DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > IT događaji
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

IT događaji Najava IT događaja, mreža Internet zajednice u pripremi događaja, kako organizovati IT događaj?

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 27. 11. 2009.   #71
deda
deda
Certified
 
Avatar deda
 
Datum učlanjenja: 06.05.2008
Lokacija: Bor
Poruke: 94
Hvala: 3
18 "Hvala" u 15 poruka
deda is on a distinguished road
Default

jebote, sada vidim da je bio i prosao webfest...
Cestitam pobednicima !!!

Procitao sam sve komentare od prvog iz ovog topica i moram reci da pojedinci preteruju.
Sto kaze Bizinger, ima i slozenijih stvari za sekiraciju.
Web fest iz svega moze izvuci pouku za sledeci put.
Prihvatam odluke zirija kao merodavnje nego odluke publike, dok ce vreme pokazati prave vrednosti i bez web fest...
__________________
http://www.dedabor.com/
deda je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 11. 2009.   #72
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 22.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao kaizen Pogledajte poruku
Ni meni nije jasna ovolika galama *sada*. Valjda je trebalo da bude rasprave o ovome kada su propozicije objavljene?
Propozicije? Sad je kasno da se pravi primedba? Nemam ja problema sa tim propozicijama. Svi se nesto peru, i ja da se operem malo. Ja pojma nisam imao da je Babic u isto vreme i u ziriju i da je dobio nagradu, pa na prvoj strani sam samo pomenuo Torbicu. Nisam znao da je njegov blog dobio nagradu, nisam do sada video taj blog, kako onda neko moze da i pomisli da imam nesto protiv Babica, ciji sam Superawesome video 100 puta i izuzetno mi se svidja rad i uopste "look and feel", mislim da su jedan od lidera u zemlji.

Nixa je primetio transparenciju oko logoa, valjda, ja sam primetio da se nagradi Blic najvise obradovao i promovisao. E, sad neko ko je, kao i ja, malo bolje obavesten, mogao je vec da me pita sta sam se nakacio na Babica i Torbicu, a ne na "trijumvirat" Agena - Blic - Grad. Pa, prosto, meni je tu sve jasno, i znam da nece biti bolje, ali mi za Torbicu i za Babica nije jasno, sta ce tamo.
__________________
dooConsult
oksite je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 11. 2009.   #73
artur_dent
I think I'm a sofa...
Professional
 
Avatar artur_dent
 
Datum učlanjenja: 16.11.2005
Poruke: 438
Hvala: 9
28 "Hvala" u 25 poruka
artur_dent is on a distinguished road
Default

Sto se tice ocena zirija, koliko sam ja upucen, ispravite me ako gresim, clanovi zirija nisu imali mogucnost da glasaju za svoj projekat - ili ipak jesu?

Ali opet, ako bi iskljucili sve ljude koji imaju veze sa prijavljenim projektima, koga bi stavili u ziri? Te neke "poznate" koji imaju problem da izgovore ime nekih sajtova?

Pa vecina ljudi u ziriju su imali vise od jednog projekta medju prijavljenima... Prosto to mora tako, ako imas veze sa domacom internet scenom imas verovatno i poneki vredan spomena projekat.
__________________
fotomanijak.com stvarno manijak
WebManijak.com
artur_dent je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 11. 2009.   #74
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 20.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Citat:
Originalno napisao artur_dent Pogledajte poruku
Sto se tice ocena zirija, koliko sam ja upucen, ispravite me ako gresim, clanovi zirija nisu imali mogucnost da glasaju za svoj projekat - ili ipak jesu?
Nisu, al to opet otvara vrata za razne "ti meni, ja tebi" kombinacije sa ostalim članovima žirija.

Kao i bluesman, ja govorim o opštem principu a ne o imenima.

Nego, već sam previše poruka potrošio na web fest, a rekoh da neću da se mešam više u tu priču.

