DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > Hardware
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Hardware Hardware reviews i preporuke

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 25. 04. 2007.   #21
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Citat:
dinke:
Sto se Maca tice, osim sto izgleda extra fancy (da se razumemo, ja prvi balavim na njega), osim za dizajnere i ljude koji se bave video montazom, ne vidim neki konkretan razlog zasto bi neko odabrao mac.
Kad provedeš na kompu 10h+ dnevno, nije ti svejedno na čemu radiš. Mac je u 90im bio igračka koju koriste samo dizajneri i koju kupiš staroj majci (u paketu sa zubima od crnca), danas je to apsolutno sininim za hakersku mašinu.

Sticajem okolnosti, prvi laptop na kome sam radio duži vremenski period je bio Apple PowerBook. Posle rada na Appleovom notebooku, ama baš nikako ne mogu da se odušeljavam raznim ThinkPadovima, Toshibama i HP-ovima. Kao što je već rečeno o MBP-u, jedino kvalitetom ekrana i samim dizajnom može koliko toliko da mu parira Sony Vaio.


Citat:
Bizinger:
Inace, ljudi iz Applea mi nudili da uzmem na dve nedelje MBP da ga testiram, koristim, radim sta hocu i da napisem objektivan prikaz - ja nisam hteo. Nisam ja tip za testiranje hardvera, hardver generalno ni ne volim, da radi posao.
Fora kod testiranja Maca jeste upravo da ne radis tipicno hardversko izivljavanje ko sta moze i u kom periodu kao kod ostalih proizvodjaca, nego prosto svoj posao koji svakodnevno radis preneses na Mac. To ti je sav test
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 04. 2007.   #22
ReLaX
Lokalno njuskalo
Qualified
 
Avatar ReLaX
 
Datum učlanjenja: 30.12.2006
Lokacija: Banjica...
Poruke: 150
Hvala: 11
1 "Hvala" u 1 poruci
ReLaX is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za ReLaX
Default

MBP na 2 nedelje!? Posle te 2 nedelje ni je dan drugi ne bih mogao da kupim!

Koliko u Merkatoru kosta jedan notebook slicnih konfiguracija kao Acer Aspire koji sam gore naveo?
ReLaX je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 04. 2007.   #23
milano
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 31.01.2006
Poruke: 50
Hvala: 0
3 "Hvala" u 2 poruka
milano is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao mungos
Posle rada na Appleovom notebooku, ama baš nikako ne mogu da se odušeljavam raznim ThinkPadovima, Toshibama i HP-ovima. Kao što je već rečeno o MBP-u, jedino kvalitetom ekrana i samim dizajnom može koliko toliko da mu parira Sony Vaio.
Ovo bih i ja rekno.
Moj izbor bi bio izmedju 3 opcije:
1. MBP - sve na mestu - otvaranje sa parama
2. Sony - dobre performanse i ekran - dosta para
3. Bilo koji drugi pc - dobre performanse, osrednji ekran - malo para (ovde idu hp, F&S, Toshiba, IBM, Acer, ostali)

Poenta bi na kraju bila, ko nece mbp i sony, sve ostalo je dosta slicno, znaci za kintu koju hocete da date trazite najbolje performanse bez obzira na brend.

Poslednja izmena od milano : 25. 04. 2007. u 19:26.
milano je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje milano za poruku:
Staro 25. 04. 2007.   #24
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao mungos
Fora kod testiranja Maca jeste upravo da ne radis tipicno hardversko izivljavanje ko sta moze i u kom periodu kao kod ostalih proizvodjaca, nego prosto svoj posao koji svakodnevno radis preneses na Mac. To ti je sav test
Slazem se, znam da je to poenta, ali ne znam kako vi, ja mogu posao i svoje svakodnevne obaveze da radim samo na mom kucnom i kompjuteru na poslu. Trebalo bi mi samo 10 dana da se priviknem na novu masinu. Takodje, nisam hteo da ga uzmem i zbog razloga sto moze ekstra da mi se svidi pa bi onda razmisljao kako da ga kupim ili bi mi bilo zao da ga vratim

