DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 05. 09. 2006.   #71
Dzordz
Diskutabilni diskutant
Wrote a book
 
Avatar Dzordz
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Lokacija: Brno
Poruke: 1.113
Hvala: 36
103 "Hvala" u 74 poruka
Dzordz is on a distinguished roadDzordz is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao mungos
Heh, počev od Politike tu je kuća sa kojom možeš 6 mjeseci da sastančiš svaki dan sa stotinu manjih i većih direktora i na kraju ništa da ne završiš...
Ali ces bar da se dobro najedes
Dzordz je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 09. 2006.   #72
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Pazi ovako, odgovor na pitanje šta bi se desilo kada bi neko stvarno krenuo da realzuje neko takvo partnerstvo niko od nas ne zna.

Kao što postoji velika verovatnoća da je cela priča jalova, takođe postoje i izgledi da uspe. Kada mi ponudite nešto malo konkretnije od priče o snovima i morama kao dokaz da je ovo neizvodljivo otvoreno ću priznati da nema smisla. Do tad je ovo otvorena mogućnost sa relativno malom šansom da uspe po meni.

Razuman optimizam (sa naglaskom na razuman) je dobra stvar
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 09. 2006.   #73
zira
Vladan Zirojević
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2006
Lokacija: Beograd/Trebinje
Poruke: 903
Hvala: 106
183 "Hvala" u 82 poruka
zira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auru
Pošaljite ICQ poruku za zira Pošaljite poruku preko Skype™ za zira
Default

Citat:
Originalno napisao Ilija Studen
Na primer, izaći pred Politiku (ili neke druge dnevne novine) sa predlogom da ponudiš infrastrukturu (kvalitetan CMS) i kompletno servisiranje istog koji će oni puniti sadržajem u zamenu za recimo 30% prihoda od reklama sa sajta. Oni time skidaju sa sebe obavezu održavanja (ako imaju poverenja u vas), a vi za svoj trud dobijate procenat. Tada već imate neku šansu da napravite nešto veliko.
Nije losa ideja, ali mi ne izgleda izvodljivo ovdje. Stos je i u tome sto sajtovi dnevnih novina nisu samo sajtovi, vec dio tih novina, pa reklame na sajtu ne dolaze samo zbog sajta, kao i kroz sto raznih nacina kako neko uzme reklamu. A i morali bi da otpuste svoju "web redakciju", obicno nekoliko ljudi. A i da uspijes to, kada im napravis jako posjecen sajt, mogu ti fino reci - dovidjenja Ilija, drago nam je bilo
__________________
Donesi.com SrediMe
zira je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 09. 2006.   #74
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Pazi Ilija, ja cu ovih dana da kontaktiram nekoliko redakcija medija sa ovih prostora po pitanju RSS podrske i nase zelje da im mi besplatno pomognemo u implemetaciji RSS feeda u njihov CMS, pa cu da ti javim iz prve ruke utiske o relaciji po tom jednom obicnom tehnickom pitanju, a kamoli pravljenju zajednickog biza
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 09. 2006.   #75
pcigre
Miloš Vučić
Grand Master
 
Avatar pcigre
 
Datum učlanjenja: 11.08.2006
Lokacija: Niš, Serbia
Poruke: 786
Hvala: 106
33 "Hvala" u 20 poruka
pcigre is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za pcigre Pošaljite poruku preko AIM za pcigre Pošaljite poruku preko MSN za pcigre Pošaljite poruku preko Yahoo za pcigre Pošaljite poruku preko Skype™ za pcigre
Default

Imajuci u vidu da se b92 karakterise kao uspesan portal, zanima me jedno... Kakav je odnos zarade po jedinstvenom posetiocu? Zasto imam osecaj da je slab u poredjenju na druge zemlje?

Sta ovo govori? Govori o tome gde se danas kod nas nalazi internet oglasavanje.

Oko toga da li smo malo trziste ili ne... Mislim da nismo. Broj internet korisnika u zemlji kao i kolicina provedenih sati na internetu raste brzinom koje mnogi nisu svesni.

Ukoliko pogledamo koliki je procenat materjalno dobro situiranih ljudi koji koriste inet, situacija nije toliko losa koliko se cini.

Da li smo siromasno drustvo koje trosi malo? Da. Ali odnos nase platezne moci sa kolicinom uspesnih portala je porazavajuci.