Poslednja izmena od mileusna : 27. 11. 2009. u 16:07.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 11. 2009.   #75
artur_dent
I think I'm a sofa...
Professional
 
Avatar artur_dent
 
Datum učlanjenja: 16.11.2005
Poruke: 438
Hvala: 9
28 "Hvala" u 25 poruka
artur_dent is on a distinguished road
Default

Mozda je resenje bilo da prvo organizuju glasanje publike za biranje clanova zirija )))))

Mislim da vecina ljudi u ziriju poseduje odredjeni kredibilitet na web sceni tako da mi je malo tesko da poverujem u to "dodjem ti dodjes mi".

Slozicemo se da su ocene zirija izgledale poprilicno dobre i pravedne - posebno ako ih uporedimo sa "ocenama botova" pardon publike.
__________________
fotomanijak.com stvarno manijak
WebManijak.com
artur_dent je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 11. 2009.   #76
Ivan Minic
Alpha male
Certified
 
Avatar Ivan Minic
 
Datum učlanjenja: 30.01.2009
Lokacija: Beograd
Poruke: 66
Hvala: 16
59 "Hvala" u 20 poruka
Ivan Minic is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za Ivan Minic
Default

Web Fest je prosao...
Zavrsen je kako je zavrsen, i mislim da je prilicno besmisleno sada o tome raspredati teorije i bacati drvlje i kamenje na ljude...

Ono... pobedih... mozda nemam prava da nesto tu mnogo pricam, ali cenim, da to sto je Burek dobio nagradu niko ne moze da proglasi nezasluzenim...
Tj. don't get me wrong.. mogu ljudi svasta... ali verujem da racionalno gledano, opravdanost toga nije dovedena u pitanje...

Retko se javljam, u svim ovim pricama iz jednog prostog razloga... ne volim da budem medju onima koji pljuju... nekad mozda jesam, ali onda sam odrastao i shvatio koliko je tesko napraviti bilo sta... pa makar i nesto sto je dovoljno znacajno da ljudi primete da je lose... a opet sa druge strane, nemam ni energije da se krljam sa svima... povremeno mozda, ali me to kratko drzi...

Anyway.. neki moj utisak...
WFest 2009. je bio bolji od 2007.
Mozda je to nekome cudno, ali za mene je sama cinjenica da postoji napredak dovoljan razlog za pohvalu...
Mnogo sitnih stvari je ispravljeno...
Mnogo nije...
Neke fundamentalne jos uvek skripe...

Ali ljudi...
Tih nekoliko ljudi je selo, potrudilo se, organizovalo sve to...
I to otvaranje, i predavanja, i pr pricu, i medije, i selebritije i sve sto uz to ide...

Kapiram da u svemu tome postoji interes...
Makar u smislu promocije...

Kapiram takodje da to nisu dali iz dzepa vec su finansiranje dobili od sponzora ili nekog fonda, ali i za to se valjalo izboriti.

Jos par nekih kratkih osvrta...

Ziri je bio bolji nego pre dve godine...
Bilo je vise "nasih"...
Nije da su nasi lepsi... ali o internetu mogu da sude ljudi koji ga zive... oni najbolje znaju da vrednuju tudji rad i da ocene situaciju...
I mislim da su nagrade zirija bile bolje nego pre dve godine...
I verujem da bi bile jos bolje da su ljudi u vecoj meri bili ukljuceni od pukog glasanja...
Takodje verujem da su ljudi mogli biti bvise ukljuceni da smo mi, kao predstavnici te zajednice pokazali zelju da budemo vise ukljuceni... da doprinesemo...
Kad neko nesto napravi, lako je ukazati na nedostatke...
A najlakse je iskenjati se na to...