EDIT: Sad vidim poruku Relax-a, verovatno bi se upravo to desilo .
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 04. 2007.   #25
bNasty
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 06.10.2006
Lokacija: Big Smoke
Poruke: 281
Hvala: 0
17 "Hvala" u 12 poruka
bNasty is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za bNasty
Default

MacBook je priblizhnih performansi, ali dosta jeftiniji. Plus jako jako dobar battery life (jer nema GPU) i takodje jako kvalitetno napravljen.
Uzmesh samo veci hard od standardnog, ubacish OSX i Windows, i shta ce ti vishe...
bNasty je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 04. 2007.   #26
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

MacBook - Core 2 Duo, 1GB RAM-a, 80GB HDD, 13" ekran je oko 1500 eura kod nas, ali mora beo. Crni je rezervisan za top model iz ponude koji košta blizu 2K eura što je baš previše za takav laptop. Dobra stvar kod MacBooka je što je baš malen i lagan. Dosta jak i krajnje praktičan računar ako ti ne treba baš ultra jak računar (za 3D i slični zahvati).

Nabavljati Mac u Srbiji se ne isplati. Ako imaš varijantu da ti ga neko donese iz USA onda super, ali cene u Srbiji su jednostavno bezobrazne što reče Dinke.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 04. 2007.   #27
bNasty
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 06.10.2006
Lokacija: Big Smoke
Poruke: 281
Hvala: 0
17 "Hvala" u 12 poruka
bNasty is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za bNasty
Default

Citat:
MacBook - Core 2 Duo, 1GB RAM-a, 80GB HDD, 13" ekran je oko 1500 eura kod nas
Au... tuga....
bNasty je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 04. 2007.   #28
Denis_Radenkovic
profesionalac
Professional
 
Avatar Denis_Radenkovic
 
Datum učlanjenja: 31.01.2006
Lokacija: Madtown, the capital of 'America's Dairyland'!
Poruke: 252
Hvala: 2
7 "Hvala" u 6 poruka
Denis_Radenkovic is on a distinguished road
Default

Jos jedan glas za MacBook ako ne moze MBP.

"Pro" deo ide na bolju graficku karticu, 3GB RAMa (za 1 vise od MB), veci ekran (sto nije problem ako koristis eksterni monitor) i dodatni FireWire 800 (samo 400 na MB).
__________________
38one // del.icio.us // A Proud Member // Logology // DNA // LogoLounge // aFolio

Poslednja izmena od Denis_Radenkovic : 26. 04. 2007. u 02:18.
Denis_Radenkovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 06. 2007.   #29
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Samo da ostavim epilog, danas sam kupio Fujitsu Siemens Amilo Pi1505 sa Vista Premium, pa da vidimo. U međuvremenu mi je malo opala platežna moć pa sam odustao od core2due već sam uzeo običan core duo, bitnije mi je bilo da ima 1GB RAM i da nije preko 1000 eur.

__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 06. 2007.   #30
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Da dodam da sam namerno ostavio link do sajta prodavnice umesto do sajta proizvodaca jer sam bio prijatno iznenadje ne samo azurnoscu sajta (za razliku od konkurencije koja drzi proizvode koje vise ne prodaju i cene stare 6 meseci) nego i prodavcima koji bar znaju sta prodaju i nisu "skupljeni sa ulice".
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Laptop se restartuje hypo Hardware 11 11. 06. 2010. 00:00
Preporuka za laptop do 60.000 din [nq] Hardware 32 05. 09. 2008. 12:49
Hladnoca i laptop. [nq] Opušteno 27 30. 11. 2006. 15:53
Help Me Buy a Laptop! Petar Marić Opušteno 13 25. 11. 2006. 09:05
Laptop dilema [nq] Opušteno 17 04. 09. 2006. 21:30


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 22:29.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.