DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Pogledajte rezultate glasanja: Ime
EnterSerbia.com 14 35,90%
TrueSerbia.com 11 28,21%
OpenSerbia.com 6 15,38%
SerbiaJoy.com 0 0%
FindSerbia.com 1 2,56%
ConnectSerbia.com 0 0%
StumbleOnSerbia.com 0 0%
SerbiaVox.com 1 2,56%
SenseSerbia.com 0 0%
GetSerbia.com 1 2,56%
FeelingSerbia.com 3 7,69%
LovelySerbia.com 2 5,13%
Glasači: 39. Ne možete glasati ovde

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 09. 12. 2009.   #81
STELLANOVA
expert
Master
 
Avatar STELLANOVA
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: EU
Poruke: 609
Hvala: 47
51 "Hvala" u 37 poruka
STELLANOVA će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za STELLANOVA Pošaljite poruku preko AIM za STELLANOVA Pošaljite poruku preko MSN za STELLANOVA
Default

Uopste mi nije do zajebancije. Jednostavno sam predlozio to zato sto bar 70% ljudi na zapadu nema pojma o Srbiji i misli na Sibir, uglavnom iz USA i Japana (imao cimera u Italiji iz Japana i jos bilo tu njih 2-3 na faksu i NIKO nije cuo za Srbiju, mislili su da sam Rus i iz Sibira).

Jbg mislio sam da ce neko skontati a ne da moram da obrazlazem.

Takodje je veca poseta zagarantovana, svi koji ukucaju ili Siberia ili Serbia ce biti dovuceni na sajt a to takodje pomaze i u edukaciji onih koji su do njega dosli preko Siberia keywords-a.

Btw, svi ovi domeni koji su nabrojani me takodje, kao i jos jednog clana, podsecaju na neke genericke koji izlaze priliko google pretrage i nude hotele, rent-a-car i slicno za odredjenu zemlju...


p.s. Stvarno mi nisi jasan, ono ako neces da postujem na tvom forumu kazi, jbt treba da stavljam posebne naznake kad sam ozbiljan i slicne gluposti, ako mislis da ne treba da pisem kazi mi, posalji PP i necu vise dolaziti na DPT, to je bar jedostavno....
STELLANOVA je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" STELLANOVA za poruku:
Staro 09. 12. 2009.   #82
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

@bluesman
Sta fali malo sale i kod ozboljnih stvari...ponekad preterujes
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 12. 2009.   #83
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Iskreno, ne razumem odgovor Bluesmana i Nixino brisanje iz liste ponudjenih. Da li se tako postuje volja ostalih?

Ja sam samo postavio konkretna pitanja na koje nisam dobio konkretne odgovore i ne znam da li se neko zbog istih nasao uvredjenim. Korisnik 3Banchi je postao i dodatno pitanje.

Stvari moraju da se postave jasno od starta - ko, sta, gde, na koji nacin, sta ukoliko...

1. Na koji nacin ce biti pravno organizovan projekat?
2. Ko ce biti vlasnici projekta?
3. Na koji nacin se regulise ucesce i doprinos pojedinaca - platom, volontiranjem, udelom u projektu?
4. Da li postoje odredjena formalna zaduzenja onih koji ce biti na projektu ili ce biti varijanta "mi radimo nase poslove a koliko stignemo cemo ovaj projekt"?
5. Sta ukoliko neko odluci da sponzorise projekat, sta se radi sa sredstvima koje se skupe na taj nacin - ulaze se dalje u razvoj projekta (i konkretno na koji nacin - da li placanjem oglasavanja, nalazenjem novih zaposlenih, servera i slicno), placanjem onih koji doprinose projektu, organizovanjem nekih manifestacija od sireg drustvenog znacaja, davanjem novca/sredstava u dobrotvorne svrhe (npr. deci bez roditelja za kupovinu igracaka)
6. Sta ukoliko neko zeli da kupi ovaj projekat?

