DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 18. 06. 2009.   #11
conica
Pilece krilce(reš)
Master
 
Avatar conica
 
Datum učlanjenja: 12.01.2006
Lokacija: Little boy's playground
Poruke: 604
Hvala: 47
61 "Hvala" u 27 poruka
conica će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za conica Pošaljite poruku preko MSN za conica Pošaljite poruku preko Skype™ za conica
Default

ili:
ON: "samo mi treba demo ove aplikacije (pokazuje na bankarsku aplikaciju)..znas ono...da bude online..samo ovi screenovi koji se tu vide. Sta mislis?"
MI: ".... EUR, n nedelja"
ON: "aaaa...pa pazi...meni treba samo demo, i da to super izgleda da bih mogao da prodam, odnosno da bih dobio klijenta. Malo je puno, mislim nemam sad para...."
__________________
HomeOfWeb | BLOG: (hrk)pljuc.com
conica je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 06. 2009.   #12
misk0
majstor
Wrote a book
 
Avatar misk0
 
Datum učlanjenja: 30.01.2006
Lokacija: Lugano - Switzerland
Poruke: 1.251
Hvala: 219
106 "Hvala" u 67 poruka
misk0 će postati "faca" uskoromisk0 će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za misk0 Pošaljite poruku preko Skype™ za misk0
Default

Citat:
Originalno napisao Dragi Tata Pogledajte poruku
Hehehe, podseća me situacija na firmu u kojoj sam radio do pre dve godine, samo što je tamo bilo još gore. Zove šef iz Francuske i kaže da su Velike Mušterije pitale da li imamo "to i to" a on je rekao da ćemo imati za tri nedelje i onda zove da nas obavesti da "to i to" mora da bude gotovo za tri nedelje ili smo svi propali.

Srećom, posle par takvih incidenata prestaneš da ga shvataš ozbiljno i kad projekat "kasni" pustiš njega da se izvinjava mušterijama i obećava nove nerealne rokove.
Jap, samo sam ja poslije bio iskren sa sefom i rekao - 'ok, mozes ti reci da ce biti za 2 sedmice pa cemo razvuci na 2 mjeseca pa zavrsiti, ali ti odluci.'

Zao mi je sto nisam bio mudriji u tom momentu i rekao svima koji su 'znali kako to, ali samo jos malo im je falilo' rekao 'ajd da podijelimo, ti uradi sta znas, ti sta znas a ja cu ono sto ne znate'.
Jer je tip rekao 'ja znam napraviti bazu podataka i formu ali ne znam ih povezati'. Jbtee.... pricaju da je napraviti bazu podataka kao napisati zalbu osiguravajucem drustvu... 2 sata posla i to je to.

I sef bude mudar pa mi kaze kasnije 'ma ja sam radio kasnije, mogao bih ja to, ali ono ispod programiranje to ne znam'... jbteeeeee kao da je to zaliti cvijece.

Na kraju je opravdanje bilo 'ma dobro, nemas iskustva sa Accessom, ali moze se to uraditi'...
E........

Citat:
Stvarno je neverovatno kako ljudi koji nemaju pojma o softveru misle da su kvalifikovani da vode softverske projekte. Srećom, sad sam u softverskoj firmi i nemam više takve likove iznad glave.
jos u potrazi za takvom....


hvala svima na odgovorima, razmisljam kako da im predocim to. Jos su rekli da ce zvati vec danas nekoga da im to uradi. Nadam se da ce doci do pameti kad im se 2-3 firme nasmiju u facu i kazu 'moze, ali u septembru'.
misk0 je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 06. 2009.   #13
nn.nn
nobody
Expert
 
Avatar nn.nn
 
Datum učlanjenja: 19.04.2007
Poruke: 537
Hvala: 14
705 "Hvala" u 106 poruka
nn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao misk0 Pogledajte poruku
Jos su rekli da ce zvati vec danas nekoga da im to uradi. Nadam se da ce doci do pameti kad im se 2-3 firme nasmiju u facu i kazu 'moze, ali u septembru'.
Ne bih bio sasvim siguran da neka firma neće da kaže "jeste, kako da ne, sve može..." (možda se neko još seća slučaja RTV). A možda mušterija još bude i zadovoljna, čak i kad vidi da je rok debelo premašen i da nije sve do kraja odrađeno. Ili je blam da priznaju da su pogrešili, šta znam.