Najveci problem vidim u glasanju publike i cinjenici da je ponovo obesmisljeno...
Pobedismo prosli put u konkurenciji publike, ali ja sam i tada otvoreno rekao da je pobeda dosla iskljucivo jer je nas nekoliko selo i glasalo masovno....
Jer je bila debilana gde forumi sa 200 ljudi imaju 5-10-20 puta vise glasova od onih najvecih, iako i na njima postoji "kampanja" za animiranje clanstva...
To je ono na cemu mora najvise da se poradi... i gde je poboljsanje mozda i najlakse ostvariti...

Ziri takodje, po meni, treba da se dopuni...
Da ljudi bude vise...
Iako postoje oprecna misljenja, ja smatram da je to najbolje...
Malo ljudi = "prevelika" mogucnost greske...
Kod 5 ljudi... jedan glas je 20%, kod 25 - 4%

Mogao bih reci o svakom pobedniku svake kategorije po nesto...
Mogao bih dati i neko svoje misljenje, ko je mozda bolji...
Ali to je samo moj subjektivni osecaj...
I mislim da mnogi dozvoljavaju sebi previse slobode kada je upravo taj subjektivni osecaj u pitanju...

Mnogo strana... malo korisnog feedbacka kako da se situacija popravi...
Vise bih voleo da je situacija obrnuta...

Dok ne dozivim da to obrnuto bude pravilo, a ovo sada neki izuzetak, bicu ilegalac... manje se nerviram tako.
__________________
If it is to be, it is up to me.
Burek | Kviz | Automobili | Kuvar | Blog
Ivan Minic je offline   Odgovorite uz citat
5 članova zahvaljuje Ivan Minic za poruku:
Staro 27. 11. 2009.   #77
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Mister, koji feedback se očekuje? Ovde se komentariše ozbiljna konceptualna greška oko glasanja žirija, a ljudi su usput spomenuli i grešku oko glasanja publike. To ne valja, ostalo može da prođe. Gde ćeš bolji feedback?
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 11. 2009.   #78
Ivan Minic
Alpha male
Certified
 
Avatar Ivan Minic
 
Datum učlanjenja: 30.01.2009
Lokacija: Beograd
Poruke: 66
Hvala: 16
59 "Hvala" u 20 poruka
Ivan Minic is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za Ivan Minic
Default

Clanovi zirija ne mogu glasati za svoje projekte...

Da li postoji mogucnost glasanja "jedni za druge"? Postoji.
Da li je to moguce ikako ukinuti, a da pritom izbor ima ikakvog smisla? Ne.

Ovo je Srbija... ima 40 vrednih projekata... i 50 ljudi koji se bave domacim internetom iole ozbiljno... Nemoguce je napraviti izbor u kome ce ucestvovati ti relevantni ljudi, a da niko od njih ne dobije nagradu... A i kakav bi to izbor bio? Na sta bi to licilo
Nije Babicev blog pobedio zato sto je Babic u ziriju, vec zato sto je odlican dizajner i odlican lik. Da li je najbolji bloger? Verovatno nije, barem ne od kako je batalio stari - klasican blog...

Da li Burek ne bi trebao dobiti nagradu da sam ja bio u ziriju? Bio, ne bio, on bi dobio podrsku kakvu je dobio.
Formular nije dobio nagradu zato sto je Torbica bio jedan od pokretaca - dobio je nagradu jer je uzdrmao domaci internet i jer su ljudi culi za njega...

Ilustracije radi... tvoj primer sa gtalk... ako misica izadje a tata joj u ziriju, pobedice ako dovoljan broj ljudi bude smatrao da to treba da se desi... tata je jedan.

Ako ziri sadrzi 30 ili 35 najeminentnijih likova sa domace IT scene i recimo jos 10 fancy celeba, sanse da neciji subjektivni utisak ili necije prijateljstvo drasticno utice na krajnji ishod je jako mala...
__________________
If it is to be, it is up to me.
Burek | Kviz | Automobili | Kuvar | Blog
Ivan Minic je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Ivan Minic za poruku:
Staro 27. 11. 2009.   #79
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Pa sad stvarno ja ne znam šta drugo da kažem, kako da ti objasnim. Niko ne priča da je neko pobedio zato što je bio u žiriju nego ne sme da bude u žiriju čovek za čiji se projekat glasa. I samo to. Dovoljno?