Ja jesam bio spreman da se sadrzaj postavi na moj domen ali ne znam da li se neko osecao uvredjenim sto nisam spreman da se odreknem vlasnistva istog. Pa za domen sam dobijao do sada par ponuda od par hiljada dolara pa ga nisam prodao jer se i dalje nadam da ce biti deo jednog uspesnog projekta. Ja sam imao dosta dugo portal SerbiaOnline.com u davnok 2000-2002 i smatram da ce se jednom poklopiti kockice da sledeci put to bude mnogo uspesnije i trajnije.

Ne zato sto je moj domen, vec smatram da je domen daleko najbolji za projekat ove vrste jedino ako neko nema domene serbia.com ili serbia.travel A onaj drugi domen koristi TOS. Voleo bih da se moze vise ovako kvalitetnih domena dobiti preko automatske domen sugestije.

Citat:
Originalno napisao twix Pogledajte poruku
Off Topic: btw Serbiaonline.com me podseca na one autosuggestion domene prilikom registracije, mislim da i ne bi bio najpogodniji za naziv ovog projekta.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe

Poslednja izmena od Dejan Bizinger : 09. 12. 2009. u 20:56.
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 12. 2009.   #84
Jelena Mickic
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 27.10.2007
Poruke: 25
Hvala: 3
8 "Hvala" u 4 poruka
Jelena Mickic is on a distinguished road
Default

Ako sam dobro razumela, a i da rekapituliramo:
ovaj projekat treba da se obraca stranicima, i da im predstavi najlepse i najbolje od Srbije, i da ih i navede da pozele da posete Srbiju. Srbiju treba da pokazemo kao dinamicnu, zivu, autenticnu, savremenu sredinu i destinaciju u ovom delu Evrope.

Sto znaci da ovaj projekat treba da ispuni ciljeve koje bi Turisticka organizacija Srbije i Ministarstvo za turizam u normalnim uslovima trebalo da imaju kao svrhu svog postojanja.

Sam naziv sajta bi trebalo da bude pamtljiv, afirmativan i da nosi u sebi pozivnu notu. Sam sadrzaj ce u daljem radu da se optimizuje za relevantne kljucne reci.

Evo mojih razloga zasto smatram da dva predlozena naziva sa najvecim brojem glasova nisu odgovarajuce resenje:

1.trueserbia.com (prava srbija) ima direktnu asocijaciju da postoji i ona koja to nije. Mene ovo asocira na "do sada ste dragi stranci imali losu i pogresnu predstavu o nama, iz medija, sa CNN-a, itd, e sada cemo da pokazemo da mi nismo zaista takvi, i tako dalje ..."
Ima i politicku konotaciju, a i podseca na ono "ispravljanje krive drine", a zapravo ne daje nikakav "hint" o cemu bi moglo da se radi na sajtu, niti je pozitivna poruka "all in all".

2. Feeling Serbia (osecajuci Srbiju, hm, pa ne zvuci bas dobro) ni na engleskom ni srpskom.

Sto se prideva tipa lovely u lovelyserbia (ljupka srbija) i slicno tice, jednostavno pridev "lovely" nije dovoljno jak, to je jedna od onih gotovo neutralnih reci kad je nesto ni ovo ni ono, pa kazemo ljupko, sarmantno, a zapravo nema neki odredjeni pravi kvalitet koji ga cini prepoznatljivih, jedinstvenim.

Jos uvek se secam reklame Incredibleindia.org na CNN-u, iza koje stoji njihovo Ministarstvo turizma, ako se ne varam, koja je bila pozitvina, lako pamtljiva, i pratila ju je lepa melodija. Ali ja sam zapamtila i web adresu.

BTW incredibleserbia.com je slobodan

Evo nekih od mojih predloga od najomiljenijeg pa nadole (slobodnim esktenzije upisane), pretpostavljam i da su .rs domeni za ove nazive slobodni.

Ja bih isla i sa org eksenzijama. LJudi i ovako nece ukucavati ceo domen, vec ce ukucavati kljucne reci, a kada dodju na domen, red je da on ima lepo i mocno ime, a ne neko defektno, SEO uslovljeno.

