DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web dizajn i usability > Planiranje i usability
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Planiranje i usability Planiranje, legalnost, privatnost, arhitektura, principi

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 03. 04. 2006.   #1
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default kako napraviti online radio stanicu?

dobio sam ponudu za posao na izradi internet radio sajta, pa mi trebaju neke informacije oko toga, ako neko ima iskustva sa streamovanjem zvuka...posto ja to nisam nikad probao da radim do sad..

Osim naravno servera sa dovoljnim protokom (verovatno zapravo nekoliko servera i proxy, za load balancing) treba mi neki stream server, ima ih vise Icecast, Fluid, Apache modul, etc...jel mozete da mi preporucite neki pouzdani, koji moze da dobro odradi do 200 strimova paralelno? Sve ostalo osim samog streamovanja bih radio iz PHP-a ili Perl-a, na linux serveru, pa me zanimaju resenja koja se dobro ponasaju u toj varijanti.

Kako uopste rade ti stream serveri, jel ja samo treba da dam useru link do muzike i to je to (kao web serveri), ili ima jos nekih zajebancija ?

Koliko vidim po netu popularni formati za audio stremove su MP3 i RM i eventualno Ogg (mada cenim da ovo windows ljudi slabo koriste). Da li postoji jos neki server osim Real Medijinog koji ume da streamuje RM fajlove ? Ako bih koristio mp3 sta mislite koji je prihvatljivi minimum kbps za muziku?

I jos bilo sta sto vam padne napamet slobodno recite, posto pojma nemam o ovome, svaki info je od pomoci...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 04. 2006.   #2
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

uhm

pa recimo da ti je shoutcast najpopularnije resenje ,da ti je nekih 24 kbs minimum

kasnije .. imas neki 192.167.0.1/playlist.pls i to ferceras ...a mozes da dodelis kasnije i jos neke zezalice na tu temu .. tipa da na neki dir ti ovara odredjeni stream .

Jos nesto .. kad radis shoutcast ... gledaj da uradis cist stream tj da salje prave http headere taj stream

eto ti je neki kratki know how
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 04. 2006.   #3
Blood
Boban Karišik
Expert
 
Avatar Blood
 
Datum učlanjenja: 05.11.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 556
Hvala: 36
186 "Hvala" u 21 poruka
Blood is on a distinguished roadBlood is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Blood
Default

Ja sam radio sa shoutcast-om. Kod njega imas foru da podignes server na jednom serveru, a onda podesis ko ce biti dj i onda oni mogu sa njihovih racunara da pustaju muziku. Takodje mozes da mu ukljucis da pravi xml-ove sa poslednjih 10 odslusanih pesama kao i sa sledecom pesmom na playlisti i to posle naravno iskoristiti za informacije na site-u...

Ako te interesuje nesto konkretno u vezi shoutcast-a, pitaj, jeste da sam se davno baktao time, ali ne verujem da ce mi mnogo trebati da se prisetim...


POzdrav!

[edit]
http://www.shoutcast.com/

ovde imas listu radija, pogledaj koji je njihov bitrate, odslusaj i vidi koji ne neki minumim-ja licno ne bih spustao ispod 64...
[/edit]

Poslednja izmena od Blood : 03. 04. 2006. u 11:29.
Blood je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 04. 2006.   #4
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Default

Hoces da dizes svoj server ili da korstis usluge nekog namesnkg hostinga?
Pedja je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 04. 2006.   #5
Goran Aničić
Moderator
Expert
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 538
Hvala: 10
40 "Hvala" u 20 poruka
Goran Aničić će postati "faca" uskoro
Default

Koliko mi je poynato, kod nas samo Beotel nudi media streaming hosting, na Helix serverima.
__________________
..................................
Kompjuterski e-zine
Personal magazin
..................................
Blogovi
Svakodnevnica Auto blog
Goran Aničić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 04. 2006.   #6
sirNemanjapro
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 31.03.2006
Lokacija: Trnava, Čačak
Poruke: 464
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
sirNemanjapro je ponekada pravio frku ranije
Wink

Posto korisitm iTunes cesto slusam Radio preko njega.
Moje misljenje je da mozes da ides i na 16kpbs. Medjutim 32 je sasvim ok.
Jos jedna mala preporuka kada to budes radio. Da stavis da ljudi mogu da biraju. Tipa napravi jedan link (ili sta vec) od 16kpbs za nas 56k. I jedan jaci od 64 ili 32. Ili ako mozes stavi 16 / 24 / 48 da ljudi biraju. Tako da ti protok nece ici sky high (za razliku ako bi izabrao 24 / 32 /64).

Kao slusalac net radija slobodno stavi 16.
(valjda sam ti pomogao sa ovim first hand iskustvom kao consumer)
sirNemanjapro je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 04. 2006.   #7
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Ovo je projekat za neke amere, oni vec imaju radio stanicu, pa hoce da rade i onine varijantu, znaci izbor muzike, kvaliteta i servera je okrenut americkom trzistu i broadbandu... medjutim da ne pravim razanj, a zec je u shumi, videcemo jos da li cu uopste dobiti posao...

Kako bilo, hvala svima na informacijama
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 04. 2006.   #8
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Default

Ako je tako onda mislim da je bolje da nadjes nekog od provajdera koji nudu usluge hostinga za streaming radio i uputis klijenta da koristi takav servis.
Pedja je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 04. 2006.   #9
Blood
Boban Karišik
Expert
 
Avatar Blood
 
Datum učlanjenja: 05.11.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 556
Hvala: 36
186 "Hvala" u 21 poruka
Blood is on a distinguished roadBlood is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Blood
Default

hm, kod ovih sam video podrsku za shoutcast

http://virtuosonetsolutions.com/

POzdrav!
Blood je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 04. 2006.   #10
bojan_bozovic
expert
Master
 
Avatar bojan_bozovic
 
Datum učlanjenja: 20.12.2005
Poruke: 730
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
bojan_bozovic is on a distinguished road
Default

S obzirom da nije off topic, kako legalno (da, znam da ovde radio stanice rade i ne placaju nista za pesme, ali to nije resenje za mene) da napravim internet radio, tj. da pevac X iz benda Y ne moze da me sredi na sudu nacisto? Mislim na stranu muziku.
bojan_bozovic je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kako napraviti sopstveni affilate Markok e-Business 2 24. 09. 2009. 16:23
Kako napraviti dobar forum? mindspace Web site, dizajn i multimedia 4 06. 04. 2009. 17:55
kako napraviti wrapper za mysqli_stmt_bind_result() ? ivanhoe PHP 1 10. 09. 2008. 12:44
Flash online radio i pitanje Mitrović Srđan (X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS 5 23. 02. 2008. 00:16
Kako napraviti ODBC drajver? Pedja SQL baze podataka - Sponzor: Baze-Podataka.net 2 16. 10. 2006. 18:04


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 15:14.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.