A ti sada pričaš priču kako tako mora da bude. Naravno da ne mora, i ne treba, i ne sme.

Jer je posle te priče, svaka nagrada obezvređena jer će prosečan čovek da sabere 1+1 i da kaže: ma to je bez veze, tami žiri dodeljuje sam sebi nagrade. I džabe ti njega ubeđuješ da nije ili da je Dragan super lik kojem ne pada na pamet da glasa za sebe, ovim je i tvoja nagrada obezvređena. I niko ne priča da li je zaslužena ili ne.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 11. 2009.   #80
Ivan Minic
Alpha male
Certified
 
Avatar Ivan Minic
 
Datum učlanjenja: 30.01.2009
Lokacija: Beograd
Poruke: 66
Hvala: 16
59 "Hvala" u 20 poruka
Ivan Minic is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za Ivan Minic
Default

U varijanti kada ti i takvi ljudi ne bi bili u ziriju, rezultati bi bili smesni.
Listom svi koji se bave internetom bi se odrekli izbora...

Nije retka stvar da najbolji fudbaleri sveta biraju najboljeg medju njima.. da najbolji treneri biraju najboljeg fudbalera...
U mnogo izbora koje ljudi smatraju apsolutno legitimnim ucesnici izbora mogu pobediti...

A to sto ce neko da laje...
Ne postoji ni jedan nacin da napravis izbor u kome se nece naci neko ko ce da laje...
Izboru kredibilitet daje i to ko je u ziriju i ko je pobednik...
Misljenje pojedinacnog hejtera ne znaci previse...
Prost covek ne zna sta je internet... on i dalje veruje da je Krstarica uber sexy gay turbo najbolji sajt u kosmosu.
Cim mu se prezentuje nesto bolje odlepi...
A oni koji znaju sta je i kako je, a pritom su racionalni... sigurno nece osuti drvlje i kamenje jer njihov favorit nije pobedio, ako je pobednik neko ko to zasluzuje

Update:

Citajuci komentare kod Eniaca, dodjoh i do onog gde Broker pominje da se Varagic jedini javno odrekao...

Iskoristicu priliku da citiram, u nadi da necu zavrsiti kod trostrukih pobednika, pa samim tim i copyright navodim i linkujem...



I sta to znaci?

Da je neki izbor los jer se od 10 ili 20 sajtova ja ne slazem sa time sto je nagrada dodeljena u polovini kategorija nekome koga ja ne bih izabrao?

Siguran sam da bi u slucaju da glasaju svi oni koji ovde pisu, takodje bilo jako mnogo slucajeva gde neko ne bi medju pobednicima imao ni 30% a kamoli 50% sajtova za koje je i sam glasao...

Zato je potreban veci broj ljudi...

Jer, kao sto rekoh... mnogo volimo da svoje subjektivno misljenje izdignemo iznad svega sa idejom da je ono jedino vredno.
__________________
If it is to be, it is up to me.
Burek | Kviz | Automobili | Kuvar | Blog

Poslednja izmena od Ivan Minic : 27. 11. 2009. u 18:40. Razlog: ... da dopunim...
Ivan Minic je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Web Fest MMX - pitanja za zajednicu irecevic IT događaji 10 15. 12. 2009. 15:59
bizBuzz 2009: Niš 28 - 30. oktobar 2009 Aleksandar.Ilic IT događaji 86 05. 11. 2009. 14:37
E-trgovina 2009 - Palić 22.-24.04.2009.g. Dragan Varagić IT događaji 34 02. 05. 2009. 20:06
Ko priznaje ... :) (sajt fest-a) Mr.Paja Opušteno 3 25. 02. 2006. 10:14


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 01:08.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.