DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Zatvorena tema
 
Alati teme Način prikaza
Staro 15. 03. 2010.   #31
flash_back
Banned
Professional
 
Datum učlanjenja: 23.04.2006
Lokacija: BG
Poruke: 270
Hvala: 11
9 "Hvala" u 5 poruka
flash_back is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao srdjan Pogledajte poruku
E, a o kakvoj se ideji radi?
tajna

Citat:
Originalno napisao Gruja Pogledajte poruku
Šta je to što vredi 100k a što developer u Srbiji napravi za godinu, godinu i po dana? Pogledaj koliko košta development mesečno, pomnoži sa brojem meseci, i tako ćeš videti koliko iznosi tvoje uloganje u posao. A ako je ovih 10k što ti drugar ulaže sića, zaradi sam to za mesec-dva (kad već tvoj mesec košta 10k), pa ti ni ne treba ulagač.
to sto neko radi za kikiriki mene ne tangira, pre cu ostati bez posla nego ga lose i na svoju stetu ugovoriti

ne znam, evo ti ako oces napravi kopiju FB-a u datom kontektu za 10% vlasnistva i zarade, ja ispod stotke nema sanse da bi to pokusao da realizujem

ne bih da te vredjam i izvini ako si se nasao uvredjenim ali nemam nameru da sada polemisem, neko bi za 100e radio sto neko ceni 500e, uvek je tako bilo i tako ce izgleda uvek i biti...
flash_back je offline  
Staro 15. 03. 2010.   #32
Gruja
Dejan Grujic
Professional
 
Datum učlanjenja: 29.09.2005
Poruke: 380
Hvala: 9
64 "Hvala" u 40 poruka
Gruja is on a distinguished road
Default

Naravno da ne treba omalažavati svoj rad, ali ne treba ni omalažavati ni nečijih 10.000e.
A što se tiče 0.001% šanse za neuspeh, i ja sam imao nekoliko takvih projekata koji ne mogu da omanu, pa sam tek iz četvrtog pokušaja uspeo nešto i da zaradim
Gruja je offline  
"Hvala" Gruja za poruku:
Staro 15. 03. 2010.   #33
flash_back
Banned
Professional
 
Datum učlanjenja: 23.04.2006
Lokacija: BG
Poruke: 270
Hvala: 11
9 "Hvala" u 5 poruka
flash_back is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Dragan Varagić Pogledajte poruku
1. Ko je gazda ovog projekta?
2. Bilo bi dobro da pozovete osobu koja želi da uloži pare da bar pregleda ovu diskusiju, da vidi u šta se upušta.
3. Bilo bi dobro da malo pregledate kako se prave biznis planovi, pa da lepo stvarno sve stavite na papir. Imate primere iz različitih oblasti na www.bplans.com.

Ako se očekuje ne znam kolika zarada, postavlja se pitanje zašto se izrada Web sajta jednostavno plati! Neka vlasnik projekta uzme kredit, i jednostavno plaća one koji na projektu rade. Ako je suma za programiranje u stotinama hiljada EUR, kako to može da uradi jedna osoba, odnosno šta se dešava ako flash_back (ne daj Bože) bude bolestan, i sl.

10.000 EUR za oglašavanje ni u Srbiji nije dovoljno za neku ozbiljniju promociju sem u roku od npr. nekoliko meseci. Ako to hoćete da ulažete u oglašavanje na svetskom nivou (USA...), ne znam šta da kažem.

Video sam samo u nekoliko navrata kvalitetne modele zarade na nivou kreiranja društvenih mreža, a za razvoj ovakvog modela poslovanja i zarade potrebno je da neko vodi projekat ko se razume u biznis. Da li ste vi kao programer ta osoba (obzirom da tražite 50% od prihoda)?

Iskreno, u poslednje dve godine sam lično video i čuo od različtih "investitora" u ovdašnji online biznis puno tužnih priča, koje su počinjale na sličan način kao ovo što se ovde može pročitati. Sume koje su izgubili su u domenu između 80.000 i 200.000 EUR, i to sve zbog toga što nisu znali kako funkcioniše (online) biznis.

Savet: Ako nemate u timu nekoga ko se razume u vođenje posla, bolje nađite takvu osobu, jer ćete sigurno bolje proći nego u varijanti da to radite na opisani način...

