DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 26. 02. 2010.   #241
noviKorisnik
Dejan Katašić
Wrote a book
 
Avatar noviKorisnik
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.017
Hvala: 129
86 "Hvala" u 43 poruka
noviKorisnik će postati "faca" uskoro
Default

Merkok, čini mi se da bi bilo OK da ignorišemo postove čika Dušana.

Sumljivo je učešće u forumu sa tolikim žarom isključivo na ovu temu.

Dušane, izvini, treba da protekne malo više dok se razuverim da te reči nisu provokacija radi provokacije.
noviKorisnik je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" noviKorisnik za poruku:
Staro 26. 02. 2010.   #242
STELLANOVA
expert
Master
 
Avatar STELLANOVA
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: EU
Poruke: 609
Hvala: 47
51 "Hvala" u 37 poruka
STELLANOVA će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za STELLANOVA Pošaljite poruku preko AIM za STELLANOVA Pošaljite poruku preko MSN za STELLANOVA
Default

Evo da vratim "cvarak", mada je moj ceo. Slazem se da treba smiriti strasti i cekati da se pojavi nesto zvanicno novo pa da se onda nastavi diskusija. Ono sto sam hteo da kazem, a ti ocenio sa onom polovinom "cvarka" koji si bacio jeste da mislim da je bolje fokusirati diskusiju na to na sta cu iz tuzilastva mislili kada su pisali saopstenje a ne traziti razloge da se to dementuje i popljucka.
STELLANOVA je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 02. 2010.   #243
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

@ STELLANOVA
Naravno da ce poslednju rec dati sud...inace ja nisam shvatio da ovde neko brani kolege i staje njihovu odbranu bez ograde. Ja sam ovde shvatio dve stvari:

1. Velika vecina forumasa ovde ali i na drugim forumima i medijima gde mogu komentarisati bombasticne naslove o hapsenju, je stala u odbranu ljudskog dostojanstva pogotovo sto mnogi ovu dvojicu i licno poznaju. Dakle, stali smo u odbranu njihove presumpcije nevinosti sve dotle dok sud pravosnazno ne odluci o tome.
Razvlacenje ovih ljudi po medijima kao najgorih kriminalaca, prevaranata...priznaces nema za cilj utvrdjivanje i kaznjavanje krivicnog dela, nego ubiranju poena na osnovu senzacionalizma a sve u "uzvisenom" cilju drzave da se obracuna sa vaskolikim mafijama pa i web mafijom u Srbiji.

2. Sto se esnafa tice...ne laje kera zbog sela, nego zbog sebe...dakle jako nam je vazno da vidimo gde smo svi mi koji se bavimo nekakvim internet poslovanjem u Srbiji, u zemlji gde je sve ili preregulisano ili uopste nije regulisano propisima i pravilima igre.
Da vidimo kako stojimo sa ostalim poslovima a pogotovo sa affiliate poslovima da sutra organi ne bi zakucali i na nasa vrata i ponudili tumacenja zakona koji nas mogu poslati na robiju.

I na kraju...ja u tvom stavu ne vidim trolovanje, bez obzira sto odudaras od mainstreama, imas pravo da zastupas suprotno misljenje da ne kazem budes tuzioc u ovom syber predmetu.
Da nema suprotstavljenih stavova, tesko bi dosli do istine.
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
3 članova zahvaljuje 3banchi za poruku:
Staro 26. 02. 2010.   #244
STELLANOVA
expert
Master
 
Avatar STELLANOVA
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: EU
Poruke: 609
Hvala: 47
51 "Hvala" u 37 poruka
STELLANOVA će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za STELLANOVA Pošaljite poruku preko AIM za STELLANOVA Pošaljite poruku preko MSN za STELLANOVA
Default

Slazem se sa prvim, mada iskren da budem nisam bio previse iznenadjen svim tim blacenjem licnosti ove dvojice, ne zbog njih nego zbog prakse koja je svima poznata u Srbiji. Ne bih da sad nabrajam razne skandale i novinarske senzacije koje su se na kraju zavrsile totalnim fijaskom, tj. 99% od navedenog nije dokazano. Ovo naravno nije nikakvo opravdanje za medije i tome treba stati na kraj ali mislim da je to ovde najmanji problem.

