DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 08. 06. 2009.   #161
blogowski
Pušelja Predrag
Professional
 
Avatar blogowski
 
Datum učlanjenja: 12.08.2005
Lokacija: Strasbourg, France
Poruke: 339
Hvala: 22
40 "Hvala" u 13 poruka
blogowski is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za blogowski Pošaljite poruku preko Skype™ za blogowski
Default

Citat:
Originalno napisao smarkovic Pogledajte poruku
@Pedjaa
Pravilima RNIDS predviđeno je da se na sajtu objavljuju konačni završni račun, izveštaj revizora i usvojeni budžet organizacije. Detaljan izveštaj o rashodima (realizacija budžeta), iako nije predviđen za objavljivanje na sajtu, nije tajna i bio je distribuiran svim članovima Skupštine RNIDS. Neki su ga tada postavili i na ES, a ja sam sada okačio fajl na zShare, pa ti pogledaj: http://www.zshare.net/download/611060743744d258/

Pozdrav,
Sloba
Hvala Slobo puno na vremenu, samo jos nesto.. Na sta se tacno odnosi troskovi provajdera, troskovi za domen i ostali troskovi za reklamu i propagandu ?

Informativne aktivnosti
Troškovi provajdera 175,328.54
Troš.oglasa u novinama i casopisima 562,363.68
Troškovi za domen 1,213.68
Ostali troškovi za reklamu i propagandu 145,196.45
----------------------------------------------------
884,102
blogowski je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 06. 2009.   #162
smarkovic
Slobodan Marković
Qualified
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 153
Hvala: 67
86 "Hvala" u 30 poruka
smarkovic će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za smarkovic
Default

@mileusna
Jebi ga ljudi, ajde malo pomerite prstiće po tastaturi i angažujte Google. Evo kako su izgledale cene na početku:

http://www.elitesecurity.org/t297276-2#1805560

Pozdrav,
Sloba
smarkovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 06. 2009.   #163
smarkovic
Slobodan Marković
Qualified
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 153
Hvala: 67
86 "Hvala" u 30 poruka
smarkovic će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za smarkovic
Default

@blogowski
Troškovi provajdera se odnose na Internet za kancelariju i neke servere RNIDS. Troškovi za domen su verovatno troškovi registracije gTLD domena RNIDS. Ostali troškovi za reklamu su recimo štampanje Roll-Upa, postera i sličnih stvari koje se koriste na konferencijama za štampu, skupštinama RNIDS itd. Najveća stavka su troškovi objavljivanja najava u medijima o početku registracije .rs domena i rokova za preregistraciju sa .yu na .rs, kao i gašenju .yu domena.

Pozdrav,
Sloba
smarkovic je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" smarkovic za poruku:
Staro 08. 06. 2009.   #164
torbica
Moderator
Expert
 
Datum učlanjenja: 01.09.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 484
Hvala: 189
107 "Hvala" u 51 poruka
torbica će postati "faca" uskorotorbica će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za torbica
Red face

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
@slobodan: Pa vrlo jednostavna stvar, kada svi drugi ćute o tome (valjda da se slučajno ne zamere nekome?) to mi je jedini izvor informacija. Što pitaš? Hoćeš da kažeš da Torbica izmišlja i laže? Šta da ti kažem? Ja sam to zamišljao upravo onako kako je on opisao, ako on laže - onda lažem i ja.
Blues, da se razumemo, to je moja licna impresija... Ja to mozda posmatram iz nekih drugih dimenzija, a u stvari je sve drugacije...

E sad, da li sam ja kao direktor OR-a nesto prevideo ili ne... Mozda nisam obavesten...

Ko to zna...

Btw, lansiracemo po 3. jubilarni put na skupstini zahtev da se ukine dostava skenirane dokumentacije i opet ce ekipa da isparanoise skupstinu i opet ce da iskuliraju. Ali ja sam uporan i zaista me ne interesuje da cutim
torbica je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje torbica za poruku:
Staro 08. 06. 2009.   #165
mangia
Pukovnik u penziji
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 11.10.2006
Lokacija: Banjaluka, BiH
Poruke: 941
Hvala: 209
585 "Hvala" u 137 poruka
mangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za mangia Pošaljite poruku preko Skype™ za mangia
Default

Izvinite što vam kvarim temu ali zar ne može faksom da se pošalje ?

Nemojte mi samo reći da mora skenirana i nikako drugačije ???