Hint: Vlasnik koda može da bude i onaj ko je platio da slobodno raspolaže istim kodom. Na mestu vlasnika projekta tražio bih kolika je cena izrade sajta koja uključuje vlasništvo nad kodom. Npr. Ko je vlasnik većinskog udela na Facebook-u - programeri?
hvala na ovako detaljnom komentaru pre svega

1 = nas troje, ja obezbedjujem platformu, drugar marketing i 3. ideju
2 = krajnje verovatno
3 = pa bas zato sam ovde

drugar nema para da plati realizaciju projekta, i ovih 10.000 zajmice od caleta koji u jednoj njivi samo ima 9.000.000e

---
10.000 EUR za oglašavanje ni u Srbiji nije dovoljno za neku ozbiljniju promociju sem u roku od npr. nekoliko meseci. Ako to hoćete da ulažete u oglašavanje na svetskom nivou (USA...), ne znam šta da kažem.
---

slazem se, plan je napad na 3-4 meseca na EU market, ako ne uspe pukli smo!

---
Video sam samo u nekoliko navrata kvalitetne modele zarade na nivou kreiranja društvenih mreža, a za razvoj ovakvog modela poslovanja i zarade potrebno je da neko vodi projekat ko se razume u biznis. Da li ste vi kao programer ta osoba (obzirom da tražite 50% od prihoda)?
---

ja sam samo realizator plana da se uradi drustvena mreza po modelu na FB, sa slicnim opcijama i funkcijama u datom kontekstu

naknadan edit: u pitanju je zarada od prihoda ne nad vlasnistom nad kodom! dva razlicita pojma!

---
Hint: Vlasnik koda može da bude i onaj ko je platio da slobodno raspolaže istim kodom. Na mestu vlasnika projekta tražio bih kolika je cena izrade sajta koja uključuje vlasništvo nad kodom. Npr. Ko je vlasnik većinskog udela na Facebook-u - programeri?
---

ja koliko sam obavesten - CYA u konkretnom primeru i slucaju od mene se trazi da napravim "malo" cudo, ogroman deo koda je vec gotov i treba se samo optimizovati za masovnu upotrebu, da slucajno ne dodje do pucanja i slicnih ne prijatnosti naravno, ima jos da se radi i to dosta, zato sam i krajnje ne precizan u vremenu izrade - 3/6 meseci!

Poslednja izmena od flash_back : 15. 03. 2010. u 20:24.
flash_back je offline  
Staro 15. 03. 2010.   #34
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao Dragan Varagić Pogledajte poruku
Iskreno, u poslednje dve godine sam lično video i čuo od različtih "investitora" u ovdašnji online biznis puno tužnih priča, koje su počinjale na sličan način kao ovo što se ovde može pročitati. Sume koje su izgubili su u domenu između 80.000 i 200.000 EUR, i to sve zbog toga što nisu znali kako funkcioniše (online) biznis.
Pitanje: ako se projekti u seed fazi finansiraju sa 20/30K (primeri kao što su OpenFund, SeedCamp i sl.) kako je moguće da puno ljudi dolazi i ulaže iznose 80-200K u "srpski online biznis" i pukne, umesto da krene od malog... kad već ne zna pravila igre.

To mi samo govori da ili imaju neograničeno para ili da su neograničeno glupi/neozbiljni, što u oba slučaja opravdava tajnovitost njihovih imena
srdjan je offline  
Staro 15. 03. 2010.   #35
flash_back
Banned
Professional
 
Datum učlanjenja: 23.04.2006
Lokacija: BG
Poruke: 270
Hvala: 11
9 "Hvala" u 5 poruka
flash_back is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Gruja Pogledajte poruku
Naravno da ne treba omalažavati svoj rad, ali ne treba ni omalažavati ni nečijih 10.000e.
A što se tiče 0.001% šanse za neuspeh, i ja sam imao nekoliko takvih projekata koji ne mogu da omanu, pa sam tek iz četvrtog pokušaja uspeo nešto i da zaradim
that makes two of us mislim za projekte koji ne mogu da omanu pa omanu
flash_back je offline  
Staro 15. 03. 2010.   #36
flash_back
Banned
Professional
 
Datum učlanjenja: 23.04.2006
Lokacija: BG
Poruke: 270
Hvala: 11
9 "Hvala" u 5 poruka
flash_back is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao srdjan Pogledajte poruku
Pitanje: ako se projekti u seed fazi finansiraju sa 20/30K (primeri kao što su OpenFund, SeedCamp i sl.) kako je moguće da puno ljudi dolazi i ulaže iznose 80-200K u "srpski online biznis" i pukne, umesto da krene od malog... kad već ne zna pravila igre.

