DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Showroom i poslovne ponude > Linkovi
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Linkovi Linkovi do interesantnih sadržaja. NO SPAM! Svaka nova tema zahteva odobravanje pre prikazivanja

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 05. 05. 2011.   #91
Enkod
član
Na probnom radu
 
Avatar Enkod
 
Datum učlanjenja: 11.04.2011
Poruke: 45
Hvala: 0
3 "Hvala" u 2 poruka
Enkod is on a distinguished road
Default

^ hvala, obavesticu support, nesto je ocigledno busno kod njih, kod mene u source-u nista...



namecheap hosting 30$ godinu dana, kolko para tolko muzike...
__________________
radio stanice uzivo
Enkod je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 05. 2011.   #92
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

ne zaradjujem puno - ali za to bih pre okrivio svoju losu organizaciju [recimo lose dizajnirani sajtovi i moja lenjost i neorganizovanost], i eventualno problem sa face-to-face komunikacijom [imam cerebralnu paralizu pa malo teze govorim].

sto se tice same geografske lokacije... mozda me samo sputava to sto se ljudi iz Beograda vise druze uzivo [tweetupovi, okupljanja], a ja sam od svega toga udaljen geografski - pa je sansa da se neko seti da plasira oglasivacku kampanju na mom sajtu - manja - jer mu nisam toliko dobar ortak kao neko iz Bgd koga srece na svakom okupljanju.

opet - mislim da je i to moglo da se prevazidje da sam seo u auto i dosao u Bgd na svaki tweetup... a tu se opet vracamo na moj prvi problem [face-to-face komunikacija u bučnoj sredini [jer tishe govorim pa sam neupotrebljiv na okupljanjima]]...

generalno - imam utisak da je problem sa 220km mogao da se prevazidje... dokaz za to su uspesni sajtovi koje je Mileusna pomenuo
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa
Peca je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 05. 2011.   #93
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

@ www.pretraga.info

I Avast detektovao iframe malware...ja mislim da je to u wp temi.
Ovo ti je blokiran link iz sourca
Kôd:
javascript' src='http://www.pretraga.info/wp-includes/js/l10n.js?ver=20101110'></script>
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 05. 2011.   #94
Enkod
član
Na probnom radu
 
Avatar Enkod
 
Datum učlanjenja: 11.04.2011
Poruke: 45
Hvala: 0
3 "Hvala" u 2 poruka
Enkod is on a distinguished road
Default

hmm al ne vidim da ovde nesto konkretno poziva, url i slicno

Kôd:
function convertEntities(b){var d,a;d=function(c){if(/&[^;]+;/.test(c)){var f=document.createElement("div");f.innerHTML=c;return !f.firstChild?c:f.firstChild.nodeValue}return c};if(typeof b==="string"){return d(b)}else{if(typeof b==="object"){for(a in b){if(typeof b[a]==="string"){b[a]=d(b[a])}}}}return b};
izbacicu iz ovo iz teme

Hvala

Edit: taj js fajl sluzi za lokalizaciju WP-a, izgleda da nije zarazen
__________________
radio stanice uzivo

Poslednja izmena od Enkod : 05. 05. 2011. u 18:45.
Enkod je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 05. 2011.   #95
stecko
stara koska :)
Professional
 
Avatar stecko
 
Datum učlanjenja: 24.10.2008
Lokacija: Ćuprija
Poruke: 230
Hvala: 32
44 "Hvala" u 21 poruka
stecko is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za stecko Pošaljite poruku preko Skype™ za stecko
Default

Citat:
Originalno napisao mileusna Pogledajte poruku
Pola stanovnika Srbije živi u Beogradu, pa je onda i logično da pola Internet sajtova potiče odatle............

Eto recimo Peca je u Nišu,
Naslovi.net u Kragujevcu,
PolovniAutomobili.com su nastali u Leskovcu pa su se preselili u Suboticu, Sportske.net Kragujevac,
Moto Berza Kragujevac,
blog.rs i auto.blog.rs iz Raške?!
Južne Vesti,
Goglasi opet Niš.
Infostud Subotica,
.................................................