@httpool: Prijavio se juna-jula - Nisam dobio odgovor 15 dana. POslao mail sa pitanjem sta je bilo sa prijavom, odgovor je bio da nemaju trenutno licenci da se javimo posle 20.8. Javili smo se posle 20.8. receno nam je da nece imati licenci pre 2007. Naravucenije? Ova firma ne radi... Koliko znam postoji samo par portala koji rade kapmanje preko httpoola. O httpoolu se prica na svim domacim forumuma a koliko je zapravo sajtova bilo sta realizovalo sa njima?
@urbae: diplimirano je da oni nemaju oglasivace.
@ostale inet amrketing agencije: koje?
@vibilia.co.yu, tenderi.com, ekapija.com: svaka cast
@pakom: hm... njihov sajt za krajnje korinsike ima 70% uptime... to govori dovoljno. O greskama na sajtu u vidu neispravnih strana nema potrebe govoriti.
@pakom b2b: svaka cast, bilo bi lepo kada bi i druge firme implementirale ovakav nacin poslovanja
@turisticka agencija koja je shvatila da preko neta na najeftiniji nacin poze doci do zainteresovanih ljudi: svaka cast.
@dom com groznica kod nas: pa vec je u toku. Svaki srednjoskolac ima sajt i pita kako da zaradi njime. Svaki zavrseni srednjoskolac hoce da se bavi hostingom.
@placanje sadrzaja: kako? cime? a da ne ispadne dranje posetioca...
@besplatnost sadrzaja: na mass sajtovima to tako treba da ostane, na specijalizovanim i strucnim sajtovima, svakako naplatiti.
@portali: 40% sadrzaj, 30% izgled, 20% cms, 10% ostalo
@pc press: no comment. Siguran sam da ni njima nije jasno kako su se pojedini sajtovi nasli na listi. Svaka cast na extra hardverskim textovima.
__________________
Kotler je bio u pravu. Ko radi srcem nema konkurenciju.
pcigre je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 09. 2006.   #76
Eniac
troll mode
Wrote a book
 
Avatar Eniac
 
Datum učlanjenja: 06.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.034
Hvala: 56
69 "Hvala" u 46 poruka
Eniac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Eniac Pošaljite poruku preko MSN za Eniac Pošaljite poruku preko Skype™ za Eniac
Default

ja sam se prilicno odusevio poslednjom marketinskom akcijom koju sam radio preko neta... i ako niko nije hteo da prihvati ponudu od 5 evra po prijavljenoj osobi za jedan turisticki aranzman... na kraju sam na infostudu za 2200 din reklamirao projekat sto je eto 25 eur, i prijavilo se 20ak ljudi sto je vise nego dovoljno... glavni problem prilikom uspostavljanja saradnje je sto je nekim ljudima suvishe malo 100 ili 200 eur koje mogu da zarade za 10 dana... znam i ja da to nije puno ali opet, ako bi se uspostavila odgovarajuca strategija od par takvih banera bi moglo da se zivi pristojno u Srbiji...
Eniac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 10. 2006.   #77
dark_mark
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 134
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
dark_mark is on a distinguished road
Default

Hajde da probamo da na stvari gledamo kako one izgledaju offline pa da probamo da izvučemo neke zaključke...
....uzorak za analizu je sa ovih prostora...

- kad uđeš u neku firmu prvo se osvrćeš oko sebe. ako ti enterijer uliva pozitivno mišljenje ideš dalje.
- saslušaš menadžera šta ima da ti ponudi. opet filtriraš stvari pa ako ponuda ima smisla i u skladu je sa tvojim interesima....ideš dalje.
- finansijska konstrukcija se obično zaključuje tako što se partneri dugo, dugo gledaju u oči pokušavajući da provale šta je krije iza svega, ko će koga da prevari i ko dobija, a ko gubi. naravno postavlja se pitanje dali će da ispoštuje rokove plaćanja itd.
Zaključak :
- ljudi su dugo bili varani jer nisu znali
- ljudi nisu navikli na timski rad jer i sami sve znaju
- tako ljudi "znaju" da su online servisi gluposti
- ljudi greše jer ne znaju koliko ne znaju
- btw može li Infrared port da zameni gledanje u oči
- i može li više neko da nauči te ljude
Pitanja :
- ako investiraš u portal možeš li da pogledaš sam sebe u oči i priznaš koliko je stvarno koristan
- ako je koristan imaš li snage da naučiš ljude da ti veruju jer ti sve radi baš kao što piše
- ako ti sve upali tvoj sam fan (ovo nije pitanje)

Mislim da ovde imamo IF petlju.
Ali mesto kao www.donesi.com je koristan,zanimljiv i sviđa mi se što je baziran na osnovnim potrebama ljudi. Na takvo mesto možeš da "lepiš" šta god, jer će tu ljudi dolaziti da klopaju. Ako probije sve prepreke i pruži stvarno ono čemu je namenjen, doprinće poverenju u online uopšte. Počnite da pravite jednostavna i korisna mesta na WEB-u pa onda upgrejdujte na šta god.
Velike firme imaju velike projekte koji se uglavnom oslanjaju na monopolistički položaj, ali u skladu sa dobrim poslovnim običajima. Ideje kao "donesi" pre će unaprediti IT , nego ne znam koliko složen portal.
Korisnici na kraju izvuku deblji kraj.
dark_mark je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 10. 2006.   #78
Eniac
troll mode
Wrote a book
 
Avatar Eniac
 
Datum učlanjenja: 06.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.034
Hvala: 56
69 "Hvala" u 46 poruka
Eniac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Eniac Pošaljite poruku preko MSN za Eniac Pošaljite poruku preko Skype™ za Eniac
Default

meni prilicno ok portal... bar ako uporedite sa ostalim...
www.24sata.co.yu
Eniac je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Gradski portal Eniac Planiranje i usability 11 21. 02. 2011. 16:46
Ze news portal Vitkovic Sva početnička pitanja 4 18. 08. 2009. 13:33
Predlog za portal Eniac e-Business 31 11. 09. 2006. 17:15
Investiranje u forum shoba e-Business 1 25. 11. 2005. 00:48


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 12:16.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.