DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Showroom i poslovne ponude > Linkovi
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Linkovi Linkovi do interesantnih sadržaja. NO SPAM! Svaka nova tema zahteva odobravanje pre prikazivanja

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 21. 08. 2009.   #61
artur_dent
I think I'm a sofa...
Professional
 
Avatar artur_dent
 
Datum učlanjenja: 16.11.2005
Poruke: 438
Hvala: 9
28 "Hvala" u 25 poruka
artur_dent is on a distinguished road
Default

Tako nije ni kod Amazona, ni kod B&H, ni kod Adorame, ni u jednoj microstock agenciji, cak retko koji aff servis nudi tako nesto.
__________________
fotomanijak.com stvarno manijak
WebManijak.com
artur_dent je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 08. 2009.   #62
robi-bobi
expert
Grand Master
 
Avatar robi-bobi
 
Datum učlanjenja: 05.10.2005
Lokacija: Sofia, Bulgaria
Poruke: 805
Hvala: 222
958 "Hvala" u 68 poruka
robi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za robi-bobi
Default

desice se onda kada postoje 5 sajta reda velicine karike, pa 4 od njih imaju referal programe i onda jedan odluci da tebi da posetioca da bude 'zauvek tvoj'

drugim recima: i ovde i napolju cene i nacin rada diktira trziste, potraznja i konkurencija
recimo amazon radi slicno kao navedeni program
dovedes nekog da kupi, tebi % i to je to. cao


ukoliko karike uskoro ugase program to ce znaciti da pod ovim uslovima nije dobro za njih, ukoliko ga ne ugase, onda znaci da im je od koristi*

*od koristi - znaci razlicite stvari za razlicite ljude/organizacije/ciljeve

P.S. ovih dana me svi pretecu sa porukama
robi-bobi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 08. 2009.   #63
Doc Holiday
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 17.09.2008
Lokacija: NS
Poruke: 32
Hvala: 0
1 "Hvala" u 1 poruci
Doc Holiday is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao artur_dent Pogledajte poruku
Tako nije ni kod Amazona, ni kod B&H, ni kod Adorame, ni u jednoj microstock agenciji, cak retko koji aff servis nudi tako nesto.
Mani se ti Amazona, ja pre svega mislim na sajtove gde ili placas mesecnu clanarinu ili u slucaju gde je besplatna clanarina ali jednostavno imas da platis neke dodatne stvari kad si clan. U tom slucaju dok god je posetilac kojeg sam im poslao njihov clan, i placa neke usluge kod njih ja imam procenat. A to, ako mislis da je malo takvih programa, ti ocigledno nisu dovoljno upucen. Neki ljudi ocigledno ovde znaju samo za Amazon koji bas mi se bas ne cini dobrim izvorom zarade s obzirom na njihove provizije.

Poslednja izmena od Doc Holiday : 22. 08. 2009. u 01:29.
Doc Holiday je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 08. 2009.   #64
Doc Holiday
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 17.09.2008
Lokacija: NS
Poruke: 32
Hvala: 0
1 "Hvala" u 1 poruci
Doc Holiday is on a distinguished road
Default

Evo sam sebe da demantujem, malo spavam ovih dana. Sad sam tek video da sam rekao da bi voleo da vidim da i drugi programi uvode ovaj sistem ali nisam zapravo na to mislio. Mislio sam program tipa gde se placa clanarina ali kao sto rece Dejan takvih nema mnogo kod nas. Nego sto se tice drugih domacih affiliate programa samo sam hteo da istaknem jos uvek veoma niske provizije i kod mnogih veoma malo trajanje cookie-a. Sto se tice provizija najvise zameram hosting firmama.
Doc Holiday je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 08. 2009.   #65
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao Doc Holiday Pogledajte poruku
Bilo bi lepo kad bi [...] registrovani clan i potencijalni kupac kojeg sam vam ja doveo biti zauvek moj, tako da cu ja imati recimo 20% od svake njegove naredne kupovine.
Vidi ga, on bi u affiliate penziju

Ako si dobar prodavac/affiliate i hoces 20% postoji drugi put: zaposlis se pri sajtu na mestu "menadzer prodaje".
srdjan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 08. 2009.   #66
Doc Holiday
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 17.09.2008
Lokacija: NS
Poruke: 32
Hvala: 0
1 "Hvala" u 1 poruci
Doc Holiday is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao srdjan Pogledajte poruku
Vidi ga, on bi u affiliate penziju