A što se tiče roka, treba im skinuti kapu ako uspeju za 7 dana samo da definišu zahteve i da naprave dokumentaciju za tih 400+ stavki u nekom smislenom obliku, jer se onda verovatno radi o izuzetno organizovanoj i talentovanoj grupi ljudi. Naaah...
nn.nn je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 06. 2009.   #14
misk0
majstor
Wrote a book
 
Avatar misk0
 
Datum učlanjenja: 30.01.2006
Lokacija: Lugano - Switzerland
Poruke: 1.251
Hvala: 219
106 "Hvala" u 67 poruka
misk0 će postati "faca" uskoromisk0 će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za misk0 Pošaljite poruku preko Skype™ za misk0
Default

Citat:
Originalno napisao nn.nn Pogledajte poruku
Ne bih bio sasvim siguran da neka firma neće da kaže "jeste, kako da ne, sve može..." (možda se neko još seća slučaja RTV). A možda mušterija još bude i zadovoljna, čak i kad vidi da je rok debelo premašen i da nije sve do kraja odrađeno. Ili je blam da priznaju da su pogrešili, šta znam.
cuj, njima je rok 1.7. tako da ako ih neko naguzi pa pristane to raditi i razvlaciti do 1.9 - ne znam kako ce biti zadovoljni sa tim.

Citat:
A što se tiče roka, treba im skinuti kapu ako uspeju za 7 dana samo da definišu zahteve i da naprave dokumentaciju za tih 400+ stavki u nekom smislenom obliku, jer se onda verovatno radi o izuzetno organizovanoj i talentovanoj grupi ljudi. Naaah...
Te stavke 'otprilike' postoje i oni bi njih vremenom unosili ali to znaci da program mora biti flexibilan do kraja da bi mogao sve to da primi.
misk0 je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 06. 2009.   #15
misk0
majstor
Wrote a book
 
Avatar misk0
 
Datum učlanjenja: 30.01.2006
Lokacija: Lugano - Switzerland
Poruke: 1.251
Hvala: 219
106 "Hvala" u 67 poruka
misk0 će postati "faca" uskoromisk0 će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za misk0 Pošaljite poruku preko Skype™ za misk0
Default

Nastavak razmisljanja na temu...

Vjerovatno ste vec bili u situaciji da odredjenoj osobi (sefu ili klijentu kojeg zelite zadrzati) morate objasniti koliko je to posla i zasto je to toliko posla. I onda dobijate pitanje 'ma zar treba 4 dana za definisanje baze ili zar treba 7 dana za 2 forme koje su malo komplikovanije' i slicno.
Sta odgovarate u tom momentu, tj imate ispred sebe osobu koja misli da zna, nagadja i lupa, a u stvari o razvoju software-a ne zna bog zna sta, ali niste u mogucnosti da ga skinete s qrca sa tim 'ajd cuti' ili 'ja znam da je to toliko i sta se ti petljas'?
misk0 je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 06. 2009.   #16
MarkoBmax
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 26.11.2007
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 23
Hvala: 2
0 "Hvala" u 0 poruka
MarkoBmax is on a distinguished road
Default

"Da, slažem se da je to puno vremena, ali konkretno ovaj projekat zahteva da se obrati više pažnje na detalje, pa samim tim zahteva i više vremena, a sve u cilju svođenja eventualnih problema pri radu u produkcionoj verziji na minimum. Složićete se sa mnom da je, radi stabilnosti i funkcionalnosti, bolje utrošiti malo više vremena u ovoj fazi razvoja."
MarkoBmax je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 06. 2009.   #17
zira
Vladan Zirojević
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2006
Lokacija: Beograd/Trebinje
Poruke: 903
Hvala: 106
183 "Hvala" u 82 poruka
zira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auru
Pošaljite ICQ poruku za zira Pošaljite poruku preko Skype™ za zira
Default