1.welcometoserbia.org
2.incredibleserbia.com (jos uvek slobodan, ako ga ne registruje danas neko ko ovo bude citao)
3.beautifulserbia.
3.enjoyserbia.org
4.exploreserbia.org
5.discoverserbia.
5.magicalserbia.com
6.tourserbia.org
7.holidayinserbia.org

I neki predlozi koji su pomenuti na forumu i koji mi se svidjaju:
1.uniqueserbia.com
2.cometoserbia.com (jeste malkice direkno)

tasteserbia nije ispravno, ali tasteofserbia moze.
Sta fali net domenima?
Jelena Mickic je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Jelena Mickic za poruku:
Staro 09. 12. 2009.   #85
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

Bizi, projekat je u previse ranoj fazi i previse stvari treba da se uradi da bi imao odgovore na tvoja pitanja.

Kada se sve podigne na noge i sajt bude online, sešćemo i napravićemo plan ko je odgovoran za šta. Ja, a i Goran nismo ovde da bi imali neku materialnu korist već učestvujemo u svemu ovome jer tako osećamo da treba. Ono što mogu da kažem za sebe je da neću moći da se bavim ovime u prvim redovima, ali u ovoj fazi se trudim da ne bude mrtvo novorodjenče pre nego što je izašlo iz jasla.
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 12. 2009.   #86
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao 3banchi Pogledajte poruku
@bluesman
Sta fali malo sale i kod ozboljnih stvari...ponekad preterujes
Znaš kada se kaže da je neko zreo čovek? Kada zna da proceni kada je vreme za šalu a kada treba ozbiljno da se razgovara. Takve pošalice samo odvlače pažnju i razvodnjavaju celu ideju koja je krenula pogrešno od samog starta.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 12. 2009.   #87
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

^Fala bogu da u meni zrelom jos uvek cuci jedno dete...
no da ne razvodnim, evo vam jos jedan predlog OnSerbia.com....jos je slobodan, kratak je, semanticki - kroz srbiju, ka srbiji, duz srbije, iznad srbije, pravcem srbije, ukljuceno, upaljeno itd
Malo li je?
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 12. 2009.   #88
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao Dejan Bizinger Pogledajte poruku
Iskreno, ne razumem odgovor Bluesmana i Nixino brisanje iz liste ponudjenih. Da li se tako postuje volja ostalih?
Ne znam šta ti nije jasno? Rekao sam da je predloženi domen već zauzet. Takođe sam rekao da može da se koristi jedino ako ti odlučiš da ga "doniraš" i da ne radi redirekciju na karike (što pokazuje neke druge stvari). I ta donacija je u smisli da ga daš za upotrebu a ne da preračunavaš koliki je tvoj deo. Naravno, znao sam da od toga nema ništa i da ga treba izbaciti iz liste što je nixa i uradio. Na to si ti doslovno poludeo a po pitanjima koja si postavio vidi se da ti u ovome samo gledaš "monetizaciju" što znači da nisi za ovaj projekat jer ga i ne razumeš. To je tvoje pravo, niko to ne spori, ali... jebiga brate, ne može sve da se gleda kroz pare.

Takođe mislim da je loša ideja uopšte glasati i ovome na ovaj način, a razloge su već objasnili drugi.

Takođe mi je već dosta svega ovoga, pa ću ostaviti vama da odlučite "šta će se desiti ako neko jednog dana odluči da kupi taj projekat" i zabavljajte se, sprdajte se i lajkujte svoje "pošalice".
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje bluesman za poruku:
Staro 09. 12. 2009.   #89
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

@Nixa: Niko nije ni rekao da ti, Bluesman ili neko drugi zeli materijalnu korist vec samo da se poblize predstave neke stvari ali OK. Znam, projekat je na pocetku, ali kuca se gradi od temelja, ne moze kada se dodje do zavrsnih radova da se kaze da je temelj trebalo da bude bolje uradjen.

Sve u svemu ja sam i dalje za da dam doprinos projektu, mislim da su potrebne ovake crowdsourcing stvari ako mogu tako da kazem. Ja bih voleo i dalje se nadam da cu jednom okupiti ekipu i za moje non-profit projekte koje imam u planu a da ljudi nece docekati odmah da se tu zeli nesto zaraditi.

