DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Pogledajte rezultate glasanja: Da li biste omogućili javnosti uvid u statistike vašeg web sajta?
Svakako, to je u svačijem interesu 16 42,11%
Ni pod razno, neko može to da zloupotrebi 8 21,05%
Ne znam, zavisi od sajtova koji se uključe 14 36,84%
Glasači: 38. Ne možete glasati ovde

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 03. 10. 2008.   #31
Goran Aničić
Moderator
Expert
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 538
Hvala: 10
40 "Hvala" u 20 poruka
Goran Aničić će postati "faca" uskoro
Default

Postoji već print servis ABC http://www.abcsrbija.com/ koji sadrži i elektronsku komponentu http://www.abcsrbija.com/electronic/...d=91&Itemid=78
__________________
..................................
Kompjuterski e-zine
Personal magazin
..................................
Blogovi
Svakodnevnica Auto blog
Goran Aničić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 10. 2008.   #32
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Da, samo ne piše prikaza čega

Video sam taj potpis pre neki dan i moram da ti kazem da sam se nasmejao, ali nisam hteo da komentarisem.

Posto sada pricamo o tome (ceo ovaj projekat je o tome) a zelim da razbijem famu o srpskim sajtovima, morao sam malo da pogledam tamo, nisam pogledao godinu dana, nadam se da se ne ljutis

Ako je to page views (a ovde piše da jeste), 65 miliona mesecno je 2,17 miliona dnevno, ako imas ads konverziju 0.01 to je 21700 klikova dnevno, ako je najjeftiniji click 3 centa, to je minimum $651 dnevno, sto mesecno daje $19,530. I jos hoces pro bono? ( < ovo je šala)

Imas 140k članova, po Alexi 85% su iz Srbije, to mu dodje na svaki racunar u Srbiji po 3,5 člana na karikama... znači porodično U 0:30 trenutno je online 2430 članova? U Srbiji, online, posle ponoći?

Ako ima 2.17 miliona page view dnevno, a piše da ima (preko) 50.000 poseta dnevno, to znači da svaki posetilac otvori po 43,4 strane dnevno. Ti tvoji, bre, klikću kao da im neko plaća za to

Kada vidis da ti "najvidjenija devojka" ima 995 "vidjenja", to samo jedan tvoj clan moze da isklikće za 20 dana, pa je prosek od 43,4 strane po posetiocu u domenu naučne fantastike.

Na strani oglasavanje nudis 500.000 prikaza background ad po danu, sto znaci da ti dzabe propada ostalih 1,67 miliona prikaza dnevno Osim ako nemas to u rotaciji, ali tesko da ces naci nekoga ko ce srpskom sajtu platiti 60000 dinara (odnosno 770 eur) za 3 dana background ad, pa ako naces dvoje takvih da moras ih rotiras... ja skidam kapu

Pa se onda kaze: "9. Korisnici provedu na Karike.com u proseku 16 minuta po sesiji - ovo je najveće provedeno vreme po sesiji na sajtovima u Srbiji; "... kada se u obzir uzme 16677 igrica koje imas, a da bi ih igrao moras da se registrujes (čak i sa tim je neverovatan onaj broj profila), prosečna sesija od 16 minuta najseksijih devojaka i mladića postaje razumljivija ako si je dobio prostom matematikom a ne pravom statistikom.

Ako treba da procenim, ja bih tu tvoju cifru podelio sa 5 pa dobio neku realnu cifru. Hocu da znaš da ne govorim da izmišljaš, nego nemaš relevantne podatke, odnosno te podatke treba znati protumačiti. Ti bar nećeš da se ljutis na mene uvek smo govorili o svemu otvoreno.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 10. 2008.   #33
aljosa
novi član
Na probnom radu
 
Avatar aljosa
 
Datum učlanjenja: 09.08.2007
Lokacija: Zagreb
Poruke: 22
Hvala: 2
2 "Hvala" u 2 poruka
aljosa is on a distinguished road
Default

sve će nedoumice biti riješene kada vam stigne gemius (ili neki drugi "nezavisni" sistem mjerenja). iako ima svoje mane, stavio je stvari na svoje mjesto. znate ono, kao kad smo bili klinci: "pusti ti što si izmjerio sam u svojoj sobi..."

btw, ako zaista stiže gemius, onda zaista nema smisla niti da se bacate u ovaj projekt
aljosa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 10. 2008.   #34
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Da, krenem redom.