Druga stvar koju si naveo jeste posao za advokata kojeg ces platiti a ne diskusiju na forumu gde ce svako reci svoju verziju propisa i svoje tumacenje. Naravno, moze se diskutovati o tome ali meni to bas i nebi bilo neki orijentir kako voditi posao na internetu, bar ne ozbiljan.
STELLANOVA je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 02. 2010.   #245
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao STELLANOVA Pogledajte poruku
Druga stvar koju si naveo jeste posao za advokata kojeg ces platiti a ne diskusiju na forumu gde ce svako reci svoju verziju propisa i svoje tumacenje. Naravno, moze se diskutovati o tome ali meni to bas i nebi bilo neki orijentir kako voditi posao na internetu, bar ne ozbiljan.
Mislim da se struka ipak mora debelo angazovati i braniti svoje interese, pogotovo sto smo manje vise bar mi upoznati kako ovo funkcionise u uredjenim zemljama. U suprotnom, jao si ga nama ako nam propise budu tumacili i struku uredjivali advokati (moze da tumacim kako hoces, ako platis...) i brkati policajci ( sad cu da ti istumacim to po tvojoj glavi).
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 02. 2010.   #246
Xpirit
Dejan Nikolić
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 05.11.2008
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 19
Hvala: 3
15 "Hvala" u 8 poruka
Xpirit is on a distinguished road
Default Ipak sacekati...

I posle svega mislim da je ovde za nas veliki problem nacin na koji su mediji obradili temu i to je vise forumasa istaklo. To samo govori koliko amatera, aljkavih neodgovornih lenjivaca i neobrazovanih kvazi novinara radi u medijima i to mora da se menja, da li kroz neko udruzenje koje ce odmah reagovati saopstenjima za medije ili davati strucna misljenja za razne slucajeve, ili na neki drugi nacin, nije bitno. Samo da se da i druga opcija. Placeni novinari nece reagovati ali nisu svi placeni.

Dalje, mislim da sudbina affiliate programa u Srbiji ne zavisi tolliko od ishoda sudjenja koliko od toga u kom obliku ce optuznica biti sastavljena. Ja ne znam da li su ovi momci na neki nacin krsili zakon. Ako je samo do sajtova, mislim da su cisti bez obzira na ono "oglasavanje" koje stoji u zakonu. Da je do toga, Blic se ne bi usudio da reklamira istu tu kladionicu koja je u centru paznje u ovom slucaju.

Ali ako ovo ostane kao "organizovanje igara na srecu" i kao takvo bude prihvaceno u optuznici, celo poslovanje online ce imati veliki problem. Iako nase pravosudje ne poznaje institut presedana kao americko, ipak nije svejedno ako je napravljena kvalifikacija na osnovu koje se kasnije moze svasta kombinovati. Od AdSense-a pa do Amazon affiliate-a (imas li papire za uvoz knjiga koje si prodao zastupanjem Amazona na srpskom trzistu?).

I zato mislim da se mnogo ozbiljnije treba ovim pozabaviti i izvrsiti svaki moguci pritisak ili argumentovano protestvovati kako bi se kvalifikacija "organizovanja igara na srecu" a da je u vezi sa affiliate programima na sajtovima optuzenih izbacila iz optuznice. I mislim da to ne sme da se protumaci kao pokusaj uticaja na tok istrage od "organa" vec spasavanja segmenta privrede koji ovu zemlju mnogo lakse moze da izvuce iz sranja od bilo kakve fabrike automobila.

A momcima puno srece u odbrani i nadam se da nisu isli dalje od usluga koje se daju videti na pomenutim sajtovima.
Xpirit je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Xpirit za poruku:
Staro 27. 02. 2010.   #247
zoki
član
Certified
 
Avatar zoki
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Serbia
Poruke: 57
Hvala: 2
8 "Hvala" u 7 poruka
zoki is on a distinguished road
Default

Affiliate marketing nije "organizovanje kockanja"!!!