Upoznam nedavno dečka koji vodi KupujemProdajem.com koji je takođe iz Niša, ali se zbog potreba posla preselio u Beograd.
OK, dobar pregled........ NIko ne negira da su sve ovo uspesni sajtovi, ali - tema je zarada, i tu dolazimo do kljucnog pecinog odgovora (ja ne bih tu nista dodavao):

Citat:
Originalno napisao Peca Pogledajte poruku
ne zaradjujem puno .........

sto se tice same geografske lokacije... mozda me samo sputava to sto se ljudi iz Beograda vise druze uzivo [tweetupovi, okupljanja], a ja sam od svega toga udaljen geografski - pa je sansa da se neko seti da plasira oglasivacku kampanju na mom sajtu - manja - jer mu nisam toliko dobar ortak kao neko iz Bgd koga srece na svakom okupljanju.

opet - mislim da je i to moglo da se prevazidje da sam seo u auto i dosao u Bgd na svaki tweetup... a tu se opet vracamo na moj prvi problem [face-to-face komunikacija u bučnoj sredini [jer tishe govorim pa sam neupotrebljiv na okupljanjima]]...

generalno - imam utisak da je problem sa 220km mogao da se prevazidje... dokaz za to su uspesni sajtovi koje je Mileusna pomenuo
Peca je "uboo" u cistu desetku ovim odgovorom !!!
Dakle, za profitabilan sajt (naravno, prvo mora da zadovolji sve osim onog "profitabilnog") i tvrdnju da se lova vrti oko nekoliko igraca, kako neko rece "...koji kao da su kao u nekom klanu, i guraju posao/pare/investitore izmedju sebe od jednog do drugog......." treba traziti u:

1. Face2face komunikaciji - ljudi iz "klana" su gotovo svakdnevno zajedno, ne propustaju ni male ni velike dogadjaje, gotovo svakodnevno ispijaju kafu, druze se, razmenjuju iskustva i info o potencijalnim investitorima, najavama desavanja, najavama projekata, upuceni su "inside" gotovo u sve zbivanja i na sceni i iza nje, .......

2. geo-poziciji - 220km iz Nisa, ili 150 od Cuprije ili Kragujevca, iliti 2-3 sata voznje u jednom pravcu za svaki dogadjaj. Mnogo je.
Da bi se ostvario uslov 1, treba zadovoljiti ovaj uslov.

Resenje za centralnu i juznu Srbiju? Preseljenje u BG, kao decko iz KupujemProdajem.com?

Ili da 'vatamo motiku dok je vreme
__________________
SteCom.rs | HostingServis.com
stecko je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 05. 2011.   #96
kickloop
Mister
Master
 
Avatar kickloop
 
Datum učlanjenja: 25.11.2007
Poruke: 626
Hvala: 114
641 "Hvala" u 96 poruka
kickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za kickloop
Default

Ček je to znači da će Sergej, Leri i Mark uskoro da se presele u Bgd?
__________________
When you assume, you make an ass out of u and me
kickloop je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 05. 2011.   #97
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Citat:
Originalno napisao stecko Pogledajte poruku
Peca je "uboo" u cistu desetku ovim odgovorom !!!
Dakle, za profitabilan sajt (naravno, prvo mora da zadovolji sve osim onog "profitabilnog") i tvrdnju da se lova vrti oko nekoliko igraca, kako neko rece "...koji kao da su kao u nekom klanu, i guraju posao/pare/investitore izmedju sebe od jednog do drugog......." treba traziti u:
Internet briše mnoge barijere kada je lokacija u pitanju ali ne sve i ne za svaki tip Internet poslovanja. Ko što ne možeš da gajiš maline i sediš u Beogradu, tako ne možeš da prodaješ banere i sediš u Ćupriji.

No iz mog nekog ugla nije to ni toliko bitno ako radiš preko reklamnih agencija (u slučaju ogašavačkog modela). Čak i za druge vidove posla uvek možeš da nađeš saradnika iz Beograda. Evo za potrebe Naslovi Internet klipinga imamo Miloja koji je u Beogradu i drži prezentacije potencijalnim klijentima i sl. Upravo ti Internet omogućava komunikaciju sa ljudima i saradnicima gde god da su, ako već na taj način ne možeš da komuniciraš sa klijentima.

Taj networking po raznim eventima? Ne znam, meni to nikakve pare donelo nije, bude zanimljivo neki put da se razbije rutina ali s obzirom da su razni "tweetupi" održavaju na dnevnom nivou meni to više deluje kao bleja i gubljenje vremena nego neki konstruktivan networking.

Ja najviše para zaradim kad sedim kući za kompom i radim nešto pametno. U Kragujevcu ili gde god da sam...

