DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Showroom i poslovne ponude > Poslovne ponude i zapošljavanje
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Poslovne ponude i zapošljavanje Potraznja ili ponuda IT poslova. Svaka nova tema zahteva odobrenje administratora.

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 20. 08. 2010.   #21
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Pls čitaj pažljivo šta sam napisao. Stalo mi je da to što radim bude funkcionalno i upotrebljivo (čak sam prilično netolerantan prema otaljavanju posla). Ali mi nije preterano bitno koliko nešto vredi sve dok primam ugovorenu platu. (To sa druge strane znači da neće ni da mi zine dupe da tražim procenat ako proizvod na kome radim preko noći postane "novi FB" i gazda počne da zarađuje milione milijadri ziliona $$ na sat.)

Ono što je bitno je da se moja odgovornost tačno definiše. Postoje radna mesta koja zahtevaju 24/7 dostupnost i ja takva preskačem. A svoju odgovornost ispoljavam kroz kvalitetan kod koji pišem. Nekom je to očigledno dovoljno, kad me plaća.
__________________
blog
jablan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 08. 2010.   #22
Ekvador
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 12.02.2009
Poruke: 322
Hvala: 22
57 "Hvala" u 41 poruka
Ekvador is on a distinguished road
Default

Ova tema je moja rana. Pa meni je zivotni san da izadjem iz svega ovoga. Cak sam kupio bio lokal, sa idejom da napravim "malu pijacu" , medju zgradama, znaci prodavao bih sveze povrce i voce, ustao bih ujutro, otisao po robu, i prodavao do 14h . Mozda bi ubacio i svez sir .
Umesto svega toga, samo sam sebi nabacao jos obaveza i lokal mi sluzi za online poslovanje. Ali jednog dana.....

Sto se tice konkretnog pitanja, ja bih slobodno vreme ulozio u ucenje recimo flash-a , ili adobe after efects. To me zanima, zanimljivo je, a opet moze u buducnosti da bude i posao. Znaci iskoristio bih to vreme za ucenje ali ne bilo cega.
Ekvador je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 08. 2010.   #23
jasmanac
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar jasmanac
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Poruke: 1.109
Hvala: 76
390 "Hvala" u 53 poruka
jasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za jasmanac Pošaljite poruku preko MSN za jasmanac Pošaljite poruku preko Skype™ za jasmanac
Default

@jablan OK sada je jasnije i slazem se ali je taj deo poruke bio dvosmislen

Sve zavisi od pozicije do pozicije.
__________________

jasmanac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 08. 2010.   #24
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

@blues: sve je to odnos plata vs. cimanje, sto je stvar licnog izbora, svako povuce svoju crtu, a i svakom smetaju drugacije stvari. Nema idealnih poslova...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 08. 2010.   #25
Dragi Tata
dinosaurus
Master
 
Avatar Dragi Tata
 
Datum učlanjenja: 29.12.2005
Lokacija: Nova Engleska
Poruke: 636
Hvala: 79
263 "Hvala" u 66 poruka
Dragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Dzordz Pogledajte poruku
moram da kazem da je to problem onog ko dopusti da se klijenti prema njemu/njoj tako ponasaju. Bio sam otpusten 2 puta zato sto nisam dozvolio da me neko maltretira, trpeo sam velike pritiske zato sto ne ostajem svaki dan do 7-8 i bivao sam manje placen zato sto nisam hteo da dolazim neradnim danima.
Не знам каква је ситуација са тим у Европи, али у Америци и Енглеској можеш да радиш као "уговорац" и онда си плаћен на сат; могу ти рећи да послодавац/муштерија пет пута размисли пре него што те "замоли" да останеш прековремено у таквим условима. Наравно, постоји и друга страна медаље: такви послови су генерално привремени и мораш да будеш вешт да нађеш нов уговор кад ти стари истекне. Ипак знам људе који воле такав начин живота: приходи су генерално већи, а генерално је интересантнији живот кад често мењаш посао/клијента.

Poslednja izmena od bluesman : 20. 08. 2010. u 19:05.
Dragi Tata je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Dragi Tata za poruku:
Staro 20. 08. 2010.   #26
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Prvo i najvažnije je za koga radiš. Ako si početnik onda nemaš baš previše izbora - radiš za onoga ko ti da posao. Ako si iskusan onda već možeš i sam da biraš da radiš sa onima koji se ne ponašaju kao robovlasnici. Ne kažem da neko "mora" da sedi 20 sati dnevno da bi se dokazao Ako radiš za nekoga ko je normalan i to ume da ceni, onda tu sleduju razne povlastice, od neki posebnih bonusa, povećanja plate pa do putovanja o trošku firme.

Da se razumemo, imao sam ja i takve koji su me cimali u 7 sati u nedelju ujutro, njima sam se (posle par molbi pa i upozorenja) zahvalio na saradnji vrlo brzo. Ne radi se o tome da ti kamikaziraš za firmu jer je to tvoj posao, zna se šta su očekivanja, zna se šta možeš ili ne možeš, moje je da ispoštujem sve što mogu i da dam i nešto ekstra, što oni ne očekuju ali znaju da cene.

Ta pitanja koliko je kome "dovoljno za život" su jako individualna i ne vredi o tome raspravljati. Mi imamo prijatelje koji imaju oko 400 eur mesečno i njima je to "dovoljno". Ok, voleli bi da imaju više ali nisu nesrećni zbog toga. Neko troši 400 eur dnevno, pa je opet nezadovoljan, tako da ne bih sada o tome.

Da li sam se smorio? Jesam i to strašno. Ali ne zbog toga što "moram da radim i posle 17h" već zbog toga što mi je dosadno i nemam više izazova. Ne mogu da nađem ništa više što bi mi podiglo adrenalin na duže od par nedelja, i to mi je najveći problem.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 08. 2010.   #27
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

^^ vidim ja da imamo ovde ekipu spremnu za otvaranje automehanicarske radnje
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 08. 2010.   #28
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Da bre, ja ću da perem radionicu ili nešto tako Samo da nemam posla sa klijentima
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 08. 2010.   #29
dejan86
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 22.09.2007
Lokacija: 10110100
Poruke: 43
Hvala: 9
5 "Hvala" u 2 poruka
dejan86 is on a distinguished road
Default

znaci odje smo svi rodjaci po klijentima

ono ipak, nije lose, kad pogledas sve okolo... ali.. bice bolje uskoro, nadamo se..

a ti sto imas visak vremena.. uzivaj bre
dejan86 je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 08. 2010.   #30
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
^^ vidim ja da imamo ovde ekipu spremnu za otvaranje automehanicarske radnje
A, boga mi, i ekipu za zenidbu. Pa posle da se pridruze toj drugoj ekipi
__________________
Commercial-Free !!!
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Web Design Art Director, part-time mungos Poslovne ponude i zapošljavanje 0 29. 10. 2010. 13:56
Potrebni part time PHP programeri toxonics Poslovne ponude i zapošljavanje 0 22. 01. 2010. 19:36
Potreban part time PHP programer LiquidBrain Poslovne ponude i zapošljavanje 0 15. 12. 2009. 12:47
Part time Java developer, LifeRay cvele Poslovne ponude i zapošljavanje 0 02. 03. 2009. 11:09
Predlozite zanimljivo ime MorenoArdohain Opušteno 18 30. 05. 2006. 02:06


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 17:37.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.