To mi samo govori da ili imaju neograničeno para ili da su neograničeno glupi/neozbiljni, što u oba slučaja opravdava tajnovitost njihovih imena
ovakav projekat je stvarno pre svega izazov za mene ali nema polemike oko same realizacije...

dalje, ideja je stvaro i vise nego samo odlicna, trebalo bi da priokupi veci deo populacija zainteresovanu za datu temu! sada da je rizik - rizik je za drugara koji ulaze, uostalom ja mogu samo da usavrsim kod koji kasnije moze da se lansira u varijanti licence nemam sta da izgubim osim zivaca
flash_back je offline  
Staro 15. 03. 2010.   #37
flash_back
Banned
Professional
 
Datum učlanjenja: 23.04.2006
Lokacija: BG
Poruke: 270
Hvala: 11
9 "Hvala" u 5 poruka
flash_back is on a distinguished road
Default

i posto vidim da doticni permutuju, kod se nadogradjuje na 1,5 godinu trenutnog rada + jos max 6 meseci, znaci da se sve zaokruzi 2 godine

24*10k = 240k a ne 100k
flash_back je offline  
Staro 15. 03. 2010.   #38
Dragan Varagić
Moderator
Master
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 631
Hvala: 25
76 "Hvala" u 50 poruka
Dragan Varagić će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao flash_back Pogledajte poruku

---
10.000 EUR za oglašavanje ni u Srbiji nije dovoljno za neku ozbiljniju promociju sem u roku od npr. nekoliko meseci. Ako to hoćete da ulažete u oglašavanje na svetskom nivou (USA...), ne znam šta da kažem.
---

slazem se, plan je napad na 3-4 meseca na EU market, ako ne uspe pukli smo!
Iskreno - angažujte nekoga ko se razume u posao. Npr. oca osobe koja donosi pare...
Dragan Varagić je offline  
"Hvala" Dragan Varagić za poruku:
Staro 15. 03. 2010.   #39
filjo
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 31.07.2007
Poruke: 23
Hvala: 0
7 "Hvala" u 5 poruka
filjo is on a distinguished road
Default

Ako sam dobro shvatio ti prvo treba da radis 18 meseci, zatim drug da zajmi pare od caleta, a za svo to vreme ovaj tvoj drugi drugar da ne kaze nikom sta radite.

I jedno pitanje usput. Kako mozes da licitiras sa tako velikim brojkama kada nemas u steku ni 10.000 da otkacis ovoga sto dobija 35%?
filjo je offline  
"Hvala" filjo za poruku:
Staro 15. 03. 2010.   #40
flash_back
Banned
Professional
 
Datum učlanjenja: 23.04.2006
Lokacija: BG
Poruke: 270
Hvala: 11
9 "Hvala" u 5 poruka
flash_back is on a distinguished road
Default

to je i ideja necu da lupam neke gluposti i pravim marketing plan koji nije siguran, sigurno je 10k, kada covek vidi ideju verovatno ce nas pogurati ako se zaglavimo

samo covek je biznismen, da ne pricam sta sve ima sigurno ce hteti svoj udeo u prici, na 1 din da napravi 5 din, ako on uleti svi smo ga ugasili
flash_back je offline  
Zatvorena tema



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
prodaja .RS domena? dootzky Opušteno 14 31. 01. 2011. 23:48
Zastita intelektualne svojine Milos Jankovic e-Business 7 29. 05. 2009. 14:38
U Srbiji raste prodaja kompjutera - 80% veca prodaja u prethodna 3 meseca STELLANOVA e-Business 19 27. 10. 2006. 19:27
Prodaja domena ?? blogowski e-Business 8 24. 10. 2005. 10:38


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 21:40.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.