Da ne bude zabune - nije nikakav problem da novac zarade oni koji rade na nekom projektu od drustvenog znacaja. Bolje da zaradjuju svoju platu oni koji doprinosi da projekat bude uspesan i da od tog uspesnog projekta veliku dobrobit ima cela zemlja. Ako se ide po logici "ma svi cemo to raditi besplatno ko koliko moze" mislim da projekat nece biti onakav kako se zamislilo a onda i nece biti koristi za Srbiju, zar ne? Ako promovisemo hotele, firme i oni imaju od toga koristi zasto oni koji to sve prave ne bi imali koristi od toga i zasto ne bi deo novca i sredstava uplacivali u dobrotvorne svrhe?

Cinjenica je da je super baviti se necim za siru drustvenu zajednicu ali u kriznim vremenima ljudi nemaju dovoljno vremena ni za svoje poslove koji placaju racune pa kako da se ocekuje da ce svi dovoljno da se posvete drugim stvarima ako ne vide razlog. Neko moze da kaze nece da radi za pare nego za slavu (npr. studenti) i da projektu veliki doprinos i to je legitimno ali onda ce neko da kaze da se taj isti promovise preko projekta.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 12. 2009.   #90
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

@Bluesman: Gresis, big time. Da sam gledao monetizaciju kroz non profit projekte odavno bih je napravio, znas vec sa cim. A taj moj non-profit projekat do danasnjeg dana nema organizaciju iza sebe, ne oslanja se na donacije i slicno a znas i sam da sam vrlo lako mogao da uradim na taj nacin. Sad mogu da kazem da sam pogresio. Ne zbog razloga zbog kojih tih mislis vec zato da sam imao adekvatnu organizaciju (kao sto se zeli napraviti sa ovim projektom) mogao bi ucesnicima da dajem platu i da se mnooogo vise doprines onima kojima je pomoc potrebna. To i planiram da uradim. Kod mene sve uplate idu direktno onima kojima pomoc treba, nista preko neke organizacija jer bi u Srbiji to odmah bilo okarakterisano kao "tu neko zaradjuje veliku lovu". Medjutim svaki projekat mora da ima organizaciju da bi ispunio svoju misiju i viziju.

A svi koji me znaju znaju na koji nacin radim. Stvari da budu jasne od starta, zbog svih ucesnika. Ja nikog nisam prozvao da zeli da radi ovo zbog para a ti mene prozivas da je to moj interes. Ja sam zato i postavio moja pitanja, sigurno da mnogi clanovi imaju ista pitanja, ali nisu hteli da ih postave da im ti ne bi napisao slican odgovor. Ne mogu da zamislim sta bi tek napisao nekome koga ne poznajes.

Ja ne znam sta tebi nije jasno - ja sam bio spreman (i dalje sam spreman) da kada neko ukuca serbiaonline.com vidi ovaj projekat. Ja mogu da potpisem da domen ne bi prodavao (naravno sem u slucaju da projekat jednom apsolutno ne propadne pa da onda i nema vise poseta na njemu ili poseta kao sto ima sada). Da li to nije "doniranje" domena projektu ili treba neki Pera Peric da bude novi vlasnik domena? Ne razumem tvoju poentu da kada se ukuca serbiaonline.com vodi na karike.com "sto dovoljno govori". O cemu dovoljno govori?! Pa od toga ako imam do 100 poseta mesecno super, a nisam ni gledao. Glupo mi je da taj domen bude non-accesible kada se ukuca adresa.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe

Poslednja izmena od Dejan Bizinger : 09. 12. 2009. u 21:26.
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Organizacija projekta kai e-Business 5 16. 10. 2011. 22:19
Cilj PRojekta Pedya e-Business 28 07. 04. 2010. 03:00
Članovi projekta [ prijava ] nixa e-Business 33 26. 12. 2009. 11:25
Plan PRojekta nixa e-Business 9 04. 12. 2009. 20:23
Planiranje projekta nixa Planiranje i usability 9 11. 06. 2005. 19:47


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 14:52.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.