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Da, samo ne piše prikaza čega

Video sam taj potpis pre neki dan i moram da ti kazem da sam se nasmejao, ali nisam hteo da komentarisem.
Prikaza stranica aka Page Views

Citat:
Posto sada pricamo o tome (ceo ovaj projekat je o tome) a zelim da razbijem famu o srpskim sajtovima, morao sam malo da pogledam tamo, nisam pogledao godinu dana, nadam se da se ne ljutis
Ne ljutim se. Naprotiv, bice mi drago da objasnim .

Citat:
Ako je to page views (a ovde piše da jeste), 65 miliona mesecno je 2,17 miliona dnevno, ako imas ads konverziju 0.01 to je 21700 klikova dnevno, ako je najjeftiniji click 3 centa, to je minimum $651 dnevno, sto mesecno daje $19,530. I jos hoces pro bono? ( < ovo je šala)
Da, zaboravio si da to pomnozis sa nekoliko Ad unita po stranici . Bilo bi lepo kada bi oglasivaci sve to popunili ili barem da mi se na kontekstualnim mrezama ne pojavljuje 5 oglasivaca koji prakticno posle nekog vremena sve vise prikaza dobijaju a sve manje klikova jer oni koje je interesovala ponuda su kliknuli pa onda dobiju brending besplatno. Mislim pre svega na sajtove za poslove koji se i najcesce pojavljuju na kontekstualnim mrezama. Takodje, ne treba da zaboravimo da se i konkurencija treba zabraniti od prikazivanja pa onda dodju druge reklame koje vrlo verovatno imaju manju cenu po kliku.

Citat:
Imas 140k članova, po Alexi 85% su iz Srbije, to mu dodje na svaki racunar u Srbiji po 3,5 člana na karikama... znači porodično U 0:30 trenutno je online 2430 članova? U Srbiji, online, posle ponoći?
Znam i sam dobro da tih 140 000 clanova nisu svi razliciti korisnici ali ne mogu stalno da brisem duple naloge, ali to je slucaj i sa svim drugim sajtovima tog tipa - nisu svi registrovani clanovi razliciti clanovi. A sto se tice online clanova budi siguran da je to tacan podatak, cak mi korisnici kao pisu "kako samo tako malo clanova online" a toliko veliki sajt a ne shvataju da je to prakticno u realnom vremenu. Mislim da se ta statistika online clanovi azurira na svakih 15 minuta.

Btw. nije tacan Alexin podatak o 85% korisnika iz Srbije.

Citat:
Ako ima 2.17 miliona page view dnevno, a piše da ima (preko) 50.000 poseta dnevno, to znači da svaki posetilac otvori po 43,4 strane dnevno. Ti tvoji, bre, klikću kao da im neko plaća za to
GA za poslednjih mesec dana prikazuje: 1,841,243 Visits, 62,729,766 Page Views, 34.07 Pages/Visit, 00:16:43 Avg. Time On Site

Svako ocenjivanje nove slike je novi prikaz stranice, jer se ucita nova stranica.

Mozda tebi i drugima je cudno sto je tako, ali to su cinjenice. Cinjenice su i te da ce sajt biti vrlo skoro prvi na listi nasih sajtova u Evropi, znaci bolji od sajtova koji su krenuli pre nekoliko godina. Naravno, kada kazem prvi ne racunam www.rate.ee koji i nije deo iste firme i koji je van konkurencije u svakom smislu.

Citat:
Kada vidis da ti "najvidjenija devojka" ima 995 "vidjenja", to samo jedan tvoj clan moze da isklikće za 20 dana, pa je prosek od 43,4 strane po posetiocu u domenu naučne fantastike.
Imam utisak kao da ne verujes o tome sta ti pisem, ali ako ne verujes ni Google Analyticsu sta onda mogu. Btw. to isto pokazuje i Statcounter.