Ako ja stojim na uglu ulice i kazhem prolazniku: "E brate, eno dole napred 100m imash kladionicu, ako hoćeš da se kladiš to možeš to da uradiš, ako nećeš, nikom ništa", ja nisam organizovao kockanje, već sam predložio čoveku gde može da se kladi (da ne luta). Znači imam pravo da kažem šta oću na javnom mestu, a nikoga ne vređam po rasnoj ili nekoj drugoj osnovi, niti klevetam i slično...

Affiliate marketing jeste zamišljen kao princip PREPORUKE. Tu lice koje preporučuje neki proizvod nema ništa fizički sa tim proizvodom - to radi kompanija koja prodaje taj proizvod ili uslugu.
zoki je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 02. 2010.   #248
torbica
Moderator
Expert
 
Datum učlanjenja: 01.09.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 484
Hvala: 189
107 "Hvala" u 51 poruka
torbica će postati "faca" uskorotorbica će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za torbica
Default Nezvanicno

Cyber policija nije najsrecnija sto radi ovaj slucaj, pogotovu sa ovakvim medijskim spinovanjem. Ganjaju novac i poreklo istog, ne idu na priredjivanje igara na srecu. E sad da li je u pitanju neciji ego i zelja za slavom ili je ciljana akcija (nekom su zasmetali) to ne znam.
torbica je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 02. 2010.   #249
torbica
Moderator
Expert
 
Datum učlanjenja: 01.09.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 484
Hvala: 189
107 "Hvala" u 51 poruka
torbica će postati "faca" uskorotorbica će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za torbica
Default Predlog

Mogli bi da organizujemo jedan skup u PKS-u (tamo postoji IT podkomora da se tako izrazim) u kojoj su ljudi koji bi podrze akciju sa DPT-a (citali ceo tred)

Ideja je da organizujemo skup, gde bi pozvali cyber serife i cyber tuzilju i porazgovarali o cyber kriminalu, standardima, saradnji sa IT zajednicom, prezumpciji nevinosti i medijskom spinovanju takvih dela.

Da se upoznamo...

E 3banchi ako mozes da ovo malo uoblicis, bilo bi lepo.

A vi ostali, molim vas da date vase misljenje o ovoj ideji.

Molim samo clanoce DPT koji zive u EU - Bugarskoj, da se uzdrze od trolovanja jer se ova tema ne tice njih. Za njih vaze zakoni iz EU - Bugarske.
torbica je offline   Odgovorite uz citat
8 članova zahvaljuje torbica za poruku:
Staro 27. 02. 2010.   #250
torbica
Moderator
Expert
 
Datum učlanjenja: 01.09.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 484
Hvala: 189
107 "Hvala" u 51 poruka
torbica će postati "faca" uskorotorbica će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za torbica
Default I da dodam...

Krajnje je vreme da pokusamo makar malo da uprostimo Internet poslovanje. Prostim pregledom tema utvrdicete da se svi zalite na komplikovane i nejasne Zakone i procedure. Mozda je ovo pocetak nekog zajednickog delanja. IT industrija je zasad nevidljiva ali ona drzavi donosi milionske devizne prihode. Bojim se da cemo sve vise morati ukoliko ne edukujemo strucnu javnost morati da objasnjavamo sta affiliate, odakle uplate sa offshore kompanija, sta su licence za softver i slicno.
torbica je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje torbica za poruku:
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Uhapseni zbog Internet kazina mileusna e-Business 129 16. 03. 2011. 21:26
Tužba zbog klevete na forumu borstale Opušteno 44 31. 01. 2008. 14:47
Java Script bug u FF zbog doctype-a! flash_back (X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS 10 08. 12. 2006. 00:42
Priča dana : Glavom u banderu zbog igrice Mr.Paja Opušteno 17 25. 11. 2006. 21:52
Tužba protiv Exit-a zbog domena www.exitfest.org Aleksandar Marković Opušteno 18 10. 11. 2006. 22:15


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 23:25.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.