuka, osim klasicne obuce za pentranje (ove glomazne cipele) potrebna je i neka tanja jakna i kapa zbog razlika u temperaturi i potencijalnih vetrova... bar su to moja iskustva bila
__________________

eniax.net - malo pišem
@eniac - puno tvitujem
Eniac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 01. 2009.   #34
borstale
A joint a day
Master
 
Avatar borstale
 
Datum učlanjenja: 16.08.2005
Lokacija: Bor
Poruke: 728
Hvala: 170
47 "Hvala" u 30 poruka
borstale će postati "faca" uskoroborstale će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za borstale
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
nisam nikad bio zimi preko 2000m, jel moze neko da napise neku preporuku oko opreme i sta poneti?
Daj malo konkretnije... gde ideš i koliko preko 2000m?
__________________
RainDog
borstale je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 01. 2009.   #35
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

ne idem nazalost nigde ove godine, nego me zanima generalno, eto prica se o Rili, Stara planina nije mnogo niza, tako nesto. Pretpostavljam da je odeca slicna kao za skijanje, ali sta jos obavezno poneti?
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 01. 2009.   #36
borstale
A joint a day
Master
 
Avatar borstale
 
Datum učlanjenja: 16.08.2005
Lokacija: Bor
Poruke: 728
Hvala: 170
47 "Hvala" u 30 poruka
borstale će postati "faca" uskoroborstale će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za borstale
Default

Što više rezervnih čarapa, pamučni donji veš, baterijsku lampu, čuturicu za vodu, toalet papir ili papirne maramice, vreću za spavanje (nikad se ne zna kolika je gužva u planinarskom domu), trenerku i patike za dom, sveće, šibicu ili upaljač, vitamine, čokolade, tablete protiv bolova... otprilike to je to.
__________________
RainDog
borstale je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 01. 2009.   #37
robi-bobi
expert
Grand Master
 
Avatar robi-bobi
 
Datum učlanjenja: 05.10.2005
Lokacija: Sofia, Bulgaria
Poruke: 805
Hvala: 222
958 "Hvala" u 68 poruka
robi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za robi-bobi
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
Rila je vrlo popularna planinarska tura ovde, koliko znam sva planinarska drustva je penju bar jednom godisnje... verovatno je to i zbog para i viza, jer je Bugarska bila i ostala mnogo pristupacnija od zapadne evrope (a i koliko znam, mnogo je laksi uspon s obzirom na visinu, nego da se ode na alpe)

BTW, kad smo vec u opusteno modu, nisam nikad bio zimi preko 2000m, jel moze neko da napise neku preporuku oko opreme i sta poneti?
sto se rile tice, moje skromno iskustvo kaze da ako nisi na nekon grebenu ili vrhu, ukoliko ima sunca - neces se smrznuti


ovo je malo nize od onih fotki od malo pre (otprilike opet 2 000m), tu sam se setao u relativno tankoj bluzi

a evo me onde na onom lokalnom vrhu:

jedini problem je bio jaaaak vetar, a ne toliko temperatura

sve zavisi dal stojis ili se kreces

saveti za fotografe, posto znam da ih ima:
- znamo da se baterije vise trose na hladnoci, ali ovde nije pomoglo ni stavljane rezervne baterije u unutrasnji dzep
uspeo sam da malo zagrejem bateriju tako sto sam je stalno drzao u rukavici, stisnutu u saci
onda, malo kasnije, promena baterija i opet isto
- nosite UV filtre na skupljim objektivima jer se od ledenih pahuljica mogu desili neprijatne stvari
- moja sigma (18-125) je vrlo brzo pocela da skripuce od hladnoce pri fokusiranju, dok nisam imao problema sa kanonskim USM objektivima
robi-bobi je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Na balkanu Hrvati najbolji SEO majstori trazimcuruzabrak Marketing i SEO 50 31. 08. 2011. 11:19
service koji otkriva koji je font koriscen u nekom logo-u robi-bobi Linkovi 3 09. 09. 2009. 14:47
Zna li neko koji je ovo CMS? Dzordz Web aplikacije, web servisi i software 0 24. 01. 2008. 20:01
digg like sajtovi na Balkanu? ppavlovic Marketing i SEO 26 09. 11. 2007. 10:43
Po prvi put na Balkanu, a mozda i sire: NiiT SWEB - dodji i pokazi sta znas Aleksandar.Ilic Linkovi 6 27. 04. 2007. 13:34


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 13:19.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.