DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 30. 11. 2009.   #21
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 22.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Jesi ti uopšte shvatio šta sam ja rekao? Verovatno će gomila ljudi da pomisli kako treba da im prikažemo "komplet lepinju" ili ko zna šta, a najverovatnije to prosečnog čoveka iz EU ni malo ne interesuje, možda je njemu 10 x interesantnije da vidi ... lupam... livadu na kojoj pasu krave, ili recimo kako čiča peče rakiju.
Evo, ti mislis da ce jedna "komplet lepinja" da bude neinteresantna stvar, dok pretpostavljas da bi cica koji pece rakiju bio interesantan. Ali, ja ne vidim gde ti sistemski mozes da postavis model po kome je moguce bar priblizno odrediti zasto je nesto interesantno, a nesto nije.

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
A taj predlog za video spot ti je baš super, prosto nemam reči. Da li da ti objašnjavam koliko bi "boring" komentara dobio na youtube kanalu? Meni se čini da ti i ne znaš u čemu smo dobri ako misliš da smo jedino dobri u tome da samo imamo slatku decu koja idu u školu i da je sve preko toga preterivanje.
To je samo kreativna ideja, ili bolje receno pokusaj, ja nisam umetnik, nisam ja Kusturica pa da opisujem ove krajeve i ljude i letece zivotinje i da me ceo svet zbog tog "opisa" postuje. Sigurno bi bilo bolje i da neko drugi da konkretne predloge u cemo smo mi dobri, ono je samo moj mali pokusaj, da ne kazem doprinos, posto se ideja moze uciniti glupom.
__________________
dooConsult
oksite je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 11. 2009.   #22
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Vidiš, to je jedna od problema... svako je počeo da daje svoje predloge (iako iz dobre namere) čak i iz oblasti u koje se ne razume, zato to mora da se prekine i da pričamo o stvarima u koje smo sigurni a ne o svemu i svačemu. Naravno, korak po korak.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 11. 2009.   #23
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 22.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Naravno, ovo je tek pocetak, i treba malo sve to kanalisati. Bez obzira na fazu, bez misije i vizije ne ide, a to jos nije ni u naznakama postavljeno. Isto mislim da su ocekivanja od rezultata prevelika, bez obzira kako uspesan projekat na kraju bio. Imidz Srbije uopste nije tako los kako se ljudima cini, naprotiv, mislim da mi kao pojedinci ne trpimo nikakvu stetu od bilo kakvog povezivanja naseg pojedinacnog "lika i dela" sa nasom zemljom.
__________________
dooConsult
oksite je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 11. 2009.   #24
Mladjo
Mladen Milentijevic
Professional
 
Avatar Mladjo
 
Datum učlanjenja: 20.06.2007
Lokacija: Sweden
Poruke: 224
Hvala: 43
21 "Hvala" u 21 poruka
Mladjo is on a distinguished road
Default

Koliko je ovde energije potroseno na svasta pa i neke bezpotrebne stvari. Evo kako su to Svedjani odradili: http://www.visitsweden.com/ i u kombinaciji sa ovim: http://www.communityofsweden.com/Pag...StartPage.aspx dobitna kombinacija.
Inace citajuci onu temu o webfestu nadjoh da su oba sajta osvajali masu svedskih i svetskih nagrada u raznim oblastima. Ovaj drugi je 2009 proglasen za najbolji community sajt globalno. Sve moze da se googla i isti ih voli bas puno. Pretpostavljam da i Svabe i Francuzi imaju neke takve sajtove koji predstavljaju te drzave na pravi nacin. Jednostavno ne treba izmisljati toplu vodu. Pa se jos i posvadjati oko toga.
__________________
Mladen Milentijevic
Mladjo je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 11. 2009.   #25
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

Slazem se da te ne treba izmišljati toplu vodu, samo za razliku od Švedske mi imamo težiji zadatak a to je promena imidža. Inače ovo što su Švedjani uradili deluje jako dobro.
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 11. 2009.   #26
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Pa sad, ako misliš da može da se poredi reputacija Švedske i Srbije za koju većina stranaca misli da je još uvek u ratu, onda je i dovoljno ovo što radi TOS i nema potrebe ni da se zamaramo.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 12. 2009.   #27
Pedya
novi član
Na probnom radu
 
Avatar Pedya
 
Datum učlanjenja: 27.11.2009
Lokacija: Beograd
Poruke: 15
Hvala: 0
3 "Hvala" u 1 poruci
Pedya is on a distinguished road
Default

Ovaj drugi (http://www.communityofsweden.com/) mi se mnogo više sviđa, liči mi na ono kako sam ja, po sadržaju, zamišljao naš sajt. Posebno mi se dopada tema "Myths about Sweden" na forumu Mi bi tu imali o čemu da se ispričamo...