"80% sam siguran da ce u predvidjenom vremenu biti uradjeno 30% posla, dok bi sa produzenjem od svakih 20%, bilo skoro izvjesno po jos 10%, ali ne mogu da garantujem, samo kazem recimo sa 90% sigurnosti"
__________________
Donesi.com SrediMe
zira je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje zira za poruku:
Staro 22. 06. 2009.   #18
Dragi Tata
dinosaurus
Master
 
Avatar Dragi Tata
 
Datum učlanjenja: 29.12.2005
Lokacija: Nova Engleska
Poruke: 636
Hvala: 79
263 "Hvala" u 66 poruka
Dragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao misk0 Pogledajte poruku
Nastavak razmisljanja na temu...

Vjerovatno ste vec bili u situaciji da odredjenoj osobi (sefu ili klijentu kojeg zelite zadrzati) morate objasniti koliko je to posla i zasto je to toliko posla.
Jok, vala Ni kad sam imao svoju firmu a ni sad kad sam eksploatisana radnička klasa. Kao što rekoh gore, to nije smetalo pojedinim osobama da mi saopšte rokove bez ikakvog inputa sa moje strane, ali ni tada nisam hteo da se ubeđujem sa njima i da ih učim njihovom poslu; saopštio bih im da to "netje da može" ( ) u pismenoj formi čisto da ne ispadne da nisam rekao.

Da ne bude zabune, često sam imao i šefove koji znaju svoj posao i njima sam davao procene i objašnjenja procena, ali to je sasvim druga pesma...
Dragi Tata je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 06. 2009.   #19
Jelena Mickic
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 27.10.2007
Poruke: 25
Hvala: 3
8 "Hvala" u 4 poruka
Jelena Mickic is on a distinguished road
Default

Danas sam imala prvi dan Project Management obuke, sve po PS ;-) pa se setih ove teme.

Evo ukratko sta bi valjalo uraditi u ovakvoj situaciji: obavestiti emailom (ovako je komunikacija zvanicna, a i dokumentovana) nadredjenog tj. rukovodioca projekta, da je tvoja procena da jednom coveku za taj projekat treba xx dana, a za duplo manje vremena treba duplo vise ljudstva.
Pa neka on odluci sta i kako, koliko ce da kosta na kraju projekat firmu i klijenta, koliko ljudi da uposli, i kakav ce kvalitet obavljenog da bude, i dal' ce biti vremena za one "medjukorake" QA itd.
Jelena Mickic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 06. 2009.   #20
zira
Vladan Zirojević
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2006
Lokacija: Beograd/Trebinje
Poruke: 903
Hvala: 106
183 "Hvala" u 82 poruka
zira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auru
Pošaljite ICQ poruku za zira Pošaljite poruku preko Skype™ za zira
Default

Citat:
... da je tvoja procena da jednom coveku za taj projekat treba xx dana, a za duplo manje vremena treba duplo vise ljudstva.
Jelena, ovo u programerskoj praksi ne bude tako, duplo vise ljudi ne znaci duplo brzi rad. Dodavanje ljudi radi ubrzanja ponekad ne samo da ne ubrza posao, vec ga i uspori.

Recimo ni radjanje bebe ne mozes ubrzati tako sto ce tri majke biti trudne po tri mjeseca
__________________
Donesi.com SrediMe
zira je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje zira za poruku:
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kako znati da li je :nesto: Trademark metaphysic e-Business 18 16. 02. 2010. 21:14
Lista vulgarnih reci i izraza cvele Opušteno 0 24. 11. 2008. 15:37
IE6 kako skontati sta hoce reci? misk0 (X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS 8 28. 02. 2008. 13:43
Koriscenje stranih reci - za i protiv torbica e-Business 13 30. 10. 2007. 13:55
Mislim sta reci ? [nq] Opušteno 33 17. 11. 2005. 05:57


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 18:20.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.