DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 23. 06. 2011.   #1
Miljana
it wasn't me
Certified
 
Avatar Miljana
 
Datum učlanjenja: 07.07.2010
Lokacija: Pirot
Poruke: 60
Hvala: 78
12 "Hvala" u 8 poruka
Miljana is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Miljana
Default Rad od kuće -granica između poslovnog i privatnog prostora

Radim neki seminarski rad za faks koji se bavi temom iz naslova. S obzirom da većina vas ima iskustvo rada od kuće, molim vas da napišete vaše viđenje navedene teme. Da li ste imali problem da razdvojite poslovni od privatnog života, šta je na to najviše uticalo, kojim mehanizmima ste se borili protiv toga i koliko ste u tome bili uspešni? Takođe bih vas zamolila da u par reči opišete svoju životnu situaciju u periodu dok ste radili od kuće (sami, venčani, sa/bez dece) i u kojoj meri je ona uticala na postavljanje granice između poslovnog i privatnog dela života.
Unapred hvala!
Miljana je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 06. 2011.   #2
metaphysic
old school
Expert
 
Avatar metaphysic
 
Datum učlanjenja: 09.04.2009
Poruke: 465
Hvala: 80
72 "Hvala" u 46 poruka
metaphysic is on a distinguished road
Default

http://www.draganvaragic.com/weblog/...ane-tata-kaki/

Sam odlazak na posao, te čini poslovnijim i produktivnijim
znaš da nešto "moraš" da uradiš do kraja radnog vremena,
ovako, kući češ spavati dokle `oćeš i odlagati obaveze
(razmišljam ne radim od kuće)

Pokušaj na Ted.com da pronađeš jedan talk`s govori o tome
(ako pronadjem link, ostaviću ovde)

Poslednja izmena od metaphysic : 23. 06. 2011. u 12:06.
metaphysic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 06. 2011.   #3
bokacbl
profesionalac
Professional
 
Avatar bokacbl
 
Datum učlanjenja: 09.01.2006
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 262
Hvala: 24
7 "Hvala" u 5 poruka
bokacbl is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za bokacbl
Default

Citat:
Originalno napisao metaphysic Pogledajte poruku
[url]
Sam odlazak na posao, te čini poslovnijim i produktivnijim
znaš da nešto "moraš" da uradiš do kraja radnog vremena,
ovako, kući češ spavati dokle `oćeš i odlagati obaveze
(razmišljam ne radim od kuće)
To je isto kao i ucenje kod kuce VS citaonica. Tesko je to generalizovati
neko je sposoban i da kod kuce bude jednako produktivan kao i na poslu
i moze da kaze sad cu da radim.
bokacbl je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 06. 2011.   #4
Dzordz
Diskutabilni diskutant
Wrote a book
 
Avatar Dzordz
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Lokacija: Brno
Poruke: 1.113
Hvala: 36
103 "Hvala" u 74 poruka
Dzordz is on a distinguished roadDzordz is on a distinguished road
Default

Za mene je iskustvo sa "home office" varijantom fantasticno. Mnogo sam produktivniji kod kuce nego na poslu posto radim u open space i malo malo te neko prekida ili zapitkuje ili vija preko IM. Kod kuce je ukljucen mail i dokumentacija i przi se, mislim da efektivno za 4 sata kod kuce postignem sto za 8 sati na poslu.
Dzordz je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 06. 2011.   #5
webarto
expert
Grand Master
 
Avatar webarto
 
Datum učlanjenja: 11.04.2010
Poruke: 998
Hvala: 141
959 "Hvala" u 153 poruka
webarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished road
Default

http://theoatmeal.com/comics/working_home

Mislim da je dovoljno druga prostorija koja je u radnom fazonu i da bude to to.
webarto je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 06. 2011.   #6
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

my 2 cents - http://www.devprotalk.com/showthread...8360#post88360
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa
Peca je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje Peca za poruku:
Staro 23. 06. 2011.   #7
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

kad radis kod kuce zelis da zavrsis posao sto pre i odes da se zezas, a kad su u kancelariji ti podsvesno znas da tu ima da sedis 8 sati, pa ti se i ne zuri... u kancelariji sam bio efikasan do prve pauze (3-4 sata) i u zadnjih sat vremena (kad mi se zuri kuci). Kod kuce je to druga prica, zavisno od obima poslova naravno, ali obicno 2-3x po 2-4 sati fokusa ni ne primetim (sa sve RescueTime da se blokira surfovanje )

naravno, nije to za svakoga, kao sto ni kancelarija nije za svakoga...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.

Poslednja izmena od ivanhoe : 23. 06. 2011. u 16:53.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 06. 2011.   #8
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 20.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Ja sam ceo svoj život radio od kuće, ukupno sam proveo mislim 6+3 meseca u kancelariji u dve firme i to je to, tako da sam stekao određenu radnu naviku za rad od kuće što je mnogima dosta teško pogotovu ako dolaze iz klasične šeme 9-17h radno vreme. Nakon raznih outsourcing šema kasnije sam radio samo za sebe i svoje projekte, a kad radite nešto čime ste inspirisani uslovi su manje bitni. Kad se samo setim kakve sam sve radne "stolove" imao tokom studiranja i dial-up konekcije sa dvojnicima, pa opet i pored svega toga izgurah nekako.

No, sada sam uzeo za sebe kancelariju i kako će to sve da izgleda ne mogu još da kažem jer sam tek počeo da "dolazim na posao", ali glavni razlog je bio što u stanu više nisam uspeo da se organizujem što zbog fokusa na posao, što zbog nedostatka mesta i ne baš radne atmosfere. Da sam kojim slučajem imao još jednu sobu u stanu koja bi služila samo i jedino kao kancelarija,verovatno se i ne bih selio, ali pošto nemam preselio sam se ovde pa ćemo videti kako će biti. Očekujem povećanu produktivnost.

Poslednja izmena od mileusna : 23. 06. 2011. u 19:05.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 06. 2011.   #9
kickloop
Mister
Master
 
Avatar kickloop
 
Datum učlanjenja: 25.11.2007
Poruke: 626
Hvala: 114
641 "Hvala" u 96 poruka
kickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za kickloop
Default

Meni lično odgovara rad od kuće. Radio sam dugo iz kancelarije ali mi se sada sama pomisao da idem tamo svaki dan gadi. I dalje imam kancelariju i svratim po nekad ali rad od kuće - iz kućnog office mi se pokazao kao najprihvatljiviji. Srećom imao sam uslove, odvojenu prostoriju i sve ali i da nisam isto bi bilo.

Sigurno da ima i toga da bi u kancelariji možda bio produktivniji ali who gives a f*

Zato i radim od kuće. Radim kad hoću, spavam kad hoću... Da sam hteo radno vreme i office radio bi u nekoj firmi i nebi se mučio ovako kao nigga' sa računima, porezima, doprinosima, fakturama, knjigovođama...

I sve to zavisi od osobe do osobe. Celu 2009 sam putovao sa nekim bendom po celoj Evropi pa sam radio iz hotela, kafića, sa ulice i ne vidim neku razliku. Ko hoće da radi može da radi i viseći sa drveta. Ko hoće da spava i treba da spava.
__________________
When you assume, you make an ass out of u and me
kickloop je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 06. 2011.   #10
nn.nn
nobody
Expert
 
Avatar nn.nn
 
Datum učlanjenja: 19.04.2007
Poruke: 537
Hvala: 14
705 "Hvala" u 106 poruka
nn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoro
Default

"Jedan dan u gaćama vredi kao 7 u pantalonama."
nn.nn je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje nn.nn za poruku:
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 23:30.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.