Citat:
Na strani oglasavanje nudis 500.000 prikaza background ad po danu, sto znaci da ti dzabe propada ostalih 1,67 miliona prikaza dnevno Osim ako nemas to u rotaciji, ali tesko da ces naci nekoga ko ce srpskom sajtu platiti 60000 dinara (odnosno 770 eur) za 3 dana background ad, pa ako naces dvoje takvih da moras ih rotiras... ja skidam kapu
Background ad nije ni u fokusu za prodaju, to je vise popularno u baltickim zemljama, ovde cu prvo morati da objasnim sta je baner a kasnije dalje. Ne propada mi dzabe 1.67 miliona prikaza, jer ta tabela je za kampanje koje kratko traju, a ima cenovnik koji se salje po zahtevu za sve ostale tipove kampanje i uskoro ce biti online zajedno sa media kit-om.

Citat:
Pa se onda kaze: "9. Korisnici provedu na Karike.com u proseku 16 minuta po sesiji - ovo je najveće provedeno vreme po sesiji na sajtovima u Srbiji; "... kada se u obzir uzme 16677 igrica koje imas, a da bi ih igrao moras da se registrujes (čak i sa tim je neverovatan onaj broj profila), prosečna sesija od 16 minuta najseksijih devojaka i mladića postaje razumljivija ako si je dobio prostom matematikom a ne pravom statistikom.
Opet ponavljam, a zaista ne bih vise da ponavljam - nisam ja dobio te podatke prostom matematikom nego Google, a ako Google laze mene i ja lazem vas.

Citat:
Ako treba da procenim, ja bih tu tvoju cifru podelio sa 5 pa dobio neku realnu cifru. Hocu da znaš da ne govorim da izmišljaš, nego nemaš relevantne podatke, odnosno te podatke treba znati protumačiti. Ti bar nećeš da se ljutis na mene uvek smo govorili o svemu otvoreno.
Ne razumem kako opet pises da nemam relevantne podatke kada ti podaci zapravo i nisu podaci naseg sistema nego Googlea. A to sto je struktura i model sajta takav da pravi puno prikaza jer korisnici puno ocenjuju slike, mislim da to samo moze biti dobro.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe

Poslednja izmena od Dejan Bizinger : 03. 10. 2008. u 10:36.
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 10. 2008.   #35
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Ma Bizi, pusti mene... pusti ovu moju pricu... opet sam imao nocas zutu minutu posto sam pobeleo od gledanja u monitor ceo dan 'ajde nema veze, ja sam seljak najveci sto uopste pisem ovakve stvari.

Off Topic: Samo ra razjasnim, nisam mislio da nemas relevatne podatke nego imas "gole" podatke koje neko treba da rastumaci. Jedno su podaci a drugo je analiza podataka.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 10. 2008.   #36
pcigre
Miloš Vučić
Grand Master
 
Avatar pcigre
 
Datum učlanjenja: 11.08.2006
Lokacija: Niš, Serbia
Poruke: 786
Hvala: 106
33 "Hvala" u 20 poruka
pcigre is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za pcigre Pošaljite poruku preko AIM za pcigre Pošaljite poruku preko MSN za pcigre Pošaljite poruku preko Yahoo za pcigre Pošaljite poruku preko Skype™ za pcigre
Default

Ja bih rado ustupio podatke o posećenosti, broju strana, brouzerima, brezinama, os i sl. naravno traffic source za većinu sajtova ne mogu dati.

Ideja sa automatskim slanjem izveštaja na određeni e-mail mi zvuči dobro (pretpostavljam da postoji mehanizam provere pošiljaoca i autentičnosti izveštaja).