Ako si dobar prodavac/affiliate i hoces 20% postoji drugi put: zaposlis se pri sajtu na mestu "menadzer prodaje".
To bi sad trebalo da bude duhovito? Neki dating sajtovi nude recurring commissions 50%!
Doc Holiday je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 08. 2009.   #67
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default

Ja bas mislim da je bilo duhovito

Od kako se taj neko prijavi prvi put, tvoj rad i troskovi = 0%, rad i troskovi sajta = 100%... tako da ne znam zasto mislis da je OK da ti se daje "penzija"
srdjan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 08. 2009.   #68
Doc Holiday
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 17.09.2008
Lokacija: NS
Poruke: 32
Hvala: 0
1 "Hvala" u 1 poruci
Doc Holiday is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao srdjan Pogledajte poruku
Ja bas mislim da je bilo duhovito

Od kako se taj neko prijavi prvi put, tvoj rad i troskovi = 0%, rad i troskovi sajta = 100%... tako da ne znam zasto mislis da je OK da ti se daje "penzija"
Zato sto je konkurencija ogromna! Napolju se razmislja potpuno drugacije, njima je stalo da ti ponude sto bolje uslove ako ces da promovises njihov sajt. Njima je cilj da imaju vise zaposlenh u svom affiliate programu od konkurencije. Ajde da predpostavimo da si ti vlasnik tog sajta, da li bi ti voleo vise da imas 1000 clanova i da zaradjujes 100% od njihove clanarine ili da imas 100000 clanova i da zaradjujes samo "50%" od svakog clana? Plus da ne pricam o drugim stvarima koliko se trude da ti obezbede sav potrban materijal kako bi ti sto vise olaksali posao. U slucaju domacih affiliate programa dobijes 5 banera, i mozes da pocnes.
Doc Holiday je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 08. 2009.   #69
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default

Ma dao bi tebi ja i 90% od clana, ali necu 2017. kad se odselis u Australiju da ti uplacujem $1 jer si tamo negde, nekad, nekog prijavio na neki sajt i imas mogucnost to da pratis online (za razliku od tvoje drugarice koja je delila flajere ispred kafica)
srdjan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 08. 2009.   #70
zira
Vladan Zirojević
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2006
Lokacija: Beograd/Trebinje
Poruke: 903
Hvala: 106
183 "Hvala" u 82 poruka
zira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auru
Pošaljite ICQ poruku za zira Pošaljite poruku preko Skype™ za zira
Default

Doc, to se zove konkurencija. Kada imas mnogo jaku konkurenciju, spreman si na mnogo velike ustupke. U navedenim domacim slucajevima to uglavnom nije slucaj.

I to se ne tice samo online biznisa, vec biznisa uopste. Nijedan ozbiljan biznis nece davati velike provizije za svakog novog kupca koji mu dovedes (a da ne govorim o dozivotnoj proviziji) ukoliko mu to stvarno nije jako potrebno ili ne funkcionise na principu piramidalnih shema.

Ovi sajtovi rade i bez affiliate programa, ljudi dolaze na njih i kupuju i bez partnerskih linkova. Bizi je skupio 250.000 ljudi bez partnrskog programa. Tako da u navedenim slucajevima, partnerski programi nisu "biti ili ne biti" vec jedan od kanala kojim se dolazi do novih korisnika i konverzija.

To ti daje i odgovor na pitanje kada ce biti jos povoljnije biti affiliate na domacem trzistu. Kada se pojave domaci sajtovi koji bi da pokusaju uzeti dio trzista Karika, Donesi.com-a ili Vizio Shop-a. I novi i stari igraci na trzistu ce tada biti spremniji na vece provizije i bolje uslove.
__________________
Donesi.com SrediMe
zira je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Zarada na domaćem net-u kickloop e-Business 74 31. 12. 2010. 07:17
Zarada i troskovi jasmanac e-Business 4 16. 02. 2008. 03:07
Proglaseno 8 najboljih sajtova u Srbiji, Ovih 8 sajtova ce reprezentovati nasu zemlju Miloje Sekulic Linkovi 3 10. 08. 2007. 12:08
Statistika AdSense zarada ppavlovic e-Business 16 06. 06. 2007. 13:00
Stanje srpskih web prezentacija bluesman e-Business 31 12. 10. 2006. 17:52


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 18:29.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.