DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 06. 12. 2011.   #31
acca
profesionalac
Qualified
 
Avatar acca
 
Datum učlanjenja: 06.09.2007
Poruke: 146
Hvala: 55
202 "Hvala" u 26 poruka
acca is on a distinguished roadacca is on a distinguished roadacca is on a distinguished road
Default

Kada već pominjemo braću Samwer, treba se setiti i da su oni radili klonove za nemačko tržište a ne za globalno kao i originali. Mislim da im je to i bio jedan od faktora zbog kojih su uspeli.
__________________
Neparno 10
acca je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 12. 2011.   #32
webarto
expert
Grand Master
 
Avatar webarto
 
Datum učlanjenja: 11.04.2010
Poruke: 998
Hvala: 141
959 "Hvala" u 153 poruka
webarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished road
Default

Mlad si, naučićeš
__________________
Github // LinkedIn // PHP // ZCE // Stackoverflow PHP // Site5 Web Hosting
webarto je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 12. 2011.   #33
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

pade mi skoro na pamet da bacim pogled na www.dernek.ba

i kad sam video dokle su dogurali - kroz glavu mi je samo prosla cela ona prica sa milionima, furkom...

...

a to je projekat koji je cak i zaziveo jedno vreme...
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa
Peca je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 12. 2011.   #34
ivanet
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 19.09.2011
Poruke: 241
Hvala: 15
9 "Hvala" u 8 poruka
ivanet je ponekada pravio frku ranije
Default pin

Cak i da neuspe mislim da cu nauciti dosta. Jer iz jednog sam naucio da nemoze da sajt uspe na besplatnom hostingu na drugom projektu da nemoze da uspe bez para za marketing a na trecem da nemoze sajt da uspe u zemlji gde ima puno nepismenih (bez uvrede). A iz ovog videcemo Pozdrav svima da zavrsavamo temu pa da nesto i radim ;-)

Uglavnom prepravicu neki vec kotov kod za photo-sharing a ima ih mnogo... ja sam ovde video novo to sto mozes da lajkujes sliku, da pinujes (ekvivalentno reply na twitteru) i da pratis nekog.

Ove tri komponente izdvajaju ovaj sajt od slicnih!

Poslednja izmena od ivanet : 06. 12. 2011. u 22:52.
ivanet je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 12. 2011.   #35
McKracken
Siva eminencija
Grand Master
 
Avatar McKracken
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Lokacija: Belgrade
Poruke: 930
Hvala: 192
259 "Hvala" u 129 poruka
McKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za McKracken
Default

Off Topic: Poželjno je i da naučis da se "ne može" piše odvojeno ako već pominješ nepismene.
__________________
HuxleyDev
McKracken je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje McKracken za poruku:
Staro 07. 12. 2011.   #36
ivanet
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 19.09.2011
Poruke: 241
Hvala: 15
9 "Hvala" u 8 poruka
ivanet je ponekada pravio frku ranije
Default pin

Off topic:
Citat:
off topic: ispustio sam bri brzom kucanju (obicno proverim). A mislio sam na informaticki nepismene
ivanet je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 12. 2011.   #37
ajankovic
Aleksandar Janković
Qualified
 
Avatar ajankovic
 
Datum učlanjenja: 16.10.2010
Lokacija: Bg-Sd
Poruke: 165
Hvala: 70
54 "Hvala" u 36 poruka
ajankovic is on a distinguished road
Default

Sviđa mi se tvoj entuzijazam . Prosto osećam dopamin u tvojim venama . Moja je procena da ćeš na ovom projektu naučiti da je potrebno mnogo više od toga da par developera napišu aplikaciju. Odnosno da aplikacija nije isto što i uspešan biznis. Ali naravno to moraš sam da iskusiš, jel da ?

Ovde sam sada počeo da pišem drugi paragraf u kome sam počeo da ti pričam kako si u zabludi i zašto to ne može da uspe i druge obreshrabrujuće stvari pa sam ga obrisao. Jer mi je sinulo zašto i ne bi pokušao? Da li imaš ženu i decu o kojima moraš da paziš? Roditelje i mlađu sestru koje moraš da izdržavaš? Ili si u bilo kojoj obavezi prema nekoj trećoj osobi koja zavisi od tebe? Ako nisi onda nemaš šta da izgubiš. Još ako pretvoriš neke istomišljenike u prijatelje, svet je tvoj .

