DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Istine i zablude
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Istine i zablude Sve što ste ikada želeli da znate o ... a niste smeli da pitate, ili niste imali koga da pitate ili vas je neki "znalac" opasno slagao :)

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 04. 12. 2010.   #341
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

Sad sam ukapirao sta mislis pod negativnim naslovima...mislio sam da si mislio negativan stav javnosti prema WL.

Da, koja je logika u drzavnim sluzbama?
Mozda produktivnost..."nemojte da se zamajavate na radnom mestu sa WL, imate vi ovde pametnija posla, idite kuci i tamo radite sta hocete".
Ovo mi deluje logicno, ali i providno!
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 12. 2010.   #342
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default



I šta sad, pozove Hašim Tači i uplati 10.000 evra da ovde postavi banner za kosovskog ISP, da li bi neko to prihvatio. Ili ne bi, jer postoje razlozi zbog kojih u Srbiji takva stvar nije prihvatljiva, iako bi možda bila formalno-pravno legalna.

U Americi ako radiš u državnoj službi tvoj poslodavac je Vlada i njene odluke poštuješ kao što poštuješ odluke rukovodstva Googla ako radiš u Googlu. Inače imaš izbor da više ne radiš za tog poslodavca. Tvoje obaveze u tom smislu prostiru se i van radnog vremena, primer: http://www.huffingtonpost.com/2010/1..._n_781941.html

Ne znam zbog čega je nejasno da neke od stvari koje je WL uradio predstavljaju krivično delo, ne samo u USA već u svakoj drugoj zemlji na svetu.

Brankica Stanković sutra da počne da objavljuje diplomatsku poštu Srbije, imala bi policijsku pratnju, ali dok ide u šetnju po krugu...
srdjan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 12. 2010.   #343
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
A uzgred, ova druga vest koju sam ja preneo gore, da je naredjeno da svim zaposlenima u drzavnim sluzbama bude zabranjen pristup WL (ne samo na poslu, nego da je prekrsaj da i od kuce pristupe WL) je cista drzavna cenzura..
Ivane, ta dokumenta kod njih jos imaju status "poverljivo" i otud i takva odluka. Bukvalno je i dalje u skladu sa pravilima o tome ko (od zaposlenih u fed institucijama) treba da cita ta dokumenta, ali je naravno sada to komicno.

Najobicniji cirkus. Evo i zasto:

Primeti da niko nije zabranio da se citaju npr. razne novine. Znaci, idi lepo na Guardian ili NYT pa citaj opet isto. Gde se ti informises?

Uopste, samo postizu da im se ceo svet smeje, a ne nikakvu efektivnu zabranu, jer ganjati WikiLeaks po netu ili uskracivati tamo nekom pristup do tog sajta je kao da zabranjujes kisi da pada: dokumenta su vec rastrkana po svetu, novine pisu.

Gde ti citas o ovome? Sam WikiLeaks ti je bitan izvor informacija?
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 04. 12. 2010. u 15:44.
degojs je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" degojs za poruku:
Staro 04. 12. 2010.   #344
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Da, koja je logika u drzavnim sluzbama?
Pa to sto su dokumenta jos uvek "tajna", zvanicno.

Naravno da je to sada komicno. Takva odluka samo govori o necijoj gluposti, ali kada je zdrav razum sprecavao nekog u drzavnim sluzbama da donose tragikomicne odluke?

Inace, koliko ja vidim, osim ako sam nesto propustio, to se odnosi samo na federalne drzavne institucije. Drzavnih institucija imas koliko hoces na raznim drugim nivoima.
__________________
Commercial-Free !!!
degojs je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" degojs za poruku:
Staro 04. 12. 2010.   #345
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao srdjan Pogledajte poruku


I šta sad, pozove Hašim Tači i uplati 10.000 evra da ovde postavi banner za kosovskog ISP, da li bi neko to prihvatio. Ili ne bi, jer postoje razlozi zbog kojih u Srbiji takva stvar nije prihvatljiva, iako bi možda bila formalno-pravno legalna.
Siguran sam da u Srbiji postoje firme koje bi prihvatile ovaj oglas. Uostalom zar svojevremeno u Bgd i Ns nije odrzana ona izlozba "Adem Jasari kao pop ikona" i pored protesta javnosti?



Citat:
Ne znam zbog čega je nejasno da neke od stvari koje je WL uradio predstavljaju krivično delo, ne samo u USA već u svakoj drugoj zemlji na svetu.
Kao u Kini, dodao bih ja.
Upravo je to poenta mog pitanja. Gde je barem optuznica??? Nema je. A da ne govorim o presudi koja bi jedino mogla da izdejstvuje neku zabranu.
Da li mislis da je i Watergate bio u domenu krivicnog dela? Mozda?
Ali razlika je u sledecem: pomenuta afera i skrivane tajne su ocrnile jednu od partija u USA a to je iskoristila druga strana i u krajnjem zastitila "spijuna".

Ovde je stvar mnogo *ebenija za WL...nema ko da stane iza njih osim obicnih ljudi.

Uopste ne zelim da USA pocine da lici na Kinu & Co, u kojima je moguca zabrana svega samo posle jednog telefonskog poziva. Zato je vlada u USA u velikom problemu...ne mogu pokrenuti sudski postupak jer je to pravno neodrzivo i jos uvek je pravosudni sistem u USA nezavisan od politike.
Kontam da zato i zaobilaze pravosudje i ovakvim "internim" pravilima pokusavaju sa zastrasivanjem, ali se u sustini samo kompromituju bez efekta.