Meni je i dalje format bloga nekako najbliži, jer kako pristižu postovi tako bi se formirati kategorije. Mislim da je bolje da se prirodno formiraju, nego da ih mi "namećemo" i "silom" popunjavamo da ne zvrje prazne... Već mi je objašnjeno da blog kao platforma nije dobar, ali način formiranja sadržaja bi trebalo da bude "blogerski". Uz dodatak grupa i foruma - baš bih voleo da vidim diskusije na temu "Myths about Serbia"... )
__________________
http://www.pedya.rs
Pedya je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 02. 2010.   #28
Marcus
novi član
 
Avatar Marcus
 
Datum učlanjenja: 10.05.2009
Lokacija: Pančevo
Poruke: 6
Hvala: 1
0 "Hvala" u 0 poruka
Marcus is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao leonl Pogledajte poruku
Da objasnim malo iz mog ugla kakvo misljenje Svedjani imaju o Srbima i Srbiji. Ljudi sa kojima se ja srecem misljenje o Srbima pa i Srbiji donekle stvaraju na osnovu toga kakva su zivotna iskustva imali sa Srbima. To moze da bude pozitivno ili negativno i zavisi od slucaja do slucaja a preko interneta ili medija na isto se uopste ne moze se uticati.
Medjutim imao sam skorije priliku da se srecem sa Svedjanima i Amerikancima koji se ne krecu u takvim krugovima vec imaju neki svoj sociaty. Pre prvog susreta bio sam ubedjen da o nama misle onako kako su recimo cetnici predstavljani u partizanskim filmovima, sve sa krvavim bradama, kandzijama, prasetom nataknutim na kolac i balama izazvanim preteranim konzumiranjem rakije. Ti uopste nije slucaj. Agresivna kampanja koju su vodili zapadnoevropski i severnoamericki mediji protiv Srbije je prosle. Ljudi ovde ne pamte dugo. Kao kod nas sa narodnjackim hitovima. Cim neki drugi dodje onaj prethodni se zaboravi. Oni uopste nemaju osnovne informacije o Srbiji. Tip koji ima lanac city guide sajtova mi je predlozio da napravim sajt o Srbiji a da mi on da link sa city guide world. Inace ima i city guide Europe. Ja sam zakljucio da on nije siguran de je Srbija.
Upravo zbog toga mi se svidja ova ideja. Ja njemu recimo dam link i on informacije o Srbiji dobije na nacin na koji je naucio da ih dobija. Konkretno ja sa time dobijam jer ce on imati lepse misljenje i o meni kao pripadniku tog naroda.

Samo jedna dodatna informacija, iz mog radnog iskustva, švede su prilično ladovine od ljudi. Nije ni čudo imajući u vidu da se ne sećaju kada su poslednji put oni ratovali s nekim. Jedan šveda je odlučio da otvori ekspozituru firme i to u Pančevu pre skoro 2 godine. Interesantno je da je i tamo zaposlio neke srbe (iz Srbije i Bosne) i da je vrlo zadovoljan našim radom. Neverovatno je koliko se razlikuje naš mentalitet, ali jednom kada sam to pregurao sve je postalo vrlo lako. Dosta su strpljiv narod. Elem, direktorka ove kancelarije je poreklom srpkinja koja je odrasla u Švedskoj. Priča kako su o nama bile neverovaten loše priče na svim medijima, pa opet, ova firma je samo jedna od onih koje su otvorile svoje ekspoziture ovde. Mi do duše ništa ne prodajemo ovde, "sve izvozimo za Švedsku" a u pitanju je softver (.NET aplikacije) i konsalting (rad na MSDS - Material Safety Data Sheets). Od skora smo zaposlili "meeting coordinatore" što hoće reći da nije mnogo teško da šveda veruje u srbina i njegove sposobnosti.
__________________
Vampir - očigledno
Treba mi kafa...
Marcus je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 04. 2010.   #29
Papermoon
turista
Certified
 
Avatar Papermoon
 
Datum učlanjenja: 05.11.2008
Poruke: 71
Hvala: 5
19 "Hvala" u 4 poruka
Papermoon is on a distinguished road
Default

Pardon, molim vas, hoce neko ukratko da mi sumira sta se tacno desava i dokle je stiglo?
Do korisnika na netu nije tesko doci, to ne bi trebalo da je cilj projekta. Nekako mi je cudno i da hocemo da uticemo na percepciju, to mi zvuci kao interni cilj, cilj za tim, ne za sajt (sta mislite kada biste vi negde banuli, kad ono na homepage "mi hocemo da uticemo na vasu percepciju"). Kolaz- content, sve ok, radujem se novim pogledima na stvar, verujem da ce ih biti.

Imam osecaj kao da imamo vozilo, znamo i kojim putem idemo, ali ne znamo gde vodi i zasto idemo tamo.

Izvinjavam se sto nisam mogla sve da citam (mnogo ste se raspisali, cestitam na energiji!) i molim da sumirate (citirate, date linkove, sta god samo da je malo preglednije) sta se desava i dokle je stiglo.

Hvala unapred od JJ
__________________
nja
Papermoon je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Organizacija projekta kai e-Business 5 16. 10. 2011. 21:19
Članovi projekta [ prijava ] nixa e-Business 33 26. 12. 2009. 10:25
Ime projekta brainstorm Vukašin e-Business 109 15. 12. 2009. 01:47
Plan PRojekta nixa e-Business 9 04. 12. 2009. 19:23
Planiranje projekta nixa Planiranje i usability 9 11. 06. 2005. 18:47


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 02:22.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.