Evo par praktičnih saveta. Napravi prototip što pre, jer bilo gde da tražiš sredstva neophodno je da pokažeš kako to izgleda i funkcioniše. A sredstva su ti potrebna. Bez njih ne možeš ništa. Traži sredstva u Evropi, o Americi nemoj ni da sanjaš ako nemaš neke veze neće ni da te pogledaju. Predlažem ti http://hackfwd.com/ najači su ili http://theopenfund.com/. Uporedo sa pravljenjem prototipa moraš da smisliš biznis plan. HackFwd su napravili odličan alat da ti pomognu u ovome http://phase2generator.com/. Obavezno detaljno popuni taj BMF otkriće ti mnoge zablude u kojima se nalaziš. I moli boga da nađeš dobrog dizajnera inače ti nema pomoći.

Iskreno šanse su ti mnogo male da bilo šta uspeš, ali ako preduzmeš ove korake koje sam spomenuo gore doći ćeš do sledećeg stadijuma kada "znaš da ništa ne znaš", i shvatićeš zašto iskusni članovi ovog foruma vole da izvrgavaju ruglu one koji otvore ovakvu temu :P
__________________
ajankovic.com]
ajankovic je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" ajankovic za poruku:
Staro 07. 12. 2011.   #38
ivanet
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 19.09.2011
Poruke: 241
Hvala: 15
9 "Hvala" u 8 poruka
ivanet je ponekada pravio frku ranije
Default

Ne izdrazvam nikog, imam 22 godine i znam da cu jednom uspeti mozda ne bude ovaj sajt ali svakako uspecu sa nekim projektom. Ne volim freelancer posao i da mi drugi bude gazda a ovo mi vise dodje kao hobi, jer imam ja svoju profesiju koja manje-vise nije vezana za net. A mislim da i onaj ko kaze da se iz Srbije ne moze pokrenuti uspesan projekat takodje u zabludi, pa sad videcemo! A najiskrenije ovaj pinteres meni nije ni malo privlacan vec me povukla cifra i to sto jednostavna stvar moze toliko vredeti! A takodje 10k koje imam u steku nisu dovoljne da se otvori apsolutno nista, ni kafic, ni restoran, ni prodavnica pa sam mislio da se oprobam u dotcom biznisu. Ali aj molim te napisi potpuno drugi paragraf sto si hteo da ne bacam pare dzaba!

''A kad se budem vratio iz USA bice im zao sto su me ovako bedno ispratili''

uostalom kao sto kaze Bora - ''Vazno je samo dobro se zezati!!''

Poslednja izmena od ivanet : 07. 12. 2011. u 02:06.
ivanet je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" ivanet za poruku:
Staro 07. 12. 2011.   #39
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

cek, ti hoces svojih 10k da ulozis u ovo?

u najmanju ruku si mnogo hrabar.

ali, i pored te hrabrosti, stvarno mislim da ne bi trebao da spucas 10k u ovaj projekat - jer je sansa da on uspe veoma blizu nuli.
od prilike kao da na ruletu stavis svu svotu na jedan broj - eto toliko cenim da je rizik, ako ne i veci.

zasto je toliki rizik - o tome moze knjiga da se napise.
ali od prilike ono sto kazu - ideja vredi 0% a realizacija 100%.
ti imas samo ideju.
bez uspesne realizacije ona ne vredi nista.
a za uspesnu realizaciju ti treba boga oca... to najbolje znaju ljudi koji su vec u tim vodama... i zato svi ovde misle da si previse optimistican, jer stvari na internetu [i biznisu] ne funkcionidu ni priblizno onako kako to zamisljas... stvari prosto tesko uspevaju...

da sam na tvom mestu - sacekao bih i ulozio u nesto sto REALNO moze da vrati ulozeni novac.
Za Pinterest je jednostavno nerealno ocekivati da uspe ako krecete od nule, kao sto i jeste stvar kod tebe.
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa
Peca je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 12. 2011.   #40
ivanet
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 19.09.2011
Poruke: 241
Hvala: 15
9 "Hvala" u 8 poruka
ivanet je ponekada pravio frku ranije
Default

Da 10k za pocetak a imam kasnije jednu vezu koja mi omogucava da dodjem do vecih sredstava ali ovih 10k cisto za demonstraciju celog projekta. A od ovih fondova nema nista Ne bih se slozio da ne moze da se vrati taj novac. U najgorem slucaju prodavacu svoj kod kao scriptu pa cu opet izvuci pare. Takodje ko isto ima mabiciozan projekat moze da me kontaktira pa da predstavim to coveku koji se bavi dotcom biznisom i ima kompanije koje godisnje generisu po 50m!

Inace ne krecem od nule vec samo dogradjujem jednu opensource platformu za photo-sharing, mada opet ima dosta da se radi! A ni pinterest nije zavrsen pa mi je cilj da sto pre zavrsim ovo.

Poslednja izmena od ivanet : 07. 12. 2011. u 02:42.
ivanet je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 04:27.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.