Takve statistike bi mogle koristiti i velikim i malim. Npr. i mali mikica želi da zna koji se brouzeri, rezolucije i sl. koriste u Srbiji i velika Coca-Cola želi da zna ko koliku posetu ima.
__________________
Kotler je bio u pravu. Ko radi srcem nema konkurenciju.
pcigre je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 10. 2008.   #37
Eniac
troll mode
Wrote a book
 
Avatar Eniac
 
Datum učlanjenja: 06.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.034
Hvala: 56
69 "Hvala" u 46 poruka
Eniac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Eniac Pošaljite poruku preko MSN za Eniac Pošaljite poruku preko Skype™ za Eniac
Default

neke cinjenice za obojicu

1) vrlo je tesko tvrditi da je vreme provedeno na sajtu najduze u Srbiji, ne postoji pokazatelj koji to moze utvrditi osim ako nisi pricao sa vlasnicima drugih sajtova
2) veliki broj PV uslovljen je cinjenicom da Karike imaju u sebi jako malo ajaxa, svaka aktivnost zahteva novu stranu tako da ne cudi broj od 30+ strana po korisniku, verujem da na furci skinemo ajax sa poruka samo imali bismo slicnu brojku ovako je nesto preko 20 strana po unique poseti
3) teoretisanje o kontekstualnom oglasavanju na drustvenim mrezama pada u vodu, lepo je imati gomilu pageviewsa ali srazmerno rastu istih raste i banner/ad blindness tako da korisnici jednostavno ne vide reklame, oni imaju svakodnevno kretanje po sajtu i da im stavis nekog da ih lupa po glavi nece kliknuti na istu, odatle i dosta los CTR na SNS. Postoji resenje, ali to nekom drugom prilikom

Razmisljanje:

obelodavanje ovakvih podataka bi dosta smanjilo ulogu internet marketing agencija, jer ce ukoliko se to lepo ispromovise svaka osoba biti dovoljno pametna da napravi media mapu za svoju promociju, pitanje je koliko ugovori sa agencijama dozvoljavaju direktan kontakt i sta ce se raditi po tom pitanju
__________________

eniax.net - malo pišem
@eniac - puno tvitujem
Eniac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 10. 2008.   #38
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

@Goran Anicic: Znam za taj servis. Ne znam kakva im je skripta za merenje posecenosti i koji sajtovi trenutno placaju clanarinu tj. koji sajtovi se prate.

Stvar je u tome sto ja zelim da se napravi servis gde se nece placati clanarina. Data clanarina nije velika ali opet ne znam sta nude i znam da ce mnogima placanje biti glavna prepreka da odluce da budu mereni.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 10. 2008.   #39
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Gde si Mungose, long time no see

Nema sta da se isprse, samo da developeri nadju vremena od mnogo posla.

Meni je zanimljivije da ide preko Google Analyticsa jer to ionako vecina od nas koristi a uvodjenjem novog servisa, dodatno dajemo podatke, a razlika je ako preko mejla posaljemo statistiku za posete, page views i jedinstvene posete i razlika je kada neka druga kompanija moze da meri sve drugo.

Interesantno je kako u Srbiji, kad god se pomene "pro bono", "humanitarno", "neprofitno", neko misli da je u pitanju velika prevara. Iz tog razloga za moj humanitarni projekat ni danas nisam postavio neki racun za uplatu nego onaj koji hoce uplati novac direktno za apel sa sajta jer imam utisak da bi se naslo barem nekoliko njih koji bi imali svoju teoriju o projektu. Nisam ja kriv sto najveci broj takvih "pro bono" stvari zapravo i nisu pro bono, ali ne volim generalizacije.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe

Poslednja izmena od Dejan Bizinger : 03. 10. 2008. u 16:18.
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 10. 2008.   #40
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

A onda bi opet neko rekao: "Taj servis su uradili jer njima tako odgovara i samo njima i jos nekoliko sajtova ima koristi od istog" .
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Projekat BoljaSrbija SSpin e-Business 1 18. 01. 2010. 10:27
Projekat: lovnadecka qpele e-Business 29 25. 06. 2007. 20:45
If IT really is a "profession", what is our "pro bono" contribution as IT pros? oksite e-Business 26 12. 01. 2007. 11:18
FLVTool2 RoR projekat nixa Flash 0 09. 04. 2006. 00:24


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 22:01.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.