Znam samo da se kod nas u RS dosta ljudi pali na patriotizam pa uzimaju rs domen iako je po meni nepotrebno skup (hoćemo i mi svoj me ili tv domen )
__________________
mangiaphoto | BLOGERAJBLOG | ServerAdminBlog
mangia je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 06. 2009.   #166
smarkovic
Slobodan Marković
Qualified
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 153
Hvala: 67
86 "Hvala" u 30 poruka
smarkovic će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za smarkovic
Cool

Citat:
Originalno napisao torbica Pogledajte poruku
Btw, lansiracemo po 3. jubilarni put na skupstini zahtev da se ukine dostava skenirane dokumentacije i opet ce ekipa da isparanoise skupstinu i opet ce da iskuliraju. Ali ja sam uporan i zaista me ne interesuje da cutim
Budući da si svojim (da upotrebim birane reči) nerazboritim i nepromišljenim nastupima uspeo da antagonizuješ i one koji su imali simpatije za ukidanje odredbi o obavezi dostavljanja skenirane dokumentacije, i tako nas sve zajedno upucaš u nogu, kolegijum CRI u sastavu Vladimir Aleksić i Slobodan Marković, odredio ti je zabranu javnog istupanja na ovu temu na sledećoj Skupštini, sa jednim jedinim plemenitim ciljem -- DA OVOG PUTA ZAPRAVO USPEŠNO IZLOBIRAMO UKIDANJE TE GLUPE OBAVEZE! Dakle, ti lepo odspavaj duže u tu subotu, ionako će sednica početi oko 10h, pa se vidimo posle podne na kafi, da proslavimo

Pozdrav,
Sloba
smarkovic je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" smarkovic za poruku:
Staro 09. 06. 2009.   #167
torbica
Moderator
Expert
 
Datum učlanjenja: 01.09.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 484
Hvala: 189
107 "Hvala" u 51 poruka
torbica će postati "faca" uskorotorbica će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za torbica
Wink

Citat:
Originalno napisao smarkovic Pogledajte poruku
Budući da si svojim (da upotrebim birane reči) nerazboritim i nepromišljenim nastupima uspeo da antagonizuješ i one koji su imali simpatije za ukidanje odredbi o obavezi dostavljanja skenirane dokumentacije,
Ovo u prevodu znaci da sam izpiz*eo jer me je lik iz UO Voja Rodic peglao u radnoj grupi mesec i kusur dana, hteo da zatvara skupstinu, da dovodi MUP i tuzilastvo da "objasne" kako nije to dobro. Cisto da podsetim, Voja Rodic je 5 godina bio predsednik udruzenja ISP (sto je naveo u svojoj biografiji). Za tih 5 godina uspeo je da ne uradi nista... pa je nastavio tako i u RNIDS-u i jos gore. Zbog njegovog viska vremena koje istrosio da ispranoise ljude, brdo ljudi je moralo da se smara.

Ko nadje googlanjem neku odrednicu udruzenja ISP-ova u njegovom mandatu, dobije gratis domen od mene licno.

Ps, Blues, nek ti Sloba kaze ko je sve iz UO glasao uzdrzano na skupstini...
Nema tu sta da se lobira, prosto neki ljudi svoju paranoju cene vise od maltretiranja desetina hiljada korisnika...
Ali moze im se, posto se ovaj bes koji je ovih dana bio zavrsi na praznjnju po forumima... pa tako do neke sledece haludze...
torbica je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 06. 2009.   #168
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

I <3 this game
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 06. 2009.   #169
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

@torbica: znači i ti si padaš u trans? Ne znam, ja sam u sportu naučio jednu stvar: ako ne ide jednom taktikom, onda taktika mora da se menja što pre. Ako i posle 10+ godina ne ide fino, možda i treba da se nađe neko kao torbica pa padne malo "u trans", čisto da se probude ovi što dolaze tamo samo da popune broj.

p.s. Torbice, nemoj da mi Sloba bilo šta govori, kada počne da priča k'o Fidel Kastro... i Če-u je pobegao da ga ne sluša više Obećana je revolucija, ispala je neuspela agrarna reforma

I nemoj više da me prozivaš, molim te, vidiš da ispadam lažov.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!

Poslednja izmena od bluesman : 09. 06. 2009. u 01:40.
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 06. 2009.   #170
Ivan
Psychedelictrance freak
Wrote a book
 
Avatar Ivan
 
Datum učlanjenja: 04.06.2006
Lokacija: Srbija, Beograd
Poruke: 1.008
Hvala: 325
933 "Hvala" u 34 poruka
Ivan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Ivan
Default

@smarkovic @torbica

Da li mozete nakon sledece skupstine da nam prenesete glavne razloge za ne ukidanje dokumentacije (ukoliko se ponovo tako izglasa) ? Koliko sam shvatio (pominjete MUP) glavni razlog je "internet kriminal" ?

Voleo bih da se konsultujem sa par ljudi koji bi dali svoje strucno misljenje u vezi ovoga ... i eventualno Vam pomogao oko dalje inicijative za ukidanjem dokumentacije.
Ivan je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
.RS - Redovan sex se nastavlja, ovaj put sa developerske strane zira Web aplikacije, web servisi i software 35 13. 06. 2009. 00:23


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 09:54.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.