Poslednja izmena od mileusna : 05. 05. 2011. u 21:54.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
4 članova zahvaljuje mileusna za poruku:
Staro 05. 05. 2011.   #98
kickloop
Mister
Master
 
Avatar kickloop
 
Datum učlanjenja: 25.11.2007
Poruke: 626
Hvala: 114
641 "Hvala" u 96 poruka
kickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za kickloop
Default

Ja mislim da Stecko generalizuje neke stvari. Internet business sam po sebi jednostavno ne može da se tretira sa tog stanovišta. Ako imaš posećen sajt (ako o toj vrsti posla pričamo) bio ti u Ćupriji, Donjem Ćićevcu ili na Marsu oglašivači će doći do tebe.

Apsolutno se slažem da je verovatno svaki tweetup čista bleja uz iće i piće bez neke preterane priče o poslu.
__________________
When you assume, you make an ass out of u and me
kickloop je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 05. 2011.   #99
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao stecko Pogledajte poruku
Face2face komunikaciji - ljudi iz "klana" su gotovo svakdnevno zajedno, ne propustaju ni male ni velike dogadjaje, gotovo svakodnevno ispijaju kafu, druze se, razmenjuju iskustva i info o potencijalnim investitorima, najavama desavanja, najavama projekata, upuceni su "inside" gotovo u sve zbivanja i na sceni i iza nje, .......
Фуцк me if I'm wrong, ali, uz sve poštovanje ekipi koja radi Sizifov posao evandjelizma IT noviteta u Srbiji, zar ne vidiš da se stvari najčešće svode na putovanje od jedne do druge tacne sa posluženjem i priču o idejama, smernicama i sl. Od svih tih investitora, ne postoji mogućnost realizacije ni "projekta prostora sa strujom i internetom", koji bi BTW bio samoodrživ kao i svaka druga kafana.

Pre neki dan smo u sklopu priprema za reli vozili se istočnom Srbijom u potrazi za Rajačkim pivnicama. Nismo ih pronašli, predeli su jednako označeni kao Mongolija.

Gledamo one silne puste kuće i pričamo... čoveče na 3h od BG imaš mir, zelenilo i sve resurse. Ne treba ti ni flaširana voda. Treba dovesti programere, uvesti im internet, struju i samo da kucaju. A u pauzi neka šutaju loptu ili na strndžanje. Ako im treba ekipa iz kraja, za vikend neka dodju nazad u party capital of Europe, pa u ponedeljak car-pool nazad.

Ovo pričam i delimično iz ličnog iskustva, neke projekte sam završio u miru i tišini Rajca (onog drugog)

Nije krug dvojke predispozicija za IT uspeh.

Poslednja izmena od srdjan : 05. 05. 2011. u 22:31.
srdjan je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" srdjan za poruku:
Staro 06. 05. 2011.   #100
Miljana
it wasn't me
Certified
 
Avatar Miljana
 
Datum učlanjenja: 07.07.2010
Lokacija: Pirot
Poruke: 60
Hvala: 78
12 "Hvala" u 8 poruka
Miljana is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Miljana
Default

Poreklom sam iz Pirota, živela i radila 15 godina u Beogradu, firma čiji je IPG deo je pobegla iz Novog Sada u Futog, jedan deo je smešten u Beogradu, a ja se vratih u rodni Pirot... prava španska serija!

Daleko od toga da smo stvorili imperiju i zarađujemo milione, ali svi uključeni su zadovoljni onim što radimo i ostvarujemo, a najbitnije je da rastemo.

Događanja i okupljanja zaista ima sve više i više, ali ne smatram da su baš sva od presudnog značaja za posao kojim se bavim, pa ni ne očekujem od sebe da ih pratim redovno. Biram samo ona gde znam da ću sresti makar jednu osobu koja mi je zanimljiva iz nekog razloga i onda se ustremim na to da do tog poznanstva/saradnje i dođe. Znači, targetiranje ;-)
Miljana je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Zarada na domaćem net-u kickloop e-Business 74 31. 12. 2010. 07:17
Zarada i troskovi jasmanac e-Business 4 16. 02. 2008. 03:07
Proglaseno 8 najboljih sajtova u Srbiji, Ovih 8 sajtova ce reprezentovati nasu zemlju Miloje Sekulic Linkovi 3 10. 08. 2007. 12:08
Statistika AdSense zarada ppavlovic e-Business 16 06. 06. 2007. 13:00
Stanje srpskih web prezentacija bluesman e-Business 31 12. 10. 2006. 17:52


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 11:24.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.