U konacnom...da li otkrivanje raznih lazi, manipulacija, pocinjenih ratnih zlocina i sl. moze da bude drzavna tajna?
Pa nasi su se pokusali vaditi na taj fazon u mnogim sudjenjima u Hagu pa im nije uspelo. Zasto bi bilo ko bio izuzetak?

Da li na svetu postoji pojedinac ili javnost koja ne bi zelela ili imala pravo da vidi i raskrinka drzavne tajne svojih politicara u kojima bi pronasli rasipanje para poreskih obveznika, prelevanje u privatne dzepove, spletkarenje, zavere, zlocine i sl?
Laz i zlocini ne mogu biti tajna.
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 12. 2010.   #346
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

@Degojs
Dao sam ti dva cvarka bez zezanja...lepo si objasnio koja je njihova sluzbena logika, ali i sta postizu i na sta lice sa tom logikom.
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 12. 2010.   #347
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default

Ne branim ja USA vladu. Trenutno jedino što me baš jako zanima to je tačka 16 tekućeg zasedanja parlamenta Srbije - medjusobno ukidanje viza sa Kazahstanom

Kapiram da WL, da se zadržao na korupciji u Avganistanu, prekomernoj upotrebi sile u Iraku i drugim nelegalnim aktivnostima (ako baš hoćeš analogiju sa Watergate) ne bi se digla ovolika buka, kao što se i nije digla.

Ali onog trenutka kada su prešli granicu dozvoljenog, našli su se u problemu.

A sam Asanž je pomalo licemer, kad mu ne odgovara nešto onda neće da priča o tome. Recimo u CNN intervjuu na pitanje o silovanju je izašao. Ili u online intervjuu Guardiana, kada je preskočio isto pitanje koje je meni palo na pamet ovde pre neki dan: šta će se desiti kad diplomate više ne budu htele da razgovaraju zbog manjka tajnosti, da li će to doneti nešto dobro svetu.
srdjan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 12. 2010.   #348
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

Slozio bih se s tobom oko prasine...vec sam to ranije i rekao.
Tuzno je da se veca prasina digla oko ovih diplomatskih dokumenata koji, bar za sada, ipak nisu otkrili nesto sto se vec ne zna ili pretpostavlja, u odnosu na pocinjene zlocine i nijihovo skrivanje u Afg i Iraku.
Ali ko zna sta se iza brda valja?
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 12. 2010.   #349
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
lepo si objasnio koja je njihova sluzbena logika, ali i sta postizu i na sta lice sa tom logikom.
Vidi, ja mislim da ti koji iskopaju takvu zabranu iz nekog uputstva takodje vide da je to smesno, ali nece niko da rizikuje otkaz.

I onda lepo objavi takvu odluku, a briga nju sto je smesno sve skupa, pise u uputstvu da se tako postupi, nije ga ona pisala, a ne moze niko da joj kaze sto nisi uradila ono sto pise, pogotovo neki politicar koji bi da glumi patriotu velikog pred biracima...


Just my guess.
__________________
Commercial-Free !!!
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 12. 2010.   #350
dacha
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 23.06.2005
Poruke: 196
Hvala: 35
35 "Hvala" u 30 poruka
dacha is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao srdjan Pogledajte poruku


U Americi ako radiš u državnoj službi tvoj poslodavac je Vlada i njene odluke poštuješ kao što poštuješ odluke rukovodstva Googla ako radiš u Googlu. Inače imaš izbor da više ne radiš za tog poslodavca. Tvoje obaveze u tom smislu prostiru se i van radnog vremena, primer: http://www.huffingtonpost.com/2010/1..._n_781941.html
U prevodu, kao i svakoj komunističkoj državi. Jedina razlika je što je u komunističkim državama Vlada svima poslodavac i, još bitnije, stanodavac (kod nas tek ovih dana pravo korišćenja prelazi u vlasništvo), pa po istom principu svi moraju da rade kako država kaže, da čitaju šta država kaže, da misle kako država želi...

Jadna je ta država gde je "jasno" da je neko načinio krivično delo, pa ne mora ni da se optuži, a kamoli da mu se sudi. Još samo da dostignu nivo demokratije da odmah bude jasna i kazna, pa da ukinu sudove i uštede vreme i novac.

A što se cenzure tiče, ona je samo dugačak put do autocenzure, a autocenzure je ideal. Ne verujem da je Amerika dotle stigla, da je istinski dostigla nivo autocenzure, jer ni ostale diktature to nisu uspele. Pre bih rekao da je ovde po sredi klasična cenzura, samo iza zavese.
dacha je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Google pozicioniranje, zasto kasni? marijano Marketing i SEO 22 12. 11. 2008. 01:17
Ima li neko ideju zasto se ovo desilo? Peca Marketing i SEO 3 07. 09. 2007. 16:41
Zasto mi se poruka brise? NYCWalker Obaveštenja, predlozi i pitanja 0 02. 01. 2007. 18:16
Da li ovo moze?!? a i ako moze kako?!? LiquidBrain PHP 16 22. 09. 2006. 14:55
google - kako zasto ??? ivanhoe Marketing i SEO 0 23. 12. 2005. 04:36


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 00:50.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.